Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, правя тази тема, тъй като не открих подобна, а този универсален аудио-видео плейър заслужава.

В момента ползвам jetAudio 8.0.4 и кодеци CCCP, тъй като съм с Уиндоус 7 x64, а KMPlayer не се разбира с него за някои важни неща като файлови асоциации, плейване на стриймове през Comodo Dragon и т.н. За момента jetAudio се справя прекрасно с всичко - от FLAC до DVD. Имам само няколко неясноти, а именно:

Въпрос 1: Как да изместя субтитрите в черната лента под картината?

Вэпрос 2: Как да експортирам настройките си и да ги запазя за следваща инсталация, както става при KMPlayer с *.reg файла, например?

Благодаря на участниците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, и тук както при VLC има проблем с позицията на субтитрите. Затова JetAudio го разкарах също. За видео - KM За аудио - непоклатимия от 1-вото място Foobar!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

относно №2: http://portableappz.blogspot.com/search?q=jetAudio ? може би?

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да добавя трети въпрос: Как да махна сивата прозрачна лента, когато се сменя парче (тази с инфото за песента, която се появява в горната част на екрана)?

относно №2: http://portableappz.blogspot.com/search?q=jetAudio ? може би?

Да, това е решение, не се бях сетил. Мерси, пич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук http://www.bg-interface.net/ скоро ще има превод на бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук http://www.bg-interface.net/ скоро ще има превод на бг

Радвам се за което, но ползвам програми само с интерфейс на английски, по-лесно ми е.

Нещо по трите въпроса да добавиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се за което, но ползвам програми само с интерфейс на английски, по-лесно ми е.

Нещо по трите въпроса да добавиш?

извинявай че ти се меся в темата, но превода е готов тук

след малко по третия въпрос ще ти дам отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях инсталирал JetAudio, но сега го направих заради темата.

По въпрос 1 не може ли да използваш следното:

1. Пускаш си филм със субтитри.

2. Десен клик, отиваш на Configure Subtitle Options, виж снимката:

Публикувано изображение

3. После в менюто маркираш под Extra Space -> Add black aria..., както е показано на тази снимка:

Публикувано изображение

Може да укажеш какво да е полето в пиксели. Така при мен няма проблем, субтитрите слязоха в полето под филма.

Ще видя какво може да се направи по другите въпроси. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях инсталирал JetAudio, но сега го направих заради темата.

Може да укажеш какво да е полето в пиксели. Така при мен няма проблем, субтитрите слязоха в полето под филма.

Тези опции са ми печално познати - пробвах и така, но ми мести целият филм нагоре, а и когато се случи да и гледам 16:10 какъвто е и мониторът ми, не го "пълни", а ресайзва картината заради полето.

Все пак мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези опции са ми печално познати - пробвах и така, но ми мести целият филм нагоре, а и когато се случи да и гледам 16:10 какъвто е и мониторът ми, не го "пълни", а ресайзва картината заради полето.

Все пак мерси.

Да, прав си. При мен в момента мониторът е 4:3, няма никакъв проблем с повдигането на картината. Не си ли опитвал да намалиш размера на шрифта, както и полето под картината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за въпрос 3 - Preferences / Display / OSD (music) отметка на No OSD за въпрос 1 - това е настройката - но след това пак с десен бутон на екрана щракни на Screen size, най долното - Full Screen strecht Horizontally to Fit entire screen или нещо такова

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за въпрос 3 - Preferences / Display / OSD (music) отметка на No OSD

за въпрос 2 - това е настройката - но след това пак с десен бутон на екрана щракни на Screen size, най долното - Full Screen strecht Horizontally to Fit entire screen или нещо такова

Е, супер, благодаря!

Мерси и на nologo, продължавам с опитите със субтитрите.

Ако измисля приемлив вариант, ще го споделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за настройките вероятно ще трябва да се копират регистрите на windows - HKEY_CURRENT_USER\Software\COWON и HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\COWON съдържат стотици ключове... особенно първия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна ползвам jetaudio,само че с руския езиков пакет...така и не успях да инсталирам българския,които на 7-та се инсталира без проблем,но на ХП-то не ще..Някой имал ли е подобен проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.