Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за възстановяване на изтрити файлове и папки (обединена)

Гости ¦•••SHERIFA•••¦

Препоръчан отговор

Когато нямаш информация по даден въпрос е по-добре да си замълчиш

http://searchwindowsserver.techtarget.com/tip/Erasing-hard-disk-drive-data-How-many-passes-are-needed

http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/secure_del.html

ще ме извиняваш ама пионерите за ремонт на дискове са руснаците... и айде ми обясни как аджеба ще се прочете старата информация, като отгоре е записана нова? ми то ако ставаше така е възможно главите по погрешка да прочетат старата информация вместо новата къде отива надежността на данните ако има вероятност главите да прочетат старата информация вместо новата и миксират данните? един пас със единици или нули е напълно достатъчен, повече пасове пълни глупости... това значи че плочите са дефектни...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 717
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

ще ме извиняваш ама пионерите за ремонт на дискове са руснаците... и айде ми обясни как аджеба ще се прочете старата информация, като отгоре е записана нова? ми то ако ставаше така е възможно главите по погрешка да прочетат старата информация вместо новата къде отива надежността на данните ако има вероятност главите да прочетат старата информация вместо новата и миксират данните? един пас със единици или нули е напълно достатъчен, повече пасове пълни глупости... това значи че плочите са дефектни...

1. никой не говори за четене на информацията от главите на диска

2. ти прочете ли макар и малко от това, което пише?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре обяснено. Ще си позволя да не се съглася със:

то че има софтуер - има, ама : Программно-аппаратный комплекс для ремонта и восстановления HDD ATA, SATA PC-3000 for Windows (UDMA)

софтуера може да работи и без платката, която представлява иде контролер но комбиниран с com port (през който с помощта на терминал се управлява иде контролера) - но номера става и с емулатор който транслира командите отправени към ком порта, към виртуален порт, който пък ги праща през иде контролера... странното е че въпросния емулатор не работи със sis чипсети... друг вариант е с два компа - на единия вързваш диска към иде контролера, а на другия през ком порта с max232 към джъмперите и работиш през терминал...

1. никой не говори за четене на информацията от главите на диска

2. ти прочете ли макар и малко от това, което пише?

да прочетох - едното за пасовете за изтриване иска регистрация за да допрочета (нямам намерения да я правя за да чета глупостите), а другия линк се отнася за аналогови сигнали записани на магнитна медиа, та записа на харддиска се чете аналогово, но се дискретизира още в комутатора на блока с магнитните глави пък и нивото на сигнала е много по малко от 20db... за това не мисля, че след следвашия запис ще може да се "чуе" стария, просто плътността на записа е много по голяма, няма я възможността, която я имаше едно време с наместването на касетофонната глава да слушам стари записи... Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Търся програма за възстановяване на изтрити данни от Memory stick-картите на сони.Преди 2-3 години открих,че има такава,но не се сещам за името и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся програма за възстановяване на изтрити данни от Memory stick-картите на сони.Преди 2-3 години открих,че има такава,но не се сещам за името и.

recuva

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте, Имам една флашка 16ГБ. Исках да прехвърля около 40 ГБ данни на един лаптоп, чрез нея. Когато прехвърлих една малка част от данните, без никаква причина ми изписа, че трябва да се форматира диска (флашката), за да мога да я използвам. Понеже нямах избор, я пуснах да се форматира, на quick, за да може после да възстановя нещата с някоя програма за целта. Препоръчайте ми някоя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Recuva. Не мога да ти дам особени гаранции, че ще възстановиш нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш в предвид TeamViewer - това е програма за свързване и споделяне към отдалечен компютър,как ще си възстанови информация с нея??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TeamViewer е програма за споделяне на работният плот и отдалечена помощ... Как чрез нея ще си възстанови загубените файлове?? Моля те, светни ни по въпроса.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Имам повреден .DB файл, който не може да се отвори... Колегата има спомен за някаква безплатна програма, с която преди е успявал да възстанови счупена по подобен начин база, но не може да се сети за името и. Чичко Гугъл дава резултати само за някакви струващи по 150 долара програми, пробвахме с една от тях (Nucleus kernel нещо си), но заби :) Ако имате някакви идеи, помагайте :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

така искам да попитам дали някой има програма която да ми помогне да върна едни файлове който изтрих преди малко попаднах на една много добра DiskInternals Uneraser 4.8 но иска registry key а не ми се купува за да я позлвам за 3 мин та ако някой има подходяща програма моля да ми я сподели ;]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

така искам да попитам дали някой има програма която да ми помогне да върна едни файлове който изтрих преди малко попаднах на една много добра DiskInternals Uneraser 4.8 но иска registry key а не ми се купува за да я позлвам за 3 мин та ако някой има подходяща програма моля да ми я сподели ;]

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1145
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Изтрих цяла папка със снимки от флашката ми (която е 2gb) с коя програма мога да ги възтановя и това изобщо възможно ли е и опасно ли е ? :cool::cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опасно- не. Възможно- на 100% не, няма програма, която да го гарантира. Но винаги има шанс. Стига да не е записвано нещо в/у изтритите файлове шанса е голям. Аз винаги предлагам Recuva. Линк към нея ще намериш в 1-вият ми пост в темата. Можеш да пробваш и другите предложения тук. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш и другите. Все пак не боли да се пробва, ако са важни тези снимки. Иначе, ако е форматирана била значително намаляват шансовете да се върне каквото и да е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Значи преинсталирах си Windows-а с XP и като ми даде къде да инсталирам ОС аз махнах всички партишъни и там ми остана нещо от рода "Un******* disk space....." и аз там инсталирах ОС, но не дадох Quick Format (ако е важно) и сега трябва да си възвърна едни страшно важни файлове, но четох, че на записван хард диск е трудно и дори невъзможно, но не ми се вярва. Моля някой да ми помогне, спешно е!!!

Редактирано от xristo76 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване