Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Създават шапка невидимка

elizabet
 Сподели

Препоръчан отговор

Британски и германски учени най-после създадоха това, което отдавна се използва от героите във фантастичните книги - шапка или плащ като на Хари Потър, който те прави невидим.

Екип от Технологичния институт в Карлсруе и от лондонския "Импириъл колидж" успя да скрие малка неравност върху златна повърхност, използвайки кристален материал, наподобяващ куп дърва за огрев. В новия брой на сп. "Сайънс" екипът докладва, че е направил невидима издутина, широка 0,0004 см и висока 0,0003 см, като я е покрил с кристалния материал, който пречупва светлинните лъчи.

Отдавна има плащове, които правят даден обект невидим, но само в две измерения. В третото той се вижда отвсякъде. Новият материал е първият, който работи и в трите измерения.

Учените обаче признават, че ще минат години, докато нещо по-голямо - човек или лека кола, бъде направено да изчезне, съобщи Би Би Си.

източник: 24 часа

Ще се сбъдне моята детска мечта - ще си шпионирам на воля, без да ме виждат иеййй...

А и винаги съм искала да се промъкна зад някой и да го стресна, без да ме види.

А вие какво ще направите с една шапка невидимка?

Редактирано от elizabet (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...широка 0,0004 см и висока 0,0003 см...

Ами аз съм мааалко по-голям и тази сигурно ще ми стяга, та сигурно ще се наложи да поизчакам да пуснат и XXL размер.

Но не знам за какво бих могъл да я използвам, нямам причина да се крия от никого. Та не ми остава друго, освен да я възприема откъм шеговитата й страна halloween9.gif.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще стъпвам върху кантарчето ти, докато си мериш теглото.

Има един малък проблем- нямам кантар

Воайорка такава :rolleyes:

Ще бъда като 007, обаче аз ще съм 009

Ами аз съм мааалко по-голям и тази сигурно ще ми стяга, та сигурно ще се наложи да поизчакам да пуснат и XXL размер.

Но не знам за какво бих могъл да я използвам, нямам причина да се крия от никого. Та не ми остава друго, освен да я възприема откъм шеговитата й страна halloween9.gif.

Определено има хора, които не искам да ме виждат и една шапка - невидимка определено би свършила страхотна работа, иначе и на мен сякаш ще ми маалко малка..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То точно там е и номера, ако успееш да влезеш в шапката ".широка 0,0004 см и висока 0,0003 см" - със сигурност няма да те виждат :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да измислят за по-големи неща, не ми се мисли за какви цели ще бъде използвано това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На кого да подскажем, какъв да е подаръка за следващия 8-ми март ?

Да, точно кантар искам за 8-ми март да знаеш това ми е мечтата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагам си я на главата и отивам в някоя сладкарница да се наям с торти и други сладки неща :) .После ще се снимам за да видя дали ще изляза на снимката :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се коркай !

Все някой ще се сети, и ще си щастлива ;)

Кенчо, не четеш май всички теми. Ето, Елизабет си е подсказала какъв подарък не би отказала :)

Аз лично нямам против силиконът, даже бих си сложила, но няма да си ги направя такива, че когато се наведа да изгубя равновесие :P

Иначе не бих отказала такъв подарък, ако съм достатъчно дълго с този човек и съм му споделила, че искам да си сложа импланти. :P;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кенчо, не четеш май всички теми. Ето, Елизабет си е подсказала какъв подарък не би отказала :)

Естествено, че Кенчо няма да седне да чете всички теми.

Да не е луд !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си открия листа с желанията, но предпочитам една къща от 400 кв. с вътрешен басейн и кадилак ескалейд. Не е задъжително двете да са накуп. :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване