Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

stanley56

Mozilla Firefox 3.x.x - въпроси и проблеми

Препоръчан отговор

Що не преинсталираш QuickTime-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислям се ,защото с другите браузъри си ми върви без проблем,отваря си ми песните супер бързо,но ще видя,ако и там започне да прави проблеми тогава.Благодаря за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това прочетохте ли ?

Уязвимост в дебюта на Firefox 3

Експерти от TippingPoint я определят като критична

Пет часа след официалния старт на Firefox 3 експерти по сигурността алармираха за критична уязвимост в браузъра с отворен код.

От компанията TippingPoint не съобщават подробности за проблема, но са изпратили необходимата информацията към Moziila. Разработчикът на Firefox все още не е пуснал "кръпка" за уязвимостта, която касае версии 3.0 и 2.0.x на браузъра.

Възползвайки се от уязвимостта, хакерите могат да изпълнят произволен код на компютъра на жертвата. Условие за това обаче е потребителят да кликне на връзка в имейл или да посети уеб страница със зловреден код.

Междувременнно Firefox 3.0 вече е сред най-сваляните приложения от интернет. В дебютния ден на новата версия на браузъра 8 милиона потребители са я заредили на своите компютри.

Източник: TechNews

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mavro, ти знаеш ли преди да пуснат финалната версия на Firefox през колко теста е минала ? Не вярвам, 5 часа след пускането и вече да са открили уязвимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mavro, ти знаеш ли преди да пуснат финалната версия на Firefox през колко теста е минала ? Не вярвам, 5 часа след пускането и вече да са открили уязвимост.

Не знам в какво вярваш, но това не съм го измислил аз , а е прочетено в един сайт, който е изписан в края на поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъшност това не е единствения бъг на 3-ката, има и други по-сериозни и то такива който липсват в алфи бети и RC-та а и то си пише: "уязвимостта, която касае версии 3.0 и 2.0.x на браузъра" - т.е. нишо ново под слънцето, само лов на вешици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав, това е много сложен продукт и винаги има възможност за пропуски. А по повод уязвимостта - агенцията, която съобщи за нея е достатъчно авторитетна и мисля че може да и се вярва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@genatraikova сега ми идва на ума че може да е ппросто бъг на финалната версия: аз вече засякох няколко коитп не са се появявали досега - може и при теб да е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се изложиха с тази "3". Процесора ми вие като работя с нея и има едно постоянно натоварване , получава се само когато е включен Firefox , затова смятам че е от него . Твърдо си минах на Опера , с нея поне нямам проблеми . Интересно ми е да знам имали и други на които им взема доста от ресурса на машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@genatraikova сега ми идва на ума че може да е ппросто бъг на финалната версия: аз вече засякох няколко коитп не са се появявали досега - може и при теб да е така

Да попитам,след като тази е "бъгната"-както казваш,коя да сложа-за да изпробвам-дали наистина е от "3"-ката "бъг-чето" с "куик тайм-а"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи 2-ка (имах предвид бъг във мозила не във куика) или ако ти попадне RC 1, 2, 3 или някоя бета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи 2-ка (имах предвид бъг във мозила не във куика)

или ако ти попадне RC 1, 2, 3 или някоя бета

Да и аз това разбрах,за това искам да я сменя с друга ,за да се разбере ,дали е от "тройката",аз преди не знам с коя бях,но си вървеше"куика"-коя двойка да сложа-2.0.0.12;2.0.0.13;2.0.0.14?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем най-добре с *.14 или сложи някоя предна ако нямаш *.14 и обнови

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених я с ..14,пак е така-не ще да се отварят с "куиктайм",обаче ми е много интересно как с "макстон"си тръгва без проблем,с опера си тръгва,ето "шотове"

1

2

3

-както и да е ще се оправя,че вече не съм по темата. ;) .

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених я с ..14,пак е така-не ще да се отварят с "куиктайм",обаче ми е много интересно как с "макстон"си тръгва без проблем,с опера си тръгва,ето "шотове"

1

2

3

-както и да е ще се оправя,че вече не съм по темата. ;) .

