Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Frodo Baggins

Има ли бъдеще киното?

Препоръчан отговор

Интересно ми е мнението ви. Става на въпрос за световното кино, не само за българскопо. Мисля, че вече ставаме свидетели на едно огромно преповтаране на сюжети в филмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък както започнаха да снимат американски филми много в България, а и изобщо за следващите 5 години според мен може да има 4-5 добри филма и нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли бъдеще киното?

Щом е имало минало.

А повторения има и в шаха, при това с еднакви "актьори", но от това играта не страда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмовото събитие на 2009 г е появата на "Аватар" в 3D формат. Съвсем не е първият - за родоначалник се смята филмът "Бвана девил" от 1952 г, но едва ли Джеймс Камерън би се захванал със снимането на филм в продължение на цели 15 г (от 1994 г) и да похарчи 237 млн. долара ако се смяташе, че през 2010 г няма да има кой да го гледа.

Аз не коментирам филма (не съм и няма къде да го гледам, а никъде все още не се намира достатъчно качествен релийз, поне за моите критерии), но той е с 9 номинации за "Оскар" и вероятно ще спечели по-голямата част от тях. Появиха се доста писания, че занапред все по-рядко във филмите ще се снимат актьори, а ще бъдат заместени от компютърни технологии, но никой не споменава за края на киното. Тъкмо напротив - никоя компютърна технология не е в състояние за замести Мерил Стрийп, Майкъл Дъглас, Никол Кидман, Хю Грант... Киното е прекалено комерсиализирано (не го критикувам) и надали някой ще реши, че е излишно и ще прати жанра в историята.

Веднага се появат и въпроси относно бъдещето на книгите, театъра, операта, цирка, балета, живописта, скулптурата и т.н., но те си имат запазени периметри и едва ли скоро ще се лишим от присъствието им, защото видимо са нужни на всички ни.

Стана дума за преповтаряне на сюжетите - още преди 400 г Шекспир е писал, че в изкуството и в живота, като негов източник на идеи са възможни само 29 сюжетни линии - ни повече, ни по-малко. Не съм ги броил, повторяемостта е очевидна, но има ли нещо, което не е циклично...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че ще има бъдеще! :) Иначе милиони хора ще останат без работа :P И не само - с какво друго бихте заменили тръпката от това да си пред големия екран?А и е незименна част от икономиката - щом има тъсене, има и предлагане :P

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...