Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

GB 890GPA-UD3H /AMD 890GX/AM3

Phenom II X4 925, 2.8GHz, 6MB, AM3

SAPPHIRE 5850, 1GB, DDR5

640GB WD Caviar® Black™, SATA2, 32MB

KIT 2X2GB DDR3 1600G A-DATA

LG GH22NS50 DVD RW SATA BLACK

LG W2243T 22", 1920x1080 FULL HD, DVI

Искам да попитам за тази конфигурация какво е най-евтиното захранване, което ще издържа системата стабилно? Fortron 450W достатъчно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КЛЪЦ...

На добра машина - добро захранване...

PS: От каде намери това дъно?

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 5850, 1GB, DDR5

ще дадеш куп пари , а от захранването ще пестиш!Аз съм за CoolerMaster

Silent Pro M600 600W PSU http://plesio.bg/power-supply-c-69977705/silent-pro-m600-600w-psu-p-237700.html 170лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КЛЪЦ...

На добра машина - добро захранване...

Верно е евтино, ама с тия 70% ефективност хич не ми се нрави, пък и е с едва 26А на 12V линия. Вземаш хубава машина и не бива да се пада под 120лв. за захранващ блок. За мен GX 550W(117лв. с ДДС) идеално се вписва в конфигурацията. Получаваш 85% ефективност, 44А на 12V линия и цели пет години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера го пуснаха в моста - цък но, разбира се, го има и на други места :baby:

eXtreme Power Plus 460W има две шини по 18 ампера, няма писиай кабел за видеокартата и се използва преходник към едната шина от комплекта на видеото. GX 550W има една шина от 44 ампера и специален кабел за видео картата. Покрива изискванията за 80плюс сертификата. Малко по-скъпо но и по-хубаво. Пасва си идеално за машинката от темата. А и за 5850 е необходим малко повече ток и резерв от мощност. 460 екстрийм би работило на близо 80 до 85% от капацитета си, което не се препоръчва. И двете държат сравнителни ниски режими на перката си и до около 50 градуса температура на чарковете вътре тя се върти на минимални обороти. Което е леко притеснително за този, който за пръв път се среща с подобни захранвания - да не се притеснява от топлия въздух на изхода. Едва при по-високи режими превключва на по-високи скорости. Всичко това в името на тишината. Справки - цък и цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 5850, 1GB, DDR5

Искам да попитам за тази конфигурация какво е най-евтиното захранване, което ще издържа системата стабилно? Fortron 450W достатъчно ли е?

Моето предложение е:

CM Real Power M620 - 166 лв. с начислен ддс от Risk Electronic

Характеристиките на въпросното захранване:

Model RS-620-ASAA-A1

Type ATX Form Factor 12V V2.3 / SSI standard EPS 12V V2.91

Dimension (W / H / D) 150(W) x 86(H) x 150(L) (mm)

Input Voltage 90 ~ 264V (Auto Range)

Input Current 12A @ 115Vac / 6.3A @ 230Vac

Input Frequency Range 47 ~ 63Hz

PFC Active PFC (0.99)

Power Good Signal 100 ~ 500 ms

Hold Up Time > 17 ms

Efficiency 84%(124W) / 85%(310W) / 81%(620W)

MTBF >100,000 hrs

Protection OVP / OCP / OTP / OLP / Short / Full Protection

Output Capacity 620 Watts Continuous

Max. Output Capacity 700 Watts

Operation Temperature 0~40?(Nominal Input Voltage)

Safety CE / cUL / TUV / NEMKO / BSMI / FCC / CCC / C-tick / GOST

Fan 120 mm fan with intelligent speed controller

Certification nVIDIA SLI

Connector M/B 24 Pin x 1

CPU 4 Pin x 1

CPU 8 Pin x 1

PCI-E 8 Pin x1

PCI-E 6 Pin x 2

4 Pin Peripheral x 10

SATA x 6

4 Pin Floppy x 2

Редактирано от ThΣXΣLEMΣNT (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение е:

CM Real Power M620 - 166 лв. с начислен ддс от Risk Electronic

След като има изрично условие за най-евтиното захранване, кето ще държи системата стабилно, след като има вече направени предложения, защо не се обосновеш как след всичко това даваш най-скъпото до момента ? И то с близо 50 лева отгоре, които явно са проблем за питащия ? А и не само за него...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като има изрично условие за най-евтиното захранване, кето ще държи системата стабилно, след като има вече направени предложения, защо не се обосновеш как след всичко това даваш най-скъпото до момента ? И то с близо 50 лева отгоре, които явно са проблем за питащия ? А и не само за него...

