Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дори и за вещите не е съвсем така. Ето, комшията имат три коли - за всеки по една. Почти всяко семейство, в което работят добре и двамата могат да си го позволят. Не говоря за бентлита или поршета. Защо не всеки го прави - нямат нужда от това. Обратното - човек има нужда от жилище (така го усеща) и прави всичко, тегли заем, трупа дългове... но го прави. А би могъл с тези пари да има нова хубава кола и да живее под наем. Ами нужди... За любопитството не сте ме разбрали. имам предвид, че може да е двигател да опиташ, да пробваш. Е, после ако ти хареса може и да поискаш. А това за честта и притежанието на вещи не го разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това за честта и притежанието на вещи не го разбирам...

Ами ако прочетеш пак поста ми внимателно, ще разбереш.

Ето го: "Повече е любопитството, а и начесването на честта - как някой ще има, а ние не. Не става въпрос за материалните неща, разбира се."

Говоря за това - "той е доцент, а аз не съм още, той е професор - аз съм по-умен от него, ама не съм още, той е в командировка в Париж, а аз заслужавах да отида - трябва да се преборя..." За този род неща говорех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктора е прав за притежанието. Просто примера с любрадора не е удачен, но относимо към други примери си е баш така. Повече е любопитството, а и начесването на честта - как някой ще има, а ние не. Не става въпрос за материалните неща, разбира се.

Но човек не си дава сметка /докато още е в процеса на искането/, какво би било, ако ги има наистина.

Публикувано изображениебрез да искам чукнах "-" вместо "+", за което се извинявам Публикувано изображениеПубликувано изображениещ

Наистина чесането на его-то наистина е в основата на "искането" Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска ми се хората да ме разбират правилно, а защо не се получава като толкова се старая - не знам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и за вещите не е съвсем така.

Ето, комшията имат три коли - за всеки по една.

Почти всяко семейство, в което работят добре и двамата могат да си го позволят. Не говоря за бентлита или поршета. Защо не всеки го прави - нямат нужда от това.

Да, ама твоята кола например е на 10 години, вози те, не се чупи.Искаш обаче нова.

Имаш си телевизор, гледаш си на него, ама искаш нов, LCD, например.Не че на него ще правиш нещо по-различно.

Имаш си печка.Готвиш на нея.Да, ама виждаш в магазина нещо ново и искаш да го имаш.

Имаш си жена.Върши ти работа, е, верно поупотребявал си я за известно време :) , но виждаш на улицата някоя друга и съответно я поискваш

И те така със всяко искане.

Иска ми се хората да ме разбират правилно, а защо не се получава като толкова се старая - не знам!

Всеки разбира само това, което е присъщо за него самия ;)

Има подобна аксиома - всеки подозира другия в това, което самият той мисли.Обърния на обратно и ще видиш ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска ми се хората да ме разбират правилно, а защо не се получава, като толкова се старая - не знам!

Може би трябва да "опаковаш" мислите си в недвусмислено тълкувани от тях думи. :weather3:

--------------

Иска ми се винаги да има какво да искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би трябва да "опаковаш" мислите си в недвусмислено тълкувани от тях думи. ;)

Е, това е много трудна задача. Нещата да се казват директно, а не по йезуитски - тогава ще е по-трудно за казващия, а не за слушащия, защото няма да има място за отстъпление.

А ако трябва да съм сериозна - отчела съм, че много дългите обяснения и писания дават повече място за тълкувания и от там и по-голям шанс да те изтълкуват така, както не би трябвало. За това не ме е било срам да изказвам възхищението си от трима човека тук, които пишат с едно изречение и попадат в десятката на проблема.

Това, което искам е, да мога и аз като тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз искам утре да е слънчево

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти па - за ко ти е слънце?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам БОК и искам още един, за да си има Тъ Пи другарче. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам и го получих :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам повече от един ден почивка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък искам месец почивка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам огромна чаша бананов шейк, може и два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам нова работа ,искам да работя,искам здраве ,любов и парички. Не искам много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да полетя....няма да ми е трудно...Публикувано изображениенали жените сме патки и имаме крилеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента искам само една чашка кафе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да направя всичко, което зависи от мен :)

Останалата помощ ще дойде навреме...

Та с едно изречение, искам чудо отново :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам отговори на хиляди въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам пълно за празно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам с една фуния да ми се налее цялото инфо, което съм длъжна да знам :blink:

И освен това искам да не се излагам, че ще изложа и мамчето :nono: И чудесата си искам, за тях вече споменах :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.