Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BitDefender - въпроси, проблеми, дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Определено Дефендъра набира скорост и за момента е най-добрата защита за PC-to ви.Просто с него е удоволствие да се работи както за компа така и за човека зад компа. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 735
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Bitdefender 2014   x86 Bitdefender 2014 Antivirus Plus   Bitdefender 2014 Internet Security   Bitdefender 2014 Total Security   x64 Bitdefender 2014 Antivirus Plus   Bitdefender 2014 Inter

Мисля , че тази настройка . Поне при мен след като я направих праща откритите зарази в карантината. Между другото може да прегледаш тези : http-~~-//www.youtube.com/watch?v=W4IbPS4F7zo http

проблема е решен!Всъщност се оказа че не е в настройките на програмата,а самата програма има такъв бъг.Не предполагах че проблема може да е в програмата като такава..затова се подведох.Обещават да ра

Публикувани изображения

• 3 седмици по-късно...

TNN, понеже си човека който най-много скача от програма на програма, и най-много експериментира, пробвал ли си новия Бит Дефендер 2010? Ако някой друг го е пробвал да си сподели впечатленията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TNN, понеже си човека който най-много скача от програма на програма, и най-много експериментира, пробвал ли си новия Бит Дефендер 2010? Ако някой друг го е пробвал да си сподели впечатленията?

Не съм и засега не смятам - продължават да са ми интересни вариантните решения IDS+HIPS.Подобно на теб и аз съм с известни резерви спрямо цялостните интегрирани пакети. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво сравнение говорите между Дефендъра и Нод32. :) Бях с Нод-а точно 1 седмица и понеже се ровя из руски сайтчета пълни с вируси а и не само те неможх да се отърва от вируси, компа заби отвсякъде,с голям зор се оправих"благодарение на Нод32".Повече не искам и да чуя за тази скапана програма.Сложих си Дефендъра 2009 Тотал Секюрити и никакви ядове ровя си където искам,свалям от където искам и до момента още няма пропуск за вирус и така вече 5 месеца.Така че хората които се интересуват от тая програма сами да си направят изводи-за мен аз съм си ги отдавна направил. ПП Аваст-а е 100 пъти по добра от Нод-а като алтернатива.;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм за кратко предната версия,беше по времето на тест VIRUS 3 и мнението ми е,че беше страшно тежка за компа ми.Дано поне тази версия да е по лекичка.Виждам,че Fe-Secure 2010 ползва антивирусният енжин на BitDefender и изобщо не се бави при стартиране,сканиране и в нета. :):yanim: Що,се отнася до Есет - моля не нападайте програма с традиции в засичането и пропускането :angry:

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе нещо не мога да инсталирам новата версия 2010! Стартирам аз инсталационният файл, но....уж тръгва да тръгне да "екстрактва" файловете си, но...нищо не се случва и цялата систаме замръзва! някой имал ли е подобен проблем? на какво може да се дължи това? Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе нещо не мога да инсталирам новата версия 2010! Стартирам аз инсталационният файл, но....уж тръгва да тръгне да "екстрактва" файловете си, но...нищо не се случва и цялата систаме замръзва! някой имал ли е подобен проблем? на какво може да се дължи това? Публикувано изображение

Случвало ми се е и не следва да търсиш причината в BitDefender - дължи се на частично увреден Win или на присъствие на непознат вредоносен код. На свеж Win не би се случило.Според мен просто не си създал условия за да пробваш новата румънска версия. Същото може да ти се случи с всички продукти и в още вариации - примерно да инсталираш успешно и после изобщо да не можеш да обновиш програмата. Поздрави
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е и не следва да търсиш причината в BitDefender - дължи се на частично увреден Win или на присъствие на непознат вредоносен код. На свеж Win не би се случило.Според мен просто не си създал условия за да пробваш новата румънска версия. Същото може да ти се случи с всички продукти и в още вариации - примерно да инсталираш успешно и после изобщо да не можеш да обновиш програмата. Поздрави

Вируси със сигурност нямам: наскоро бях правил пълен скан с Нортон-а- няма нищо. Днес следобяд пусках пълен скан с МВАМ- също чисто. В момента сканирам със НОД-а, като дял С вече е минат- също чисто. Едвали ми има нещо ина Уиндоуса... Изглежда БитДефендера са го направили "капризен".... Нортон, НОД, Касперски- нямат "претенции" при инсталация....предполагам и Авира няма да има, ако тръгна да я слагам.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък го инсталирах,даде ми разни грешки накрая,след рестарта син екран и до там.сложих нов windows заради него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Вируси със сигурност нямам" Не бих го твърдял.Наскоро пред очите ми Касперски не е успявал да се свърже със сървъра си за потвърждаване на пробна лицензия, а Авира- инсталирана е била с блокирана възможност за ъпдейт. Причината - непознат и неизвестен вредоносен код - неутрализиран после с други програми и съответни контраметоди. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък го инсталирах,даде ми разни грешки накрая,след рестарта син екран и до там.сложих нов windows заради него.

Благодаря за информацията. Мда...явно повредата не е в моя телевизор, а е нещо в програмата. Това, че една програма иска "чист" Уиндоус за да се инсталира, вече не е добър атестат за нея! Даже и да е заразен компютъра, нали за това се слага антивирус, за да го почисти. А в случая компютъра е и чист, и пак не ще да се инсталирва.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката може и да е в моя телевизор,но не бих рискувал пак,защото не ми се преинсталира Windows.Така че си заложих на Касперски. А за това да нямаш вируси-ако сканираш с няколко различни програми винаги ще се намери нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Мда...явно повредата не е в моя телевизор, а е нещо в програмата. Това, че една програма иска "чист" Уиндоус за да се инсталира, вече не е добър атестат за нея! Даже и да е заразен компютъра, нали за това се слага антивирус, за да го почисти. А в случая компютъра е и чист, и пак не ще да се инсталирва.

Според мен BitDefender наистина иска чист Windows, но от гледна точка на остатъци от преди инсталирани програми за сигурност. Ако деинсталацията на програми за сигурност е направена със "умен" или "смарт" деинсталатор в доста случаи се получава частична и неуспешна деинсталация. Разбира се, винаги се пренебрегват специалните инструменти за деинсталация, които се предоставят от авторите на програми за сигурност. Да не говорим, че има маса други инструменти за проверка на стартираните приложения, услуги и т.н. Както и да е, премахването на програма за сигурност на ОС въобще не е проста и лесна задача. Доста от програмите за сигурност въобще не се махат напълно с Add/Remove от контролния панел, макар да има такава опция...

В този форум не съм виждал логове, с които да се докаже успешното премахване на програма за сигурност без остатък с "умен" деинсталатор (Absolute Uninstaller, Ashampoo Magical UnInstall, Free Uninstaller, MyUninstaller, Revo Uninstaller, Smarty Uninstaller, Total Uninstall, Your Uninstaller и подобни). Също така не съм виждал лог за остатъци на програми за сигурност или за чист Windows при неуспешна инсталация на BitDefender.

Очаквам да ми се зададе въпрос как се проверява за остатъци от програми за сигурност по ОС. На който няма да отговоря, защото е писано поне сто пъти по въпроса, има доста теми и мнения. Даже на началната страница на kaldata.com днес незнайно защо се мъдри един деинсталатор: Norton Removal Tool 2010.0.0.98...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах безпроблемнно програмата само дето се наложи да чакам доста време докато си свали файловете :mad: - това първи минус

Съвсем не е толкова олекотена тази версия - пак си е старата артилерия,дето трудно се прицелва и не винаги улучва целта. - втори минус

Откъм засичане и изобщо работа в нета е още рано за впечатления.

Само за протокола: На този Windows XP SP 3 последователно бяха инсталирани и съответно деинсталирани две бети на KIS 2010,KAV WKS,също така през него минаха Comodo + KAV WKS 6,ESS 4( нея ще я слагам пак около Коледа ;) на чиста система с настройките както ги препоръчаха ТУК ) всичко това деинсталирано със деинсталатори на програмата и после сканирано със специалният инструмент за нея.

Чудя се как все още ползват разни "умни" деинсталиращи програми дето освен шарения нищо друго не правят :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам да ми се зададе въпрос как се проверява за остатъци от програми за сигурност по ОС. На който няма да отговоря, защото е писано поне сто пъти по въпроса, има доста теми и мнения. Даже на началната страница на kaldata.com днес незнайно защо се мъдри един деинсталатор: Norton Removal Tool 2010.0.0.98...

Теоретично си прав- деинсталирах Нортона с Revo Uninstaler- пълна деинсталация. След това дадох на CCleaner почистване на регистрите, след това, чрез "regedit" направих визуален преглед за някакви остатъци. Винаги извършвам тези стъпки, в тази последователност!

След неуспешния опит за инсталация на БитДефендера, беше инсталиран НОД32 БЕЗ никакъв проблем! А трябва да отбележа, че именно НОД не е искал да се инсталира, при наличието на "остатъци"!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теоретично си прав- деинсталирах Нортона с Revo Uninstaler- пълна деинсталация. След това дадох на CCleaner почистване на регистрите, след това, чрез "regedit" направих визуален преглед за някакви остатъци. Винаги извършвам тези стъпки, в тази последователност!

След неуспешния опит за инсталация на БитДефендера, беше инсталиран НОД32 БЕЗ никакъв проблем! А трябва да отбележа, че именно НОД не е искал да се инсталира, при наличието на "остатъци"!

Symantec имат свой собстен installer , който извършва инсталацията и деинсталацията и не е препоръчително да се използват други инструменти за премахване на Norton . Ако имаш и остатъци , изтегли и стартирай Symantec Norton Removal tool.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

ВАЖНО!

За всички, които искат да свалят антивируса на друг език, различен от английския, включително и руски, могат да го направят тук:

http://download.bitdefender.com/windows/desktop/antivirus/final/

:yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

BitDefender: Trojan.Fakealert.5 за абсолютно всичко, което опитам да пусна. OS: Win7 x64 HijackThis: Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2 Scan saved at 6:15:41 PM, on 3/20/2010 Platform: Unknown Windows (WinNT 6.01.3504) MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7600.16385) Boot mode: Normal Running processes: C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe C:\Program Files (x86)\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://mail.bg/ R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htm R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll O2 - BHO: BitComet ClickCapture - {39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60} - C:\Program Files (x86)\BitComet\tools\BitCometBHO_1.4.1.27.dll (file missing) O3 - Toolbar: BitDefender Toolbar - {381FFDE8-2394-4f90-B10D-FC6124A40F8C} - "C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2010\Antispam32\IEToolbar.dll" (file missing) O4 - HKLM\..\Run: [HDAudDeck] C:\Program Files (x86)\VIA\VIAudioi\VDeck\VDeck.exe -r O4 - HKLM\..\Run: [startCCC] "C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun O4 - HKCU\..\Run: [sidebar] C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun O4 - HKCU\..\Run: [skype] "C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE') O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE') O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE') O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE') O8 - Extra context menu item: &D&ownload &with BitComet - res://C:\Program Files (x86)\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm O8 - Extra context menu item: &D&ownload all video with BitComet - res://C:\Program Files (x86)\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm O8 - Extra context menu item: &D&ownload all with BitComet - res://C:\Program Files (x86)\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\Microsoft Office\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000 O9 - Extra button: (no name) - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - (no file) O9 - Extra button: BitComet - {D18A0B52-D63C-4ed0-AFC6-C1E3DC1AF43A} - res://C:\Program Files (x86)\BitComet\tools\BitCometBHO_1.4.1.27.dll/206 (file missing) O13 - Gopher Prefix: O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~2\COMMON~1\Skype\Skype4COM.dll O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing) O23 - Service: BitDefender Arrakis Server (Arrakis3) - BitDefender S.R.L. http://www.bitdefender.com - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Arrakis Server\bin\arrakis3.exe O23 - Service: ASO3DiskOptimizer - Systweak Inc. - C:\Program Files\Advanced System Optimizer 3\ASO3DefragSrv64.exe O23 - Service: ASP.NET State Service (aspnet_state) - Unknown owner - C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\aspnet_state.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing) O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: BitDefender Desktop Update Service (LIVESRV) - BitDefender S.R.L. - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing) O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing) O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing) O23 - Service: BitDefender Virus Shield (VSSERV) - BitDefender S.R.L. - C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2010\vsserv.exe O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing) O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing) -- End of file - 6797 bytes

Редактирано от B-boy[StyLe]
Преместена в този раздел от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си един онлайн скан с Касперски http://www.kaspersky.com/kos/eng/partner/default/pages/default/check.html?n=1269102945530 , като влезеш през Internet Explorer или изчакай HJT Team

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм с win 7 x64 и BitDefender Internet Security 2010 и преди малко ми засече multiple virus find или нещо от сорта, сканирах целия дял С и познай:

Публикувано изображение

Съмнявам се да съм напипал нещо съмнително, отворих операта и викам чакай да видя в гугъл какъв е тоя вирус и първия резултат който ми излезе беше тази тема.

Според мен щом и при други хора го има тоя проблем значи тия от битдефендер са оплескали нещата, да им го..... сега ще им пиша в сайта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво ми написаха от поддръжката буквално преди минути:

We know of this issue and are working towards a resolution as we speak. Please disable Real-Time protection and recover the any files put in Quarantine because of this false alert.

This issue is only present on Windows 7 64bit operating systems.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване