Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Наистина е работено по сандъка , Опера се стартира и работи безпроблемно като недоверено приложение.

Редактирано от Mohican. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Михнев, subscription status и waranty status са махнати.

Да и трафика го няма. :) Важното е промените да са отвътре,визуално не ми дреме много.

Имаш :) и то студена,да не повярваш,нали! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, Михнев, ама ги говориш едни.Как да го няма трафикът?Ей сега ще я инсталирам и ще ти покажа.Редактирах си поста, защото май си забелязал промени.:wors:)

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са разменени, махнати са неща, как не виждаш?

Ти пък не си ли видя бирата по-горе,ай наздраве и честито на всичко нейни фенове :wors:

Оф, Михнев, ама ги говориш едни.Как да го няма трафикът?Ей сега ще я инсталирам и ще ти покажа.

Майтапя се бе човек пий си бирата и си свиркай. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък не си ли видя бирата по-горе,ай наздраве и честито на всичко нейни фенове :wors:

Майтапя се бе човек пий си бирата и си свиркай. :)

МИ хубаво, ама се чудех как е възможно да не забелязваш очевидни неща.Тцтц.Пия я вече, мерсаж.:)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тук има разлика има опция за стартиране в сандбокс :wors:

Освен това, според хора от форума, вече би трябвало с включен sandbox да се постигат 340/340 на тоя тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Освен това, според хора от форума, вече би трябвало с включен sandbox да се постигат 340/340 на тоя тест.

Е да ама при мен е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

What's New in COMODO Internet Security 4.1.149672.916?

NEW! Sandbox button in elevated privilege alerts: Privilege elevation alerts now include a sandbox button to run installers in limited mode

IMPROVED! Default security policy is modified so that outbound firewall connection alerts are shown for the unknown applications

IMPROVED! Online Lookup: Defense+ now checks the applications online in real-time before automatically sandboxing them

FIXED! The vulnerabilities related to certain hooks reported by

Matousec.com(http://www.securityfocus.com/bid/39924/)

FIXED! Incompatibility problems with many applications(e.g. HD Speed, Autocad etc)

FIXED! Already submitted files can be submitted again under certain conditions

FIXED! Defense+ does not show protected registry key modification alerts for sandbox applications in Windows XP 64

FIXED! Windows System Restoration fails because of file sfi.dat

FIXED! Cfp.exe freezes while showing real-time virus detection dialog

FIXED! Antivirus crashes while scanning certain files

Download Locations:

COMODO Internet Security Premimum

32 Bit Operating Systems

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/cispremium_installer_x86.exe

Size: 56M ( 58612168 )

MD5: cc1a5d79f025383b3a7cb40b3066bc6f

SHA1: ad22f5fbf9159561cb3540bd11fd9d61ffadf9f0

64 Bit Operating Systems

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/cispremium_installer_x64.exe

Size: 58M ( 60334536 )

MD5: 14894e1cbfecf4fc277e12f1715abdff

SHA1: 902b2666f89ce1ebd5803962bdb4cbf9f6c473d8

COMODO Firewall Only

32 Bit Operating Systems

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/cfw_installer_x86.exe

Size: 56M ( 58612168 )

MD5: 10e7108e9394473ae566a48a910b2a2c

SHA1: 485b9f4e394507fb8e1f3a1854259a4014ac7701

64 Bit Operating Systems

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/cfw_installer_x64.exe

Size: 58M ( 60334536 )

MD5: e2727de95e1c9f91d7e3dee5dce1188a

SHA1: f41e5178e246464e946658b20f54970e28009b1e

COMODO Antivirus Only

32 Bit Operating Systems

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/cav_installer_x86.exe

Size: 60M ( 62513608 )

MD5: f024e99b29556d5c21912d705438946b

SHA1: ab336d243a4bb51454f944cbd6477c985173af78

64 Bit Operating Systems

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/cav_installer_x64.exe

Size: 62M ( 64235976 )

MD5: ef38f7fcd3b47eb546504d9228da6a2d

SHA1: bafe9c52e242ff17a56ce71012d40ae9399a6821

Automatic Updates

All of the 4.0 users should now be receiving the update notifications and can update to the latest version by using the automatic updater.

The current CIS 4.1 installers can be used to install CIS 4.1 on top of CIS 3.x without loss of the existing 3.x configuration.

COMODO Internet Security 3.x users will be receiving the update notifications starting from June 7th Monday.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не го минавам тоя тест :clap:

Да де, сорка, говореха, че може да е с 10-20 точки по-малък резултатът, но това мисля, че не е проблем.Заради вируализацията е, доколкото зная.И преди показваше по-малко минати тестове, но всъщност не беше така.Доста бъгове са фикснати, а вече и изходящият трафик е забранен по default.:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..... а вече и изходящият трафик е забранен по default.:clap:

Това за вируализацията ли се отнася? Ако,да и с право,трябва да няма никакъв трафик там на приложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това за вируализацията ли се отнася? Ако,да и с право,трябва да няма никакъв трафик там на приложенията.

Има трафик за съжаление и пак трябва да се блокирва ръчно :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще я инсталирам на чисто, без да импортвам настройки и т.н.Ще сменя единствено конфигурацията от internet security на proactive и ще тествам с останалите неща както са.Може да мръдна някоя настройка на стената, но ми е любопитно какво са направили от комодо.:clap:)

Не, за непознати приложения, доколкото разбирам:

IMPROVED! Default security policy is modified so that outbound firewall connection alerts are shown for the unknown applications

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво става, когато някой опита да се свърже с интернет, докато е в sandbox-> Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comodo Internet Security 4.1.149672.916

* Changes in 4.1.149672.916:

* NEW! Sandbox button in elevated privilege alerts: Privilege elevation alerts now include a sandbox button to run installers in limited mode

* IMPROVED! Default security policy is modified so that outbound firewall connection alerts are shown for the unknown applications

* IMPROVED! Online Lookup: Defense+ now checks the applications online in real-time before automatically sandboxing them

* FIXED! The vulnerabilities related to certain hooks reported by

* Matousec.com(http://www.securityfocus.com/bid/39924/)

* FIXED! Incompatibility problems with many applications(e.g. HD Speed, Autocad etc)

* FIXED! Already submitted files can be submitted again under certain conditions

* FIXED! Defense+ does not show protected registry key modification alerts for sandbox applications in Windows XP 64

* FIXED! Windows System Restoration fails because of file sfi.dat

* FIXED! Cfp.exe freezes while showing real-time virus detection dialog

* FIXED! Antivirus crashes while scanning certain files

Download: CIS Premium 4.1.149672.916 - x86

Download: CIS Premium 4.1.149672.916 - x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя цитат, долният не е от версия 4.1.Нито те пита за Hopsurf, нито за Ask toolbar или Ask search. Репортнах вече два-три бъга, за жалост. едит:Или си искал да покажеш разликата, но така се е получило объркващо.:clap:) едит2:Наложи ми се да импортвам старата конфигурация, защото стана мазало малко.:wors:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя цитат, долният не е от версия 4.1.Нито те пита за Hopsurf, нито за Ask toolbar или Ask search.

Репортнах вече два-три бъга, за жалост.

Вярно, по навик го копирах. :clap:

Ами аз чак утре или вдругиден ще я сложа,че сега нямам възможност.Какви са бъговете накратко да споделиш?

Edit: Аха Ок. лека, ще я видим ! :wors:

Edit1: Голям майтап ще е май утре,благодаря ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, по навик го копирах. :clap:

Ами аз чак утре ще я сложа,че сега нямам възможност.Какви са бъговете накратко да споделиш?

Ами, този със замръзването на cfp.exe, който пише, че е премахнат, всъщност си го има.Друго - опитах да инсталирам lockhunter, но започна ходене по мъките.Аз му казвам да не го пъха в пясъчника, то пак ме пита...и така до безкрай.Напъха ми explorer.exe в sandbox.Освен, че го набута, не зная кога е станало, защото ми го съобщи 1 час след инсталацията на CIS.През това време в какъв режим и как е работил, нямам идея.Изяснява се.:wors:

Лека.:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще я инсталирам на чисто, без да импортвам настройки и т.н.Ще сменя единствено конфигурацията от internet security на proactive и ще тествам с останалите неща както са.Може да мръдна някоя настройка на стената, но ми е любопитно какво са направили от комодо.:clap:

Направих същото нещо.В началото на инсталацията откри несъвместим софтуер Avira Security Suite, въпреки че имам Personal Free ,та се наложи да я деинсталирам.Интересното е , че първо си я ъпгрейднах от програмата за проба и нямаше проблем . Това се получи след като реших да направя чиста инсталация .Тренировките са били винаги полезни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

amat

Направих същото нещо.В началото на инсталацията откри несъвместим софтуер Avira Security Suite, въпреки че имам Personal Free ,та се наложи да я деинсталирам.Интересното е , че първо си я ъпгрейднах от програмата за проба  и нямаше проблем . Това се получи след като реших да направя чиста инсталация .Тренировките са били винаги полезни!

Хубаво е че го споделяш , защото отдавна се опитвам да обясня на други участници във форума че е непрепоръчително комбинирането на следните програми  

Comodo ,Kaspersky AV , DefenseWall , Avira AV , Outpost , Online Armor

в каквато и да е комбинация и последователност на инсталиране.Както и да се поставят в доверените им зони , привидно може и да нямат конфликти , но нито една от двете защитни програми ще си върши работата на 100 %.

Може да има и други защитни програми които не трябва да бъдат комбинирани , но за тези съм го установил на практика.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз след като качих новата версия и въпреки, че Проактивната защита е в "безопасен" режим, при стартиране на всяко ново приложение ми изписва "проативната защита се обучава". Заради какво може да се получава това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fi Tanis

Аз след като качих новата версия и въпреки, че Проактивната защита е в "безопасен" режим, при стартиране на всяко ново приложение ми изписва "проативната защита се обучава".

Заради какво може да се получава това.

Покажи няколко снимки на настройките ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи няколко снимки на настройките ти.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Стената също е в безопасен режим.

пп: Докато бях с предната версия, използвах пак безопасен режим, но ме предупреждаваше за всяка инсталация, а сега има само съобщения за обучение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fi Tanis

Стената също е в безопасен режим.

пп: Докато бях с предната версия, използвах пак безопасен режим, но ме предупреждаваше за всяка инсталация, а сега има само съобщения за обучение.

Защото си поставил тази отметка

Публикувано изображение

и стартираш програми които присъстват в този списък

Публикувано изображение

Ако обаче стартираш програма която не е в горния списък D + няма да си създаде правило , ще зададе въпрос а ти ще трябва да вземеш решението.

Не се притеснявай защитен си , това е направено с цел да се намалят въпросите от D +

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...