Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много силно изпотяване на ръцете?

iordanoff

Препоръчан отговор

Не е нужна операция, но има някои здравословни причини които го предизвикват:

https://www.google.fr/search?q=%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8+%D1%80%D1%8A%D1%86%D0%B5&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

За изпотяване под мишниците пробвайте Purax... невероятен резултат дава, ще се преродите, и не толкова лош като одорекс, здразни по малко и не смърди така, почти е като гел което е още подобре... За ръцете още не съм намерил но сигурно има все още търся. Purax-a го взимам от амазон co. uk идва за около седмица и за да излиза по евтино взимам два рола на година... стигат ...
тука им е сайта не правя реклама en.purax.info просто знам че ще спаси много хора от потните подмишници... има и за ръце ама тепърва ги пробвам.. ето от тези:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Hand+Sweat&rh=i%3Aaps%2Ck%3AHand+Sweat

пишете ако някой е пробвал нещо от тях ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Искам да попитам за тази операзия в Токуда болницата при кой хирург си я правил и какви изследвания са ти правили.Аз имам потене на ръцете и краката правиха ми изследвания на щитовидната и на 2 хормона всичко беше ок но това потене ме влодява и искам да се оперирам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

:huh: И на мен също ми се изпотяват ръцете, но не чак така да ми тече пот...просто ги чувствам влажни и лятото е гадно, когато навън е топло и като ме напече в ръцете и почва да бълва топлина и се изнервям :mad: сега ползвам Odorex deo и помага, но ако се слага прекалено често става по-лошо защото излишното лекарство се изхвърля и тогава също са влажни ръцете.

Преди години ходих на доктор и нямам проблем с нервите или с щитовидната жлеза, всичко е на ред, но незнам сега ще отида на друг доктор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изпотяване под мишниците...пишете ако някой е пробвал нещо от тях ...

Доста години имах изпотяване на мишниците.Лятото ризата постоянно ми беше мокра.Един доктор ми предписа Салицилова киселина ,разредена 10% със спирт(правеше се с поръчка в аптеката).Сипвах си разтвора в шише с пулверизатор и си пръсках.За няколко дни изчезна изпотяването.През времето на лечението,обаче не се мие,защото се възвръща потенето.След месеци пак се появяваше,повтарях процедурата за 3 дни и пак изчезваше.Вече от доста години нямам потене.Със същия разтвор се лекува успешно и гъбички на краката.Потенето и там е силно!Пръскат се поне три дни,без миене,след което минава.Замислям се дали и за ръцете няма да помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста години имах изпотяване на мишниците.Лятото ризата постоянно ми беше мокра.Един доктор ми предписа Салицилова киселина ,разредена 10% със спирт(правеше се с поръчка в аптеката).Сипвах си разтвора в шише с пулверизатор и си пръсках.За няколко дни изчезна изпотяването.През времето на лечението,обаче не се мие,защото се възвръща потенето.След месеци пак се появяваше,повтарях процедурата за 3 дни и пак изчезваше.Вече от доста години нямам потене.Със същия разтвор се лекува успешно и гъбички на краката.Потенето и там е силно!Пръскат се поне три дни,без миене,след което минава.Замислям се дали и за ръцете няма да помогне.

Здравей, понеже и аз доста се потя през лятото, би ли обяснил малко по-подробно как точно се провежда лечението?Колко дни трябва да се пръскаш и по колко пъти на ден?През цялото лечение ли не трябва да се миеш, т.е. няколко дни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, понеже и аз доста се потя през лятото, би ли обяснил малко по-подробно как точно се провежда лечението?Колко дни трябва да се пръскаш и по колко пъти на ден?През цялото лечение ли не трябва да се миеш, т.е. няколко дни?

По предписание се третира сутрин и вечер.Миенето,неутрализира ефекта,понеже това е слаба киселина.Колкото по малко се мие,по бързо минава.Аз през деня,като се изпотех,ми беше по приятно да се напръскам и избърша със суха салфетка.Веднага спираше потенето.Докато ,ако се измия с вода,след няколко минути започваше по силно потене.По принцип това е много упорито за лечение.Забравих да кажа,че по евтино излиза,ако си купиш отделно салициловата киселина и спирта.Силициловата киселина е около един лев.Пакетчето е 30гр. и  се смесва в около 300-600гр, чист спирт.На готовия разтвор,дори му добавях малко одеколон за аромат.Да допълня и друго.Когато престанах да се потя под мишниците,се премести по врата ми,където с третирането също изчезна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • 5 месеца по-късно...

Някои от вас тук замисля ли се колко вода приема на ден. Проблема при почти всички болести е: нарушена обмяна на вещества или липса на определени такива в организма, а от там хормони и ала бала да не се задълбочаваме. Доставчикът на такива вещества е кръвта която в голям процент се състои от ВОДА. Така че пийте вода и ще забравите за 90 % от здравните проблеми които Ви спохождат. Само да поясня че бирата, колата, и .... тнт не са вода макар в състава им да е основно вода. Те дори Ви дехидратират повече. Човек тежащ 80 кг .трябва да приема 3л чиста вода на денонощие, така че лейдис енд джентълменс правете му сметката и си пийвате на воля, казва ви го човек, който пие много вода и вижда ефекта от това :).  старайте се да ядете храна коятое по-малко киселинна и повечко алкална и бацилите както и неразположенията които имате ще бягат от Вас :) А относно лекарите - не чакайте на някой друг да мисли за здравето Ви, помогнете си сами и си бъдете сами лекари :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

И аз имам подобен проблем потене на ръцете и краката и сега със затоплянето на времето се активира с пълна сила. Одорекса вече не ми действа. Искам да попитам някой правил ли е йонофореза и дали има полза от нея и къде може да се направи? Ходих за изследване на хормони, щитовидна жлеза всичко е наред. При мен се получава при затопляне и подуване на пръстите на ръцете. Тогава като ходих по доктори ми споменаха за някакви тестове които се правят и на база тях се предписват медикаменти. Някой подлагал ли се е на такъв тест?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

И аз съм така от дете. Не е свързано с проблеми на щитовидна, нито с кардиологични. Не е и наследствено ( поне не при всички) - в моето семейство майка ми е със студени, но сухи ръце и стъпала зиме и лете. При всички останали членове от семейството (баби, дядовци, прабаби, ако щеш), докъдето се сещам в родословното дърво, са с абсолютно нормално кръвооросяване и даже нямат и овлажняване, освен ако навън не е 45 градуса и не са се изпотили като цяло. А при мен проблемът е като на човека, започнал тази тема - тече река от дланите. Даже е достатъчно да помисля за това и веднага да почувствам, че се овлажняват. Няколко секунди са достатъчни, за да потече влага на струйка от дланта. Супер некомфортно е -  забравяш за ръкостискания ( а ако си на бизнес срещи, не си за завиждане!), като се държиш в градския транспорт, пътника с ръка под твоята си мисли, че капе от тавана на автобуса :shy11: Срам голям. И не, не се свиква. Непрекъснато проблема напомня за себе си. Точно когато ти е адски притеснено за нещо друго - изпит, конференция, среща, абе имаш си проблеми на главата, и хоп, най-сериозният проблем, че никой няма и да те слуша, ако ръцете ти създават впечатлението, че говориш, къпейки се под душа! А тъчпада на лаптопа? А горката клавиатура и мишка? От време на време дават накъсо, като че ги заливаш с кана вода. Абе жив ад си е. Мъчение чисто е във всяко едно отношение, не ми казвайте, че се свиквало. Как ще свикнеш с нещо, което те срами, злепоставя, че и захвата не ти е сигурен. Хванеш нещо, а то се изплъзне, заради плъзгавите ти мокри ръце. Ужас е! :mad:

А и за ефикасен лек не знам. Чух за някакви инжекции с ботокс ( последна мода са) или йонизатор с ток. :shock11:  Някой пробвал ли е нещо от тези средства и действат ли и до каква степен? А странични ефекти? 

Някои от вас тук замисля ли се колко вода приема на ден. Проблема при почти всички болести е: нарушена обмяна на вещества или липса на определени такива в организма, а от там хормони и ала бала да не се задълбочаваме. Доставчикът на такива вещества е кръвта която в голям процент се състои от ВОДА. Така че пийте вода и ще забравите за 90 % от здравните проблеми които Ви спохождат. Само да поясня че бирата, колата, и .... тнт не са вода макар в състава им да е основно вода. Те дори Ви дехидратират повече. Човек тежащ 80 кг .трябва да приема 3л чиста вода на денонощие, така че лейдис енд джентълменс правете му сметката и си пийвате на воля, казва ви го човек, който пие много вода и вижда ефекта от това :).  старайте се да ядете храна коятое по-малко киселинна и повечко алкална и бацилите както и неразположенията които имате ще бягат от Вас :) А относно лекарите - не чакайте на някой друг да мисли за здравето Ви, помогнете си сами и си бъдете сами лекари :)

Колкото повече вода се поема, слънце, толкова повече се повишава потоотделянето и уриноотделянето. Изпробвано е. 3 литра, както казваш, обикновен човек НЕ МОЖЕ да поеме, защото няма после къде да я изразходи и само ще си прецака бъбреците с едно такова натоварване. Аз като редовно трениращ, поемам не повече от 2 литра за денонощие. И то в летни, горещи дни. Не може да зъзнеш през зимата и да се наливаш с по 3 литра вода, айде не говори глупости. Искрено се надявам, това само да си го чел някъде, а не да го прилагаш върху себе си, защото си е чиста проба лудост!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

Имам обилно изпотяване от 13 годишна възраст, като с годините се  засили. 7-8 години ходене по доктори без никакъв положителен ефект. На 20 години ме оперираха във ВМА София под мишниците и ме пратиха войник. Резултатът след операцията - ръцете ми спряха да се потят, но тялото ми почна да се поти повече. Въпреки това аз съм им благодарен за направената операция, тъй като след нея можех  да уча и работя.14 години след операцията ръцете ми отново почнаха да се потят не както в самото начало  (преди операцията), но се потят и това доста ме притеснява. Потят се  обилно и краката ми и са постоянно студени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване