Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам как въобще се прави база данни? Задължително ли трябва да знам SQL?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПхпМейАдмин не става ли?За какво ти е да знеш СКЮЕЛ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ви попитам как въобще се прави база данни? Задължително ли трябва да знам SQL?

Ако базата не е релативна може да се мине и без SQL, но силно препоръчвам да го научиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще рече "релативна"?

повече от една таблица с връзка между елементи на колони. Примерно таблица 1: Име, фамилия, длъжност таблица 2: длъжност, заплата. Ако се обвържеат колоните длъжност от двете таблици това е релативна база. Ако не може а се разглеждат като отделни таблици и връзката се прави от бизнеслогиката (а не самата база) е нерелативна

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Научи Май Ес Кю Ел или посгрес, в зависимост от това за какво ще използваш базата данни или най-доброто - Майкрософт сикуъл сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От горния пост забрави ето тази част - "или най-доброто - Майкрософт сикуъл сървър."! За твое добро е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От горния пост забрави ето тази част - "или най-доброто - Майкрософт сикуъл сървър."! За твое добро е !

Не си прав, както съм UNIX/Linux guy, така ща не ща спретнах по един проект MSSQL сървър и даже открих грешки в процедурите на испанците. А най-доброто (и най сложно и скъпо) в момента е Оракъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това изказване на какъв опит с Microsoft SQL Server се базира ?

Почти сигурно на никакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-точно със малък опит!Плюс че защитавам една добра кауза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти на Linux ли работеше ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каузата е хубаво нещо, но истината ми е по-скъпа (перефразирайки май някой древен). Майкрософт постигнаха много с последните версии и опенсорс продуктите са просто (поне) едно стъпало по-надолу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...