Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изверг отсякъл с брадва четирите крака на куче

Препоръчан отговор

Подписах и аз.Сигурно ще му дадат максималното наказание от закона, което е смехотворно, гарантирам го.А кой идиот е гласувал с 1 глас за темата?!

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 240
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

А кой идиот е гласувал с 1 глас за темата?!

Два гласа пише че са-от защитниците на подобни изчадия

sad.gif

P.S.Вече са 4

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи просто. :)

На този нещастник бих му счупил поне ръцете ,(правил съм го в казармата на някой авери за отпуска , не е за хвалене , такива бяха времената), камо ли на такова к%пеле .

Жалко за животинката , наистина по-добре да я приспят :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама това куче вилата ли е пазело вътре в двора или е обикаляло пред двора??? Явно баща му не е можел да се грижи за кучето,затова то е обикаляло и е вършело пакости и вероятно е ухапало някого и той при първа възможност е предотвратил бъдещи проблеми с това куче.

Едно е кучето да си стои зад оградата(тогава се приема,че пази къщата) и съвсем друго да излиза извън оградата и да напада минувачи!

Защо защитавате кучето!??

Ти НОРМАЛЕН ли си бе... как ше му отсече краката бе, кви проблеми предотвратява... аз на мястото на стопанинът на кучето ше си купя ротваилер ше го отгледам и ше го пусна на тоя изрод в двора пред вратата, та кат излезне ротваилера ше има да го влачи из целия град и нема да си мръдна и пръста.

Редактирано от speeder (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Селска история.Ако това се случи на мое животно,моментално му правя акция "ПРИЗРАК" т.е. нахлувам един бял чаршав с 2 дупки за очите и изверга го смилам от бой и после нека да казва в полицията,че призрак го е пребил.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онлайн бунт срещу осакатилия кученцето Мима

Няколко групи във "Фейсбук", една от които с близо 130 хил. последователи, настояват неизвестният мъж, отрязал безмилостно с трион четирите крака на кученцето Мима от Дряново, да бъде жестоко наказан.

Потресаващият инцидент - саморазправа на съсед срещу собственика на 5-годишното животинче (украинец, заселил се преди 30 години у нас), накара хиляди българи да се обединят така, както рядко се случва.

Вече над 18 хил. са подписали и гражданската петиция в интернет, която иска промяна на Закона за защита на животните в България, за да може престъпникът да получи адекватно наказание.

У нас извършителят не се смята за престъпник, а глобата за подобно деяние е 250 лв., при особена жестокост - до 1000.

В град Дряново пазарният ден вчера също се превърна в ден за събиране на подписи срещу жестокостта, показа репортаж на Би Ти Ви.

И в града, и в Мрежата мнозина са убедени, че човек, посегнал днес на беззащитно животно, може утре да посегне на човек или дете.

Гневът на мнозина във "Фейсбук" е толкова силен, че заглавията на групите и много от коментарите призовават за саморазправа с не по-малка жестокост срещу извършителя.

"Затвор за копелето...", "Да отрежем крака на урода...", "Да умре на бесилката", "Тоя заслужава да му бъдат отрязани краката и ръцете", са само някои от коментарите, призоваващи за осакатяване, мъчения и смърт на изверга.

Срещу тона на подобни изказвания реагираха други потребители на социалната мрежа, отбелязвайки, че "насилието поражда насилие"

"Призивите за мъст ни принизяват до равнището на този, когото осъждаме. С какво ще сме различни от него, ако искаме отрязани крайници и смърт?", пита например Elisaveta Shapkareva.

Други - с "различно" мнение, напомнят, че почти всички ние ядем месо. "Или май забравихте, че всяка ваша хапка е в резултат на едно убито животно, което ние задружно сме утрепали", пита Alexander Valov.

Потребителят споделя, че му е писнало "от сган, която се обединява около подхвърлените от медиите "новини" и се превръща в "бясната тълпа, която само знае да беси и затваря".

"Огнян Цонев" напомня, че по пътищата на България годишно умират "хиляди кучета, котки и други животни, блъснати от коли, камиони и автобуси". Други - за случаите на отровени животни, като последния от Перник.

Дори синът на собственика - Добромир Дончев, поел грижите за кученцето Мима след преживения от него ужас, казва пред Би Ти Ви, че "това не е единствен инцидент, а просто на него се дава гласност".

Мнозинството граждани обаче изразяват потреса си от садизма, причинил непоносими болки на кучето пазач, оставил го между живота и смъртта с дни и неспособно да се движи само.

Много хора изразяват готовност да помогнат, като събират пари за операция и протези, или дори го осиновят. Лекари, цитирани в новинарски репортажи, обаче смятат, че за съжаление реалистичното решение, което ще спести мъки и на кучето, и на собствениците му, е евтаназията.

Засега фондация "Четири лапи" изпраща Мима в приют в Русе, където специалисти ще проверят възможността за поставяне на протези, съобщи телевизия ПРО.бг.

Преобладаващите настроения в Мрежата са, че гражданската активност е много важна, тъй като "държавата няма да направи нищо - бъдете сигурни в това".

Потребители на "Фейсбук" отбелязват, че ако всичко това се беше случило в друга държава, престъпникът би бил заловен от зоополицаите и поставен зад решетките за дълго време, без възможност да се измъкне от закона.

"Деянието е чудовищно и въпреки това няма как да има затвор за този изверг, просто защото законодателят не го е предвидил, и каквото и да си говорим, то е просто, за да изразим гражданска позиция и нищо повече.

Може и да гледаме по "Анимал планет" за зоополицаите в Америка, където жестокостта към животните е въздигната в престъпление, но България това не е така. За съжаление тук и жестокостта към човешките същества си остава в много случаи ненаказуема", смята "Елица Стоянова".

В Мрежата обаче има дори предложения да се излезе на протест пред парламента, за да се стигне този път до реална промяна в законите.

В отворено писмо на "Четири лапи" до правосъдния министър Маргарита Попова и вътрешния Цветан Цветанов организацията твърди, че всекидневно получава информация за подобни случаи на садизъм спрямо животни.

"Безусловно е доказано, че насилието спрямо животни е първата крачка към насилие спрямо хората, както и че шокиращо висок процент от проявилите насилие хора в миналото си са измъчвали животни", напомнят природозащитниците.

Те дават пример с инцидент от миналото лято, когато дете беше ранено в ръката, след като неизвестни лица застреляха домашното куче на семейството, с което детето си играело.

Защитниците осъждат липсата на адекватни санкции от страна на институциите в България и факта, че "често контролните органи се отнасят с пренебрежение към случаите на насилие над животни".

Сигналът, който изпращаме към нашите партньори от Европейския съюз, е доста тревожен и неведнъж изпълнителната власт е била обвинявана в мълчаливо толериране на прояви на варварско отношение, изтъкват от "Четири лапи".

vesti.bg

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам за какво е целият този шум. За мен този, който е отсякъл краката на въпросното куче, е умен и хладнокръвен човек и добър психолог. Осакатяването е по-ефикасно от убиването в два случая - когато си срещу превъзхождащ противник и когато искаш да накажеш някого. В първия случай ако примерно си срещу петима противници и убиеш един от тях, останалите четирима само ще се озлобят още повече и ще продължат да те атакуват още по-енергично. Докато ако раниш един, по възможност причинявайки му максимална блока, ще ангажираш поне още един човек, който да се погрижи за него и ще останат само трима срещу теб. При това гледката на агонизиращия им другар ще ги деморализира, ако не са обучени добре и има вероятност да прекратят атаката изобщо. Във втория случай - ако убиеш близък човек или животно на врага си, той ще го погребе, ще престане да мисли за него и ще се концентрира само върху отмъщението. Ако обаче го осакатиш трайно, измъчващото се същество ще е пред очите му през цялото време и той няма да има възможност да го забрави, а ще страда продължително.

За да отрежеш четирите крака на куче, трябва да си спокоен и хладнокръвен човек, който е на ясно с тези неща. Следователно няма вероятност да направиш някоя глупост като това да си носиш GSM-а в джоба като отидеш да си вършиш работата, да забравиш да измиеш ножа с белина после и да могат да бъдат открити следи от кръв по него с луминол или да се съгласиш на тест с полиграф, ако си заподозрян. Така че криминализирането на жестокостта срещу животните няма да има никакъв ефект по простата причина, че няма как да бъде доказано престъплението. Единствено ще се увеличи броят на неразкритите дела, заведени срещу неизвестен извършител.

От цялата шумотевица единствените, които имат гарантирана печалба, са собствениците на сайтове за електронни петиции. Актуален потребителски профил с имена, регион на местоживеене, интереси и e-mail върви между спамерите по 0.5 цента. Ако 100 000 човека подпишат петицията, това са $500 от последващата продажба на данните им на всеки спамер. Като ги продадат на 10 спамера - ето ти едни бързи $5 000 от въздуха. А подписващите има да се чудят защо им пълнят пощите с реклами на био-продукти и аксесоари за животни ;) Между другото, в момента около $5 000 на черно струва екзекуцията на човек, ако няма персонална охрана и не е важна клечка. Така че няма да се учудя, ако точно собствениците на някой сайт за петиции са наели човек да осакати кучето и после са раздухали случая в медиите. Криза е все пак :lol6:

Най-шадяшо е евтаназия. и за животинчето, и за стопанина...

Съгласен съм. Обаче... евтаназията за стопанина не е ли малко незаконна? Да не те цензурират модераторите по т. 2.12: "Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено." :go ahead:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TheLoneWolf , ще извиняваш ... ама затвърждаваш мнението ми за теб като " дървен философ " ... И какво предлагаш ... медал ли да му дадем ... или похвално писмо ... Сетих се ... да напишем името му на този изрод със златни букви , като защитник за правата на животните !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинен си, Hanibal_Lektar :)

Какво предлагам да направиш ли? Ами същото, което правиш срещу избиването на ЕДИН МИЛИОН човека в Ирак примерно, повечето от които - жени и деца. И осакатяването на поне още толкова. С една дума - нищо. Така или иначе каквото и да правиш, резултатът ще е точно този. Но ако много държиш, можеш да продължаваш да се правиш на мъж във форума и да обясняваш какво би направил с тоя, ако ти падне... Или да си раздаваш личните данни по разни петиции да пълниш джобовете на предприемчиви мошеници... Както гласи оня виц за разговора между съпрузи:

- Не можеш да си толкова тъпа!

- Мога пък! Живеем в свободна страна!

:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Г-н "многознайко" нито ще подписвам разни петиции , нито ще се правя / не че съм се правил до сега / на побойник , нито ще обръщам темата на политика ... само две неща се чудя ... що за изрод трябва да си ... първо да му режеш единият крак ... и после да хванеш брадвата и да му отсечеш другите три ...

Второто ... като гледам стила и начина ти на писане ... не си потребител който се е регистрирал преди 20 дни тук ... я кажи кой стар потребител си ... Имам си едно на ум ... ама кажи как ти бе старият ник ... и защо не си с него :biggrin: ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Селска история.Ако това се случи на мое животно,моментално му правя акция "ПРИЗРАК" т.е. нахлувам един бял чаршав с 2 дупки за очите и изверга го смилам от бой и после нека да казва в полицията,че призрак го е пребил.

Такъв си те познавам, евала! Ще се присъединя и аз, и на живо ще има Street Fighter 2: Champion edition, само че, без големите ръчки.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

snapback.pngshushy написа на 29 март 2010 - 18:15 :

Най-шадяшо е евтаназия. и за животинчето, и за стопанина...

Съгласен съм. Обаче... евтаназията за стопанина не е ли малко незаконна? Да не те цензурират модераторите по т. 2.12: "Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено." :)

Медиите са носители на манипулативните импулси на неколцина към масите … Онова, което приемаме безкритично и следваме доверчиво, ще ни въздейства в полза на неколцината. Онова, което проверяваме критично в неговите закономерности и намерения, ще употребим за себе си доколкото ни е необходимо.

Добре де, двусмислено е! :) Ама ти, само за пари ли мислиш бе, човек? :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... като гледам стила и начина ти на писане ... не си потребител който се е регистрирал преди 20 дни тук ... я кажи кой стар потребител си ... Имам си едно на ум ... ама кажи как ти бе старият ник ... и защо не си с него :) ?

А да си чувал случайно думичките "параноя" и "парафрения"? Или за синдром "deja vu"? :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да си чувал случайно думичките "параноя" и "парафрения"? Или за синдром "deja vu"? :rolleyes:

това безумно хилене в тема като тази е най-малкото неадекватно,

независимо какво е мнението ви по случая :mad:

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, двусмислено е! :) Ама ти, само за пари ли мислиш бе, човек? :mad:

Не, разбира се. За пари мисля само когато не мисля за жени, пиене и дрога :lol6: Аз съм един елементарен и първосигнален индивид, не ми ли личи? ;)

това безумно хилене в тема като тази е най-малкото неадекватно,

независимо какво е мнението ви по случая :mad:

Така си е, трябва да вземаме пример от теб. Уверен съм, че ти запазваш подобаващото сериозно изражение на лицето си, докато пребиваш с камшик някого или му навираш краставици в задника... :hush:

P.S. Значи в тази тема, където виждам снимка на отрязани и обгорели пилешки крака, усмивките са подходящи. Докато в темата за отрязаните кучешки крака - не. Интересен начин на мислене имат някои хора... :rolleyes:

Редактирано от TheLoneWolf (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има двама Ахмедовци в Дряново :lol6: Тъкмо се бях приготвил да играя по боранските правила...

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тъпото е, че и да се гласува нов закон, тоя изрод няма да попадне по неговите удари... както стана и с наглите... но нищо не пречи да попадне под юмруците на някой защитник на животните...

Не, разбира се. За пари мисля само когато не мисля за жени, пиене и дрога :lol6: Аз съм един елементарен и първосигнален индивид, не ми ли личи? ;)

Така си е, трябва да вземаме пример от теб. Уверен съм, че ти запазваш подобаващото сериозно изражение на лицето си, докато пребиваш с камшик някого или му навираш краставици в задника... :hush:

P.S. Значи в тази тема, където виждам снимка на отрязани и обгорели пилешки крака, усмивките са подходящи. Докато в темата за отрязаните кучешки крака - не. Интересен начин на мислене имат някои хора... :biggrin:

интересно дали тия крака са били рязани с кеф и с трион/брадва и бавно докато животното е живо и си е прехапало езика, напикало се е и после са го оставили така да се мъчи?

с риск да си получа наказание за обида, влизаш в моята класация за психари и болни мозъци... гледай филма Earthlings - може и да се припознаеш в него...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива ''хора''(в кавички защото не са човешки същества) вършещи такива неща са за освидетелстване, и направо в психиатрия :lol6:

Болни мозъци! :biggrin:

Каквато държавата - такъв и народа, хм(или беше обратното?)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

интересно дали тия крака са били рязани с кеф и с трион/брадва и бавно докато животното е живо и си е прехапало езика, напикало се е и после са го оставили така да се мъчи?

с риск да си получа наказание за обида, влизаш в моята класация за психари и болни мозъци... гледай филма Earthlings - може и да се припознаеш в него...

Ами да ти кажа, не виждам голяма разлика дали ще отрежеш хладнокръвно главата на една кокошка, прасе или агне или краката на едно куче, при положение, че и от двете неща няма никаква нужда и хората ги правят само и единствено за собствено извратено удоволствие. Защото разкъсването и консумирането на животински трупове не е необходимост за човека, а едно от вредните за здравето му удоволствия, точно като пушенето или употребата на наркотици. Доказано е, че вегетарианците живеят доста по-дълго и боледуват значително по-рядко. Обаче за едно осакатено куче лицемерите правят подписки и гласуват нови закони, а в същото време плащат на палачите за убиването на хиляди пилета, телета, агнета и прасета всеки ден и дори обсъждат радостно по форумите как да погълнат труповете с по-голяма наслада. А аз, понеже не мога да схвана подобна позиция, влизам в "твоята класация за психари и болни мозъци"... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, не виждам голяма разлика дали ще отрежеш хладнокръвно главата на една кокошка, прасе или агне или краката на едно куче, при положение, че и от двете неща няма никаква нужда и хората ги правят само и единствено за собствено извратено удоволствие. Защото разкъсването и консумирането на животински трупове не е необходимост за човека, а едно от вредните за здравето му удоволствия, точно като пушенето или употребата на наркотици. Доказано е, че вегетарианците живеят доста по-дълго и боледуват значително по-рядко. Обаче за едно осакатено куче лицемерите правят подписки и гласуват нови закони, а в същото време плащат на палачите за убиването на хиляди пилета, телета, агнета и прасета всеки ден и дори обсъждат радостно по форумите как да погълнат труповете с по-голяма наслада. А аз, понеже не мога да схвана подобна позиция, влизам в "твоята класация за психари и болни мозъци"... :beer11:

Кога ще успееш да научиш едно пиле , прасе , кокошка или теле да те разбира с поглед.

Определено кучето си е "човек" ,само не може да говори.

Замисли се за психиатър,ще си помогнеш сам , а и ще спестиш време и нерви на околните.

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tъпото е, че и да се гласува нов закон - тоя изрод няма да попадне по неговите удари... както стана и с Наглите... но нищо не пречи да попадне под юмруците на някой защитник на животните...

Точно за това говоря, дори видях дискусии за публичен линч и да му търсят адреса! Ще ми се аз да съм щастливецът, пръв докопал се до него.А иначе, професоре, моите юмруци никак не са ми силата, а по-скоро закалените крака и бързите (като за размерите ми) лакти.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще успееш да научиш едно пиле , прасе , кокошка или теле да те разбира с поглед.

Определено кучето си е "човек" ,само не може да говори.

Замисли се за психиатър,ще си помогнеш сам , а и ще спестиш време и нерви на околните.

проблема не е в това че кучето те разбира или не (прасето даже е много по умно от кучето), единия проблем е, че човека наисина е за психото - щом не прави разлика между изтезание за кеф или отмъщение и оставяне на животното да се мъчи (не мисля, че това е много по-различно от изтезаване и убиване) и убиването(може да се направи бързо и по малко болезнено, а може и да се прави по първия начин) на животните за храна (вярно е че има и психари дето се гаврят и тези за храна - сигурно и нашия човек е такъв). но не мисля че психиатър ще му помногне. човек би трябвало да се различава от останалите същества по чувствата (състрадание, доброта, любов, ценене на живота...) обаче на някои явно "хора" тия чувства липсват...

а колкото за вгетарианците - напротив живеят по малко (интересно в сибирската тундра почти няма разстителност, и никаква възможност за земеделие, хората разчитат цял живот само на месо и как на 90 години ловуват, същото важи и за ескимосите), боледуват често и са анемични (освен това по нищо не е различават от болните от анорексия - всичките са като кон с капаци), но това мисля че е за темата за вегетарианството и месоядството... (отделно съм сигурен, че всики вегетарианци са били много зле с предмета биология в училище и хабер си нямат от анатомията и работа на храносмилателната система...)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес от 18:00 - 20:00 в Градинка пред църква "Свети Седмочисленици" се организира протест за промяна в закона за защита на животните.

А така! Променете го този закон и после ще видите кон боб яде ли :ph34r:

Нали все пак ви е ясно, че възможните варианти за промяна на закона са два? Или ще криминализират ВСЯКО убийство или осакатяване на животно, или само тези, които не са извършени с цел консумация на тялото му в последствие. В първия случай селските полицаи ще станат по-богати от катаджиите :wow: Сещате ли се какво ще се случва по коледа и по гергьовден? Идва ченгето и започва: "Я, к'во си имаме тука? Агне със зверски прерязано гърло? За което законът предвижда затвор от една до пет години? И к'во ши пра'им си'а?". Всеки, който е спиран от катаджия, знае добре продължението - или пари на ръка в брой, или си понасяш предвидените в закона последици... Във втория вариант - хващат поредния пич, отсякъл краката на някое куче. Той обаче кротко обяснява, че смята да си готви "куче по пекински" и за това... След което го освобождават. Или завеждат все пак дело срещу него за причиняване на излишно страдание на животното. Той обаче завежда ответно дело срещу прокурора, за дето е отрязал опашката и ушите на боксера си и също му е причинил излишно страдание. И познайте - дали и двамата влизат в затвора, или и двамата биват оправдани?

От цялата работа се наливат едни пари в съда, адвокатите и ченгетата стават все по-богати за сметка на обикновените работещи хора, а за животните резултатът е нулев - продължават да ги колят всеки ден.

Ако обичате истински животните и искате да промените реално нещо - спрете да консумирате месо и да носите кожени дрехи. С което отговарям и на въпроса на Hanibal_Lektar от предната страница: "Какво да направим?". Така всеки от вас ще спаси живота на около сто животинки годишно. Което е много повече, отколкото ще опазят някакви промени в закона. Обаче за да го направите, трябва наистина да ви пука за животните повече, отколкото за собствените ви задници. А ако просто искате да отбиете номера и да си успокоите гузната съвест - идете на протеста, а на връщане минете през халите и си купете по три кила пържоли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване