Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Гост

@nicicom ще трябва пак да ги правя тези настройки че ги разбазиках и ще кача шотове :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не видях някой да говори за общо правило за всички програми.Това си го измисли.;)Анализирай, моля те, svchost.exe процесите, които се виждат на този шотКакво правят?Защо са стартирани?:

Какви правила да задам за всеки един от тях и защо?Няма да се затрудниш, нали си спец.:))

Продължавам да твърдя, че на CIS му липсва по-подробно описание на системните процеси, за да може в такъв случай да знаеш как да процедираш във всеки един случай.

В случая имам предвид правила за входящ и изходящ трафик , тоест достъп до нета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От тая стена ме заболя главата но ще я мъча аз докато не я разнищя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тая стена ме заболя главата но ще я мъча аз докато не я разнищя :)

На мен стената ми спира интернета. А тази Антивирусна програма комодо е пълен боклук. Най-добре си слагайте аваст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

URIEL

Абе човек ти сървърите на Комодо ли използваш или не ?  Mohican кажи без бой

Ти на клипа видя ли кои сървъри въвеждам ? Ти изобщо въведели ги и във Local Area Connection та искаш да имаш нет ?

Ако не ми отговориш ще сънуваш индеанци като този от аватара ми !     :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Ти на клипа видя ли кои сървъри въвеждам ? Ти изобщо въведели ги и във Local Area Connection та искаш да имаш нет ?

Ако не ми отговориш ще сънуваш индеанци като този от аватара ми ! ;)

Аз ти казах да ги събереш тия материали в едно ама ти не та не -не не съм видял нито съм ги въвел някъде ама ай де куха лейка съм и аз :)

Обаче а не стане пак ти ще видиш каубойци :)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма Комодо-Стена+Антивирус я пробвах преди месец,и то на най параноичните настройки,всичко което докоснеш и те пита,създаваш правила или ако откажеш,се инсталира прихващач,програмата си заслужава честно казано и такова нещо като 'спиране на нета" няма освен ако задклавиатурното незнае какво прави.Абе супер е Комодо :) Правилата си ги създавах в движение,проблеми съм нямал никакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах да ги събереш тия материали в едно ама ти не та не -не не съм видял нито съм ги въвел някъде ама ай де куха лейка съм и аз :)

Обаче а не стане пак ти ще видиш каубойци :)

В началото бях направил само един клип с всички правила 190МВ , но ги разделих защото потребителите с бавен / ограничен интернет не могатда свалят големи файлове.

URIEL

Обаче а не стане пак ти ще видиш каубойци

Ще бъдат скалпирани ;) Редактирано от Mohican. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей URIEL

Ако може уголеми прозореца с правилата, че така не се виждат до края какво точно си позволил и дай една снимка.

Ако може дай и една снимка от ipconfig /all

За ipconfig /all отиваш на Start -> Run в полето въвеждаш cmd след това ОК. В прозореца на cmd въвеждаш

ipconfig /all
и натискаш Enter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Заповядай

Здравей URIEL

Ако може уголеми прозореца с правилата, че така не се виждат до края какво точно си позволил и дай една снимка.

Ако може дай и една снимка от ipconfig /all

За ipconfig /all отиваш на Start -> Run в полето въвеждаш cmd след това ОК. В прозореца на cmd въвеждаш

ipconfig /all
и натискаш Enter

Заповядай и помагай че индианеца ще остане без скалп ;)

И P.s. Taя информация е само за @nicicom шпиони и хакери :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото бях направил само един клип с всички правила 190МВ , но ги разделих защото потребителите с бавен / ограничен интернет не могатда свалят големи файлове.

Ще бъдат скалпирани :)

Клипа ти е супер още преди ти казах.Доста разбираемо си го направил...това,че има малоyмни и не разбират е друг въпрос!Публикувано изображение

Редактирано от @Lola (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Клипа ти е супер още преди ти казах.Доста разбираемо си го направил...това,че има малоyмни и не разбират е друг въпрос!

И кои са малоумните?

А филма The Last of the Mohicans гледали ли сте го а? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Първо един въпрос. При всякакви ли правила за svchost нямаш интернет? Иначе пробвай тези. Правило 1 Действие = Разреши Протокол = IP Направление = Изходящо Изходен адрес = Всеки Целеви адрес = 127.0.0.1 Изходен порт = Всеки Целеви порт = Всеки Правило 2 Действие = Разреши Протокол = UDP Направление = Изходящо Изходен адрес = Всеки Целеви адрес = 212.233.128.2 Изходен порт = Всеки Целеви порт = 53 Правило 3 Действие = Разреши Протокол = UDP Направление = Изходящо Изходен адрес = Всеки Целеви адрес = 10.10.0.100 Изходен порт = Всеки Целеви порт = 53 Правило 4 Действие = Разреши Протокол = UDP Направление = Изходящо и Входящо Изходен адрес = Всеки Целеви адрес = Всеки Изходен порт = 67-68 Целеви порт = 67-68 На края постави и блокиращото правило Драсни да кажеш дали има подобрение.

Редактирано от nicicom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не ако не го огранича с на Mohican правилата си имам нет а тези ще ги пробвам братле и ще ти кажа как е .Благодаря за труда ти :ph34r: И дано да живееш до бирената :ph34r: Да не си учил нещо че изглеждам като пеленаче в момента? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

URIEL , ако не си направил тези промени преди да създадеш правилата които съм показал го направи за да не гледаш повторението на филма „ The Last of the Mohican " на живо   ;)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

URIEL , ако не си направил тези промени преди да създадеш правилата които съм показал го направи за да не гледаш повторението на филма „ The Last of the Mohican " на живо   ;)

Ще ги пробвам и тях ама твоя герой умира там така че му мисли ти :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ако не го огранича с на Mohican правилата си имам нет а тези ще ги пробвам братле и ще ти кажа как е .Благодаря за труда ти :rolleyes: И дано да живееш до бирената :) Да не си учил нещо че изглеждам като пеленаче в момента? ;)

Нямаш net заради смяната на DNS ...пробвай да зададеш правила "Outgoing Only" без смяна на DNS.

Преди на моята Виста си работеше добре.

@Моhican дава много строги настройки...прочети в Темата за 3-тата версия бях дала примерно как да настроиш прилично Комодо без да се изпада в параноя!

....p.s.Ако ти се рови виж в Site-а на Комодо преди бях питала разни неща и ми беше добре обяснено...и там има какво да се прочете!Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...прочети в Темата за 3-тата версия бях дала примерно как да настроиш прилично Комодо без да се изпада в параноя!

Да,съгласен съм,но тази версия 4 нещо не могат да влязат в час с тези правила и приложения,много легитимни програми не се разпознават.

Бях споменал веднъж,че Comodo4 за мен не е правена за Европа и софтуера,който се ползва тук.

Comodo3 за мен си остава по-подходящата и стабилна в случая.

P.s. Това са мои лични наблюдения и никой не искам да ангажирам с тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moxikan незнам на кой помагаш с тези правила,нито съм ги свалял нито съм ти гледал филмите,ама аз лично никога не бих се доверил на друг,да ми създава правилата на защитата,та остави хората сами да си създават правила и настройки да научат програмата.и т.н. Програмата е елементарна и на български език,не са нужни повече от 30 минути да я разучиш цялата.И да те питам аз ти от къде знаеш какъв софтуер имам та и правила да ми правиш?това важи и за процесите и файловете за цялата операционна система,странно ми е друг да ми прави правилата и настройките на собствения ми компютър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.s. Taя информация е само за @nicicom шпиони и хакери :)

pleven.optisprint.net

Статично IP :speak:

064/802 109

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,съгласен съм,но тази версия 4 нещо не могат да влязат в час с тези правила и приложения,много легитимни програми не се разпознават.

Бях споменал веднъж,че Comodo4 за мен не е правена за Европа и софтуера,който се ползва тук.

Comodo3 за мен си остава по-подходящата и стабилна в случая.

P.s. Това са мои лични наблюдения и никой не искам да ангажирам с тях!

Комодо има доста възможности от към настройки(за хора които наистина искат всичко да минава през техните ръце.)Смятам,че за по-обикновен потребител, не трябва да се изпада чак в такава параноя.

Има задължителни няколко правила, а останалите(пак казвам) не трябва да се изпада чак в такава паника.

4-тата версия не е чак толкова различна от 3-тата...добавен е основно \"сандъка\".Мисля ,че идеята която даде @Clonnning е най-подходища за по-обикновен потребител,а ако вече някои иска да задълбава дълбоко, може да попише с @Mohican за разни идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

pleven.optisprint.net

Статично IP :down:

064/802 109

Мале разкрихте ме баси хакерите не въ ли е срам уа -ако искаш студена мента трии веднага инфото ;) А и живея на Дружба ако някой още не е разбрал :) Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pleven.optisprint.net

Статично IP :down:

064/802 109

От снимките които е дал има разминаване в адресите за DNS сървърите.

В правилата на COMODO е задал адресите на Google а в настройките на Internet Protocol (TCP/IP) са други.

Проблема може и да е от това.

За начало по-добре да въведе в правилата на COMODO тези от резултата от ipconfig /all, както съм му предложил в предния ми пост и да види как е.

Може дори от правилата да премахне и DNS адресите а да остави само отдалечения порт и да пробва пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D00FY

Moxikan незнам на кой помагаш с тези правила,нито съм ги свалял нито съм ти гледал филмите,ама аз лично никога не бих се доверил на друг,да ми създава правилата на защитата,та остави хората сами да си създават правила и настройки да научат програмата.и т.н. Програмата е елементарна и на български език,не са нужни повече от 30 минути да я разучиш цялата.И да те питам аз ти от къде знаеш какъв софтуер имам та и правила да ми правиш?това важи и за процесите и файловете за цялата операционна система,странно ми е друг да ми прави правилата и настройките на собствения ми компютър...

Ти някаква специална порода операционна система и програми ползваш ?

Какво е по различна системата ти , Svchost.exe , DNS сървърите , принципа е един исъщ.Единствената разлика е че аз не ъпдейтвам ХР-то и имам 3 правила по-малко за  Svchost.exe 

Какво по различно правило ще ти е нужно за торент-клиента ,плеъра , скайп , скенер като MBAM, YouTube Downloader , TeamViewer  , браузъра ?

Времето и труда които съм отделил за направата на тези клипове е тези които искат да ползват тази програма да не започват от нулата ,опитал съм се да ги систематизирам , да са разбираеми за всеки.Вместо всеки нов потребител да започне от нулата и да губи ценно време да покаже / да добави нещо което съм пропуснал.Нали сме хора тоест градивни същества , не рушим а надграждаме това което е създадено в противен случай ставаме маймуни.

Плюс това тези клипове са винаги достъпни за всеки , не съм си и помислял да извивам ръцете на хората с изявления като :

„Връзката ще бъде активна до 30.05.2010 г." 

Сега схвана ли каква е идеята  ми ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е по различна системата ти , Svchost.exe , DNS сървърите , принципа е един исъщ.

Принципа е един и същ,но не и това което се изпълнява от тях.

Всяка сесия на Svchost.exe може да съдържа група от услуги,които в случая правилата може да са по-различни и индивидуални.

Затова при Kaspersky, Svchost.exе e в сигурната зона и с право,защото при стартиране Svchost.exe проверява услугите, които са част от системния регистър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...