Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

v2.0

Всичко за jetAudio

Препоръчан отговор

Здравейте, правя тази тема, тъй като не открих подобна, а този универсален аудио-видео плейър заслужава.

В момента ползвам jetAudio 8.0.4 и кодеци CCCP, тъй като съм с Уиндоус 7 x64, а KMPlayer не се разбира с него за някои важни неща като файлови асоциации, плейване на стриймове през Comodo Dragon и т.н. За момента jetAudio се справя прекрасно с всичко - от FLAC до DVD. Имам само няколко неясноти, а именно:

Въпрос 1: Как да изместя субтитрите в черната лента под картината?

Вэпрос 2: Как да експортирам настройките си и да ги запазя за следваща инсталация, както става при KMPlayer с *.reg файла, например?

Благодаря на участниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, и тук както при VLC има проблем с позицията на субтитрите. Затова JetAudio го разкарах също. За видео - KM За аудио - непоклатимия от 1-вото място Foobar!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да добавя трети въпрос: Как да махна сивата прозрачна лента, когато се сменя парче (тази с инфото за песента, която се появява в горната част на екрана)?

относно №2: http://portableappz.blogspot.com/search?q=jetAudio ? може би?

Да, това е решение, не се бях сетил. Мерси, пич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук http://www.bg-interface.net/ скоро ще има превод на бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук http://www.bg-interface.net/ скоро ще има превод на бг

Радвам се за което, но ползвам програми само с интерфейс на английски, по-лесно ми е.

Нещо по трите въпроса да добавиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се за което, но ползвам програми само с интерфейс на английски, по-лесно ми е.

Нещо по трите въпроса да добавиш?

извинявай че ти се меся в темата, но превода е готов тук

след малко по третия въпрос ще ти дам отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях инсталирал JetAudio, но сега го направих заради темата.

По въпрос 1 не може ли да използваш следното:

1. Пускаш си филм със субтитри.

2. Десен клик, отиваш на Configure Subtitle Options, виж снимката:

Публикувано изображение

3. После в менюто маркираш под Extra Space -> Add black aria..., както е показано на тази снимка:

Публикувано изображение

Може да укажеш какво да е полето в пиксели. Така при мен няма проблем, субтитрите слязоха в полето под филма.

Ще видя какво може да се направи по другите въпроси. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях инсталирал JetAudio, но сега го направих заради темата.

Може да укажеш какво да е полето в пиксели. Така при мен няма проблем, субтитрите слязоха в полето под филма.

Тези опции са ми печално познати - пробвах и така, но ми мести целият филм нагоре, а и когато се случи да и гледам 16:10 какъвто е и мониторът ми, не го "пълни", а ресайзва картината заради полето.

Все пак мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези опции са ми печално познати - пробвах и така, но ми мести целият филм нагоре, а и когато се случи да и гледам 16:10 какъвто е и мониторът ми, не го "пълни", а ресайзва картината заради полето.

Все пак мерси.

Да, прав си. При мен в момента мониторът е 4:3, няма никакъв проблем с повдигането на картината. Не си ли опитвал да намалиш размера на шрифта, както и полето под картината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за въпрос 3 - Preferences / Display / OSD (music) отметка на No OSD за въпрос 1 - това е настройката - но след това пак с десен бутон на екрана щракни на Screen size, най долното - Full Screen strecht Horizontally to Fit entire screen или нещо такова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за въпрос 3 - Preferences / Display / OSD (music) отметка на No OSD

за въпрос 2 - това е настройката - но след това пак с десен бутон на екрана щракни на Screen size, най долното - Full Screen strecht Horizontally to Fit entire screen или нещо такова

Е, супер, благодаря!

Мерси и на nologo, продължавам с опитите със субтитрите.

Ако измисля приемлив вариант, ще го споделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за настройките вероятно ще трябва да се копират регистрите на windows - HKEY_CURRENT_USER\Software\COWON и HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\COWON съдържат стотици ключове... особенно първия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна ползвам jetaudio,само че с руския езиков пакет...така и не успях да инсталирам българския,които на 7-та се инсталира без проблем,но на ХП-то не ще..Някой имал ли е подобен проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.