Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много силно изпотяване на ръцете?

Препоръчан отговор

От както се помня ръцете ми са постоянно изпотени. Не просто леко изпотени, а буквално морска,солена вода тече от тях. Незнам вече какво да правя голям проблем е това с изпотяването на ръцете. Майками също има същия проблем възможно ли е да е нещо по-наследствен път. Баща ми няма такива проблеми, нито по-малкия ми брат. Много е гадно особенно когато става въпрос за ръкостискане и т.н. Не е приятно да ти омажжат ръцете с чужда пот. Или когато пиша нещо направо листите на тетрадката стават все едно си разлял чаша с вода върху нея. Изчетох много информация за проблема ми, но нищо не помага или ако помага то е кратктраен ефект. Незнам какво, е но само като си помисля, че ръцете ми не са изпотени буквално след 10 сек са обляни в пот. Или когато ме изпитват да речем или се притеснявам от нещо такава пот тече, че няма спиране. Незнам какво да правя вече това на нервна основа ли е, нещо подсъзнателно ли е незнам> ? Има ли някой с подобен като мен проблем от форума и нека сподели мнение. Пробвалл съм всякакви и различни методи. Знам, че е нормално ръцете ти да се леко овлажнени, но чак до такава степен като моята. Или когато играя някоя игра на компютъра и съм под-някакво напрежение и тогава става голямо мазало. Мишката и клавиатурата до такава степен са потни, че ..... мен ме става гнус, а какво остава за другите. Даже в момента като пиша клавиатурата е мокра до неузнаваемост, може би защото мисля, за това нещо ли незнам вече.:rolleyes:

Редактирано от iordanoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пич,изписал си цял ферман глупости.Има доктори за тая работа...или виe в Стара Планина се обръщате първо към kaldata.com за помощ!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се потят ръцете при притеснение и напрежениие, но чак да "тече пот"... Знам, че в много случаи означава кардиологични проблеми, така че е най-добре първо да видиш това, като отидеш на лекар, а после използвай случая, че си там и ги питай и за екстремното потене на ръцете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се потят ръцете и ходилата доста. Лятото е един ужасен Ад. Като гледам и Иво е наследил тази ми прекрасна черта, а аз пък съм я намазала от майка си. Съвет не мога да ти дам. Научила съм се да си живея с недостатъците си и се пригаждам към тях. Но ако има лек с удоволствие бих го чула.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че в много случаи означава кардиологични проблеми, така че е най-добре първо да видиш това, като отидеш на лекар, а после използвай случая, че си там и ги питай и за екстремното потене на ръцете.

За "кардиологичните проблеми" не съм съгласен.

За ходенето на лекар -да. Щом това го притеснява - трябва да отиде задължително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Да ви кажа пък при мен е точно обратното - зиме,лете като си пипна РЪЦЕТЕ - СТУДЕНИ

Редактирано от Sladyk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа пък при мен е точно обратното - зиме,лете като си пипна РЪЦЕТЕ - СТУДЕНИ

Много хора са така. Зависи от оросяването на крайниците.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към последните двама изказали се -темата не е дали са ви топли или студени ръцете, ами за изпотяването. Двете неща са коренно различни, заради това -престанете с офтопиците !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

дравейте, На 29 години съм. До сега много страдах от свръх изпотяване. Страхувах се да напиша нещо на хартия. Притеснявах се да се ръкостискам. Много се изпотяваха дланите ми. Потта течеше обилно. Няколко пъти посетих лекар. Но не можах да се справя с поблема. Накрая се запознах с лосиона "ТЕРЕСОН " Във връзка със свръх изпотяването на дланите направих голямо проучване в интернет (spripoteneto.com) Там се натъкнах на една статия свързана с лосиона "ТЕРЕСОН", който за много кратко време отстранява изпотяването и няма никакви странични ефекти. В началото не ми прозвуча много сериозно. Но въпреки това реших да пробвам и си го поръчах. Започнах да го използвам 1 път на ден преди лягане. От първия път усетих, че дланите ми вече не се изпотяват- само краищата на пръстите ми бяха мокри. След третия път вече и там нямаше пот. Не можех да повярвам.Защото болестта, която ме мъчеше до 29г. изведнъж изчезна. Този ефект за да трае дълго време реших да използвам лосиона на 9 дена веднъж, а после на 25 дена веднъж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм така.Лятото ми се потят ръцете и си мислих,че може би това е от притеснение. Това което написа "marks" мисля да го пробвам и дано помогне :rolleyes: Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 месеца по-късно...

Искам да кажа, че и аз имах същия проблем, докато не отидох да се оперирам в София. Там в болница Токуда правят такава операция и има ефект. Вече ръцете ми никога не се изпотяват, при никакви обстоятелства. Иначе операцията не е евтина 1000 лева, но си заслужава, само че болката, която изпитваш на следващия ден след операцията е непоносима. След като мина половин година, откакто си я направих, нямам оплаквания, така че ефекта е вечен, както каза и лекаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

аз имам същия проблем ръцете ми се потят постоянно и краката.. първия коментар описва на 100% моя проблем. някой който знае как да премахна това противно потене постоянно да сподели моля ви. btw аз ползвах един спрей одорекс се казва ама не помага ;/

Редактирано от charliee (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Мога да кажа само, че имам този проблем още от дете, непоносимо е, кара те да се чувстваш изключително неприятно. И аз съм пробвала с Одорекс, който помага само за подмишниците, влагата по дланите остава. Но се радвам, че отворихте тази тема, защото научих, че проблема може да се реши оперативно.Благодаря! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

Здравейте, отново има ли хора изпробвали някой от предложенията изписани до момента "Одорекс" , "Тересон". За Одорекс много противоречиви мнения прочетох, спирал да действа, изцяло запушвал порите, алергични реакций създавал... като цяло се отказах от този продукт без да съм го ползвал. За Тересон какво ви е мнението мисля да се доверя на този продукт и да го пробвам. А за докторите отказал съм се да ходя на доктор за това, едното което е няма да ми се изсмеят директно в лицето, но ще си го мислят. Ще не претупат както често правят и ще ми изпишат възможно най-гадния лосион,гел и т.н и възможно най слабият. И като отида ще ми кажат виждаш ли има резултат, а аз като има заявя, че няма и че не чувствам комфортно те ще ме пратят на ...... си . Просто знам сюжета в българските болници с българските лекари и за това съм ги отписал като вариант. А и българските лекари .... ами не мерси патил съм си вече, и то не от 1/2 -ма. Макар и по други причини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иди при личния лекар да ти даде направление за ендокринолог - може проблемът да е свързан със щитовидната жлеза...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нямам признаците, че проблема ми да е свързан със щитовидната жлеза, а пък и ръцете ми не са постоянно потни ето примерно зимата: Ако съм в помещение да речем +20 градуса си се изпотявам, но изляза ли навън за 5 минути потта изчезва, ако съм цял ден навън и е студено нямам проблеми дори и да си мисля, и да искам насила да се изпотя колкото и да съм претеснен и т.н . Но лятото е ад и в помещение и извън ... Наистина когато съм под напрежение действието се засилва. Пак повтарям с лекари няма да се занимава, освен да ми натресат някаква диагноза, която всъщност не е наистина тя, както по принцип правят и да ми лекуват нещо здраво и правилно работещо, не мерси. Предпочитам сам да чета и да се образовам по моя въпрос и да си съсипя сам здравето ако трябва и аз да съм си виновен от колкото да ми го съсипе, някой образован, който е спал на лекциите и си е взимал изпитите с шуробаджанащина .

Редактирано от iordanoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Здравейте! Аз имам същият проблем .Вече 13 години обикалям по лекари. Един куп изследвания, на всякъде ми бръкнаха и нищо. Резултатите са нормални. Няма за какво да се хванат, "здрава съм".  Трудно се живее с това. И на мен ми е неудобно да се ръкостискам, ами работата... все се съобразяваш какво да работиш. Всичко вода става. Поне разбрах, че не съм единствена с тази мъка. Как да има лечение нещо което не знаят какво е?!  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна ,отиди при Доц. Иванка Бончева във Мбал "Св.Марина" да видиш дали не е на психосоматична основа-щом си убедена ,че няма друга причина!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли,колко много видове гъбични заболявания има по кожата на човек.Те може да не се виждат,но при тях изпотяването на мястото е силно.Пробвай,един ден да си миеш ръцете само с оцет,без никаква вода,ако намали потенето,може да се окаже,че е кожен проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна ,отиди при Доц. Иванка Бончева във Мбал "Св.Марина" да видиш дали не е на психосоматична основа-щом си убедена ,че няма друга причина!

Благодаря Ви за съвета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бих добавил не с оцет а със Сода бикарбонат най-обикновена. ;)

А знаете ли,колко много видове гъбични заболявания има по кожата на човек.Те може да не се виждат,но при тях изпотяването на мястото е силно.Пробвай,един ден да си миеш ръцете само с оцет,без никаква вода,ако намали потенето,може да се окаже,че е кожен проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Талк, често миене със сапун. Микроби го предизвикват... Има и друг вариант, за ръцете, когато почувствате, че се потят хванете се за китките и дръжте така 2-3 минути (ако няма хора около Вас иначе е awkward...) и вижте ефекта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Моите ръце се потят също много обилно още от дете и до някое време мислех, че с всички е така (откъде да знам, че има и хора, на които не им се потят? :D ). Но като пораснах, ми се случи едно момче да си изтрие ръката в дрехите след като се ръкува с мен. Единственото, което си помислих беше "Бе тоя пъъък, какво се лигави". Да не ви дреме. Факт е, че по всичките ми учебници личи докъде съм чела, защото пожълтяват от влага, а като се хвана на хорото, хората ме изпускат. Да, и при ръкуване мога да намокря нечия ръка. Но това е положението, какво? Пот е, но е прясна, няма нищо мръсно в това. Дори парфюмите и помощни вещества при някои лекарствени форми за приложение върху кожата се правят на основата на прясна пот(забърква се същият състав :D). Като се случи да се ръкувам с някого като мен, а моята ръка по случайност да е суха, топлата му мокра ръка ми дава чувството, че този човек е някакъв много активен, а това е яко. Ще се върна на темата за хорото. Ако се сещате като приключи хорото как всички ръкопляскат след като се пуснат. :yanim: Е, аз като ръкопляскам, си пръскам пот в очите :lol6:  Докато не сте оставили потта да застои и да действат бактериите, които са отговорни за лошите ни асоциации към потта, не виждам нищо смущаващо. Всичко е до нагласа. Хайде успех и без операции и излишни разходи  :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване