Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра ми блокира

heroes

Препоръчан отговор

От няколко дена компютърът ми започна да блокира и се чува пращене в слушалките.Получава се при игра и дори при гледане на филм. Конфигурацията е следната - дъно- Gigabyte GA-MA770T-UD3P, рам - 2гб адата 1333, процесор - Phenom II X3 Black Edition 720, хард - wd 320 gb, видео - ATI Radeon HD 4770, ОС- win xp sp 3. Някакви идеи ? Благодаря предварително. Прикачвам снимка на температури след игра.

post-63991-1266514036,44_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блокира изцяло и се чува само пръщене или блокира и всичко забива?Кога блокира по време на игра , натоварване или когато си го ползваш нормално?Температурите са нормални.Какво ти е захранването?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай версията на БИОС и снимка от CPU-Z... След това кажи точния модел на захранването. Отваряш кутията и отстрани на захранването има голяма лепенка, на която пише името... Дай ги тея неща и тогава пак ще мислим... Последен въпрос, на всички игри ли го прави това, или само на точно определени? И ако са само някои - кои?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването е 420W PFC.

При по-продължителна игра просто замръзва на един кадър и се оправя само с рестарт.

420 вата PFC не може да е друго освен боклука на Foxconn iso-450pp

http://www.ixbt.com/power/psu/iso-450pp.shtml или видеокарта...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда повече като от харда . Хлабава връзка нещо , или направо за нов кабел . Може да се нуждае от почистване също . Не харда , да не вземеш да го пипаш сега ей . И да , захранването като гледам е някво скапано .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

интересно защо харда ще спира само при игри? или видео или драйвер на видеото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А според мен и драйвър на звука, случвало ми се е.Вградената звукова ли ползваш ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям и на двамата . При натоварване . Което означава че може да е от всичко . И както казах вече изглежда ми като от харда .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обнови драйвърите и ако не стане помоли , ако имаш някой познат с хубаво захранване да ти го даде да видиш как ще върви компютъра с него.И аз имах един период , при който и от най-малкото натоварване забиваше системата.Оказа се ,че кабелът на харддиска не прави добър контакт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни дали работи вентилатора на видеокартата. Преди време имах подобен проблем и се окоза блокирал вентилатор на видеокартата. При по-продължително натоварване /игра/ екранът замръзваше и се оправяше само с рестарт. Срещу 5 лв. в сервиз смениха вентилатора и проблема изчезна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обнови драйвърите и ако не стане помоли , ако имаш някой познат с хубаво захранване да ти го даде да видиш как ще върви компютъра с него.И аз имах един период , при който и от най-малкото натоварване забиваше системата.Оказа се ,че кабелът на харддиска не прави добър контакт.

Аз точно за кабела говоря .

Погледни дали работи вентилатора на видеокартата. Преди време имах подобен проблем и се окАза блокирал вентилатор на видеокартата. При по-продължително натоварване /игра/ екранът замръзваше и се оправяше само с рестарт. Срещу 5 лв. в сервиз смениха вентилатора и проблема изчезна.

Незнам . Не вдига температура . Все пак младежа каза че са нормални . Че и снимка май имаше .

При проблем с видеото обикновенно като замръзне екрана звука си продължава . А при него е пращене или зацикляне .

Затова залагам на харда . Най голям процент на вероятност .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването е ISO-480pp. При всички игри блокира.

Да, вградената звукова карта използвам.

пусни паметта на Command Rate 2T и както писах по горе -захранванията на фокскон са боклуци...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...

Здравейте, и моят компютър блокира постоянно от няколко дни. Първо започна да трака, доста шумничко. Все едно метал стърже в метал. Сега съм поела инициатива за почистване на вентилаторите, надявам се стърженето да изчезне. За последните 3 дни преинсталирах Уиндолса около 4 път. Дори преди малко едва успях да го преинсталирам. Както инсталираше уиндолса и блокира, мишката спира да се движи. След 2 опитя успях да го инсталирам. Предишните дни, се инсталираше без проблем, но след като сложа7-8 програми, почва наново да блокира. Имаше случаи в които ми вади син екран и ми изписва, че има някакъв проблем, който не може да бъде засечен. Преди време изстрих всички exe файлове защптп бях хванала вирус, който ги поврежда, и сега направих същото. Но не знам дали е достатъчно. Някой може ли да предположи какво му има. Знам, че ще помогне ако дам информация за компютъра, но идея си нямам от къде да я извадя. Един познат предположи, че може да е харда, но той ми е нов на 8 месеца някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

............ Един познат предположи, че може да е харда, но той ми е нов на 8 месеца някъде.

това по никакъв начин не елиминира вероятен проблем с диска. тествай го и не е лошо да тестваш и паметта.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това по никакъв начин не елиминира вероятен проблем с диска. тествай го и не е лошо да тестваш и паметта.

A как да го тествам? Единственото което направих е да проверя за дефрагментация. Д и Е бяха на 0%, С беше на 4% и все пак го дефрагментирах, сега всичките са на 0%. Но идея нямам как да тествам дали има нещо нередно.

Без описание на компонентите можем само да гадаем.

А от къде мога да взема описание. Знам, че в самия компютър някъде пише характеристиката, ама не знам къде точно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли AIDA64 и направи един скрийншот.

Пусни го във следващият пост.

P.S Или за по-лесно само копирай информацията и я постни в следващия си пост тук.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A как да го тествам? Единственото което направих е да проверя за дефрагментация. Д и Е бяха на 0%, С беше на 4% и все пак го дефрагментирах, сега всичките са на 0%. Но идея нямам как да тествам дали има нещо нередно.

Това не е тестване на диска най популярната програма е MHDD има я в Hiren`s BootCD което може да се издърпа от торентите записва се на СД което е бутващо и програмите за тестове на твър диск търсиш MHDD по време на теста не трябва да има сектори с цвят различен от трите нюанса на сивото от легендата няколко зелени сектора могат да се преживеят но кафяви розови задраскани и т.н. не трябва да има. В съдия диск има и програма за тестване на на паметта Memtest ако я пуснеш тя върви до безкрайност ако не я спреш, нека направи поне 4-5 пълни цикъла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли AIDA64 вече е предложено по горе,това е една програма ,която ще покаже всички данни за твоя компютър.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това достатъчно ли е? Като пуснах да тества, пак ми заби компа. Син екран, изписа нещо и рестартите толкова бързо, че не успях да прочета нищо. --------[ AIDA64 Extreme Edition ]-------------------------------------------------------------------------------------- Версия AIDA64 v2.30.1917 Beta/bg Тестов модул 2.7.398-x32 Домашна страница http://www.aida64.com/ Тип на отчета Помощник за отчет Компютър INKA-PC Създател Inka Операционна система Microsoft Windows 7 Ultimate 6.1.7601 (Win7 RTM) Дата 2012-05-12 Време 16:00 --------[ Обща информация ]--------------------------------------------------------------------------------------------- Компютър: Вид на компютъра ACPI x86-based PC Операционна система Microsoft Windows 7 Ultimate Пакет на обновление на ОС Service Pack 1 Internet Explorer 9.0.8112.16421 (IE 9.0) DirectX DirectX 11.0 Компютър INKA-PC Име на потребителя Inka Домейн Inka-PC Дата / Време 2012-05-12 / 16:00 Дънна платка: Тип централен процесор DualCore AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz (12.5 x 200) 4800+ Дънна платка Foxconn 6100K8MA/6100M2MA/6150K8MA/6150K8MD/6150M2MA Series / Acer FC51GM Чипсет на дънната платка nVIDIA GeForce 6150, AMD Hammer Системна памет 1024 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) DIMM3: Transcend JM800QLJ-1G 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) Тип BIOS Award (03/17/08) Комуникационен порт Communications Port (COM1) Комуникационен порт Printer Port (LPT1) Дисплей: Видеокарта ATI Radeon HD 3470 (256 MB) Видеокарта ATI Radeon HD 3470 (256 MB) 3D-ускорител ATI Radeon HD 3470 (RV620) Монитор Fujitsu Siemens ScenicView P996-1 [19" CRT] (YECQ005586) Мултимедия: Звуков адаптер ATI Radeon HDMI @ ATI RV620 - High Definition Audio Controller Звуков адаптер Realtek C655 @ nVIDIA nForce 430 (MCP51) - Audio Codec Interface Съхранение на данни: IDE контролер Standard Dual Channel PCI IDE Controller Контролер за памет NVIDIA nForce Serial ATA Controller Контролер за памет NVIDIA nForce Serial ATA Controller Дисково устройство Freecom DATABAR USB Device (3 GB, USB) Дисково устройство WDC WD50 00AADS-00S9B SCSI Disk Device (500 GB, SATA-II) Оптично устройство HL-DT-ST DVDRAM GH22NS70 SCSI CdRom Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM) Състояние на SMART Неизвестно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сканирайте паметта за грешки. Също така и хард дискът за лоши сектори. P.S Захранването какво е ? Прегледано ли е дъното за подути или изтекли кондензатори ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...