Няма такъв филм. Четох внимателно. Погледни тук и после пак кажи че предлагам най скъпото възможно захранване.

П.с: Моля модераторите да ме извинят за офтопика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 5850, 1GB, DDR5

475 вата стигат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно е евтино, ама с тия 70% ефективност хич не ми се нрави, пък и е с едва 26А на 12V линия. Вземаш хубава машина и не бива да се пада под 120лв. за захранващ блок. За мен GX 550W(117лв. с ДДС) идеално се вписва в конфигурацията. Получаваш 85% ефективност, 44А на 12V линия и цели пет години гаранция.

Подкрепям и мисля,че с това темата се изчерпва.Стига с тези локуми,колко,какво,туй-онуй.... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да бъда оплют това:

http://sky.bg/Details.aspx?ID=14742

Вярно малко по скъпо ама качествено и има доста конектори

Според psu калкулатора от newegg.com на тази машина и трябва точно 520 вата захранване, разбира се ако може да се вярва на такива калкулатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се ако може да се вярва на такива калкулатори.

Не може, разбира се. НЯМА софтуерен калкулатор който да може да покаже реалната консумация на дадена машина. Мога да се обзаложа, че горепосочената машина няма да консумира повече от 350W при натоварване. Ето една картинка от тест на система с уред, не софтуерно:

138094.png

Забележи, че е Hi end система с Core i7 и GTX295, и то при нарочно натоварване едновременно на процесор и видеокарта(Furmark+Prime), което в реални условия няма как да се случи. Ето и цялата статия - http://www.fcenter.ru/online.shtml?articles/hardware/tower/26716#06

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да бъда оплют това:

http://sky.bg/Details.aspx?ID=14742

Вярно малко по скъпо ама качествено и има доста конектори

Според psu калкулатора от newegg.com на тази машина и трябва точно 520 вата захранване, разбира се ако може да се вярва на такива калкулатори.

Напълно съм ЗА! Real Power са по ефективни и от Silent Pro! Със същата конфигуразия съм само искам да каже дъното къде го намери? А аз май се презапасих като взех Real Power M620 sad.gif

Редактирано от radislav (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното го има в Most, както вече беше споменато по-горе.

За мен GX 550W(117лв. с ДДС) идеално се вписва в конфигурацията. Получаваш 85% ефективност, 44А на 12V линия и цели пет години гаранция.

На тази цена ме устройва, само че имам друг въпрос. Понеже не съм от София, ако си го поръчам по куриер и след време стане нещо със захранването има ли начин да го пратя пак по куриер, за да го сменят, като всички разходи ще са за моя сметка естествено, или не се занимават с такива работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното го има в Most, както вече беше споменато по-горе.

На тази цена ме устройва, само че имам друг въпрос. Понеже не съм от София, ако си го поръчам по куриер и след време стане нещо със захранването има ли начин да го пратя пак по куриер, за да го сменят, като всички разходи ще са за моя сметка естествено, или не се занимават с такива работи?

Няма да има проблем - ако случайно нещо се случи на тях им е все едно дали ще го занесеш лично, или ще им го занесе куриера. И аз почти нищо не купувам от местните магазини, а поръчвам от София с куриер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може, разбира се. НЯМА софтуерен калкулатор който да може да покаже реалната консумация на дадена машина. Мога да се обзаложа, че горепосочената машина няма да консумира повече от 350W при натоварване. Ето една картинка от тест на система с уред, не софтуерно:

138094.png

Забележи, че е Hi end система с Core i7 и GTX295, и то при нарочно натоварване едновременно на процесор и видеокарта(Furmark+Prime), което в реални условия няма как да се случи. Ето и цялата статия - http://www.fcenter.ru/online.shtml?articles/hardware/tower/26716#06

Да прав си че няма да харчи поче4е от 350-400 вата но е добре по-добре да се земе нещо над 500 вата, все пак човека ще даде над 1000 лева и 30-40 лева отгоре едва ли ще го ощетят.

Колкото до темата която си дал, опитах се да я прочета но руски въобще не знам, но като цяло ми стана ясно.

Колкото до последния избор на Dowper

Това захранване има общо само 36А на 12v линиите, което според мен е малко за избраната карта.

Нека и другите си кажат мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.