Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Светлини ксенон! Избор?

ru4kata
 Сподели

Препоръчан отговор

Не че смятам да се хвърлям през глава, но ме интересува, ако реша да поставя ксенон, какъв точно да избера. Понеже крушките ми са Н4 е подходящо да се сложи биксенон. Поне това го проверих и съм сигурен... Та въпроса е, какви да избера като модел и евентуални цени. Ще ми бъде полезна всяка информация, така че който е слагал и препатил нека даде мнение :angry: Благодаря предварително на всеки който помогне в случая :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ти препоръчвам Lumixa H7 но мисля,че и Н4 ще ти свършат рабора

За Луксима добре,ама това за Н7 и Н4 е...-те са несъвместими.H7 и H1 са с една светлина.А Н4 се ползва една крушка за къси и дълги :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Луксима добре,ама това за Н7 и Н4 е...-те са несъвместими.H7 и H1 са с една светлина.А Н4 се ползва една крушка за къси и дълги :blink:

Исках да кажа,че аз съм с Н7.Но явно не съм се изказал правилно,но все пак може да си избере една от двете те са несъвместими заедно но по отделно си работят с настройка дадох му избор пък той да си реши ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е най-хубаво фарът да е подходящ за ксенон и да е регулиран-да е поне с кристално стъкло,ако не с лупи,защото тези с набразденото разпръкват лошо светлината и дори при регулирани фарове заслепяват отреща и не е приятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е най-хубаво фарът да е подходящ за ксенон и да е регулиран-да е поне с кристално стъкло,ако не с лупи,защото тези с набразденото разпръкват лошо светлината и дори при регулирани фарове заслепяват отреща и не е приятно.

Хаиде достатъчно с глупостите ако не знаете принципа на тази лампа не пишете по добре и не се занимаваите с подмяната и.

Не е само да заменим крушките , скъпа инвестиция е .

Да не забравяме че върви и със стартерно запалване ако говорим за ксено лампи а не за някакви боядисани халогени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаиде достатъчно с глупостите ако не знаете принципа на тази лампа не пишете по добре и не се занимаваите с подмяната и.

Не е само да заменим крушките , скъпа инвестиция е .

Да не забравяме че върви и със стартерно запалване ако говорим за ксено лампи а не за някакви боядисани халогени

Точно за кесенон-газоразрядна лампа говоря.

В Русия от скоро е забранен ако нямаш необходими спеоцификаций на автомобила.

http://auto.fishki.net/comment.php?id=902

Тук от ТОйота форума са направили малък опит и ясно се вижда на буса разсейките на Тойотата с рефлекторни фарове с набраздено стъкло.ОСвен това ксенона излъчва до три пъти повече светлина следователно на обикновен фар разсейките са 3 пъти повече,да не говорим ако не е регулиран.

Доколкото знам ксеноновите лампи не могат без това стартерно захранване или така наречените баласти т.к в самите газоразрядни лампи газа Ксенон(Xe) се пали на около 23000 волта и после работи системта работи на около 85В.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно за кесенон-газоразрядна лампа говоря.

В Русия от скоро е забранен ако нямаш необходими спеоцификаций на автомобила.

http://auto.fishki.net/comment.php?id=902

Тук от ТОйота форума са направили малък опит и ясно се вижда на буса разсейките на Тойотата с рефлекторни фарове с набраздено стъкло.ОСвен това ксенона излъчва до три пъти повече светлина следователно на обикновен фар разсейките са 3 пъти повече,да не говорим ако не е регулиран.

Доколкото знам ксеноновите лампи не могат без това стартерно захранване или така наречените баласти т.к в самите газоразрядни лампи газа Ксенон(Xe) се пали на около 23000 волта и после работи системта работи на около 85В.

много бързо сърфираш в нета

даже и за момент не със се съмнявал че за ксенон говориш

защото когато стане дума за подмяна за ксенон първо винаги става дума за стартерите

случаино да знаеш и честотата на напрежението от толкова подробни данни си го забравил

така че като даваш съвети за лампи кажи и от къде да се набават стартерите и колко излиза глезотията да имаш къси сини светлини тип ксенон аз все още не правя разлика макар че имам поне над 100 000 км само на ксенон, опс излъгах не знам на фарове колко ми се е паднало и наи вече на къси. Поне от 7 години не се занимавам с подобни глупости от сорта на ксено лампи , за сега виждам добре и без тях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

много бързо сърфираш в нета

даже и за момент не със се съмнявал че за ксенон говориш

защото когато стане дума за подмяна за ксенон първо винаги става дума за стартерите

случаино да знаеш и честотата на напрежението от толкова подробни данни си го забравил

така че като даваш съвети за лампи кажи и от къде да се набават стартерите и колко излиза глезотията да имаш къси сини светлини тип ксенон аз все още не правя разлика макар че имам поне над 100 000 км само на ксенон, опс излъгах не знам на фарове колко ми се е паднало и наи вече на къси. Поне от 7 години не се занимавам с подобни глупости от сорта на ксено лампи , за сега виждам добре и без тях

Добре де ,автора като иска ксенон не съм се замислил ,че може да иска да смени само лампите,което е невъзможно.Стартерите се набавят от там от където и лампите,а има и готови комплекти.

products_20399_1382301531balast2.jpg

Цената за къси светлини може да варира от 80-90лв за най-големите китайски ментаци ,към 200-250лв за lUXIMA пак китайски,но по-добри и Philips около 400-500лв и нагоре.

Няма лошо ,че си минал 100 000 км на ксенон.Не съм казал нищо лошо,напротив ксенона има плюсове пред халогенната крушка,но и не трябва да се мислиш за цар и да пречиш на другите.

За честота та не го знам не я знам,защо.Освен това не сървирам бързо в нета по-простата причина ,че днес БТК нещо им се скапва интернета ,а просто съм се интересувал,не претендирам че знам нещо повече sad.gif

ПП:Забравих още нещо,за тези халогенните ,както каза ти боядисани крушки по 10-15лв двете-светят по-зле от стандртна крушка OSRAM/Philips.АКо искате повече перформънс от халогенна крушка си вземете някой от подобрените модели на тези прозиводители-Night Braker,SIlverstar,Xtreme Power,Blue Vision,Cool blue и прочие.Ще може да ги закупите на цена 10-20лв броя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване