Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изверг отсякъл с брадва четирите крака на куче

Препоръчан отговор

^ случаите на проявено насилие и садистична жестокост към животните няма нищо общо нито с бдсм, нито с консумацията на месо :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 240
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

^ случаите на проявено насилие и садистична жестокост към животните няма нищо общо нито с бдсм, нито с консумацията на месо :cheers:

Сериозно? Я тогава ми разтълкувай абревиатурата БДСМ? Интересува ме по-конкретно буквата "С" на какво е съкращение :yanim:

Или искаш съвсем сериозно да ме увериш, че садизмът, проявен към животни няма нищо общо със садизма спрямо хора? Ама разбира се, това са съвършено различни неща, как можах да си помисля друго... Или може би не съм от твоята порода, не обичам, както ти си призна малко по-рано, кучето си много повече от детето си, за това не съм в състояние да доловя тънката, но съществена разлика между различните видове садизъм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От цялата работа се наливат едни пари в съда, адвокатите и ченгетата стават все по-богати за сметка на обикновените работещи хора, а за животните резултатът е нулев - продължават да ги колят всеки ден.

Не гледай в чуждата купичка!

Ако обичате истински животните и искате да промените реално нещо - спрете да консумирате месо и да носите кожени дрехи.

Вегетаранството не е решение!

С което отговарям и на въпроса на Hanibal_Lektar от предната страница: "Какво да направим?". Така всеки от вас ще спаси живота на около сто животинки годишно. Което е много повече, отколкото ще опазят някакви промени в закона. Обаче за да го направите, трябва наистина да ви пука за животните повече, отколкото за собствените ви задници. А ако просто искате да отбиете номера и да си успокоите гузната съвест - идете на протеста, а на връщане минете през халите и си купете по три кила пържоли.

А ти, какво ще направиш, Човеко?

Има разлика между садизма и задоволяване на елементарни човешки потребности (хранене например...никой не е доказал, че човек трябва да се храни само със растителна храна)

Говорим за: САДИЗЪМ или НЕ !!!

Редактирано от shushy (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затвор за насилие над животни

Министърът на земеделието Мирослав Найденов ще внесе предложение за промени в Наказателния кодекс, с което да се инкриминират проявите на жестокост към животните.

След среща днес с представители на неправителствените организации АФА и "Четири лапи" Найденов каза, че работна група ще прави нов проектозакон за защита на животните.

Екипът ще бъде съставен от представителите на неправителствените организации за защита на животните и Националната ветеринарномедицинска служба (НВМС).

Поводът за срещата беше случаят с кученцето Мима от Дряново, на което жестоко бяха отрязани четирите крачета.

Според министъра случилото се минава всякакви граници и бързо трябва да се реагира.

Мирослав Найденов коментира, че в някои европейски държави извършителите на подобно престъпление получават една-две години затвор.

При всички случаи ще държим да имаме ефективно наказание, категоричен беше министърът.

От неправителствените организации предлагат да се създаде и оперативно звено, с което да се координират усилията на МВР и неправителствения сектор по превенцията на подобни престъпления и техните последствия.

Представителите на неправителствените организации изтъкнаха, че постоянно получават сигнали за изключителни прояви на жестокост към животните. В понеделник например е било обесено куче на АМ "Тракия".

Земеделският министър изтъкна, че не може да се бяга от проблема с бездомните кучета и че има общини, които не са приели съответните наредби за решаването на проблема с тях. Найденов ще разпореди на директора на НВМС веднага след празниците да започне проверки и да санкционира кметовете, които не спазват разпоредбите на Закона за защитата на животните.

Бездомните куче са плод на нашата безотговорност като граждани, заяви още Найденов.

vesti.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно? Я тогава ми разтълкувай абревиатурата БДСМ? Интересува ме по-конкретно буквата "С" на какво е съкращение ;)

Или искаш съвсем сериозно да ме увериш, че садизмът, проявен към животни няма нищо общо със садизма спрямо хора? Ама разбира се, това са съвършено различни неща, как можах да си помисля друго... Или може би не съм от твоята порода, не обичам, както ти си призна малко по-рано, кучето си много повече от детето си, за това не съм в състояние да доловя тънката, но съществена разлика между различните видове садизъм.

нещо сериозно си се объркал :)

темата за бдсм е тази: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=38201&hl=BDSM&st=30

ако имаш някакви въпроси по нея, или конкретно към мен, питай там :clap:

Редактирано от Mistress Linda (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нещо сериозно си се объркал :angry:

темата за бдсм е тази: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=38201&hl=BDSM&st=30

ако имаш някакви въпроси по нея, или конкретно към мен, питай там :down:

Въпросите ми бяха реторични. Садизмът не ме привлича в нито една от разновидностите си, така че нямам работа в темата, където си търсиш клиенти ;)

А ти, какво ще направиш, Човеко?

Има разлика между садизма и задоволяване на елементарни човешки потребности (хранене например...никой не е доказал, че човек трябва да се храни само със растителна храна)

Говорим за: САДИЗЪМ или НЕ !!!

Аз ли? Ами един ден ще спра месото, както спрях цигарите. Щерката по собствено решение стана вегетарианка преди повече от година и от тогава насам ме зарибява активно, така че съм почти готов вече :) И, между другото, се чувства великолепно и няма никакви здравословни проблеми. После може и да се включа към някоя еко-организация. Но докато плащам на месец за няколко убийства на животни, нямам очи да протестирам срещу осакатяване на едно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TheLoneWolf Ами ако това куче беше твоето как щеше да се почувстваш и какво би направил на този който го е сторил?

Първо щях да избавя кучето от мъките му с един куршум в тила. Ако ти отговоря какво бих направил после на извършителя, ще ме санкционират за нарушаване на т.2.11 от правилника: "2.11 Забранено е... реалистично описание на причиняване на физическо и психическо страдание, осакатяване..." :whist: Но не бих организирал протестни шествия и не бих викал журналисти, бъди сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо щях да избавя кучето от мъките му с един куршум в тила. Ако ти отговоря какво бих направил после на извършителя, ще ме санкционират за нарушаване на т.2.11 от правилника: "2.11 Забранено е... реалистично описание на причиняване на физическо и психическо страдание, осакатяване..." :whist: Но не бих организирал протестни шествия и не бих викал журналисти, бъди сигурен.

TheLoneWolf ... защо ми се струва че сега друга песен взе да пееш ... защото е твоето куче ли ... що ли !?

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я погледни очите на кучето погледни го колко милно гледа значи би го убил?Все едно да убиеш глухоням,сляп сакат човек за да не се мачи? Я се постави на мястото на кучето би ли искал да умреш? Ти за мен си един ЕГОИСТ!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Божееее, да ви имам логиката.

Я, последния ял кучешки пържоли да се обади?

Много ясно, че закон трябва да има, то и съвест трябва да има, ама ние не сме по тая част.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Садизмът не ме привлича в нито една от разновидностите си

Сигурен ли си?Да те цитирам ли пак на какво се кефиш и подкрепяш:

но на края ще попадне на истински мъж и ще си го отнесе по пълната програма, като тая силиконка или другата от Варна, Радостина май беше, дето сина на тамошния лидер на СДС я наръгал 52 пъти с нож

Да не говорим за останалите ти постове.

Няма голяма разлика в мисленето на извършителя и твоето.Садистите винаги почват с животни преди да стигнат до хората.

Каква е гаранцията че този човек утре няма да посегне и на стопанина на кучето щом имат вражда.

А за кучето наистина евтаназията е правилен избор въпреки че е тежко.Колкото и да е обгрижвано животът му ще е голяма мъка.

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дотук добре, е горе-долу се откроиха позициите... Абе няма ли да викне някой "Зелен(ите)ия мир(отворковци), да спретнат акция и да намерят садиста, който нашите ченгета търсят дълбокомислено, под бара на местната кръчма, в състояние на нирвана(дъска, талпа), пък като го намерят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки може да покаже своята солидарност към проблема като се присъедини към групата в Facebook и подпише подписката... Не е уместно в такива моменти да се говори а действа!

http://www.facebook.com/group.php?gid=105973149434180&ref=mf

Редактирано от Andrian Ivanov (преглед на промените)
  • Харесване 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TheLoneWolf ... защо ми се струва че сега друга песен взе да пееш ... защото е твоето куче ли ... що ли !?

Да, разбира се. Аз бих предприел нещо, ако ме засяга лично. Не съм тръгнал да изправям неправдите на целия свят. Да ти приличам случайно на Исус Христос? :D Защо питаш, ти не правиш ли разлика между свое и чуждо? Или, по-вероятно, и за своето би си мръднал пръста колкото за чуждото...

Я погледни очите на кучето погледни го колко милно гледа значи би го убил?Все едно да убиеш глухоням,сляп сакат човек за да не се мачи? Я се постави на мястото на кучето би ли искал да умреш? Ти за мен си един ЕГОИСТ!!!

Естествено, че бих му помогнал да умре бързо и безболезнено, вместо да го оставя да се мъчи с месеци и години. Точно както бих го направил в такава ситуация за родителите си, детето си или най-добрите си приятели. Както и те за мен. Живея като мъж и когато му дойде времето, ще си отида като мъж - с достойнство. А ти какво, ако останеш без крайници, да не би да предпочиташ да вегетираш с години в инвалидната количка и всеки път, когато някой те погледне, да четеш в очите му скритото отвращение и съжаление? И няма да намериш сили и смелост да помолиш най-близките си да те отърват от мъките?

Божееее, да ви имам логиката.

Я, последния ял кучешки пържоли да се обади?

Както професорът правилно отбеляза, прасетата са по-интелигентни от кучетата и могат да бъдат научени на повече неща.

Я, последният ял свински пържоли да се обади? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.monitor.bg/article?id=238342Линкът съдържа снимки с проява на жестокост.

Обесено куче над магистрала “Тракия” втрещи шофьори е поредната новина за жестокост над животни.

Как беше: Не сме народ, а мърша.

Пък някои да се оправдават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

много по-добре е да се предприемат мерки преди да се случи извергщината, от колкото да се търси възмездие после. но в случая е късно за това. освен това е съмнително дали ще се докаже деянието, а кучето 100% може да познае изверга, но това едва ли ще влезе в съда за доказателство (психиатрична експертиза може и да помогне). обаче за момента единственото справедливо възмездие е периодична саморазправа (като примерно бой с гумена палка веднъж седмично/месечно, без причиняване на инвалидност и други сериозни наранявания)

когато кучето ми беше блъснато от кола цял месец плаках, а съм сигурен че собствениците ще помнят доста повече време ужасната гледка (на изверга също трябва да му се напомня толкова време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дотук добре, е горе-долу се откроиха позициите... Абе няма ли да викне някой "Зелен(ите)ия мир(отворковци), да спретнат акция и да намерят садиста, който нашите ченгета търсят дълбокомислено, под бара на местната кръчма, в състояние на нирвана(дъска, талпа), пък като го намерят...

Аз чакам компанията от Facebook да се накани, (има наказателна тема там), за да отидем, и на вас, и на тях съм обещал истинско Muay Boran зрелище.Но както са двама Ахмедовци, чудя се как да го намеря тоя, че да няма и свидетели... "Абе, извинете, кой е оня, дето уби кучето, че идвам да го черпя с ракия..." - този номер едва ли ще мине.Наистина искам да го намеря, не ми е проблем да отскоча до Дряново.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да проумея зашо бащата на стопанина на Мимка, след като е видял, че кучето е без една лапичка(независимо дали е пострадало в гората, според думите му или по друг начин), не го е завел веднага при ветеринаря, за да му се окаже помощ? Специалистът, вероятно е щял да разбере как е станало това и нямаше да се стигне до този кошмар. :yanim:

Все сме заети с нашите ВАЖНИ дела - нямаме време или нямаме пари...

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'во е името?

http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=106211542743455

Май говори за това, то има няколко такива групи там, ама аз лично се чудя, кво от това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Животното е осиновено днес от русенката Виолета Добрева и тя ще се грижи за него докато му направят протези. Мимката ще бъде лекувана в русенска ветеринарна клиника.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама това куче вилата ли е пазело вътре в двора или е обикаляло пред двора??? Явно баща му не е можел да се грижи за кучето,затова то е обикаляло и е вършело пакости и вероятно е ухапало някого и той при първа възможност е предотвратил бъдещи проблеми с това куче.

Едно е кучето да си стои зад оградата(тогава се приема,че пази къщата) и съвсем друго да излиза извън оградата и да напада минувачи!

Защо защитавате кучето!??

Ей ***** затова има хора като теб и правят такива мизерщини как може така да разсъждаващ бе човек просто ти се чудя,не не ти ще разбереш защо защитаваме кучетата ако имаш и ти.Ти изобщо гледа ли новините това куче как гледаше като бебе жално жално бе?Я недей ме нервира и по-добре с такива коментари се ЗАСРАМИ! ! ! :yanim::huh: :huh: Даже и незаслужава да се нарича човек този той е ИЗВЕРГ той е някакво гадно подобие на човек дано го накажат цял живот да гние някуде и да е МАЧКАН МАЧКАН и дано децата му някой да ги хване и да ги обрежат като турци дано... ЗГАН!

Редактирано от dindi
Обиди. Моля, въздържайте се. (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване