Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

vassetz

Защо Линукс не е моята операционна система!

Препоръчан отговор

Гост

преди 11 минути, ninov написа:

а защо не сложиш времето за инсталиране на всякакви драйвери програми защитни стени и каквото се сетиш още в уиндолс

Драйверите ги намира и инсталира сам, защитна стена си има без да пипаш нищо, а в Линукс когато инсталираш Adobe XD, Photoshop, MS Office и Solidworks, тогава говори за програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Hot Bastard написа:

То и Линукс е безплатен само ако времето ти няма никаква стойност! Цял ден праскате команди и накрая пак нищо не сте свършили.

ако не можеш да оцениш достойнствата на една ОС, била тя линукс базирана или  джам, спри да акаш в темите или поне си тури памперс
ако става въпрос за сравняване, джамът е една луксозна кола за хубави магистрали и при всеки опит да излезеш от магистралата се чупи
ако искаш танк, мтлб, трактор, хеликоптер и тънъ, ползваш линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз отдавна им казвам, че линукса е трактор и става само за оране на нивата, но те се опитват да ме убедят, че е едновременно трактор, лека кола и самолет.

Човек, примерно като @MisterDimchev , като им каже - тва не става, те вместо да покажат как става, почват да обясняват колко е прoст и как не разбира Линукса, тъй че кой ака - не съм аз със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

няма такава ОС, която да има всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Hot Bastard написа:

Драйверите ги намира и инсталира сам, защитна стена си има без да пипаш нищо, а в Линукс когато инсталираш Adobe XD, Photoshop, MS Office и Solidworks, тогава говори за програми.

друго не можете ли да измислите оплюващите линукс освен че Adobe XD, Photoshop не тръгват под линукс ставате смешни колко хора ги използват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Hot Bastard написа:

Аз отдавна им казвам, че линукса е трактор и става само за оране на нивата, но те се опитват да ме убедят, че е едновременно трактор, лека кола и самолет.

не е едновременно, защото няма да ти стигне място на харда за да имаш всичко
всяка ОС е с определена насоченост
например черния арч е около 40 гигабайта
като ти трябва кола, ползваш кола
трябва ти танк, ползваш танк
и тънъ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, ninov написа:

друго не можете ли да измислите оплюващите линукс освен че Adobe XD, Photoshop не тръгват под линукс ставате смешни колко хора ги използват

Много хора си изкарват хляба с тях. Е, ако единственото което ползваш е форума на калдата, тогава Линукса е перфектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, Hot Bastard написа:

Много хора си изкарват хляба с тях. Е, ако единственото което ползваш е форума на калдата, тогава Линукса е перфектен.

не мога да си  обясня твоята невъзприемчивост
ами хората които се занимават със сигурност на системите,  нали и те си вадят хляба
примерно с това:
https://blackarch.org/
ненапразно микромеките опитват да вкарат линукс в своята ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

Човек, примерно като @MisterDimchev , като им каже - тва не става, те вместо да покажат как става, почват да обясняват колко е прoст и как не разбира Линукса, тъй че кой ака - не съм аз със сигурност.

Годишно ми се случва да ходя 3 ~ 4 пъти на сватба. Началото бе 2004г. Тази година два пъти се случи. И тънкия момент е водещия на музикалното оформление. По скромните сватбари наемат ди-джей вместо Азис или Сашка Васева по икономически съобръжения. И винаги на пулта стои 13 инчов мак. Завързвам разговор с ди-джейя. Защо ползваш епъл-машина? Тъпо изражение и класически отговор – Windows? Да заложа репутацията си на нестабилна система? Да го мисля цяла нощ? Ако не забие, дали няма да ми натресе поредното самоволно обновяване! Не, това е дебилизъм.
И мой пореден въпрос. Защо не ползваш линукс тогава? Но отговорът е много кратък - какво е това, не знам.

Извод от само себе преди 15г за мен е, че Windows не става за сватби! До този момент имах матричен диск Knoppix за 5лв от списание "Софтуер" и 10 комплекта дискове Ubuntu 6.0. Космонафтът ги изпращаше безплатно на адрес, но Сульо и Пульо си ги лепеха на огледалото за задно виждане. Келепир да има и отразявали лъчите на катаджийския радар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе, ако не ти трябва нещо специфично за програмист, или си маниак геймър,  не виждам голяма разлика за обикновенният усер. Чак пък То и Линукс е безплатен само ако времето ти няма никаква стойност...Ти по цял ден правиш пари от winsows или как да го разбирам ? Като те чета, все тука си наврян.
Все пак добре че има поне една алтернатива на алчните копелета, иначе става тотален монопол..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Жал ми е за раздела и не искам да хване прах, затова няма да си ходя докато бана на Белгиеца изтече. Иначе хляб изкарвах, в първото десетилетие на 21 век, точно с Линукс, затова и все още го разбирам повече от доста "гурута" във форума.

@Profruit

Сватби не коментирам, защото колкото платих лицензите на уиндоусите, толкова и се ожених за жената с която живея. Но съм склонен да се съглася, че не става за сватби, както не става и за абитуриентски балове. Още по-зле е с пингвина. Самия факт, че знаеш какво е Линукс, непоправимо ти смъква репутацията пред останалите. На баловете всичко освен малкото братче на Мака - Айфона, е достатъчна причина да си останеш сам в ъгъла, напивайки се от мъка до припадък, докато другите си правят селфита между два чифта цицu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@MisterDimchev nodejs и nmp се инсталират  сравнително лесно в Дебиан и то най новите, кеф ти от сайта кеф ти от репото , за другите диструбуции не мога да кажа със сигурност, а за да иска sudo значи нещо не е в ред със правата

преди 6 часа, vpvelev написа:

Не зная колегата какъв програмист е, щом го плаши и не може да се оправи в различни ОС.

А това, че не може да се оправи с пътищата просто нямам думи:

Виж сега аз самия съм казвал че например Дебиан понякога може да ти скъса нервите докато го убедиш да направи нещо та не бих се учудил да става дума точно за такъв случай, за другите дистибуции не се наемам да твърдя нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, by_chechi написа:

Когато Линукса за потребители (не го подчертавам случайно !) догони Уиндос , тогава ще стане като него..... ! :nono:

Повечето дистрибуции отдавна са задминали Вируси 7, 8 и 10, но овцете нямате капацитета да го разберете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

@MisterDimchev nodejs и nmp се инсталират  сравнително лесно в Дебиан и то най новите, кеф ти от сайта кеф ти от репото , за другите диструбуции не мога да кажа със сигурност, а за да иска sudo значи нещо не е в ред със правата

Виж сега аз самия съм казвал че например Дебиан понякога може да ти скъса нервите докато го убедиш да направи нещо та не бих се учудил да става дума точно за такъв случай, за другите дистибуции не се наемам да твърдя нищо

petie1, тук не става дума за отделна дистрибуция, а за конкретна програма и настройки в нея.

Ето например колегата Димчев е имал проблеми с expo-cli да я инсталира, а след това да я ползва в VS Code.

А expo-cli специално се инсталира с:

sudo npm install -g expo-cli

И след малко се получава това (след 92 секунди):

WzKdJKc.png

Отделно си има и Expo Tools добавка (extension) в VS Code и се инсталира също лесно:

nfftWum.jpg

Какво друго да показвам?

Извинявайте, но не може след първата срещната трудност (да не казвам по-силна дума, че се засягат тука някои) и да се пише: "Линукс-а не става за нищо".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с тия два скрийншота какво точно показваш?

То се инсталира.

Я пробвай да създадеш сега приложение за да видим всички големите червени надписи с грешки. 

После я от терминала на VS code стартирай експото и го накрай да работи / синхронизира със сайта на приложението.

Инсталирал го, пуснал 2 снимки и вече "абе всичко си работи"... Това не значи, че си го подкарал както трябва...

Аз на чист Арч не съм го пробвал, но не вярвам да е успешно.

Все пак:

Цитат

expo init Prilojenie

После избери blank (при положение, че го подкара).

после отиди в папката Prilojenie от терминала  и пробвай:

Цитат

code .

Дали ще го отвори автоматично във VS code.

Ако не, зареди ръчно папката от програмата.

Отвори терминала във VS code и напиши:

Цитат

expo start

Чудно ми е едно дистро поне ще го подкара ли като хората. Арч поне ползва най-новите пакети, но нямам големи очаквания.

Expo tools няма нищо общо с цялата работа.

@petie1 при някой се инсталира от първия път без проблеми, поне на пръв поглед. После самата връзка между VS code и експото не върви, все едно експото не е инталирано. Там е целия проблем. А без това няма как да тестваш приложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, MisterDimchev написа:

Все пак:

Цитат

expo init Prilojenie

https://i.imgur.com/XNtc4J6.png

преди 25 минути, MisterDimchev написа:

Цитат

code .

https://i.imgur.com/B2wk5JX.png

Трябва всяко приложение да е в собствена папка.

Поне от моя 5-минутен опит. Не съм експерт.

Направи си отделна тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Hot Bastard написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами не показваш това, което ти е казал Димчев...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, MisterDimchev написа:

@petie1 при някой се инсталира от първия път без проблеми, поне на пръв поглед. После самата връзка между VS code и експото не върви, все едно експото не е инталирано. Там е целия проблем. А без това няма как да тестваш приложението.

А ами това малко ми звучи кат бъг някакъв който трябва се репортне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

Ами не показваш това, което ти е казал Димчев...

преди 2 часа, MisterDimchev написа:

Аз на чист Арч не съм го пробвал, но не вярвам да е успешно.

Все пак:

Цитат

expo init Prilojenie

После избери blank (при положение, че го подкара).

Цитат

code .

Дали ще го отвори автоматично във VS code.

Ако не, зареди ръчно папката от програмата.

Отвори терминала във VS code и напиши:

Цитат

expo start

Чудно ми е едно дистро поне ще го подкара ли като хората. Арч поне ползва най-новите пакети, но нямам големи очаквания.

Като се има в предвид, че съм с "мръсен" Арч :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vpvelev написа:

petie1, тук не става дума за отделна дистрибуция, а за конкретна програма и настройки в нея.

Ако е точно за конкретен софтуер може да се касае за бъг който трябва да се докладва на създателя на софтуера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, vpvelev написа:

Като се има в предвид, че съм с "мръсен" Арч :)

Ама не отвори терминала на вскода и не написа expo start

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@p4p нещо изобщо не е каквото трябва да е. Виж как се е получило при @vpvelev той е на прав път.

А ти @vpvelev наистина не си показал това което казвам аз.

Сега в терминала на VS code напили expo start. 

Ако се получи, евала, явно в Арч е истината и там работи.

Докъдето си в момента и аз го подкарах не на една, а на няколко дистрота.

В терминала на VS coda ме дъни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, p4p написа:

Направи си отделна тема.

преди 37 минути, MisterDimchev написа:

@p4p нещо изобщо не е каквото трябва да е. Виж как се е получило при @vpvelev той е на прав път.

Видях:    :)

https://i.imgur.com/5xLWoie.png

Повече няма да пиша в тази тролска тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...