Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

32-bit or 64-bit XP

Препоръчан отговор

Новият ми процесор поддържа 64 битова архитектура, та въпроса ми е коя OS ще е по-добре да инсталирам - 32-bit или 64-bit? И въобще ще има ли някаква разлика?

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш 4 или повече гигабайта RAM, ще адресира цялата памет(това може да стане и при 32битова операционна система с PAE(Google знае всичко))

Производителността 32 срещу 64 битова OS все още не е много голяма(около 20-30% разлика може би и по-малко)

За 64 битова OS обаче ти трябват отделни драйвери-32битови драйвери на 64 битова OS не може.

Oтделно може да имаш проблеми с някои програми.

Ако имаш по-малко от 4 гигабайта RAM, според мен не си струва.

Имай предвид, че за XP 64bit няма Service Pack 3, а той оправя много грешки и дупки в сигурността...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64bit OS има смисъл ако имаш Windows Vista или Windows 7, така имаш подръжка едновременно на 32 битови и на 64 битови програми. XP 64бита никог не съм пробвал но доколкото знам има извесни проблеми със програмите и драйвърите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Виста 64,много по бърза, стабилна.

По-бърза и стабилна от Седем x64 ли? Хехе...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-бърза и стабилна от Седем x64 ли? Хехе...

Известно време карах и с двете заедно, за сравнение, и седмицата беше по зле. Засега си е още добра бета. 7X32 сe държеше по-добре от 7Х64.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става дума за конфигурацията от подписа ти, препоръчвам Windows7 x86 (32-битов).  Няма смисъл да се занимаваш с XP. А в твоя случай 64-битова ОС няма да ти даде голямо предимство. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става дума за конфигурацията от подписа ти, препоръчвам Windows7 x86 (32-битов).  Няма смисъл да се занимаваш с XP. А в твоя случай 64-битова ОС няма да ти даде голямо предимство. 

Абсолютно. За тази конфигурация един 7 Home Premium x86 ще е перфектната ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рангелов,защо да чака цяла година...само до Уиндоус 7 сървиз пак 1(релийзкандидат ще има още през юни,финал през септември-надявам се и по рано!)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по-нагоре - няма смисъл от 64 битово XP. Ще имаш проблеми с доста програми, възможно и с драйвъри.

Редактирано от schizophrenic (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 Много правилно го е казал колегата. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям съфорумниците за Windows 7. Особенно ако го използваш за развлечение. Колкото до XP или си сложи 32 bit ли не се занимавай с него. Vista не ти я препоръчвам, по простата причина че е тежка и няма да усетиш характеристиките на компютъра си! И сега за тези които ще кажат че виста е " уникален " ще кажа смело че ми е минавала през ръцете ( естествено не на компютъра от подписа )на лаптоп - еми докато изчакам да зареди испих 2 кфета ... + сумати и бъгове, ерори и само ми писка за щяло и нещало. Сложих на лаптопа 7 и кво ... Чудо ... Така че слагай една седмица и не му мисли, ако не ти хареса пък опитай с Vista или XP 64, но както написаха съформниците пък и аз по - нагоре в мнението не си заслужават 64 bit XP и Vista ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям съфорумниците за Windows 7. Особенно ако го използваш за развлечение. Колкото до XP или си сложи 32 bit ли не се занимавай с него. Vista не ти я препоръчвам, по простата причина че е тежка и няма да усетиш характеристиките на компютъра си! И сега за тези които ще кажат че виста е " уникален " ще кажа смело че ми е минавала през ръцете ( естествено не на компютъра от подписа )на лаптоп - еми докато изчакам да зареди испих 2 кфета ... + сумати и бъгове, ерори и само ми писка за щяло и нещало. Сложих на лаптопа 7 и кво ... Чудо ... Така че слагай една седмица и не му мисли, ако не ти хареса пък опитай с Vista или XP 64, но както написаха съформниците пък и аз по - нагоре в мнението не си заслужават 64 bit XP и Vista ...

Доста писане и малко опит, че и "о Чудо". Тая Виста дето ти е "испила" кафетата претърпя доста корекции и след SP2 въобше не е толкова бавна, и бъгава. А 64 битовата е още по-бърза. Добре би било да потестваш малко и да не пишеш по спомени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм бил с Win XP SP2 64-битов и не останах доволен. Разлика в скоростта почти няма осезаема, трудно се намират драйвери и т.н.

Ако държиш на ХР по добре 32 и то SP3. Ако пък мислиш да сменяш оперционната система и се колебаеш, бих те посъветвал да скочиш направо на Win 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване