Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

stanley56

Mozilla Firefox 3.x.x - въпроси и проблеми

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам един въпрос и се надявам някой да може да помогне.Днес обнових мозилата до 3.6 н сега не мога да я пусна през Сейф Рън на Касперски. Снощи докато бях с предната версия нямаше никакви проблеми. Не съм правил никакви промени в настройките на Касперски и в момента мога да пускам всички инсталирани на лаптапа програми под Сейф Рън с изключение на Мозилата. Моля някой да помогне . ОС -Уиндоус 7 ултимейт х64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Нлага ми се да преинсталирам Windows и въпроса ми е може да е задаван 1000 пъти но все пак възможно ли е да си запазя добавките и настройките и ако да как. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не, 1000 не е - към 1 000 000 пъти само :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Нлага ми се да преинсталирам Windows и въпроса ми е може да е задаван 1000 пъти но все пак възможно ли е да си запазя добавките и настройките и ако да как.

Благодаря предварително.

Да разбира се че може - с ето този инструмент: MozBackup

Архивираш ги чрез функцията - Бекъп - може да си архивираш селективно нещата, които ти трябват и след това след преинсталация на системата ристорваш (възстановяваш) направеното преди това копие на Мозила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря prostoaz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с отварянето на нови прозорци или подпрозорци след инсталиране на новата версия 3,6/която здраво ми обърка всичко/ http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

малко подробности: ползвам начална страница homepage.bg,която ми е супер удобна понеже имам запаметени линковете на сайтове които използвам много често - обикновенно се отварят в нов прозорец,а сега се зареждат върху самата начална страница :ph34r: което е много неудобно в случая.

човърках в настройките и никаква промяна!

моля дайте малко насоки и ....да оправим проблема :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с отварянето на нови прозорци или подпрозорци след инсталиране на новата версия 3,6/която здраво ми обърка всичко/ http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

малко подробности: ползвам начална страница homepage.bg,която ми е супер удобна понеже имам запаметени линковете на сайтове които използвам много често - обикновенно се отварят в нов прозорец,а сега се зареждат върху самата начална страница :) което е много неудобно в случая.

човърках в настройките и никаква промяна!

моля дайте малко насоки и ....да оправим проблема :)

в какъв смисъл върху самата страница? Като табове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам грешка в предния пост :clap:

проблема е,че не ми отваря линковете от началната страница/homepage.bg-която съдържа мои линкове и е с бутони за улеснение за да не пиша и помня непрекъснато сайтовете / в нов подпрозорец.

преди тази начална страница стои винаги в началото,а сега зареждам линк от нея и зарежда върху този прозорец с началната страница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз имам проблем с табовете след обновяване до 3.6. Когато кликна със средния бутон на някой линк (или дам десен и open new tab) ми отваря в нов таб бяла страница. Това става в facebook, vesti.bg, sportni.bg Някакви идеи от какво е? А в абв.бг даже ис левия неще да отвори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз имам проблем с табовете след обновяване до 3.6. Когато кликна със средния бутон на някой линк (или дам десен и open new tab) ми отваря в нов таб бяла страница. Това става в facebook, vesti.bg, sportni.bg Някакви идеи от какво е?

Пробвай Firefox без добавки в Safe Mode. Възможно е някоя добавка да прави проблем. Ако е така, изолирай добавката с изключване.

Или изтегли последната версия, после деинсталирай Firefox, без да триеш потребителския профил и пак инсталирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става и в сейф мод. Сложих си 3.5.7 и пак същата работа - цъкам на линк в абв.бг и ми зарежда ПРИМЕРНО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Моят проблем е,че firefox постепенно "яде" все повече и повече рам,когато я отворя започвас от около 100мб и постепенно за около час два стига до 4-500мб,при положение,че не посещавам интензивно сайтове и имам отворени 3 новинарски сайта.Пробвах да преинсталирам,но проблема си остава,"яде все повече и повече рам с течение на времето ,докато не започне да забива.Като рестартирам,всичко започва пак отначало. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Моят проблем е,че firefox постепенно "яде" все повече и повече рам,когато я отворя започвас от около 100мб и постепенно за около час два стига до 4-500мб,при положение,че не посещавам интензивно сайтове и имам отворени 3 новинарски сайта.Пробвах да преинсталирам,но проблема си остава,"яде все повече и повече рам с течение на времето ,докато не започне да забива.Като рестартирам,всичко започва пак отначало.

Благодаря предварително.

Този проблем и при мене го има, но като чета коментари и на други потребители стигам до извода, че самият browser е направен така, че да изисква големи ресурси. Въпреки, че сега съм с Mozilla Firefox 3.6 използвам и Google Chrome, който естествено си е в пъти по лек от лисицата. Но ако има начини ( а то със сигурност има ) да се направи така че лиско да хаби по - малко ще бъде чудесно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да,от коментарите,които съм чел и аз съм стигнал до този извод,но ми е интересен този постепенен "глад" защо се получава,иначе аз като алтернатива използвам опера,макар и не толкова пестелив на рам като chrome използва по-малко от firefox и съм доста доволен като функционалност. :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Винаги си ползвам Moziilla Firefox за основен браузър. Но след последния ъпдейт до 3.6, започна периодично да ми прави следния проблем: http://prikachi.com/images.php?users/salexbg/32G.jpg Т.е., Firefox е пуснат, но не отговарял и трябвало да да затворя "съществуващия процес" или да рестартирам цялата система - ?! (Същевременно с IE нямам този проблем, но не го ползвам по принцип) На какво се дължи този проблем ? Получава се след като съм отвярял/затварял няколко прозореца - понякога след доста време на работа, а друг път - сравнително бързо... И се налага да рестартирам компа... Помогнете ми със съвет, моля !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Винаги си ползвам Moziilla Firefox за основен браузър.

Но след последния ъпдейт до 3.6, започна периодично да ми прави следния проблем:

http://prikachi.com/images.php?users/salexbg/32G.jpg

Т.е., Firefox е пуснат, но не отговарял и трябвало да да затворя "съществуващия процес" или да рестартирам цялата система - ?!

(Същевременно с IE нямам този проблем, но не го ползвам по принцип)

На какво се дължи този проблем ?

Получава се след като съм отвярял/затварял няколко прозореца - понякога след доста време на работа, а друг път - сравнително бързо...

И се налага да рестартирам компа...

Помогнете ми със съвет, моля !

Firefox е пуснат ... е типичен error на Mozilla. При мене не само 3.6 ами и останалите от серия 3 го проявяват. Днеска направих един оглед в task mangera. Осъавих Mozilla - та 1 час да работи. В това време влизах в какви ли не сайтове. Най - накря като достигна 400 МБ да дръпа от рамта я изключих и какво стана: Махна са от task mangera едва след 4 - 5 мин ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой по запознат да ми каже очаква ли се скоро нова версия на Firefox, защото с тази 3.6 ме избива на лудост вече. Толкова бъгава работа, че ме изкарва извън нерви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой по запознат да ми каже очаква ли се скоро нова версия на Firefox, защото с тази 3.6 ме избива на лудост вече. Толкова бъгава работа, че ме изкарва извън нерви!

В момента трябва да работят по 3.4 Но те са Mozilla! Не се знае какво ще пуснат всъщност и по какво работят в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с рамта и пуснатия процес си го имаше още на 2-ра версия. Аз писах за моя проблем във форума им, но няма отговор. Обаче съм почти сигурен, че проблема е в моя уиндоус, защото на работа пак с 3.6 и не прави мизерии :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с рамта и пуснатия процес си го имаше още на 2-ра версия.

Аз писах за моя проблем във форума им, но няма отговор. Обаче съм почти сигурен, че проблема е в моя уиндоус, защото на работа пак с 3.6 и не прави мизерии :biggrin:

Имах подобни проблеми с Файърфокс - рама се качваше до 500 и цпу 40%. След много опити накрая инсталирах най-новия драйвер

за видеото и нещата се оправиха - рама при четири прозореца е 125, а цпу 0%. Пробвайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобни проблеми с Файърфокс - рама се качваше до 500 и цпу 40%. След много опити накрая инсталирах най-новия драйвер

за видеото и нещата се оправиха - рама при четири прозореца е 125, а цпу 0%. Пробвайте.

И всички драйвери да са ми последна версия мозилата си ми товари! Може би се дължи на това, че машинката ми е стара, но все пак компютъра на братовчед ми който няма и 3 месеца също се затормозява от този браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с рамта и пуснатия процес си го имаше още на 2-ра версия.

Аз писах за моя проблем във форума им, но няма отговор. Обаче съм почти сигурен, че проблема е в моя уиндоус, защото на работа пак с 3.6 и не прави мизерии :)

При мен се получава от версия 3.0.* .Предполагах,че е заради факта,че машината ми е по-стара,но явно се среща и сред по-силни.След като излезе съобщението цъкам ОК,изчаквам малко ,после стартирам и всичко си е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато вляза с Мозила ми излиза това http://i35.tinypic.com/2ury2ck.png . Има ли начин да сърна началната страница на Гугъл?

Oт настройките задаваш като начална страница http://www.google.bg и готово :)

Не знам къде е точно, отдава не работя с Firefox

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-Имам този плейър но мозилата не иска да отвори канала не намира приставката при йе8 няма проблем защо така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Имам този плейър но мозилата не иска да отвори канала не намира приставката при йе8 няма проблем защо така.

Какво става, ако кликнеш на: Натиснете тук, за да изтеглите приставката?

Може да пробваш една добавка за Firefox: MediaPlayerConnectivity. Тази добавка позволява да гледаш видео с VLC и не само с VLC, но трябва да се направят някои настройки.

P.S. Май имаше и друг начин, но сега не се сещам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.