Благодаря ви!

Гена, пробвай с QuickTime Alternative. Преди това трябва да изчистиш обаче хубаво QuickTime, при инсталацията на QuickTime Alternative трябва Firefox да е спрян и не забравяй рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1

2

3

-както и да е ще се оправя,че вече не съм по темата. :) .

Благодаря ви!

Махни го, тоя slooowtime най-после, безмислен е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме разочароваха с недотепаната си финална трета версия милионерите от Mozilla. Нямам думи - на сървърите все още няма българска версия. Ето - вижте: Една автоматична препратка към HTTP отпреди минута от mozilla.com. Проверих HTTP, FTP и вече спирам - писна ми. Жалко, губят ме като клиент, не прощавам такива езикови недомослици...

А ти извинявай за нещо много важен пък за тях ли се мислиш.. сякаш хората са длъжни да угодят на всички , и това ще стане но иска време... Бг езика им е къде къде по-маловажен проблем.....

А отделен въпрос е че някой българин все пак трябва да направи този превод, я като си толкова взискателен се помъчи ти да те видя.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора здравейте имам следния проблем.От вчера не мога да влизам в sportal.bg.Подчертавам че имам адона Adblock и съм сигурен че от него, но няма ли някакъв начин така да го настроя за да мога да си влизам без проблем в сайта?мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как така си сигурен че е от него? като е от него позволи му да зарежда скриптовете (спортал и топ.бг) и трябва да те вкара (не съм ползвал тази добавка, затова само предполагам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля че Adblock ти е виновен , защото ИЕ7 също дава само черен екран и error on page. A по въпроса ти до знака на АВР има една стрелкичка която сочи надолу,натискаш я и се появява едно падащо меню и от него избираш disable on www.XXXXXXXXXX.xxx( в случая ще е www.sportal.bg)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен бил, че е от Add-On-а AdBlock! :clap: Ти друг браузър нямаш ли? Или е прекалено сложно да спреш Add-On-a, за да видиш, че пак ще ти изкарва черен екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти извинявай за нещо много важен пък за тях ли се мислиш.. сякаш хората са длъжни да угодят на всички , и това ще стане но иска време... Бг езика им е къде къде по-маловажен проблем.....

А отделен въпрос е че някой българин все пак трябва да направи този превод, я като си толкова взискателен се помъчи ти да те видя.....

Явно не си ме разбрал добре какво съм написал. За да стане по-ясно - ето ти една снимка от mozilla.com:

Публикувано изображение

Тук те подканят да свалиш Fierefox 3.0 на български език, а такава локализация няма. Това е доста подвеждащо.

А дали съм важен или не, не смятам това да ти влиза в работата. Нямам никакво намерение да се мъча с превод на Firefox 3, не виждам никакъв смисъл от твоя коментар, освен ако не се заяждаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен бил, че е от Add-On-а AdBlock! :clap:

Ти друг браузър нямаш ли? Или е прекалено сложно да спреш Add-On-a, за да видиш, че пак ще ти изкарва черен екран.

Като почнете да пишете глупости и не се усещаш...

Aбе ти мислиш ли че не съм го пробвал бе.това че на тебе ти илиза черен екран мене не ме барка. С ИЕ си го отварям като хората, с Firefox - не. Махна ли адона, няма проблеми; сложа ли го, имам проблеми. Oт кое според тебе е проблемът? Благодаря на тоя, където ми каза за за дизабле он !

Момчета, по-кротко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След спирането да се отваря сайта на 7 дни спорт и засичането на вируси на него, от днес не мога да отворя страницата на Глобул или по точно My.Globul.bg. По точно отварям я но като се опитам да се логна и ми се отваря следното съобщение показано в прикаченото изображение.

Пробвах с други браузери и там няма този проблем. Някакви идеи?

post-10128-1214324609_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да човек и аз с globul го имам тоя проблем.Не мога да влезна да изпратя смс :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.