Премини към съдържанието
Гости ¦•••SHERIFA•••¦

RQ: Програма за възстановяване на изтрити файлове и папки (обединена)

Препоръчан отговор

Препотъчайте ми някоя добра понеже не знам нито една такава за предпочитане най добрата, която знаете

Recuva, вече ти я препоръчаха. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Recuva, вече ти я препоръчаха. :)

Aми да-добра е според мен щом и след преинсталация съм възстановявал доста файлове.Про версиите са платени,но и безплатните са добри-мое мнение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Брат кажи ми как се казва, защото не съм много на "ти" с английският

Редактирано от tyrboman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат кажи ми как се казва, защото не съм много на "ти" с английският

https://www.runtime.org/data-recovery-products.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за готиният линк, но както помолих вече кажете ми коя е най добра понеже тук са цифра програми, а аз си нямам идея коя е по по най.В няколко сайта намерих различни класации и в някои дават за най добра Stellar Phoenix и мисля да проверя за за пробна версия понеже май не е безплатна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм правил възтановяване на файлове с тази програма и съм доволен много от нея :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз наскоро изгубих лични данни. Направих тема - клик. Съвета ми е да не записваш нищо за да не изтриеш нещата които искаш да възстановиш.

Свали си Linux mint, направи една буутваща флашка, стартирай компютъра с флашката и инсталирай testdisk. (sudo apt-get install testdisk). След това стартираш (testdisk) и натам вече би трябвало да се оправиш сам - пускаш да сканира и копираш каквото намери. На мене от 500 снимки НЕ можа да ми възстанови само 2. Тези програми за windows не стават за нищо. Пробвал съм и recuva и други, анализират 5 часа и накрая на снимките ми излиза някакъв странен код.... Не забравяй да НЕ записваш нищо на компютъра !!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се сещам за програма, но мога да ти дам един съвет. Използвай облак и няма те бърка ако това се случи, защото автоматично ще се изтеглят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй да НЕ записваш нищо на компютъра !!! 

Във физическият хард бяха хардовете C и D.После ги обединих в един логически хард C.Не съм слагал нищо освен уйндоуса, драйверите и няколко малки програми, като WinRar.След това разбрах, че не трябва да записвам нищо.Не съм правил обновление и дори активация

Пробвал съм и recuva и други, анализират 5 часа и накрая на снимките ми излиза някакъв странен код

Опитах с Stellar Phoenix Windows Data Recovery Professional 5.0.0.2 и стана, както каза на края, като цъкна на снимките през програмката ми ги показва, като кодове, а не мога да ги отворя по нормалния начин понеже уйндоуската програмка ми казва, че не може да ги отвори въпреки, че са JPEG.С Recuva 1.50 успях да си възстановя много неща (както снимки така и клипчета), които се отварят, но много не могат подобно на Stellar Phoenix Windows Data Recovery Professional 5.0.0.2, както казах по горе.Ще опитам с начина през флашката и пак ще пиша

инсталирай testdisk. (sudo apt-get install testdisk)

Първо да кажа, че си нямам идея от Linux и следователно си нямам идея какво ще рече това в скобите.Свалих Linux Mint x64 и го сложих на бутваща флашка.Програмата после зареди, но нямам идея къде е тоя testdisk или поне не го намерих с търсачката.Гугъл намери много testdisk-ове така, че си нямам идея какво търся дори

Редактирано от tyrboman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R-Studio v5.1Всичко намира от 250GB.диск,който беше и форматиран.Сваляш я от някой тракер.Задължително я регистрираш и работиш.В YouTube има клипове как става.Успех.

Редактирано от pancho1960 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме тая програма може ли да я свалим да я направим на буут флашка и да работи на компютър с инсталиран уиндоус? Тоест искам да попитам, ако я направя на флашката, ще работи като я буутна нали? Не смятам, че има значение каква е операционната ми система, когато ще се буутва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме тая програма може ли да я свалим да я направим на буут флашка и да работи на компютър с инсталиран уиндоус? Тоест искам да попитам, ако я направя на флашката, ще работи като я буутна нали? Не смятам, че има значение каква е операционната ми система, когато ще се буутва...

