Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Freebsd Boot Manager - как да го премахна голям проблем

Препоръчан отговор

Момчета помагайте,голям проблем!!!Каде чел-недочел .. тръгнах да инсталирам freebsd-то обаче стана някаква грешка така и не го инсталирах.И тук идва проблемът остана freebsd loader-а като си пускам компютъра и ми изписва "F2 Windows Xp" "F1 Freebsd" натискам F2 да си влезна в уиндолс и не става :no-no: как да го махна за да влезна в уинолса си,мерси предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета помагайте,голям проблем!!!Каде чел-недочел .. тръгнах да инсталирам freebsd-то обаче стана някаква грешка така и не го инсталирах.И тук идва проблемът остана freebsd loader-а като си пускам компютъра и ми изписва "F2 Windows Xp" "F1 Freebsd" натискам F2 да си влезна в уиндолс и не става :D как да го махна за да влезна в уинолса си,мерси предварително!

Вероятно Уиндоулския партъшън е ин-активен, провери таблицата с партишъните, за да коригираш крешките.

Всъщност, кой лоадер използваш - Lilo или GRUB?

Пробвай също, да пренапишеш mbr записа, като го заместиш с оригинала на Windows.

Но, въпреки това, ти си дал прекалено малко информация, какво относно грешката, която е дал?

Ако все още имаш Windows, би трябвало да успееш да го възвърнеш, като бутваща с-ма, без особени усилия, все пак, разбирам, че щом се занимаваш с fbsd, не си на най-ниско ниво с компютрите.

Имаше един проблем със старите версии, при който BSD, триеше Windows, надавам се да е поправен при новите версии, аз само за сървъри го използвам, без да има други ОС-и на твърдите дискове на райд-а, но ти си знаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно Уиндоулския партъшън е ин-активен, провери таблицата с партишъните, за да коригираш крешките.

Всъщност, кой лоадер използваш - Lilo или GRUB?

Пробвай също, да пренапишеш mbr записа, като го заместиш с оригинала на Windows.

Но, въпреки това, ти си дал прекалено малко информация, какво относно грешката, която е дал?

Ако все още имаш Windows, би трябвало да успееш да го възвърнеш, като бутваща с-ма, без особени усилия, все пак, разбирам, че щом се занимаваш с fbsd, не си на най-ниско ниво с компютрите.

Имаше един проблем със старите версии, при който BSD, триеше Windows, надавам се да е поправен при новите версии, аз само за сървъри го използвам, без да има други ОС-и на твърдите дискове на райд-а, но ти си знаеш.

Хич не съм напреднал чесно да ти кажа исках да се понауча малко... то пък кво стана.Ми уиндолса си седи уж аз нищо не сам му правил-партишъна му си седи.Сега инсталирах убунту щото имах много важни файлове в xp-то и исках да ги прехвърля сега убунтуто сложи grub манаджера Xp-то е отбелязано и там но не стартира както преди ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос - къде в думата WINDOWS виждаш буквата Л ???

Стартрай Recovery console с инсталационнен диск на УинДОУС и пиши в конзола fixmbr и fixboot.

Ако си с Виста/7 най-добре е да ползваш bootrec с някои от ключовете:

Мaster boot record (/fixmbr), the boot sector (/fixboot), or rebuild the entire BCD (/rebuildbcd).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартрай Recovery console с инсталационнен диск на УинДОУС и пиши в конзола fixmbr и fixboot.

Мaster boot record (/fixmbr), the boot sector (/fixboot), or rebuild the entire BCD (/rebuildbcd).

пробвах не ми дава,в момента в който ме вкара в конзолата ме пита коя операциона система избирам и к'вото и да натисна ми рестартира компютъра въобще не ми дава да напиша някой от командите за mbr

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прочете "инсталационен диск" ли ?

С инсталациония диск го правя и ти казвам че не става :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-глупав, коментар не можа ли да напишеш?

До автора на темата, увери се, че Windows-ския партишън, не е заличен. Да кажем, чрез линъкса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора на темата, увери се, че Windows-ския партишън, не е заличен. Да кажем, чрез линъкса.

Не е заличен и като активен NTFS го показва даже днес си прехвърлях едни файлове през линукса от уиндолксия партишън

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избягвай да даваш оценки.

Глупав може да ти казва майка ти само.

ЛинЪкса

С инсталациония диск го правя и ти казвам че не става :)

С инсталационния диск зарежда Recovery Console?

И те пита за Линукс?

Команд промпта не ти ли показва ?

Ако да, то пробвай

C:\ fdisk /mbr

Това не изключва командите, които ти казах - те СА за въстановяане на буут сектора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш под ръка презаписваем оптичен диск, тегли fdfullcd.iso от http://www.freedos.org/freedos/files/. Може и fdbasecd.iso да стане, но не съм пробвал дали има fdisk. По пътя на логиката би трябвало. Тогава стартираш от него и изпълняваш:

fdisk /mbr

Веднъж като се запише DOS-овския лоудър в MBR, ще зарежда от активния партишън.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам един въпрос малко отстранен от темата, но отново е свързан с FreeBSD. Преди месеци като се пробвах да го инсталирам, видях че имам автоматичен партишънинг, за който трябва да се натисне A, но след като го натиснах партишаните не бяха създадени. Къде съм сбъркал, не знам. От тогава не съм пробвал да го инсталирвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избягвай да даваш оценки.

Глупав може да ти казва майка ти само.

ЛинЪкса

С инсталационния диск зарежда Recovery Console?

И те пита за Линукс?

Команд промпта не ти ли показва ?

Ако да, то пробвай

C:\ fdisk /mbr
Това не изключва командите, които ти казах - те СА за въстановяане на буут сектора
Това ти обяснявам като влезна в recovery console през инстал диска на Уин ХП и ме пита кой уиндолс избирам и каквото и да натисна ми се рестартирва,просто нямам възможност да напиша тази команда.
Ако имаш под ръка презаписваем оптичен диск, тегли fdfullcd.iso от http://www.freedos.org/freedos/files/. Може и fdbasecd.iso да стане, но не съм пробвал дали има fdisk. По пътя на логиката би трябвало. Тогава стартираш от него и изпълняваш:
fdisk /mbr

Веднъж като се запише DOS-овския лоудър в MBR, ще зарежда от активния партишън.

Нямам презаписвам за момента,но благодаря!Ще пробвам защото уиндолса наистина ми трябва.Междудругото сега инсталирах убунту и ми инсталира grub и пак изписва че има Windows XP ама като го цъкна не стартира - черен екран и т'ва е :wink12: А иначе за ФрийБсд-то ми е интересно трябваше да имам суап и екст 2 дял ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам презаписвам за момента,но благодаря!Ще пробвам защото уиндолса наистина ми трябва.Междудругото сега инсталирах убунту и ми инсталира grub и пак изписва че има Windows XP ама като го цъкна не стартира - черен екран и т'ва е ;)

Ако ти се зарежда самия GRUB, то можеш да му редактираш настройките или да изпробваш "на живо" boot параметрите за XP. Тогава трябва да можеш да го стартираш и FreeDOS-а няма да ти трябва.

Настройките обача зависят от версията на GRUB, която си инсталирал... Във всеки случай, ако решиш че не искаш GRUB в MBR сектора, най-сигурния начин да го махнеш от там е с FreeDOS, защото не зависи от съдържанието на хард дискът. И на мен ми се е случвало да не мога да пусна recovery console, още повече че изобщо може да нямаш инсталиран Windows и тогава със сигурност не работи.

А иначе за ФрийБсд-то ми е интересно трябваше да имам суап и екст 2 дял ?

Не съм го инсталирал и не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало да не мога да пусна recovery console, още повече че изобщо може да нямаш инсталиран Windows и тогава със сигурност не работи.

Това бе много хитро, признавам...

За автора - като не ти тръгва RC, пусни Ubuntu LiveCD, пишеш sudo fdisk -l за да намериш кой дял ти е NTFS партишъна на УонДОУС, след това sudo ms-sys -m /dev/sdа (sda e вероятно, ако имаш един диск). Ако ти каже, че няма такава команда, то ще ти се наложи да инсталираш пакета ms-sys

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване