Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Стържещ звук от захранването при стартиране на компютъра?

Препоръчан отговор

Вчера,след като го включих,се чу един стържещ звук,като разкачен лагер,който не е легнал хубаво в леглото си поради високите обороти се върти и трака и стърже...по-добро определение не мога да дам на този шум:)

Отворих кутията и установих че шума е от захранването - Фортрон Блу Сторм 2 500 вата.

След рестартиране не се оправи.Спрях му отзад тока,включих го и се оправи.

Не го прави постоянно,жената сподели че се е чула този шум преди 2-3 седмици пак.

Така,въпроса ми е дали не е защита нещо това?

Да го отворя ли?/то и да го отворя,какво ли ще видя и какво ли разбирам,мам..:) /

Захранването е с остатъчна гаранция от 22 месеца,да не прецакам пък ако го отворя гаранцията?

И ако го занеса,то като не издава този шум постоянно,и ако си работи добре в сервиза,какво да им кажа?:)

Или да го оставя така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сервиз. Иначе ако сам си смениш вентилатора си приготви и 30-50 лв за ремонт в "гаранционния" период, ако нямаш късмет и гръмне. Въпрос на шано cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На гаранция.Кажи им да го пуснат да работи без да го спират няколко часа.Ако не се прояви проблемът да го пускат и изключват няколко пъти.Недей си прецаквай гаранцията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казваш,че от време на време бучи и не им се обясняваш повече.И не се сългасяй ,ако кажат че при тях не е правило нищо. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Благодаря ви за отговорите!!!!

Живи и здрави!!!

Благодаря ви още веднъж!!!!

Моля темата за коша - получих отоговори.

Редактирано от dreemer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля темата за коша - получих отоговори.

Темата няма нужда да се трие.Има хора с подобни проблеми , които надявам се като я прочетат ще знаят как да постъпят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако аз имах такъв проблем щях да сваля вентилатора на захранването и да отида в някой магазин, където знам, че имат и да си купя същия размер нов.Не струва милиони, а и сменянето не е толкова сложно ако се внимава как се слага.Гаранцията ще отпадне, но поне няма да чакаш няколко дни тези от сервиза да се натуткат.На мен ми замина гаранцията на видеокартата за няколко месеца защото отидох на друг сервиз и разлепиха лепенките и гаранцията замина.

Но нали новите вентилатори на захранвания, видеокарти и т.н. са много качествени и още преди да е изтекла гаранцията се раздрънкват.А лошото е, че новите не са на лагери а на втулки и ако е много разтракан и износен може да откаже да се включи и цялата електроника в компютъра да изгори заради един вентилатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ама като не знам точно проблем ли е?

Ето,бачка си вече яко/почти денонощно/ и ни звук,ни стон....

Преди четири седмици се е чуло,след тях още веднъж,сега слушам и ако се чуе пак -айде на сервиз!

Редактирано от dreemer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак го включих,след 1 минута се разтропа,но леко си тропа едно такова и в момента пак ручи като вентилатор едно такова,за всеки случай ето данните и от Еверест-а :

92647818214798362391268841480dWTl7ddrKeOBTsFctf3P.JPG

Да го давам ли на сервиз,изглежда се задълбочава тоя проблем.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак го включих,след 1 минута се разтропа,но леко си тропа едно такова и в момента пак ручи като вентилатор едно такова,за всеки случай ето данните и от Еверест-а :

Еми носи го на сервиз ,кажи им какво става...пробвай не без да го спираш ако ,като го спреш и е изтинал.Смазката се сгъстява на студено и тогава трака повече.

Освен това тепературите на този хард реални ли са?Чувал съм,че съвременните дискове не обичат под 25градуса,по същата причина както смазката на вента се сгъстява така и на механичните части на харда и се износва повече незнам колко е вярно,но все пак.Охлахдаш ли го с нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не са ти много добри напреженията, доколкото може да се вярва на Еверест. Влез в Биоса и ги сравни, но ако са такива вероятно захранването е тръгнало да се скапва и при натоварване се разбучава вентилатора. Най-добре шом си в гаранция иди да го видят иначе рискуваш повече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и нови данни и от Еверест и от Биос-а:

1 . ЕВЕРЕСТ

12837125180360551268979094sdZqYToOHKc12T3rLYWf.JPG

2 . БИОС-А :

Vcore - 1.408 V

DDR3 1.5V - 1.584 V

+3.3V - 3.360 V

+12V - 11.731 V

Current System Temperature - 33'C

Current CPU Temperature - 38'C

FAN SPEED - 1157 RPM

Дали наистина си заминава и ако да,чисто ново е,мамичката им...

И дали пък не ми е слабо това захранване ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем. вентилатора на захранването ръмжи като разгонен дракон. разкачих и изчистих цялото захранване, сего няма и една прашинка. та умолявам ви, можете ли да ми кажете как да го смажа??? имаше една лепенка на вентилатора, но е само лепенка, отдолу няма нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем. вентилатора на захранването ръмжи като разгонен дракон. разкачих и изчистих цялото захранване, сего няма и една прашинка. та умолявам ви, можете ли да ми кажете как да го смажа??? имаше една лепенка на вентилатора, но е само лепенка, отдолу няма нещо.

Гледай лепенката към корпуса на вента,т.е към тази части която не се върви,а не на перката.Под нея трябва да има гумена тапа.Малко са вентилаторите ,който нямат.Под тапата се вижда оста на перката и дори може да я издажич чрез нещо остро ,да измиеш перката,и да почистиш втулката :blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почистването и смазването само отлагат с малко проблема, след месец ще е същото положение. Единственото решение е смяна с нов вентилатор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почистването и смазването само отлагат с малко проблема, след месец ще е същото положение. Единственото решение е смяна с нов вентилатор

проблема остана sad.gif не знам какво да правя направо. а и не знам как се сменя вентилатор на захранването. проблема е, че като го отворих преди малко го разгледах и видех, че жичките му са запоени между разни други кабели... ужас! извинявам се за глупавия въпрос, ама може по принцип само вентилатора да се смени???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за глупавия въпрос, ама може по принцип само вентилатора да се смени???

не е глупав и да, може :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може разбира се.Описвам процедурата отваряш захранването и вземаш данните от вентилатора.Отиваш до магазина и търсиш вентилатор същите параметри(об.мин,размер въздушен поток).Режеш жичките на стария вент и го махаш.Махаш на новия конектора и пожелание 3тата жица(трябват ти червена и черна.)Свързваш ги съответно с кабелите на захранването останали от стария вент и ги изолираш с (термошлаух/изолирбанд).Вече трябва да цари тишина.Има и друг вариант-да разпойш старите жички от платката и да запоиш новите на тяхно място. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

може, но ако не е на щипка а е запоено да не можеш сам да си го смениш... малко хардуеристи се занимават в/и елементарността.

едно захранване ново 400 Вата струва 20-23лв. перката 3-6лв. -12, може и повече, най-добре комп.маг. или най-близкия поправач

инак почисти малко перката с парцалче примерно със спирт или мокра кърпичка, така и така си е отворено и с прахосмукачка добре

пробвай на ръка дали се е разбило роторчето и дали няма някакви влакна, усукани...

изчакай да изсъхне ако е мокро и си цъкай докато отидеш да купиш ново, като следиш да не спре перката -просто поставяш ръка

отвреме на време на отвора да се усети вентилацията.

Редактирано от UBIGI (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

може, но ако не е на щипка а е запоено да не можеш сам да си го смениш... малко хардуеристи се занимават в/и елементарността.

едно захранване ново 400 Вата струва 20-23лв.

инак почисти малко перката с парцалче примерно със спирт или мокра кърпичка, така и така си е отворено и с прахосмукачка добре

пробвай на ръка дали се е разбило роторчето и дали няма някакви влакна, усукани...

изчакай да изсъхне ако е мокро и си цъкай докато отидеш да купиш ново, като следиш да не спре перката -просто поставяш ръка

отвреме на време на отвора да се усети вентилацията.

благодаря за отговорите. в момента съм надул музиката само и само да не слушам бръмченето. иначе най-дразнещото в случая е, че всички температури са си наред, има вентилация, ама има и адския шум както стана ясно. та забравих да спомена, че от известно време ми прави този проблем, но не писах из форумите, защото взимах една отвертка и човърках нещо отзаде вентилатора, бутах го, псувах го ;) и се оправяше. беше въпрос на време когато пак ще си включа компа и почне да реве. от какво може да е? няма жички, които да му пречат...

Редактирано от Dancho^94 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се занимаваш с почистване и смазване-след няколко дена ще е същото,а като го буташ и удряш-ще стане по-зле,може и да спре да върти(личен опит).Според мен си вземи ново вентилаторче–моето го смених преди 3 дена-струваше ми 4,90лв.Направи смяната както е описал coolmeen по-горе.Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

разбил се е ротора или са наранени перките, някъде ако са докачали може да е крива оста -вземи цялото захранване или компа и иди до най-близкия компютърджия за две минути ще ти реши болката !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване