Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет, имам две PC, между който искам да прекарам вътрешна мрежа, с цел прехвърляне на дата от единия на другия. Използвам кроснат кабел и две лан карти.

Настройките който ползвам са тези:

PC 1

ip: 192.168.0.1

mask: 255.255.255.0

PC 2

ip: 192.168.0.2

mask: 255.255.255.0

gateway 192.168.0.1 - пробвал съм с и без.

Получава се такава дилема, имам локална връска между двата компютъра, но интеренет нямам. Единия компютър е настолен а дръгия е лаптоп. Преди съм имал връска от типа VPN и тоя проблем съм го нямал, но от както се преместих доставчика ми на нет поддържа PPPoE кънекция и се появи тоя проблем. Понеже лаптопа е старичък ползвам жични карти и кабела е кръстосан помежду им. Пробвах всички варианти но без резултата, локална връска има, но нет не.

Ако може някой да ми помогне защото в чуду се видях с това. Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Контрол панел"> "Мрежови връзки"> натискаш на твоята връзка (PPPoE) > "свойства"> "разширени"> слагаш отметка на "позволи и други потребители..... да се свързват през ... връзката.. " Демек връзката трябва да шерната.

Това направи ли го?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Контрол панел"> "Мрежови връзки"> натискаш на твоята връзка (PPPoE) > "свойства"> "разширени"> слагаш отметка на "позволи и други потребители..... да се свързват през ... връзката.. " Демек връзката трябва да шерната.

Това направи ли го?

да направих го, но не ми дава автоматично да взимат и двете карти, когато го задам лаптопа има нет, а стационарния остава без нет, затова ми е много интересо, как ще стане номера без рутер, защото като го сложа всичко си идва на мястото, но затова в момента немога и да мечтая

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да направих го, но не ми дава автоматично да взимат и двете карти, когато го задам лаптопа има нет, а стационарния остава без нет, затова ми е много интересо, как ще стане номера без рутер, защото като го сложа всичко си идва на мястото, но затова в момента немога и да мечтая

Говори ли с доставчика на нет? Да не би от него да идва този проблем(филтрация по МАС адрес)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това направи ли го?

щом си направил това само ти остава да сложиш за DNS на PC2 192.168.0.1 или DNS-те на доставчика ти, демек на PC2 трябва да е така

IP - 192.168.0.2

Mask - 255.255.255.0

Gateway - 192.168.0.1

DNS1 - 192.168.0.1

DNS2 - dns на доставчика е добре да се сложи също

какво DHCP бълнувате за вътрешна мрежа между 2 PC не ми е ясно ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом си направил това само ти остава да сложиш за DNS на PC2 192.168.0.1 или DNS-те на доставчика ти, демек на PC2 трябва да е така

IP - 192.168.0.2

Mask - 255.255.255.0

Gateway - 192.168.0.1

DNS1 - 192.168.0.1

всичко съм правил, но не е от доставчика, мен почна да ми се струва, че може кабела да ми прави номера, или пак тази РРРоЕ вриска да не става да се шарва между 2 компа на LAN. Преди съм бил на VPN тоя проблем съм го нямал, при положение че аз съм си настройвал мрежата, по същия начин, а сега нещо иска да не иска, и почвам да се чудя що за кънекция е това......

Говори ли с доставчика на нет? Да не би от него да идва този проблем(филтрация по МАС адрес)?

Достачвика ми няма МАС скенер, дирекно мога да си прехвърлям картите както си искам, стига да пренабивам IP-та на ново, за да имам нет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да допълня, че и аз съм със РРРоЕ, и аз от настолния пращам нет на лаптопа с кабел.Уверявам те че този тип връзка става за шерване.

Пробвай нещо елементарно, свали защитните стени(временно)на двата компа и виж как е.

При мен понякога се случва нещо интересно.Пускам и двата компа едновременно.... всичко е ОК. Но когато рестартирам лаптопа наново, и нета изчезва от него.В такъв случай трябва да рестартирам настолния за да си дойде всичко на мястото.

Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да допълня, че и аз съм със РРРоЕ, и аз от настолния пращам нет на лаптопа с кабел.Уверявам те че този тип връзка става за шерване.

Пробвай нещо елементарно, свали защитните стени(временно)на двата компа и виж как е.

При мен понякога се случва нещо интересно.Пускам и двата компа едновременно.... всичко е ОК. Но когато рестартирам лаптопа наново, и нета изчезва от него.В такъв случай трябва да рестартирам настолния за да си дойде всичко на мястото.

няма фаида, няма такова нещо при мен, всичко това което го казвате съм го пробвал, неще и неще, локална връска има нет няма, каквото и да въртя, каквото и да правя неиска. пробвах да шерна канекцията и тогава и на настолния се загуби, защото смотаната враска нетрагва автоматично, ами иска да се зададе към карта, и когато задам картата, нета спира навсякъде

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IP - 192.168.0.2

Mask - 255.255.255.0

Gateway - 192.168.0.1

DNS1 - 192.168.0.1

изпълни ли това?

На ланката дето идва нета има днс, въведи го на втория компютър. Даже не че е добре, трябва да е там...

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изпълни ли това?

На ланката дето идва нета има днс, въведи го на втория компютър. Даже не че е добре, трябва да е там...

ами това поне 100 пати сам го правил, ама няма ефект, локал има нет не

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами това поне 100 пати сам го правил, ама няма ефект, локал има нет не

ся за да разбереш къде е проблема пускай пинг.

пингваш ip

ping 194.153.145.104

трябва да ти пингне abv.bg ако има отговор значи имаш нет.

ако обаче

ping abv.bg

не връща отговор, а горното връща имаш проблем с dns...

как точно ти е организирана мрежата? по wi-fi идва нета към лаптопа и лаптопа е вързан с кабел към другия комп ли?

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как точно ти е организирана мрежата? по wi-fi идва нета към лаптопа и лаптопа е вързан с кабел към другия комп ли?

Той човека си е писал, с кроснат кабел.

Виж сега, на лаптопа имам две ОС, едната е Windows ХР стандартен, а другата е Windows XP руска версия(самоделка). Когато съм със руската ОС, каквото и да правя, каквито и настройки да правя, дори да копирам настройките от "оригинала" ,,,,, нет НЯМА.

Мисълта ми е да не би нещо от самия Windows да е? Нещо да е премахнато, някой services да има спрян...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той човека си е писал, с кроснат кабел.

Виж сега, на лаптопа имам две ОС, едната е Windows ХР стандартен, а другата е Windows XP руска версия(самоделка). Когато съм със руската ОС, каквото и да правя, каквито и настройки да правя, дори да копирам настройките от "оригинала" ,,,,, нет НЯМА.

Мисълта ми е да не би нещо от самия Windows да е? Нещо да е премахнато, някой services да има спрян...

Windows-а ми е слаган в компютърна фирма, не е от него, в това съм сигурен 100% почвам да се съмнявам мн яко в кабела, но там е работата. че ако небеше наред той и локална нямаше да има

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване