Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за разделяне на песни (обединена)

Препоръчан отговор

а по слух с коя програма става?

С твоя личен слух, слушаш парчето и записваш нотите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Моля ,ако някой знае подобна програма или начин да ми пише [email protected]

Moже да използваш:

1. Medieval CUE Splitter, ако APE (Monkey's Audio) файлът е създаден коректно и има CUE файл. Обикновено за качествен рип се използва Exact Audio Copy (EAC).

2. Също така може да се използва платената програма Easy CD-DA Extractor. Ето как става за APE (с CUE):

16hn891.jpg

3. Foobar 2000 също може да се използва по въпроса.

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, човека ако има .CUE файла въобще няма да пита нищо, въпроса му е ясен, как да раздели lossless файла - ами естествено с .cue файл. Програма аз точно не открих, това се прави още при рипа с EAC във .wav формата, ако тогава не е направено после е вече невъзможно поне за EAC, защото файла от WAV после се конветира във FLAC или АPE. Лично аз си го създавам на ръка, има и разни програми които ти чертаят само основата - една от тях е аудио записващата "Burrrn", по долу съм дал какво представлява .cue файла на един албум във .flac. Значи създаваш си .cue фаила, не ти трябва никаква програма дори, само сменяш разширението на един текстови файл от .txt на .cue.

Внасяш си данните,които виждаш в кода - разбира се без подробностите, за тях използваш данните от твоя албум и остава най тънката част - времената. Значи отваря се lossless файла с някой аудиоредактор и се напипват времената като INDEX 00 е времето на началото на песента,а INDEX 01 е времето на паузата между първата и втората песен, които времена се режат от плейъра. Може да не отчиташ паузата, тогава пак става, но времената понякога са дълги и това дразни. Така отчиташ всички времена на всички песни, нанасяш ги, запаметяваш и си готов. Има разни тънкости - името на файла трябва да е същото като това в .cue - то, формата също трябва да е точен -при мен в случая е .flac, ако е .ape, трябва името на файла да завършва на разширението .аpe или .wav, aко файла е .wav. Това е, изглежда сложно, но хич не е, голяма е играчката с времената, но като свикнеш и това ще ти се вижда като детска игра.

Успех!

REM GENRE "Heavy Metal"

REM DATE 1995

REM DISCID 930A600A

REM COMMENT "ExactAudioCopy v0.95b4"

PERFORMER "Black Sabbath"

TITLE "Forbidden"

FILE "(Black Sabbath) Born Again (1993).flac" WAVE

TRACK 01 AUDIO

TITLE "01 - Trashed"

PERFORMER "(Black Sabbath) "

PREGAP 00:00:32

INDEX 01 00:00:00

TRACK 02 AUDIO

TITLE "02 - Stonehenge"

INDEX 00 04:13:00

INDEX 01 04:15:00

TRACK 03 AUDIO

TITLE "03 - Disturbing the Priest"

INDEX 00 06:13:18

TRACK 04 AUDIO

TITLE " 04 - The Dark & Zero the Hero"

INDEX 00 11:58:00

INDEX 01 12:01:00

TRACK 05 AUDIO

TITLE "06 - Digital Bitch"

INDEX 00 20:13:60

INDEX 01 20:19:00

TRACK 06 AUDIO

TITLE "07 - Born Again"

INDEX 00 23:54:30

INDEX 01 23:57:00

TRACK 07 AUDIO

TITLE "08 - Hot Line"

INDEX 00 30:26:60

INDEX 01 30:29:60

TRACK 08 AUDIO

TITLE "09 - Keep It Warm"

INDEX 00 35:19:00

INDEX 01 35:21:00

Редактирано от ozzy1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Добър ден бих искал да разделя една песен думите от мелодията бихте ли могли да ми предложите програма с която мога да го направя Благодаря ви предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Имам следната ситуация .. свалих си един албум на J-Lo .. 2 файла .APE и .cue .. когато реших да го отворя с Easy CD-DA Extractor .. ми показа следната грешка

2wocg2q.png

Използвах и Medieval CUE Splitter, вижте и с него какво се получава ..

etv6oi.jpg

Аз успявам да го конвертирам, примерно във .flac, но на мен не ми трябва като set, а като отделни песни. Така, че ще съм благодарен, ако ми подскажете за софтуер с който да подкарам този .cue файл. Или пък такъв с който да мога да си отрежа песните които искам да си слушам по отделно. Дано съм бил ясен, ако има нещо което не успяхте да разберете или имате допълнителни питания, пишете .. ще наблюдавам темата.

Редактирано от nologo
Корекция на заглавието на темата (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,интересуваме има ли програма за разделяне на APE файл на отделни части.

Редактирано от naskoand (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,интерисуваме има ли програма за разделяне на APE файл на отделни части.

foobar с използване на Diskwriter или Converter.

Ще ти трябва и que файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,интерисуваме има ли програма за разделяне на APE файл на отделни части.

Каква е целта на упражнението

с rar не става ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на упражнението

с rar не става ли

Ами напоследък в замунда качват цял албуми на група в един файл,а ми се ще да си разделя песните ,затова питам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами напоследък в замунда качват цял албуми на група в един файл,а ми се ще да си разделя песните ,затова питам

че във гугле конвертери бол

ape to mp3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава можеш да потърсиш Easy CD-DA Extractor (платена) - ще ти свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване