Премини към съдържанието
Daredevil_666

Да тестваме процесорите си!

Препоръчан отговор

32 битовата версия на geekbench, 64 струва пари:

http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view/255890

http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view/255955

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видял съм ги и точно това отчетох, че не е кой знае колко повече от предишните ми процесори, и доста надолу от сегашния.

Е, тя разликата е почти двойна между и7 и тоя феном. Вярно на дифолт го държи, но щом с ДВУЯДРЕН и то 3 годишен процесор мога да изкарам по-добър резултат къде нареждаш и7 до фенома :mad:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, тя разликата е почти двойна между и7 и тоя феном. Вярно на дифолт го държи, но щом с ДВУЯДРЕН и то 3 годишен процесор мога да изкарам по-добър резултат къде нареждаш и7 до фенома :mad:

Публикувано изображение

Може и да е двойна, но цената му не е. Когато купувах Phenom 940, дадох 380 лв. i7 го взех за 470 лв. Чисто математически съм на далавера, щом е двойно по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Публикувано изображение

Пуснах един тест, илюстрирайки го с две снимки по време на теста и финала. Някой запознат може ли да коментира резултата, тъй като не ми е ясно какво всъщност тества програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LinX се ползва за тестване на стабилността. Сигурно се гледат GFlops накрая, но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

LinX се ползва за тестване на стабилността. Сигурно се гледат GFlops накрая, но не съм сигурен.

Това е ясно, но какъв е критерия за оценка, беше интересно, защото не намирам никакъв обяснителен материал за тази програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е ясно, но какъв е критерия за оценка, беше интересно, защото не намирам никакъв обяснителен материал за тази програма.

Търси за Linpack. LinX е само графичен интерфейс. Критерият е брой повторения (Lооps) като от Интел смятат, че 50 успешни е признак за тотална стабилност. Принципно клокърите ползват 20 като е желателно да бъде отбелязано използването на цялата памет (естествено винаги ще показва по-малко от инсталираният обем, тъй като и ОС-а заема някаква част).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Търси за Linpack. LinX е само графичен интерфейс. Критерият е брой повторения (Lооps) като от Интел смятат, че 50 успешни е признак за тотална стабилност. Принципно клокърите ползват 20 като е желателно да бъде отбелязано използването на цялата памет (естествено винаги ще показва по-малко от инсталираният обем, тъй като и ОС-а заема някаква част).

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Преди (старата памет)

Сега (новата памет + малко клок на процесора - 3.4гхц)

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко да ъпдейтнем резултатите... Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Eвереста го бях забравил... :blink:

Публикувано изображение

EDIT: Имам една молба... Може ли някой с двуядрен или триядрен феном да направи теста с максималния си възможен клок? Искам да сравня някой работи. :whist:

Редактирано от te0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и от мен с новата конфигурация . Пише я по - долу в подписа ми (няма нищо клоквано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да се разпиша и аз с пресен шот от преди малко:

Публикувано изображение

Всъщност с този проц май не съм поствал така като се замисля.

По късно ще кача резултатите и от останалите тестове.

+1 :( Редактирано от pinhead (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и моя АМД+5200 леко клокнат на 3264MHz+CM Hyper 212+,А-дата 2х2ГБ ДДР2 810MHz на дъно Asus M2N SLi Deluxe,кутия CM Elite 332 ии 4-5 допълнителни вентилатора.Така ето мойте резултати: http://img217.imageshack.us/img217/6/everestrecord3264mhz.jpg http://img251.imageshack.us/img251/9981/fritzchessbenchmark3264.jpg http://img837.imageshack.us/img837/2360/wprime2033264mhz.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    post-137086-082441400 1281467128_thumb.j Давай и аз да се включа с моята летяща чиния :) АМД Athlon 64 x2 5200+ П.П. post-137086-036159200 1281520299_thumb.j Редактирано от ma4opic4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и малко тестове след лек клок:

Редактирано от sakuraki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Pentium E6300 овърклокнат на 3700 Mhz Не знам защо обаче на wPrime показва 3530 Mhz

Редактирано от cipollini (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

HP Compaq 615 лаптоп процесор: AMD Mobile DualCore Turion X2 RM-74, 2200 MHz Pi Calculation: 1M за 49.171s. Теста не трябваше ли да натовари и 2-те ядра? А и ползвах и Winamp, Skype и Chrome по време на теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.