Да, програмата можеш да я ползваш и под Windows, ето линк за сваляне: http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.14.win.zip

И да - може да се буутва от флашка или CD. По принцип идва с други програми и ОС, както в моя случай с Линукс Минт 16. (виж повече тук - линк).

А само програмата до сега не съм я буутвал на флашка, обаче открих това - http://www.cgsecurity.org/wiki/Create_a_TestDisk_FreeDos_LiveCD

Ако я пробваш така, кажи какво е станало. Поздрави... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питам информативно само. Ако загубя недай си Боже нещо да знам някоя ефективна програма, защото под уин съм ползвал Рекува и още 1-2, но неможаха да ми свършат хубава работа. Я ми предложи някой Линукс като за начинаещ, четох за СУСЕ, че е добър за начинаещи, че ми писна с тоя "прозорец" вече...

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питам информативно само. Ако загубя недай си Боже нещо да знам някоя ефективна програма, защото под уин съм ползвал Рекува и още 1-2, но неможаха да ми свършат хубава работа. Я ми предложи някой Линукс като за начинаещ, четох за СУСЕ, че е добър за начинаещи, че ми писна с тоя "прозорец" вече...

Да, и аз съм чувал че SUSE макар и по-различна е добра за начинаещи. Но не съм я пробвал.

Ами, можеш да пробваш с нея или като мен с Linux Mint или Fedora. Има много форуми, чат стаи и т.н. Питаш и ти отговарят веднага :-) С Линукс няма да имаш вируси, фрагментации и глупости :-)  

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Midway,  поздравления за темата и подробното описание!

Ето и едно упътване за Уиндоус:

http://www.softpedia.com/progScreenshots/TestDisk-Screenshot-20124.html

Аз бих добавил и QPhotorec за Линукс, с която се работи по лесно тъй като е с графичен интерфейс. Благодарение на нея успях да възстановя уърдовски файлове под Убунту от лаптопа на дъщеря ми с Win7.

Това е пакета за дебиан базирани дистрибуции(Ubuntu, Mint, Debian) :  

http://gnome-look.org/content/show.php/QPhotoRec?content=162293

http://linuxg.net/how-to-install-qphotorec-1-0-on-ubuntu-linux-mint-pear-os-elementary-os-debian-wheezy-and-kwheezy/

Както и версия за Уиндоус: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

Редактирано от izen (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления на автора за темата и за това, че не обвинява Линукс, а си признава грешката. Повечето плюят "глупавия Линукс", че им е изтрил скъпоценния Windows.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VueScan предлага такава опция за коригиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по време на сканирането си поиграйте с опциите на скенера и програмата за сканиране, за да получите по-добри резултати...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Искам да възстановя една презентация от кошчето, а я изтрих и от него. Има ли друга опция за възстановяване на този файл освен връщането на windowsa, назад? Благодаря, предварително. Моля  да ме извините ако съм сбъркал раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Искам да възстановя една презентация от кошчето, а я изтрих и от него. Има ли друга опция за възстановяване на този файл освен връщането на windowsa, назад? Благодаря, предварително. Моля  да ме извините ако съм сбъркал раздела.

връщането назад няма да ти реши проблема а ще направи невъзможно ваденето на инфото с програма, която може да го извади. въпросната рекува е безплатна, но е пълен боклук. извади си файла с testdisk/photorec, но не се надявай много. всяко нещо минало през кошчето е почти не възможно да се възстанови (особено ако е било на дяла с windows) )и най простата причина за това е, че каквото и да правиш, windows пише (сере) яко по диска, особено на NTFS и особено ако е vista/7/8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.