capnemo

Резултати от тестове на софтуер за защита - 2 част

2242 мнения в тази тема

Гледах го.Не очаквай да се стартира каквото и да е, все пак са rootkits.:)И сега как ще докажеш, че си чист?MBAM не ги лови, идеи?:)))

Лог от GMER ще те удовлетвори ли макар че не съм виждал руткит да работи като не може да си инсталира смешния драйвер :cool:
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лог от GMER ще те удовлетвори ли макар че не съм виждал руткит да работи като не може да си инсталира смешния драйвер :cool:

Ами давай да видим.Интересно ми е.:)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GMER 1.0.15.15281 - http://www.gmer.net Ще ме накажат ей ама няма нищо :cool: Та къде ти са руткитите :) Махнах лога че не му е тук мястото а при заразените а аз не съм но мога винаги да го дам :)

Редактирано от URIEL (преглед на промените)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GMER 1.0.15.15281 - http://www.gmer.net

Ще ме накажат ей ама няма нищо :ph34r:

Та къде ти са руткитите :ph34r:

Махнах лога че не му е тук мястото а при заразените а аз не съм но мога винаги да го дам :baby:

Разгледай се със Stream Armor http://rootkitanalytics.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разгледай се със Stream Armor http://rootkitanalytics.com/

Я виж кой е представил тази програма тук http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=87628&pid=1691683&st=120&#entry1691683

И съм се прегледал вече :ph34r:

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я виж кой е представил тази програма тук http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=87628&pid=1691683&st=120&#entry1691683

И съм се прегледал вече :ph34r:

:ph34r::baby::clap: радвам се за което.
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:baby::clap: :clap: радвам се за което.

Ти да но други не обаче истината е една DW е непробиваема :ph34r:

А и освен с минуси няма как да ме оборят :ph34r:

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти да но други не обаче истината е една DW е непробиваема :ph34r:

Не съм ти писал аз минусче, но говориш несериозни неща.Когато я тестваш, ти много добре знаеш, че файловете са зловредни и винаги ги пускаш untrusted.Ако утре си свалиш VLC или CCleaner и в exe-то има скрит rootkit или нещо друго, как точно ще разбереш за това, на кафе ли ще си гледаш?:ph34r:)))) Редактирано от clonnning (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм ти писал аз минусче, но говориш несериозни неща.Когато я тестваш, ти много добре знаеш, че файловете са зловредни и винаги ги пускаш untrusted.Ако утре си свалиш VLC или CCleaner и в exe-то има скрит rootkit или нещо друго, как точно ще разбереш за това, на кафе ли ще си гледаш?:baby:))))

Не те работят и като недоверени- :ph34r:но аз свалям всичко от официалните сайтове а ти ?

А и гледам на кафе особено когато антивирусните нямат дефиниция :ph34r:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те работят и като недоверени- :ph34r:но аз свалям всичко от официалните сайтове а ти ?

Добре, с това се изчерпват всички въпроси явно.Аз лично не познавам човек, който да сваля софтуер само от официални сайтове, най-малкото, защото се свалят игри, филми, XXXL, драйвери, програми за диагностика, които си нямат сайтове, защото се правят от един-двама човека и т.н.

Както и да е.Приемаме, че DW е непробиваема, когато скачаш само по официални сайтове, но помисли малко, за какво ти е въобще софтуер за защита, ако обикаляш само там?Оставяме настрана скрития download, експлойти и пр.Все някой ден ще се усетиш, че не си прав, а аз си направих труда да почета малко или много, как се е развивала DW през годините и видях изключително много пропуски, които своевременно са поправяни от автора й.Това не те ли навежда поне малко на размисъл?Щом е имала слабости преди, значи ги има и сега, просто не знаеш за тях, но, колкото расте популярността на една подобна програма, правопропорционално расте и заплахата.:ph34r:))

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм чел и съм бил и бета тестер и я познавам добре дано се намери зловреден код да я пробие че да си преинстална Windowsa или да мина на Linux че е скучно така :ph34r: И когато някой пробие DW ела в Плевен и ще те черпя братле :ph34r: Ами смешните антивирусни който са толкова назад със зловредния код те ли ще ме опазят :baby:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм чел и съм бил и бета тестер и я познавам добре дано се намери зловреден код да я пробие че да си преинстална Windowsa или да мина на Linux че е скучно така :ph34r:

И когато някой пробие DW ела в Плевен и ще те черпя братле :ph34r:

Ами смешните антивирусни който са толкова назад със зловредния код те ли ще ме опазят :baby:

Хайде стига вече.С радио не може да се спори.Пак те питам - заразена ли ти е машината?Ако не-откъде си сигурен, щом разчиташ на смешните антивирусни да ти отговорят на въпроса?Познаваш цялата файлова система на Windows и можеш ръчно да провериш дали всички файлове са легитимни или какво?И аз мога да седна да повтарям колко е непробиваем CIS, във всяка една тема, но това прави ли го такъв?Повтаряне до безкрайност не е достатъчно доказателство.Предлагам всеки да остане със своите убеждения и да не спорим, защото няма смисъл.Нито ти можеш да ме убедиш, нито аз теб.:clap:)Лека! Редактирано от clonnning (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде стига вече.С радио не може да се спори.Пак те питам - заразена ли ти е машината?Ако не-откъде си сигурен, щом разчиташ на смешните антивирусни да ти отговорят на въпроса?Познаваш цялата файлова система на Windows и можеш ръчно да провериш дали всички файлове са легитимни или какво?И аз мога да седна да повтарям колко е непробиваем CIS, във всяка една тема, но това прави ли го такъв?Повтаряне до безкрайност не е достатъчно доказателство.Предлагам всеки да остане със своите убеждения и да не спорим, защото няма смисъл.Нито ти можеш да ме убедиш, нито аз теб.:ph34r:)Лека!

Първо не съм радио второ имаше един файл дето обърна Комодо че не можеше и да се стартира след това -всички го тествахме а след два месеца там където ходя да събирам вируси и не съм се заразил защото в сандбокс е невъзможно какво да ти кажа -вярвай на антивирусните .Лека и на теб :ph34r: Редактирано от URIEL (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, с това се изчерпват всички въпроси явно.Аз лично не познавам човек, който да сваля софтуер само от официални сайтове, най-малкото, защото се свалят игри, филми, XXXL, драйвери, програми за диагностика, които си нямат сайтове, защото се правят от един-двама човека и т.н.

Както и да е.Приемаме, че DW е непробиваема, когато скачаш само по официални сайтове, но помисли малко, за какво ти е въобще софтуер за защита, ако обикаляш само там?Оставяме настрана скрития download, експлойти и пр.Все някой ден ще се усетиш, че не си прав, а аз си направих труда да почета малко или много, как се е развивала DW през годините и видях изключително много пропуски, които своевременно са поправяни от автора й.Това не те ли навежда поне малко на размисъл?Щом е имала слабости преди, значи ги има и сега, просто не знаеш за тях, но, колкото расте популярността на една подобна програма, правопропорционално расте и заплахата.:ph34r:))

....Аз лично не познавам човек, който да сваля софтуер само от официални сайтове, най-малкото, защото се свалят игри, филми, XXXL, драйвери, програми за диагностика, които си нямат сайтове....

Вече познаваш...мен!

Редактирано от @Lola (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

URIEL свали този файл,и кликни 2 пъти на него.

http://hotfile.com/dl/40479373/8a16890/Ukrainskaq-Katusha.exe.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:nono: не се предоверявай на сандбокса

File Info

Report date: 2010-04-30 00:12:40 (GMT 1)

File name: otl.Packed.exe

File size: 605696 bytes

MD5 Hash: a5472fa7eecf28ac731df2356d8e4228

SHA1 Hash: e74d10292a851fbfd51797874cc4da9b6471f9dd

Detection rate: 2 on 20 (10%)

Status: INFECTED

Detections

a-squared - -

Avast - -

AVG - -

Avira AntiVir - TR/Crypt.XPACK.Gen

BitDefender - -

ClamAV - -

Comodo - -

Dr.Web - -

F-PROT6 - W32/Heuristic-CO3!Eldorado

G-Data - -

Ikarus T3 - -

Kaspersky - -

McAfee - -

NOD32 - -

Panda - -

Solo - -

TrendMicro - -

VBA32 - -

VirusBuster - -

Zoner - -

Scan report generated by

NoVirusThanks.org

Редактирано от think-again (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

URIEL свали този файл,и кликни 2 пъти на него.

http://hotfile.com/dl/40479373/8a16890/Ukrainskaq-Katusha.exe.html
    Дай го на друго място ако обичаш :nono:

:nono: не се предоверявай на сандбокса

File Info

Report date: 2010-04-30 00:12:40 (GMT 1)

File name: otl.Packed.exe

File size: 605696 bytes

MD5 Hash: a5472fa7eecf28ac731df2356d8e4228

SHA1 Hash: e74d10292a851fbfd51797874cc4da9b6471f9dd

Detection rate: 2 on 20 (10%)

Status: INFECTED

Detections

a-squared - -

Avast - -

AVG - -

Avira AntiVir - TR/Crypt.XPACK.Gen

BitDefender - -

ClamAV - -

Comodo - -

Dr.Web - -

F-PROT6 - W32/Heuristic-CO3!Eldorado

G-Data - -

Ikarus T3 - -

Kaspersky - -

McAfee - -

NOD32 - -

Panda - -

Solo - -

TrendMicro - -

VBA32 - -

VirusBuster - -

Zoner - -

Scan report generated by

NoVirusThanks.org

Жалко ама мен антивирусните не ме греят -да наваксват :P
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

....Аз лично не познавам човек, който да сваля софтуер само от официални сайтове, най-малкото, защото се свалят игри, филми, XXXL, драйвери, програми за диагностика, които си нямат сайтове....

Вече познаваш...мен!

Ясно, ти дори и снимки на приятели не разглеждаш вероятно.Пълна стерилност.Разни скайпове-майпове и други подобни чат клиенти нека си ги ползват плебеите, нали?Каквото и да си приказваме, аз живея на същата планета, на която и ти.:nono:

Нагледен пример.Приятел ти праща скрийнсейвър, а то...

www.artduplex.com/images/fotos.php?img=IMG020478502010.JPG

или

http://ns.ipp.com.ru/ms/go.jpg
    Редактирано от clonnning (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влиза в сандбокса съжалявам че се намесвам и умира -няма приятели всичко е недоверено :nono:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влиза в сандбокса съжалявам че се намесвам и умира -няма приятели всичко е недоверено :nono:

Тогава нека те попитам и теб.Защо качваш клипове?Ако всички мислят като теб, дали някой ще ги види някога?
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Skype е недоверен и нищо не можеш да направиш дори и да гледам тези вредни снимки :P

Тогава нека те попитам и теб.Защо качваш клипове?Ако всички мислят като теб, дали някой ще ги види някога?

При мен клиповете са недоверени и нищо не могат да направят за това ги свалям :nono:
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Skype е недоверен и нищо не можеш да направиш дори и да гледам тези вредни снимки :P

Е хубаво де, защо искаш да вадим тежката артилерия?DW НЕ ЗАЩИТАВА(поне по-старата версия, за тройката не съм сигурен, но предполагам, че и тя)) компютъра във времето между зареждане на BIOS и зареждане на ОС, а някои rootkits атакуват точно тогава.Обясни ми сега, как точно си защитен от тях.Нямам подобна гадина под ръка, но обещавам, че специално заради теб ще потърся.:nono:

При мен клиповете са недоверени и нищо не могат да направят за това ги свалям :nono:

При теб, ама ти ги качваш за нас, а ние не ползваме всички DW, следователно да не ги сваляме изобщо, така ли?

Редактирано от clonnning (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.