Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

AMD пуска на пазара нови сървърни платформи базирани на процесорите Magny-Cours с 12 ядра.Процесорите ще работят на честоти от 1,9 до 2,3 GHz и ще могат да се поставят на сокет G34.Контролерът на паметта на тези процесори ще поддържа памет работеща на DDR3-1333 , която може да работи в четириканален режим.Кешът от трето ниво ще бъде 12 MB.В eBay вече се предлагат Opteron 6174 (2.2Ghz) с 12 ядра и дънна платка Tyan поддържаща 64Gb памет от типа DDR3-1333 работеща в четириканален режим.Пропускателната способност за тази конфигурация достига впечатляващите 170 Гбайт/с.

magny_02.jpg

Комплекта от четирите 12 ядрени процесора може да се закупи на цена от 8000$ или да се наддава в търг за тях с първоначална цена от 6500$.Ако пък толкова много искате да имате цялата система с четирите процесора и дъното , което прави 48 ядрен сървър с 64Gb памет ще трябва да се бръкнете за скромните 20000$. :yanim:

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си взема един такъв сървър да цъкам Minesweeper. :help: Интересно ми е една такава конфигурация колко по-бърза ще е от нормално ПЦ. На теория трябва да е доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е една такава конфигурация колко по-бърза ще е от нормално ПЦ. На теория трябва да е доста.

Сложен въпрос. Разликата при такива машини е в количеството на работещите неща, а не в качеството на работата им. От половин година работя почти непрекъснато на един сървър с 4 шестядрени процесора и мога определено да твърдя, че видима разлика между него и примерно Asus eee1000h през 90% от времето няма. Болшинството програми поне видимо са пак толкова бързи, Firefox-а и Opera-та са си пак толкова мудни. Единствената сериозна разлика е в поддръжката на виртуализация.

Разбира се има няколко уговорки. Ако на ноутбука си ползвах бози от типа на KDE/GNOME, които имат навика да пускат и използват активно по Xстотин безполезни (или вредни) процеси вероятно щях да забележа разлика. Също така ако видеокартата ми не беше вграденото ATI E1000 (radeon драйверът дава черен прозорец при опит да се ползва X Video с такава) или ако на единствения PCI-E слот бях сложил видеокарта вместо звукова щях да мога да гледам HD видео (без звук tongue.gif), нещо, което не става на EEE-то. С E1000-ката обаче трябва да се ползва X11 драйвер и образът накъсва дори повече, отколкото на Atom-а.

По отношение на игрите, дори Tyan да вграждаха 3D видеокарти ползата от едно 3+ гигахерцово ядро определено още доста време ще е по-голяма от ползата от 24 1.8 гигахерцови.

Редактирано от asa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

машинката е супер

граби народе 

17h.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е една такава конфигурация колко по-бърза ще е от нормално ПЦ. На теория трябва да е доста.

Разликата е огромна, повервайте ми. Подобни животни си вървят със скъпи дъна с огромна пропускателна способност, несравнима с нормалните щайги, ултра бързи скъзи дискови масиви, скъпа памет и всякакви бързи контролери за вход-изход, които работят с много пъти по-висока скорост от подобните си в обикновените машинки. Подобен сървър примерно с лекота обслужва няколко десетки клиенти онлайн като в същото време може да прави примерно в бекграунд бекъп на няколкостотин хиляди файлчета и да ги мята по някаква мрежа за архив, да изпълнява много други задачки. И всичко това без видимо забавяне и затормозяване. В дейта центровете е едно от местата с най-вероятна употреба, за хостинг примерно на тежки уеб приложения и т.н. Или на ГСМ операторите. На какви машини според теб се хостват големите портали у нас, като дир.бг и останали ? С огромни бази, глезотийки като лайтбокс графични библиотеки, само за преоразмеряването и показването на картинките на един подобен сайт всяка нормална машина би клекнала от раз sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@kmvasilev - това ми е пределно ясно, че на домашната щайга не мога да хоствам дир.бг, а и общо взето въпросът ми се явяваше малко риторичен, тъй като ако машина за 20 000$ върши същата работа като компютър за 1000$, то никой няма да я купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ли се овърклоква това жирафче, че много искам да ида на следващото издание на Overclocking & Modding gurus, или на 100 GHz overclock...Дори да идех с него, и да не клоква много, на рендъринга и на бенчовете просто ще осакатя конкуренцията ph34r.gif

P.S Кой за каквото с мисли...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официалното представяне на тези процесори ще се състои на 29 март тази година.Тогава ще се появят пет дванадесет ядрени процесора от серията Opteron 61xx с честота от 1,7 до 2,3 GHz и пет осем ядрени процесора от серията Opteron 61xx с честота от 1,8 до 2,4 GHz.Процесорите от серията Opteron 61xx ще бъде на сокет G34, който ще замени досегашния сокет F и ще се използват вече памети тип DDR3.Платформата Maranello (Socket G34) ще бъде предимно насочена към системи , които ще се използват като сървъри.Процесорите от серията 41xx (Lisbon) ще бъдат представени на четвърти май тази година.Те ще бъдат с 4 или 6 ядра.

Ето и част от характеристиките на серията 61xx.

Opteron 6174 (12 ядра, 2.2 GHz, 80 Watts)

Opteron 6172 (12 ядра, 2.1 GHz, 80 Watts)

Opteron 6168 (12 ядра, 1.9 GHz, 80 Watts)

Opteron 6164 HE (12 ядра, 1.7 GHz, 65 W)

Opteron 6136 (8 ядра, 2.4 GHz, 80 Watts)

Opteron 6134 (8 ядра, 2.3 GHz, 80 Watts)

Opteron 6128 (8 ядра, 2.0 GHz, 80 Watts)

Opteron 6128 HE (8 ядра, 2.0 GHz, 65 W)

Opteron 6124 HE (8 ядра, 1.8 GHz, 65 W)

Всеки модел Magny-Cours има 512 KB кеш на ядро и 12 MB кеш от трето ниво , който е споделен.Всички процесори са по 45 Nm технология!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите от серията Opteron 61xx ще бъде на сокет G34, който ще замени досегашния сокет F и ще се използват вече памети тип DDR3.

Да добавя само, че достъпът към паметта става четириканален! Настоящите контролери осигуряват "само" двуканален достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100к системка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.