Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Гост

Комодо защо не си усъвършенстват родителския конрол-някой писал ли е им затова .Знам че има подобна опция но с нея могат ли да се блокирват сайтове или да се забранява свалянето на файлове!Сериозно ме интересува :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комодо защо не си усъвършенстват родителския конрол-някой писал ли е им затова .Знам че има подобна опция но с нея могат ли да се блокирват сайтове или да се забранява свалянето на файлове!Сериозно ме интересува :)

Може.Ето как:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може.Ето как:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

:)

А къде било а тази готина черна тема можеш ли да я споделиш? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде било а тази готина черна тема можеш ли да я споделиш? :)

Ето: http://www.skatafka.com/download.php?file=6263c260d4dd3c0133f9c4e363b5f314

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой може ли да даде съвет с коя безплатна антивирусна мога да комбинирам Comodo firewall.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой може ли да даде съвет с коя безплатна антивирусна мога да комбинирам Comodo firewall.

Avast!5 free, а може да си инсталираш и Comodo Internet Security 4 FREE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast!5 free, а може да си инсталираш и Comodo Internet Security 4 FREE.

Благодаря,нямам много вяра в антивируса на Комодо,за разлика от стената разбира се :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря,нямам много вяра в антивируса на Комодо,за разлика от стената разбира се :ph34r:

На какво се базира недоверието ти?Не твърдя, че антивирусът на комодо е добър, а просто ми се ще, когато някой каже подобно нещо, да обясни защо.Това е все едно да кажа, че нямам много вяра на Nike, а предпочитам Adidas, но въпросът е защо, а не какво.:huh: Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво се базира недоверието ти?Не твърдя, че антивирусът на комодо е добър, а просто ми се ще, когато някой каже подобно нещо, да обясни защо.Това е все едно да кажа, че нямам много вяра на Nike, а предпочитам Adidas, но въпросът е защо, а не какво:ph34r:

И защо да не е добър , с какво го превъзхождат останалите антивируси ?

Има дефиниции засича няма дефиниции не засича това е при всички, но плюса е наличието на BoClean Anti Malware.Поне като засече зловредния код го трие без да скъсява живота на харддиска , като Касперски то е едно тракане стържене премятане имам чувството че са го оборудвали с чукове , клещи и шкурка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво се базира недоверието ти?Не твърдя, че антивирусът на комодо е добър, а просто ми се ще, когато някой каже подобно нещо, да обясни защо.Това е все едно да кажа, че нямам много вяра на Nike, а предпочитам Adidas, но въпросът е защо, а не какво.:ph34r:

Ами правя си НЕ професионални тестове :) на никоя антивирусна нямам доверие (ако трябва да съм честен) Това е и причината да сложа Comodo Firewall.А и следя форума и тестовете редовно :huh:

П.П. Има ли значение кое ще инсталирам първо Комодо или Аваст ?

Редактирано от ferio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами правя си НЕ професионални тестове :) на никоя антивирусна нямам доверие (ако трябва да съм честен) Това е и причината да сложа Comodo Firewall.А и следя форума и тестовете редовно :ph34r:

П.П. Има ли значение кое ще инсталирам първо Комодо или Аваст ?

Зависи как ще подходиш с настройките.Ако ще пускаш D+ в обучителен режим, по-добре Аваст да си присъства на компютъра.Ако ли не, инсталирай CIS и след това отговаряй на въпросите, които евентуално ще ти зададе D+, но предполагам ,че ще са малко, тъй като Аваст вероятно е в whitelist-а на комодо.:huh: Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи как ще подходиш с настройките.Ако ще пускаш D+ в обучителен режим, по-добре Аваст да си присъства на компютъра.Ако ли не, инсталирай CIS и след това отговаряй на въпросите, които евентуално ще ти зададе D+, но предполагам ,че ще са малко, тъй като Аваст вероятно е в whitelist-а на комодо.:ph34r:

Ще последвам твоите стъпки в няколко страници по назад,не съм манияк на тема настройки.А и доколкото разбрах дори и с минимални настройки ще съм защитен прилично.

П.П. Благодаря за съветите :speak:

Редактирано от ferio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как се минава от безплатната версия към платената ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се минава от безплатната версия към платената ?

Сваляш инсталатора от тук

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/ciscomplete_installer_x86.exe

http://download.comodo.com/cis/download/installs/standalone/ciscomplete_installer_x64.exe

И трябва да регистрираш кода,който ти дадох тук https://accounts.comodo.com:/cisprobyactivationcode/management/signup

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се Mohican признай обаче че ще стане доста интересно в една мрежа когато сандбокса почне да блокирва драйвери и други легитимни приложения е пак трябва да се пипа все нещо по настройките -то май навсякъде е така а аз не искам да правим темата Комодо срещу Касперски!Тук никой ли не ползва друга безплатна или платена антивирусна? :)

След инсталацията на Комодо и рестарта на ОС ще се появи съобщение че еди кой си драйвер ( или впоследствие когато се стартира легитимното приложение ) е стартиран в сандъка , тогава може с едно кликане евентуалния проблем да бъде решен.Това не прилича на настройка а вземане на правилно решение , което може да възникне и при ползването на Касперски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При платената версия няма ама абсолютно никакакви проблеми със съндъка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за въпрос?:)Защо питаш дали си заразен?Както виждаш, засечено е евристично, като подозрително.Никъде не пише, че е malware.Ти си преценяваш какво да го правиш.Както си показал и на снимката, доста възможности ти се предлагат.А е подозрително знаеш ли защо?Ето виж-> Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Още десетина такива запитвания имах.Ако не знаеш какъв е файлът, какво би си помислил като го видиш, че променя регистърни ключове и създава поддиректории в C:\WINDOWS ? =)

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е при средна евристика на антивируса. Оставяме я на най ниското ниво нали? Нещо по специфично да се настройва по проактивната защита? Няма да ползвам нито скайп,торент и т.н. Браузър и данлоуд менажер в краен случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е при средна евристика на антивируса. Оставяме я на най ниското ниво нали? Нещо по специфично да се настройва по проактивната защита?

Няма да ползвам нито скайп,торент и т.н. Браузър и данлоуд менажер в краен случай.

Ами не, аз си я оставям на най-високото ниво.Нищо не ми пречи някоя фалшива аларма, да не говорим, че лично не съм виждал такава много отдавна.:))

По-специфично..хмм, виж това-> Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това е при средна евристика на антивируса. Оставяме я на най ниското ниво нали? Нещо по специфично да се настройва по проактивната защита?

Няма да ползвам нито скайп,торент и т.н. Браузър и данлоуд менажер в краен случай.

Тест ли ще правиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наличен е ъпдейт на версията, през вградения updater на CIS.Промените още не са ясни, но става дума за фиксване на бъгове, вероятно.

Публикувано изображение

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наличен е ъпдейт на версията, през вградения updater на CIS.Промените още не са ясни, но става дума за фиксване на бъгове, вероятно.

..........

Да, имаше малко проблеми при предишната версия - 916. Например с таскбара. При мен на една машина с XP се проявиха проблеми с Quick Launch и със Старт менюто (Classic). Не се сещам дали им докладвах dump, забравил съм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...