Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо Линукс не е моята операционна система!

vassetz
 Сподели

Препоръчан отговор

• Отговори 833
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Само да попитам, при Линукс къде пазят екраните, мъ ... т.е. изображенията на това кое ще се показва на екрана, мъ????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Валсо написа:

Много искам да ти видя физиономията, когато със запълнена памет опиташ да пуснеш някое тежко приложение (вкл. и игра) и опер. система ти каже, че няма памет за него и не може да го пусне. Да видим тогава какви бисери ще ръсиш.

Малко вземи се светни как работят нещата и тогава давай становище. Реално в момента при High pressure на РАМ-а Windows-a manage-ва доста по добре положението.
В момента се водят дискусии по темата и се търсят адекватни решения.
Малко инфо:

https://lkml.org/lkml/2019/8/4/15
http://www.hadess.net/2019/08/low-memory-monitor-new-project.html

п.с. Като гледам повечето от бисерите ги ръсиш ти :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Ивайло Димов написа:

Аз ви се чудя как ви се занимава с глупости ................Ако в тези теми влезе някой случаен нов потребител ще получи психично разстройство  :)

Дефинирай случайност???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, ZeroTol написа:

И аз исках, ама не би...

Малко е гадно като си платил. Да е копие от Маймунда - иди-доди. Ама да си платиш и да не работи (или направо да го убият с ъпдейт), кофти е. В смисъл, плащането абсолютно нищо не ти гарантира като стабилност.

Какво си платил, че не те разбрах????

Наблюдавам!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, ZeroTol написа:

Windows 10 Home

И на какъв носител си го получил???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ZeroTol написа:

Електронен - сериен номер.

Разясни на невежия какъв е този по-точно електронен носител???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ZeroTol написа:

tcpdump е красноречив. И сега, като чопля в акаунта, всичко се потвърди. Трия активитита, файлове.. И това е без да съм се съгласявал да ми се качва в акаунта/облака им каквото и да било. Има по дати активитита, за офис, дет не съм ползвал, облак и т.н.

Никога повече Windows 10 и какъвто и да било софтуер на Microsoft. Облак - вкъщи. Комуникация - p2p със сървър вкъщи. Медия сървър - вкъщи. Proxy - вкъщи. DNS сървър - вкъщи. Web сървър и социялна медия - вкъщи. Линукс на десктопите/лаптопите, линукс на рутерите (firewall nftables, suricata), Android и Маc - без нет, а браузерите им (мозила) през проксито. И ни едно устройство не може да прати и 1 пакет без да видя докъдето и да било или да си вземе DNS за домейн забранен от мен.

Ади бе ... :) Без съгласие .... :) Някъде си пропуснал да видиш нещо ... ;) 

Знам, че си от хората които не доглеждат, т.е. липсва ти къде да си бутнеш :флашката" ,,, :) за да си "цар" ... :) 

Но, запомни едно от мен ... хм ... не мислиш по-бързо ти, отколкото едно "животно" ... ;) 

На това ниво си Zero ... :)

Хлапе мое ненагледно ... не си ми студент, та да та къссам, късам и т.н ... :) за да се научиш на едно елементарно нещо, това е машина!!! :) 

Практикувал съм програмиране на човешки мозъци .,.. там ... хм ... не се изучава, а биваш избран ...

Твоя проблем е, че не си избран от правилния човек ... ти просто си наемник  ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, ZeroTol написа:

Ей, ама ти си много умен. Ама не си се научил кога да поучаваш. Умирате да давате оценки, ей.. Като не можете по темата, започвате оценки кой какъв бил.

Хайде пак с адекватните постове.

По принцип, с инсталацията всеки се съгласява да изпраща "телеметрия" и никой не може да провери дали е така. Може да гледа колко и къде отива, но не и какво. А съм сигурен, че никъде с нищо не съм се съгласявал. Дори бягах от онлайн акаунта, но накрая нямах избор. Трябваше да си свържа лиценза с него, за да мога да го инсталирам и на други машини.

Леееей ти вено си на Вие с компютрите ...

Второ: Не те поучавам, а ти казвам как се представяш тук. - Zero!!!

Не давам оценки, а само констатира, но като гледам доста съм се доближил до твоята същност ... ;) - ще ползвам по-лекия вариант - био-робот, но не с био-същност ... това ти липсва ... ;) Първите седем години!!! Докато станеш човек ... ще те видим ...

Наблюдавам те! :)

Не си убеден, че не е така ... вече виждам колко профила си отворил тук ... дали е с умисъл или не, е без значение мое мило ИИ-че ... - ти си изкуствен и само толкова ... :) 

Нека видим до къде ще стигне твоята наглост ...

След като не можеш да видиш числата ... то за къде си тръгнал да се занимаваш с IT и прочие ... там има само числа и неща които само и единствено този който е слагал същите някъде има значение ...

До тогава ти ще изпълняваш заръките на този който те е програмирал.

Ти си срам на едно отворено общество и петниш честа и ...

Определено не си читаво!!!

Моля се за тези които те ползват, те де факто са "зомбита" и вият в агония, че не става по тяхно му ...

Продължавам да наблюдавам!!!

Не ми харесва (ОС) и заради това, не познава цифрите и все ползва буквите, някакви кйасабцкдадбй бля кфо си ... а не:

mov ah,0x02 ; Функция за четене
mov al,0x01 ; Брой сектори за прочитане
mov bx,0x0000 ; Относителен адрес на буфера за четене
mov cx,0x0001 ; Начална позиция за четене (сектор, цилиндър)
mov dh,0x00 ; Номер на главата
mov dl,0x80 ; Номер на устройството/диска
int 0x13 ; Прекъсване за четене
ret            ; Връщане на управлението
Не връща управлението обаче ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ZeroTol написа:

Готово, благодаря. Но все пак е добре да има чексуми, а не мога да ги открия в сайта на М$

Който писа по-горе за отметките със съгласието, не е вярно. Минах тази стъпка току що. Дава ти да избираш за микрофони (с Yes или No), Кортана и т.н., но не можеш да продължиш инсталацията, ако не натиснеш, че си съгласен с Условията. А в тези условия пише всичко много подробно. Включително, че дори и с изгасен Блутуд и т.н. те и 3-ти страни могат да го използват, въпреки, че съм го изключил.

Обаче май нещо ви хваща яд. Първо @Hot Bastard подпитваше и твърдеше "няма как да среш всичко, ама то телефона, ама то браузера" - казах му, че може и започна като теб "Какво толкова криеш" не знам си какво...

По-горе @ДИоNД , сега ти. Като Лисицата и киселото грозде.  Яд ли ви е, завиждате ли? Системата ми е много добра и много по-удобна от която и да е платена или безплатна, защото е вкъщи. Какво коментирате неадекватно за сателите и т.н.

Тебе те хваща яд, че ползваме и Джам, а ти си пълна гола вода с него ... и после разбирал от компютри ...

Криел неща ... :)  Някой пък ги търсил ... :) Не можел да управлява машината си, ама за туй била виновна ОС ... :) Въобще ... имаш ли малко представа какво представлява една ОС, а??? Какво е ядро, конфигурация, програми и т.н. ... и основната ти страх е да не би M$ да ти открадне нещо ... :) 

Крадеца вика дръжте крадеца ... :) и това сред едно отворено общество наречено Линукс ... :) 

Тебе те яд, че не можеш да прочетеш кода на M$ ядрото ... :) 

Не вярваш в себе си! И живееш в илюзия, че през Линукс не могат да те хакнат ... :) 

Най-ми по-хареса как един каза ... ежедневно ползвам Windows, но като влизам в тъмни сайтове - Линукс ... :) за да не лепнел нещо ... :) 

Леееей какви хора имало ... :) влизат по някакви тъмни сайтове ... :) 

Другия пък лихубусник ... кът требва да влиза във въпросните тъмни сайтове даже го правел през мрежата на комшията ... :) 

Била трудна конфигурацията на Windows ... :) Голяма смешка ... :) Без да знаеш, да твърдиш, че е трудна ... :) 

Не вярвал на тази ОС ... поредна смешка ... :) 

Ти изобщо знаеш ли какво прави компилатора, а ... :) Аз примерно не вярвам на този който Линукс ми дава ... :)

Отворен код хубаво, но компилатора защо е затворен, а ... :) Дай да компилирам компилатора ... :) 

Един въпрос: Компилатора с какви права е, а?! :) 

И последно ... тука си анонимен, но защо ... защото ония де да не подложиш на риск със своите незнания видят какви глупости говориш тук, то определено ще се отрекат от тебе ... :) 

Пич, като тролиш - поне го прави качествено, а не се излагай ... :) Поне да има частично достоверност бе пич ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблеми с мозъка, няма как да се обяснят глупостите подплатени с емотикона, една - но написана 30 пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, bvbfan написа:

Имаш проблеми с мозъка, няма как да се обяснят глупостите подплатени с емотикона, една - но написана 30 пъти.

Ти, от кой отбор си?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие май жени за ....... нямате, поне си поръчайте някоя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.01.2020 г. в 14:33, Silvering написа:

Да не казвам, че последните 5 години не съм имал машина с под 16. Ама дори и 8 да са, при виндос и приложения заемащи 6 съм нямал никакви проблеми да си пусна която и да е игра. Виндоса си кешира квот не се ползва. За линукса не знам. В крайна сметка рамта в днешно време е смешно евтина. Да имаш машина с 8/16 рам и да ползваш от тях 2 е малоумие.

Това и преди съм го чувал, но от Linux средите. В ранните версии дистрибуциите харчеха повече от тогавашните версии на Windows. А със старите изобщо не можеше да се сравнява. Спрямо XP и 256 RAM, Linux беше конкурентен. Но спрямо 98/2000, трудно, осбено ако говорим за 64/32MB RAM. Тогава на помощ дойде теорията за кеша. :)  Как с кеш в рамта, машината става 700 пъти по-бърза и т.н. И деиствително кеш имаше и кеша помагаше. Но въпреки всичко, кеша нито помага чак толкова много, нито е панацея за всички проблеми с управлението на паметта. Просто е отличо за хайп и особено ако изделието не оправдава съвсем очакванията... Всъщност никой не разработва популярен софтуер (разбирай Linux/Windows) с идеята да ползва разумно паметта. И двата лагера са разточителни до известни граници. В единия гледат да пускат каквото не е било възможно преди, а в другия да спазят сроковете на разработка. Оптимизации - другия път, само ако не могат да се измъкнат без тях.

Ще те оставя сам да се убедиш с времето или опит с алтернативен софтуер, кое е било вярно... Само си запомни мисълта. :) 

И още две точки. Ако чак толкова нямаше никакви проблеми с паметта, отдавна трябваше да сме на 32GB стандартно, ако не и на 64.

Освен това теорията не помага, когато ти цъфнат с дърт хардуер на който рамта не достига. Какво ще направиш с любимия лаптоп на баба си, който трябва да поправиш, а има 4GB/Wndows7? В кофата? :) 

на 30.01.2020 г. в 13:16, ИИ.ДИоNД.NN написа:

Уж безплатна, но после ти викат, за да прави това дай едни пари ... щото си много тъп ...

Дай ги тия платените да се посмеем малко... Да видим кои са тия гадове и що за безценен софтуер предлагат. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Melmak ® написа:

Да видим кои са тия гадове и що за безценен софтуер предлагат. :D

По именно ли другарю! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, bvbfan написа:

Едно от първите неща е да се изключи ъпдейтването :D 

обясни как става това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Няма да се повтарям!!!

Линукс софтуера е за "хора с розови очила", т.е. не разбрали, че един Windows e добър екип от професионалисти е изградил нещо което всички които си мислят за програмисти ще достигнат ... хм .... не знам ... след колко време ...

Това, което в момента ми дава ОС Windows .... ми харесва ...

Браво на екипа!!! 

Шь , Шъ мъ ... прощавате тез дето сте под "Линдукс" ... :) но я първо се разберете кой да командва, а?! :) 

Ей ... за това пак ще повторя: Линукс е за "женските" мъже, де само с познанията си на sudo... могат да впечатлят други "петли", а не тигри. ... :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.02.2020 г. в 7:32, bvbfan написа:

Нямам идея едно време - можеше, с Виндовси не занимавам :)

:) Ето , това е мнение на експерт....! :)

Хайде бе ! Този супер сложен въпрос не сте ли го решили ? :lol6:

.....защото Линукс изисква специфични знания , които никой потребител не е длъжен да има . Така както никой шофьор не е длъжен да разбира от термодинамика примерно......Някой линуксджия да е чувал за термодинамика ? Но сигурно си кара личния автомобил....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, by_chechi написа:

Хайде бе ! Този супер сложен въпрос не сте ли го решили ? 

.....защото Линукс изисква специфични знания , които никой потребител не е длъжен да има . 

За спирането на апдейтите в Боза 10 вече знам как става.

А в линуксите е кофти, щото където и да четеш все команди ти пишат.
Трябва да си доста напорист за да отгатнеш как да не ползваш команди и не става веднага.
Аз сега съм открил че като ми трябва нещо пиша у гугъл .deb  и името на пакета и ubuntu  и обикновено намирам страница от където да си го сваля и да не трябва да пиша команди.
Друг гаден момент  в линуксите е, че като не им разбираш трябва на 3 години нова версия да инсталираш, иначе твоята е остаряла и не можеш сам и един принтер да си подкараш, трябва да питаш на форум какво да търсиш за неговата марка. А ако си сложил последната версия на пингнива, той си има вече новите драйвери.
Обаче, пък не ловят вируси пангвините именно защото са отвратително направени и малко хора ги ползват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване