Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо Линукс не е моята операционна система!

Препоръчан отговор

преди 34 минути, бат'начо написа:

Не, няма вируси за Мак. Има обаче производители които се хабят залудо. И някои ги оценяват, хъм, как ли ги пробват?

Има ги вирусите, ама не са като за джамчето.....с лопата да ги ринеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 833
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Здравейте, исках просто в няколко изречения да обобщя защо не избрах Линукс за основна моя операционна система! Първо искам да вметна , че идеята за свободния софтуер ме грабна веднага щом разбрах з

Аре де, нали сте все готини хора събрани тук в този раздел? Защо всеки реагира като ужилен след като след като споменах един от най-големите недостатъци на любимото Ви ОС , а именно недостъпността му

Знаеш ли ,видях на колко си годинки и нямам какво да ти кажа,освен....Успех !

Публикувани изображения

Аз да се оплача от Анроида.... за да изтрия някое приложение се налага да "рутна" *ритна* същия... ай дет се вика изнамирам неща и го правя, ама ако нямах някой и други познания какво????!!!! Па и телефона ми е едно безобидно S17i където няма достатъчно вътрешна памет и все се задръства.... Бая болежки и прочие беше докато го конфигурирам по начин който на мен ми е необходимо да го ползвам тоя уж умен телефон...

Вярно в новите версии има опция за мдеактивиране на дадено приложение, но не и да го изтрия... Нима един фацебук е от системно значение примерно или т.н.... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Линукс не е моята ОС, защото покрай троловете вече се е формирала идеологическото ми предубеждение, че разбирачите от Линукс "помагат". Твърде много кърлижи има в нея, които не успели да си уредят някъде на работа като системни администратори клеветят всичко различно от своето невежество.

Това е в основата да не е моя тази ОС, т.е. напразни приказки, че ще ти помагат, да бе да ... през мине не мине време и някакво обновление. Безплатна била поддръжката, за по други програми обаче трябва да си плащаш иначе ... бръмчи из нета ... някой не събирал телеметрия от теб ... при Линукс, да бе да ... :) Криптирането било добро, да бе да ... и все едни илюзии до безкрай ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ДИоNД написа:

Линукс не е моята ОС, защото покрай троловете вече се е формирала идеологическото ми предубеждение, че разбирачите от Линукс "помагат". Твърде много кърлижи има в нея, които не успели да си уредят някъде на работа като системни администратори клеветят всичко различно от своето невежество.

Това е в основата да не е моя тази ОС, т.е. напразни приказки, че ще ти помагат, да бе да ... през мине не мине време и някакво обновление. Безплатна била поддръжката, за по други програми обаче трябва да си плащаш иначе ... бръмчи из нета ... някой не събирал телеметрия от теб ... при Линукс, да бе да ... :) Криптирането било добро, да бе да ... и все едни илюзии до безкрай ...

хахахахаха е ти си "Мисълта"

По тази логика, ИТ техниката не трябва да е сред вещите ти... хахахаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, bvbfan написа:

Няма повече кърлежи и подобни от Лайняндос-а.

Не е така, въпросните кърлежи нямат драйвери за лан, SSDиск, USB и т.н., т.е. не могат да се прекачат и смучат от нормалните хора. Следователно не са кърлежи, а пиявици (пияници) ... :) Кротко си седят в локвата (кръчмата)... :) не ходят по полето ... :) 

Виж, за Винджиите може да има кърлежи сред тях, но пъ въпросните вече са се насмукали и са подкарали и Линукса ... :) 

За всичко е виновно това: Лайк ... т.е. лаиците ... де разпространяват заразата ...  

преди 8 часа, Green_door написа:

хахахахаха е ти си "Мисълта"

По тази логика, ИТ техниката не трябва да е сред вещите ти... хахахаха

Чи к'во ми е ... умната ми техника сама се грижи за себе си ... :) предполагам, че това ИТ е  Интелигентна Техника... 

Друг е въпроса кой я програмира и до колко е интелигентен той ... :) 

На двата ми умни телефона им спрях ъпдейтите и всичко си е ОК ... :) Не ми точат вече телеметрията ... :) 

Телевизорът пък изобщо не съм го свързвал в мрежата ... май повечето го ползвам като монитор, но това е друга тема ... :) По-кофтито е че другия имам съмнение, че е с UNIX ... :) Свързах го към мрежата и малееей ... браузерът му за нищо не става ... :) 

Има и друго, учтиво им поисках кода за умните телефони и те ми го дадоха и си ги отключих, станах си баш собственик на въпросните, почистих ненужните ми задължителни приложения и вече не се налага да ги управлявам през компа ми ... :) 

Вярно, на тях не мога да си сложа любимата ми ОС, но дали е така, а?!  

Абе ... хм ... я дайте идея за някакъв читав браузер на един телевизор на който не знам ОС или предполагам, че е UNIX ... :) 

Ма какво ли питам вас ... No UNIXчиите .... :) Трябва да си сменя телевизора с ОС Линукс и тогава да ми помогнете ... :) 

п.п. И да знаете ... хм ... доставчика ви на тв услуга ви следи ... какви програми гледате ... :) 

А сетих се и друго да ви питам ... хм ... имам една умна пералня ... водата нещо не изхвърля, та дайте идея как да я програмирам сама да си почиства филтъра ... :) Не и знам ОС обаче на нея ... :) Как по-точно да обслужвам въпросния хардуер ... :) Това го питам, защото на жената я боли ръката и не може ръчно да борави с въпросния филтър ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, цвък написа:

УО & НД

Ку & Кю^2

:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Hot Bastard написа:

Лaйнoкс е за клoшари с kошници от 97 гoдина с 4 мeгабайта pам

?? Много си се объркал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Hot Bastard написа:

Линукс е за клoшари с kошници от 97 гoдина с 4 мeгабайта pам

Е това е бисерът на хилядолетието! 🤣 🤣

Понеже в другия форум за найс'ти път изяде банана, не можах да те питам как ще обясниш това велико творение Бозата: прясно инсталирана, без драйвъри, без абсолютно нищо, даже и резолюцията не е пипана (стои си на 1024х768) и при стартиране веднага след инсталацията яде цели 3 ГБ памет. Докато "л*йнокс", който е натъпкан с какви ли не програмчета, вкл. и 6, вървящи на заден план, интернет браузър с 5 таба и паузиран FullHD филм в MPV яде само 1,85 ГБ памет. А великата бозичка, като ѝ сложа драйвърите и нужните програми, потреблението на РАМ скача почти двойно. Сега, за някой с кошница като моята от 97 година с 32 гигабайта РАМ - заетата памет е без значение. Обаче някой с 6-8 ГБ на модерна машина това потребление в бозата ще му се види нанагорно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Валсо написа:

Е това е бисерът на хилядолетието! 🤣 🤣

Понеже в другия форум за найс'ти път изяде банана, не можах да те питам как ще обясниш това велико творение Бозата: прясно инсталирана, без драйвъри, без абсолютно нищо, даже и резолюцията не е пипана (стои си на 1024х768) и при стартиране веднага след инсталацията яде цели 3 ГБ памет. Докато "л*йнокс", който е натъпкан с какви ли не програмчета, вкл. и 6, вървящи на заден план, интернет браузър с 5 таба и паузиран FullHD филм в MPV яде само 1,85 ГБ памет. А великата бозичка, като ѝ сложа драйвърите и нужните програми, потреблението на РАМ скача почти двойно. Сега, за някой с кошница като моята от 97 година с 32 гигабайта РАМ - заетата памет е без значение. Обаче някой с 6-8 ГБ на модерна машина това потребление в бозата ще му се види нанагорно.

Да бе, вервам ти. Човека който до вчера псуваше линукс, сега стана пръв линуксчия. Айде нема нужда. Кога стана калайджия, кога ти почерне задника, казват за такива като теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hot Bastard написа:

Да бе, вервам ти. Човека който до вчера псуваше линукс, сега стана пръв линуксчия. Айде нема нужда. Кога стана калайджия, кога ти почерне задника, казват за такива като теб.

Нещо не си в ред с главата, ходи се прегледай. Март месец ще станат 5 години с линукс, а Май месец ще е една година с Арч. Какво "вчера" те гони? А преди 2015-та имаше един проблем с хард диск и линукс, но като успях сам да си го оправя (нещо, което уиндоуска овца като теб няма нужния брой гънки, за да направи сама), вече нямаше пречки да мина на линукс. А и новината, че Микрошит убиват 7-цата още повече наложи миграцията, защото Боза 10 ще инсталирам само ако Бил Гейтс ми плати 1 милион долара в брой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Валсо написа:

Нещо не си в ред с главата, ходи се прегледай. Март месец ще станат 5 години с линукс, а Май месец ще е една година с Арч. Какво "вчера" те гони? А преди 2015-та имаше един проблем с хард диск и линукс, но като успях сам да си го оправя (нещо, което уиндоуска овца като теб няма нужния брой гънки, за да направи сама), вече нямаше пречки да мина на линукс. А и новината, че Микрошит убиват 7-цата още повече наложи миграцията, защото Боза 10 ще инсталирам само ако Бил Гейтс ми плати 1 милион долара в брой.

Докато беше @rado84 псуваше линуксчето, стана @Валсо и сега си най-големия линуксчия. Или отричаш фактите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Hot Bastard написа:

Докато беше @rado84 псуваше линуксчето, стана @Валсо и сега си най-големия линуксчия. Или отричаш фактите?

Нищо не отричам. Всички линуксари сме били овце някога. @Mozo също е бил антилинукс овца някога. А сега е линукс гуру и администратор. И станах най-големия линуксчия, защото лично се убедих в предимствата на линукс пред бозата, а те са толкова много, че човек може роман да напише по темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Валсо написа:

Нищо не отричам. Всички линуксари сме били овце някога. @Mozo също е бил антилинукс овца някога. А сега е линукс гуру и администратор. И станах най-големия линуксчия, защото лично се убедих в предимствата на линукс пред бозата, а те са толкова много, че човек може роман да напише по темата.

До човек си е. В този форум на много хора ИТ опитът им се изразява само в изминало време. Не са мръднали от 5-10 години в развитието си. Други, откровенно, май са включили задна, и след 1-2 поста се издават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още една причина Линукс да не е моя ОС - Самохвалците са много. Самите те не подозират как вредят на Линукс обществото.

Хванали някоя дистрибуция и се перчят.

Я да попитам. защо една програма взета от друга дистрибуция не тръгва на друга дистрибуция, а?! Да, може да тръгне, но ... пък ти бърка в работата на програми от общността на другата общност.

Това е проблема - уж Линукс общество, но помежду Ви - борба за надмощие и прочие ... - де факто няма ОС!!! Има само някакви самохвалковци със sudo ерекция ...

Извинявайте, но в кой век живеем ... Да си направиш една приветлива графична среда и един по-лесен начин да я променяш, да нагласяш по свой вкус, а не по вкуса на някой и т.н. ...

Има и друго: Всеки Линукс ползвател знае, че въпросната дистрибуция си има форум там, където де факто се извършва по-голяма подкрепа на ползващия въпросната дистрибуция. Тук в тоя форум само си мерите пи*ките ...

Това ли е основната Ви тема:  Windowsчиите са тъпи и тролят, а Вие какви сте ,а ?!

Основните неща които публикувате е не да показвате хубавото в Линукс, а само и единствено лошото в Windows. ... И ставате смешни ... :) 

И питам аз, как да ми стане любима тази прехвалена ОС, а?!

Не се ли усещате, че правите анти реклама на омразната ви ОС, а?! Хората са казали: Лоша реклама няма!!!

Живеете в някаква  "между операционната" война... някои хора обичат този филм ... :) 

В действителност, която се намърда първа в даден компютър е важна за вас. Яд ви е, че десетата версия на гадната за вас ОС вече е за някакви стотинки ... и хората все повече си купуват компютри с нея и не допират до Вашите услуги ... :)  

И какво правите: Те M$ са тъпаци. Те ви ограбват. Те ви вземат неща без ваше знание и т.н. ... Вие сте тъпи, че се доверявате на M$ ... Лееей колко сте прости, че ползвате Windows ... и други в тоя смисъл на нещата ...

Извинявайте, но трола вика - ти си трол.

Какво направи вашия трол, а ... Някой от въпросното Линукс общество би ли му обяснил по разбираем начин, че де факто ни на форума му пука, ни на потребителите на Windows надигналата се гняв във въпросния, че е унижен в областта за която той само смята, че е вещ - IT ...

Този Ваш трол е толкова некултурен, че да не кажа други нецензурни думи ... но, не това му е проблема, а че не може да се реализира в бранша на IT, защото ако се е реализирал някъде, то едва ли ще троли тука. Да, шегичка, две и прочие, но вече се заканва да мъсти ... и се чудя за какво да мъсти, а?!

Не той бил започнал това ... добре ... но културния човек знае кога да спре ... но за въпросния трол - то няма как да стане - негова трябва да е последната дума - Е, няма как така да стане ... :) Нека видим до къде ще стигне неговата наглост ...  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие, линукс гурута, за толкоз време не се научихте, че рамта не е там, за да седи празна, за да се чудите от къде аджеба да отрежете 1гб потребление на рам, че да може да се хвалите по форумите. Рамта тряа да е пълна. Щото е бърза. Пък и е толкова евтина вече..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Silvering написа:

рамта

Ти, пъ, к'во е туй ... :) Ази съм още на магнитни гъфкъфи дискове де съ с 1.2 ил 144 МБ ... за ки ГБ ми говориш ... :) 

Я толкуз памет къ линукчиите немам... мъ не помагат дъ съ справям со сменя да дискетити ф моя кампютър ... :) 

Вез нема DOS ... :) има ROS ... ;) ил по модернуму SSD ... и нещу от този сорт:

240GB SSD WD Green WDS240G2G0B на супер цени

D - не означава Disk, a Digital  ... ;) а интерфейса е друга терца ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДИоNД написа:

Ти, пъ, к'во е туй ... :) Ази съм още на магнитни гъфкъфи дискове де съ с 1.2 ил 144 МБ ... за ки ГБ ми говориш ... :) 

Я толкуз памет къ линукчиите немам... мъ не помагат дъ съ справям со сменя да дискетити ф моя кампютър ... :) 

Вез нема DOS ... :) има ROS ... ;) ил по модернуму SSD ... и нещу от този сорт:

240GB SSD WD Green WDS240G2G0B на супер цени

D - не означава Disk, a Digital  ... ;) а интерфейса е друга терца ... :) 

Трансфера на SSD даже и на intel optane все още си остава доста по-бавен сравнен с RAM

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, borovaka написа:

Трансфера на SSD даже и на intel optane все още си остава доста по-бавен сравнен с RAM

Пак не си схванал проблематиката ...

преди 7 часа, MLukanova написа:

Добре. Ще ти го изясня по възможно най-простия начин. Колко време в windows раздела си разсквахте само теми за windows и никой не ви се мешаше? Да, може да е имало коментар тук-там, но нищо сериозно. За сметка на това обаче ред хора тролеха и тролят сега в linux раздела. Забелeжи, не от седмица! Никой не ви се подиграваше за мизерната ОС, още по-малко пък ви даваше оценки какви сте. Сам каза, в този форум никой нищо не може да накара някому да стори. Та, не гледай на мен като причина. Сам знаеш, че не съм причина, а съм вследствие. Windows тролове без грам IT умения системно тролят linux форума от много време и нищо не им правите. На мен ми триете адекватни постове точно по темата, а груби постове в нарушения на Правилата в линукс раздела, не ги триете.

За да ти оправя вечерта, ще ти вметна, че обмислям да стане и по-зле - цели теми и ще ги държа да са най-отгоре, както вие правите в linux раздела. Теми с хубави, ясни и изчерпателни заглавия, със подкрепено с ред факти, линкове, скрийншоти, клипове в коментарите. Та, спокойно, може и по-зле да стане - сега просто наблюдавам.

И аз наблюдавам!!!

За ко иде реч, а??? На кой по-по-по бърза му е паметта, или за кой по-бърже мисли, или по-бърже чатка по-клавиатурата или, за кой няма връзка с главния си мозък, гуру или кой е по-по-бърз с Рамщайн ил зиг майне Линукс ... :) 

Не съм идиолог, но съм по идиот от туй изчадие ...  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Валсо написа:

Ммм не си прав. Аз и двете ги псувам от много години :)
Win/Lin се в г*з, даваш маса пара за hardware а той не работи като хората :D - за което междудругото и двете ОС не са виновни.

п.с. Междудругото евала Kernel 5.5, след година и нещо вече се разбира с laptop-a ми - ACPI таблиците се четат нормално, не ми дъни постояно в dmesg че overheat-ва (без да е така) - Евала Интел - ако си оправяхте мазаляка преди да си пуснете hardware щеше да е супер ... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Дал съм му тема даже ...

Какво желае въпросното, а????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж безплатна, но после ти викат, за да прави това дай едни пари ... щото си много тъп ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Silvering написа:

Вие, линукс гурута, за толкоз време не се научихте, че рамта не е там, за да седи празна, за да се чудите от къде аджеба да отрежете 1гб потребление на рам, че да може да се хвалите по форумите. Рамта тряа да е пълна. Щото е бърза. Пък и е толкова евтина вече..

Много искам да ти видя физиономията, когато със запълнена памет опиташ да пуснеш някое тежко приложение (вкл. и игра) и опер. система ти каже, че няма памет за него и не може да го пусне. Да видим тогава какви бисери ще ръсиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Валсо написа:

Много искам да ти видя физиономията, когато със запълнена памет опиташ да пуснеш някое тежко приложение (вкл. и игра) и опер. система ти каже, че няма памет за него и не може да го пусне. Да видим тогава какви бисери ще ръсиш.

Радко, не се пръй на неразбрал. Никой не говори за 98-100% пълна рам. Говорим за тва как на машини с минимум 8 гъби виндоса заемал 4-5 с пуснати приложения, а линукса едва едва 2. Да не казвам, че последните 5 години не съм имал машина с под 16. Ама дори и 8 да са, при виндос и приложения заемащи 6 съм нямал никакви проблеми да си пусна която и да е игра. Виндоса си кешира квот не се ползва. За линукса не знам. В крайна сметка рамта в днешно време е смешно евтина. Да имаш машина с 8/16 рам и да ползваш от тях 2 е малоумие. Тогава си купуваш машина с 4, ама такива почти не останаха (визирам лаптопи), а и никой не препоръчва в новите конфигурации. Просто пингвините обичате тва да го давате като аргумент във вечния спор боза или линукс, и много се кефите кат имате неква извънземна конфигурация с 16 или 32 рам, а на линукс, с не знам си кви оптимизации и рязане на функции харчи 2. Оргазмите са ви в кърпа вързани. Ама ше дам аз едни пари за една рам и ше я държа празна някой друг път. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване