Премини към съдържанието
bigger

Проблем с възпроизвеждане на микрофон през колони

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем, той е отодавна, но сега ми притрябва това нещо и така...проблема е че когато наглася микрофона да се чува през колоните, звук се чува, но със някакво забавяне...незнам защо е така, Купех си и нови караоке микрофони /ефтинджос/ те са два, свързват се в едн кутийка и тя е с USB...при тях същата работа...ако минават през тази кутийка и в USB-то пак се чуват със забавяне, ако свържа единия дректно във входа, отново със забавяне но се чуват и MONO или поне само от едната куона... въпросът е как мога да оправя този проблем със забавянето, защото е ужасно а ми трябват за нещо като караоке/импровизиран концерт/, но със това забавяне е невъзможно да се пее...Дано сте ме разбрали...

Лаптопа е HP Paviion dv5 1027-el

Windows 7 64-бит /сложех си и XP, специално заради това, но проблема си остана/

Дано някой да знае как се коригира този ужас, защото ми требва спешно :S Благодаря предварително : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Start-Control Panel-Realtek HD Sound Effect Manager-Sound Effect-горе в дясно в полето караоке не трябва да има отметка и стойността в долното каре трябва да е 0/ако случайно са ти разбутани настройките от драйвера за звука,за друго не се сещам,ако не е проблема в настройките на самите микрофони/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изобщо немам Realtek HD Sound Effect, а долу до часовника в полето освен колконката има и няква простия IDT Audio, мисля че е драйвъра и мениджъра за звука, дръпнат е от сайта на HP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си драйвера с друга версия или пробвай Realtek-a/според мен е добър и няма да ти създава проблеми/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Смени си драйвера с друга версия или пробвай Realtek-a/според мен е добър и няма да ти създава проблеми/.

Как да сложи драйвъра който предлагаш, като аудио чипа не е на Realtek?

По твойта логика и аз да си инсталирам Realtek Audio Driver на Creative и ще свири по-добре!

Bigger, дейсталирай сегашния дайвър и почисти регистъра! След това при изключени всички външни аудио устройства(да няма включени никакви жакове за аудио устройства) инсталирай Този драйвър!

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше да си издърпа наново драйвера от сайта на HP дали същата или друга версия за неговата конфигурация/евентуално ако поради някаква причина досегашният се е бъгнал или е осакатен от оптимизираща програма-при така оскъдната информация немога да гадая/.За Realtek-a и Creative сте прави , не се задълбочих върху тт данните и грешката е моя/в момента съм се отплеснал по софтуера на една мр3 и няма да е зле да се ангажирам само с нея/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да сложи драйвъра който предлагаш, като аудио чипа не е на Realtek?

По твойта логика и аз да си инсталирам Realtek Audio Driver на Creative и ще свири по-добре!

Bigger, дейсталирай сегашния дайвър и почисти регистъра! След това при изключени всички външни аудио устройства(да няма включени никакви жакове за аудио устройства) инсталирай Този драйвър!

Съгласен съм че на Realtek са най-добри, на стария компютър е Realtek и никога съм нямал проблеми, но за жалост мисля че е невъзможно на лаптопа да си го сложа.

androns, сега ще опитам по начина по който ми каза, по-късно ще пиша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах драйвъра с дадения и изчистих регистрите но забавянето си остана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

деинсталирай драйвера и после го преинсталирай чрез посочване на *.inf файла, така ще се инсталира само драйвера за звука, без цялата камара боклук за настройки на ефекти и подобни...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

деинсталирай драйвера и после го преинсталирай чрез посочване на *.inf файла, така ще се инсталира само драйвера за звука, без цялата камара боклук за настройки на ефекти и подобни...

Отново нищо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли някакви други идеи :? или някой има ли подобен проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Като се рових из гугъл и четох насам-натам попаднах на някакви драйвъри ASIO4ALL и като ги инсталнах наиситна това забавяне изчезна почти напълно, всъщност едва се усеща, но пък сега немога да направя нормален запис. Ползвам Mixcraft 3 Понеже тя може да записва докато възпроизвежда СБ-ка, но се получава някакво насичане на места... :S Бихте ли ми препоръчали някаква друга програма или някакъв друг драйвър който да не е ASIO4ALL, а някой ако знае как да си оправя микрофона с оригиналния драйвър ще е супер : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е в тонколоните. Аз преди имах такива и беше ужасно. Моя съвет е да си смеш тонколоните а не микрофона и така нататък. :eek::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да е то това, на брачедка ми също се получава това забавяне... а колони на лаптоп незнам как мога да се сменят :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване