Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Downclock процесор Athlon 6000+

Препоръчан отговор

Здравейте! Досега не съм се занимавал с клок, та ще помоля за помощта ви. Искам да downclock-на AMD Athlon 64X2 6000+ от 3000 MHz до 2800 MHz.

Дъното е Gigabyte GA-MA770-UD3, захранване Фортрон 400 W, рам памет 2GB DDR 2 A-Data. Ето и малко по-детайлно от Евереста:

017247337.jpg

017247340.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесният начин е да влезеш в BIOS и без да пипаш нищо друго да намалиш множителя от 15х на 14х. По тоя начин директно от 15х200=3000МХз получаваш 14х200=2800MHz. Така няма да се налага да пипаш FSB, което си остава 200, HT си остава 1000, всичко си е нормално, само че вместо 6000+ получаваш дефакто процесор с по-ниска честота...

ПП: Щом не си се занимавал с клок до момента - влизаш в биос, натискаш Ctrl+F1, влизаш в новопоказалият ти се "Advanced Chipset Settings" мисля, че това се отваря. Може да се отвори и друго меню, но влизаш в него. Там търсиш CPU Multyplier или нещо подобно, и го променяш от 15 на 14. После записваш промените с F10 и си готов. Успех :huh:

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в биоса, но комбинацията Ctrl+F1 не ме прати в друго меню. Направих снимки какво си имам. Единствено в "MB Intelligent Tweaker"видях подобна опция (CPU Clock Ratio), ето и снимка. Там може да се променя именно до 15(по подразбиране е auto).Та май е това, ама ти ще кажеш :huh:

017247972.jpg

Ето и шот на Advanced chipset Features, но не мисля,че ключа към палатката е там.

017247976.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, получи се :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

а на мен ми казаха че компа не тръгвал по този начин.

Изглежда не е вярно.А по този начин температурите спадат ли или не

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а на мен ми казаха че компа не тръгвал по този начин.

Изглежда не е вярно.А по този начин температурите спадат ли или не

Работи .

И да , спадат .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а защо не си настроиш процесора сам да свяля множителя в зависимост от натоварването?

http://cpu.rightmark.org/products/rmclock.shtml

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване