Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

На 3-ти март,в час пик по Нова ...турски сериал

Препоръчан отговор

Кажете си мнението по въпроса,защото аз бях потресен.

Направих два опита да пиша във форума на Нова,и двете теми бяха изтрити,че накрая май бан изядох (за което не ми пука разбира се)

П.П.Между другото,във въпросния форум има още подобни теми на възмутени потребители,направи ми впечатление ,че мода редактира,и замества думата "ТУРСКИ" със "скандинавски","източно-европейски","американски" и т.н...ние геймърите на това му викаме GG xD

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизията е бизнес, както всеки друг.

Ще пуснат това, което събира най-много зрители пред телевизора.

Дори и ние, които нямаме телевизор вкъщи по обясними причини, знаем сюжетната история на "Перла", защото всяка сутрин в автобуса поне няколко човека си дискутират снощния епизод.

Така, че стоите си потресени, ама българската публика това си гледа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си мнението по въпроса,защото аз бях потресен.

Направих два опита да пиша във форума на Нова,и двете теми бяха изтрити,че накрая май бан изядох (за което не ми пука разбира се)

П.П.Между другото,във въпросния форум има още подобни теми на възмутени потребители,направи ми впечатление ,че мода редактира,и замества думата "ТУРСКИ" със "скандинавски","източно-европейски","американски" и т.н...ние геймърите на това му викаме GG xD

и аз се възмутих ама бях на гости и се наложи да ги гледам... добре че по българската и бтв не са такива простаци като гърците и не пуснаха сериали...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сутринта по Бтв някой гледа ли какво приказваше водещата? "днес на този светъл български празник, мисля, че е необходима да разгледаме случая на...бащата който заколи двете си деца". Е да, ТОЧНО днес за това трябва да слушаме! А за Бтв-то разбрах, че новото ръководство ще маха турските сериали. Дано наистина да е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък пообяд ми се гледаше нещо разстоварващо, а вместо това имаше само концерти. Дори и един български филм от типа на Време разделно би бил подходящ избор, вместо да гледам Лили Иванова. Но разни хора, разни вкусове. Ударих го на скитня и зарязах телевизията. Разни хора, разни вкусове...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизията е бизнес, както всеки друг.

Ще пуснат това, което събира най-много зрители пред телевизора.

Тъжно, но факт. Пари се правят не с хубаво и качествено, а с това което се търси. Щом масово се случа чалга и нищо друго, какво очакваш. С това визирам тези които си знаят само чалга и не признават друга музика, дори не искат и да чуят, защото вътрешно ги е страх че може да им хареса. А вървежен индивид без много акъл който изведнъж си промени музикалните предпочитания ще загуби компанията си, която е заедно поради общият интерес в, да именно, чалгата.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Половината "национални" телевизии не са на българи или български фирми. Нова знам че е на немец, който мн слабо го вълнува проблема. Жалко но факт. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък пообяд ми се гледаше нещо разстоварващо, а вместо това имаше само концерти. Дори и един български филм от типа на Време разделно би бил подходящ избор, вместо да гледам Лили Иванова. Но разни хора, разни вкусове. Ударих го на скитня и зарязах телевизията. Разни хора, разни вкусове...

Следобед именно Нова даваха "От нищо нещо".

Но за "Време разделно" и аз си го мислех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжно, но факт. Пари се правят не с хубаво и качествено, а с това което се търси. Щом масово се случа чалга и нищо друго, какво очакваш. С това визирам тези които си знаят само чалга и не признават друга музика, дори не искат и да чуят, защото вътрешно ги е страх че може да им хареса. А вървежен индивид без много акъл който изведнъж си промени музикалните предпочитания ще загуби компанията си, която е заедно поради общият интерес в, да именно, чалгата.

Еми нормално!

Елементарна бизнес стратегия - те тея хора в телевизията и те деца имат да гледат. Ако се пускаха само лекции на Майкъл Рупърт да са умрели от глад.

Бизнеса си е бизнес. На който не му харесва какво дават по телевизията да направи като мен и много други - Criterion collection са критерии за филмово качество. Поне в свят на отворен пазар живеем и все още имаме право да гледаме/слушаме/четем каквото искаме.

Предпочитам мръсния шоубизнес, от колкото липсата направо на избор.

Да си вървят турските сериали, на мен не ми пречат. И не мога да разбера какво толкова мрънкате за тея сериали - някой кара ли ви да ги гледате?

И защо никой не протестираше, когато родните телевизии бяха заляти с латино-американски сериали? Те с какво са по-различни от турските. Все си мисля, че са еднавки по плоскост на сюжет и актьорска игра.

На това аз му викам подсъзнателна ксенофобия.

Аз на сапунени сериали не се кефя - без значение от националността им. Ама като гледам масово хората в България имат проблем единствено с турските такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Да си вървят турските сериали, на мен не ми пречат. И не мога да разбера какво толкова мрънкате за тея сериали - някой кара ли ви да ги гледате?

Извинявай на мен ми е обидно,естествено че не го гледам,дори Нова си пускам все по-рядко,но тази вечер прекалиха.

По 10 часа на ден гледаме турски сериали,включително нощните повторения.

Писах го и във форума на Нова ,а сега и тук (btw там изтриха всички теми свързани с 3-ти март)... живеем в държавата на парадоксите,в деня в който празнуваме освобождението от турско робство,НОВАТВ ни пуска турски сериал.

Съгласен съм бабичките ги гледат много (нас младите вълци ни яли...затова се реализираме извън България),но пък неможаха ли поне тази вечр да пуснат нещо българско...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знаете ли какво......просто спрете да гледате телевизия и проблема е решен.... :).в тая държава всеки си прави каквото си поиска,закони не се спазват....такаче докато не стане някоя национална катастрофа няма да се оправим....и акъла няма да ни дойде..... :ph34r:

Редактирано от blackarcher (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егаси мрънканицата неземна...

А бе да ви питам сега, след като повръщате от повечето ТВ канали в БГ, я споделете защо веднъж поне не похвалите Канал 1?

Ето дават ви хората и Хъшове и Под игото...

Ама знаете ли защо? Мрънкате по дефолт. Генетично ви е заложено да ревете от нещо - или от турски сериали, я от турски дъвки, а най-вече от турски партии.

А защо повече от десет години от прехода се обличахте със стоки само от Турция? М? Тогава Турция ви беше мила и драга, а сега защото се обличате със стоки от ЕС (поне така си мислите де) и айде вече станахме европейци...

Да, ама :ph34r: .

пп. Забравих, че навремето мрънкахте от руски филми, които впоследствие се оказаха в пъти по-стойностни от повечето американски прелести. :)

ппп. Не мислите ли, че уважението към държавата и националните светини и интереси не трябва да е само на националния ни празник?!?! Защо днес уважавате България и знамена даже си слагате по прозорците, а навсякъде и по всяко време иначе заклеймявате държавата и всичко българско като некачествено и корумпирано?!?!

Мога и хиляди примери да ви цитирам дори тук във форума...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай на мен ми е обидно,естествено че не го гледам,дори Нова си пускам все по-рядко,но тази вечер прекалиха.

По 10 часа на ден гледаме турски сериали,включително нощните повторения.

Писах го и във форума на Нова ,а сега и тук (btw там изтриха всички теми свързани с 3-ти март)... живеем в държавата на парадоксите,в деня в който празнуваме освобождението от турско робство,НОВАТВ ни пуска турски сериал.

Съгласен съм бабичките ги гледат много (нас младите вълци ни яли...затова се реализираме извън България),но пък неможаха ли поне тази вечр да пуснат нещо българско...

Ами отговора е, че не може.

И на мен ми е "обидно" на всеки 15 минути БТВ да прекъсва филма в събота вечер, за да можем всички да се насладим на оригиналността, честността и креативността на рекламите на ДСК, Тео бебе и превръзките Always ultra, но и да ми е обидно и да не ми е обидно, за тези 30 секунди реклама телевизията прибира няколко хилядарки.

А за националния празник - да ни е честит. Аз нещо не долавям връзката на съвременната турска телевизионна индустрия, със събитията от преди 500 години.

Който си цени България, я цени не само на 3-ти март и телевизионната програма не би трябвало да се счита за обида. Едното е емоционалност, другото е бизнес - разликата е огромна.

Ако го караме всички на такова мислене, германците и руснаците да му мислят...

Редактирано от AciDBurn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писна ми от всякакви сапунки! То не бяха сапуни от Венесуела,Мексико,Бразилия а сега и от Турция ги почнаха.Само дето във всяка сапунка се опитват да ни заребят колко е хуманен,демократичен (особено в Турските) и човечен е живота в страните производителки.

Не се ли питате защо,Англия или САЩ не правят подобни сериали.Не че няма "Докато Свят Светува" и пр.Но разликата е че,едните показват реалния живот на богатия капиталист а другия ни показва идеала за прекрасен живот далеч от действителните реалности.Просто се чудя,как толкова хора гледат тези сериали.Нямат ли те реален поглед върху живота около тях,или са толкова отчаяни от живота си,че да мечтаят за живота на другите,пък бил той живот на герой от сапунка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се допускат дискриминация и проява на нетърпимост на основата на възраст, пол, раса, етнос, националност, вероизповедание, образователен ценз, социален статус и сексуалност.

Профилът ви е блокиран завинаги

Редактирано от kal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ли питате защо,Англия или САЩ не правят подобни сериали.

Това не го казвай никъде извън форума. :hush:

Редактирано от algor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ли питате защо,Англия или САЩ не правят подобни сериали.

Защото САЩ са прекалено заети да продуцират филмите в топ 10 на замунда (най-верният ми пътеводител, що се отнася до моментите, в които много искам да гледам някой плосък и рядко тъп филм), а Англия не спират с напъните си да адаптирват романи на Джейн Остин ;)

Покрай толкова буламащина в англо-американските продукции, къде ти време и пари за сапунки :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още една глупост и темата заминава за коша !!!

има

p_megatel.jpg

като не ви хареса ... цък и сменяте канала ... и мен не ми хареса като Полша ни поведе с 2:0 и го направих ... ама вие сигурно нямате такова чудо :hush: !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бианка, всъщност на мен не ми пука толкова за това чии продукции излъчват. Нямам против дали ще са турски, латински, папуански ако щеш. Идеята ми беше че се търсят определени целеви групи за всяко нещо. След като години наред имаше новини на турски по националната телевизия не виждам причина да коментирам сериалите. И по-важното, с какво право да го правя? В смисъл това си е програмна политика на телевизията. Ако решат ще излъчват и web-cam-ове от марианската падина. Не нарушава закона.

Яд ме е че се акцентира толкова в/у това нещо. "Ние сме против това", "Ние сме против онова", ами хубаво но, какво от това? На някой му е изгодно да насажда етническа омраза и го прави успешно. Не ми е ясно защо българският народ се мрази, защото сме усвоили толкова неща от Османската империя като бит и култура, че работата става присмял се хърбел на щърбел. Алекс е напълно прав, доставя ни някакво вътрешно удоволствие да мърморим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз се възмутих ама бях на гости и се наложи да ги гледам... добре че по българската и бтв не са такива простаци като гърците и не пуснаха сериали...

.. и пуснаха ГлаФчо Трифонезе. По-добре някоя сапунка, по-лесно се заспива.

Какъв е проблемът в турския сериал? Никога не сме имали шоупрограми, та точно този ден изведнъж да настане чудо?! Ако въпросът е с акцент на "турски" - това наричам псевдопатриотизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бианка, всъщност на мен не ми пука толкова за това чии продукции излъчват. Нямам против дали ще са турски, латински, папуански ако щеш. Идеята ми беше че се търсят определени целеви групи за всяко нещо. След като години наред имаше новини на турски по националната телевизия не виждам причина да коментирам сериалите. И по-важното, с какво право да го правя? В смисъл това си е програмна политика на телевизията. Ако решат ще излъчват и web-cam-ове от марианската падина. Не нарушава закона.

Яд ме е че се акцентира толкова в/у това нещо. "Ние сме против това", "Ние сме против онова", ами хубаво но, какво от това? На някой му е изгодно да насажда етническа омраза и го прави успешно. Не ми е ясно защо българският народ се мрази, защото сме усвоили толкова неща от Османската империя като бит и култура, че работата става присмял се хърбел на щърбел. Алекс е напълно прав, доставя ни някакво вътрешно удоволствие да мърморим.

Именно :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе да ви питам сега, след като повръщате от повечето ТВ канали в БГ, я споделете защо веднъж поне не похвалите Канал 1?

Ама знаете ли защо? Мрънкате по дефолт. Генетично ви е заложено да ревете от нещо - или от турски сериали, я от турски дъвки, а най-вече от турски партии.

А защо повече от десет години от прехода се обличахте със стоки само от Турция? М? Тогава Турция ви беше мила и драга, а сега защото се обличате със стоки от ЕС (поне така си мислите де) и айде вече станахме европейци...

Да, ама :nono: .

пп. Забравих, че навремето мрънкахте от руски филми, които впоследствие се оказаха в пъти по-стойностни от повечето американски прелести. :)

ппп. Не мислите ли, че уважението към държавата и националните светини и интереси не трябва да е само на националния ни празник?!?! Защо днес уважавате България и знамена даже си слагате по прозорците, а навсякъде и по всяко време иначе заклеймявате държавата и всичко българско като некачествено и корумпирано?!?!

Казаха ли ви го?! Правете си изводите ... ! Евала algor :whist:

+1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, ама :cool: .

пп. Забравих, че навремето мрънкахте от руски филми, които впоследствие се оказаха в пъти по-стойностни от повечето американски прелести. :(

Темата беше за конкретната издънка по Нова ТВ.Канал1 даваха това ,което трябваше да дават на този ден.

Говориш за уважение към нациаоналните светини... ок съгласен съм, обаче не мислиш ли че за това роля имат и медиите ?

На някои хора не им харесват някои неща и "мрънкат".И по-добре да мрънкам ,от колкото да си затварям очите за всичката пумия ,която се случва около мен.

П.П.И аз мога да дам хиляди примери затова как ни е*ат ,и си мълчиме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

идзобщо не ме интересуват турските сериали, нито ги гледам, нито ме интересува кой ги гледа. Пускам си някой музикален канал от по-нормалните като MTV примерно и там да си циклят клиповете. От време на време пускат и някой интересен видео клип.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване