Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за възстановяване на изтрити файлове и папки (обединена)

Гости ¦•••SHERIFA•••¦

Препоръчан отговор

• Отговори 717
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Три дни почивка за осмисляне на етикета при общуване.

Съжалявам. Следващия път когато искате за пазите конфиденциални материали в защитен контейнер ползвайте някое решение, което не зависи от операционна система, преинсталации и т.н.

Публикувани изображения

Здравейте, ще съм благодарен ако някой може да ме насочи към програма, с която да си възвърна файлове от проблемния ми партишън. Първо да разкажа за проблема на кратко: Имам 40ГБ хард диск, Сигейт, който беше разделен на два партишъна- С: 10ГБ за Уиндоус ХП и програми и Д: 30 ГБ за филми, музика и документи. Имах проблем с Уиндоуса, и когато форматирах С: се оказа, че не чете инсталационния диск, и затова си слажих слакуеар 10.2. С фдиск от 10ГБ си отделих 5 ГБ и там инсталирах линукса. След края на инсталацията не можах да си моунтна Д: След няколко дни и доста неуспешни опити да оправя проблема и сложих пак Уиндоуса, и чрез неговите програмки за анализ на харда, видях че го партишъна се вижда но няма информация за файловата система. Пише, че е Healthy, което не разбрах точно какво е... Посъветваха ме да пробвам с партишън маджик 8.5 дали ще се види и ако се вижда и може да му направя имидж. Но и там ударих на камък, или поне не успях да го направя, защото не съм запознат с програмата. Знам, че е глупаво, че не съм направил бек ъп, и няма нужда да ми го казвате, повечето от този хард като музика и други го имам на СДта, но има някой документи и др., които ми трябват. След като споделих и на познати чух противоречиви мнения, от рода на: - ако не се вижда с определена файлова система или се вижда като празен и трябва да се прави формат, значи да забравя да си върна нещо или - само то взривен хард диск не можеш да извлечеш информация. Чух, че има различни програми, които възвръщат файлове от такива дискове, потърсих и в гоогле.сом, но има доста голям избор. Бих се радвал, ако някой е запознат или е работил с дадена програма да сподели. Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си изтеглиш някоя LiveCD дистрибуция и да пробваш с нея, вместо да продължаваш да инсталираш каквото и да е по диска. Бих ти препоръчал miniPE /можеш да го теглиш от тук/ . Около 250MB е архива на ISO файла. Другото, което можеш да пробваш е Hiren's BootCD /от тук/. То е малко /59 MB/, стартира се в текстов режим. И двете дистрибуции предлагат по няколко от най-добрите програми за възстановяване на дялове и данни. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си изтеглиш някоя LiveCD дистрибуция и да пробваш с нея, вместо да продължаваш да инсталираш каквото и да е по диска. Бих ти препоръчал miniPE /можеш да го теглиш от тук/ . Около 250MB е архива на ISO файла. Другото, което можеш да пробваш е Hiren's BootCD /от тук/. То е малко /59 MB/, стартира се в текстов режим. И двете дистрибуции предлагат по няколко от най-добрите програми за възстановяване на дялове и данни. Успех!

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти, аз вчера вечерта някъде го мернах този Хайрен СД ... ама май беше около 700 МБ, ама може и да греша, все пак благодаря :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, аз вчера вечерта някъде го мернах този Хайрен СД ... ама май беше около 700 МБ, ама може и да греша, все пак благодаря :P

<{POST_SNAPBACK}>

Оригиналния размер на ISO файла е 59MB, с дефиницийте за антижирусите - около 72MB. Все пак може да си видял някоя преработена и допълнена версия, която да е станала "малко" по-голяма. Аз лично не виждам какво повече може да се добави в него Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк към Hiren

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...ndpost&p=113305

Hiren's Bootcd 7.7.iso (59.7MB)

Успех :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря и на двама ви, ще гледам довечера да ги помъча и ако има проблем или въпроси пак ще ме видите тук :P

Трябва ли нещо по специфично да знам за работа с това BootCD ?

Ровя из всичките програми и пускам докато видя какво се връщта и какво не ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо специфично, стартираш от него, появяват се интуитивни менюта. Добре е като изтеглиш ISO файла да погледнеш в главната директория /ще ти трябва нещо да отваря такива файлове - UltaISO или WinRAR/. Там има едно Readme.txt, в него са описани накратко всички програми. Да знаеш коя да търсиш в менютата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо специфично, стартираш от него, появяват се интуитивни менюта. Добре е като изтеглиш ISO файла да погледнеш в главната директория /ще ти трябва нещо да отваря такива файлове - UltaISO или WinRAR/. Там има едно Readme.txt, в него са описани накратко всички програми. Да знаеш коя да търсиш в менютата.

<{POST_SNAPBACK}>

Ясно, ама то и в моя случай, се чудя точно коя програма ми трябва. Май сте пробвам първо с дата рековери, ако не стане ще го мисля.

В краен случай, ще го формат поне да го вижда Уиндоуса, пък и с Онтрак Ийзи Рековери ми казаха, че даже и с форматиран партишън има голям шанс да си върна голяма част от данните. Ама това май ще е като краен вариант.

Аирман благодаря за помоща. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. При партициите, първите 2(май, може и повече) байта указват каква е файловата система. При тебе, май са се счупили нещо. Ако си пазиш слака, пробвай да го маунтнеш ръчно. За целта първо го размонтираш umount *mountpoint* после го монтираш. Ти трябва да знаеш с каква файлова система са данните. mount /dev/hda3 **mountpoint** -t ntfs -o umask=0222 или mount /dev/hda3 **mountpoint** -t vfat -o umask=000 естествено като root

Редактирано от lastcyrol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. При партициите, първите 2(май, може и повече) байта указват каква е файловата система. При тебе, май са се счупили нещо. Ако си пазиш слака, пробвай да го маунтнеш ръчно. За целта първо го размонтираш

umount *mountpoint*

после го монтираш. Ти трябва да знаеш с каква файлова система са данните.

mount /dev/hda3 **mountpoint** -t ntfs -o umask=0222

или

mount /dev/hda3 **mountpoint** -t vfat -o umask=000

естествено като root

<{POST_SNAPBACK}>

И това ще опитам, благодаря и на теб за съвета :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи програми за възтановяване на изтрити файлове (undelete): recover my files easy recovery А такива за БЕЗВЪЗВРАТНО изтриване: Wipedrive,drivescrubber - тези са са скрубване Ето 1 мултифункционална програмка която има опция за триене (безвъзвратно) - Tune up utilities и внимаваи какво правиш , че да не си изтриеш некой важен файл и после ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, чак сега отговарям - Още след 3 дни успях да си възстановя повечето неща. За тази цел използвах от части Easy Recovery Pro - страшна програмка и също така GetDataBack 2.31. С тези 2 програми успях да възстановя, няко неща. Отностбо въпроса на mxn, сигурна съм, че на клустерите не беше записана нова информация, защотот след формата в тези дялове, които исках да възстановя не беше записана никаква нова информация. Другото - някои програми не бяха възстановени напълно, и не можеха да се използват след възстановяването. Това е от мен, и благодаря на всички, които ми помогнаха. Вече и аз знам:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Имам нужда от спешна помощ.изтрих без да искам един филм който току що го бях свалил.Има ли начин да го върна обратно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може с iolo Search and Recover (влиза в пакета System Mechanic Pro) или някоя от десетки подобни програми. Потърси във форум/сайт на ключова дума Recover

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може с iolo Search and Recover (влиза в пакета System Mechanic Pro) или някоя от десетки подобни програми. Потърси във форум/сайт на ключова дума Recover

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен iolo Search and Recover е доста добра при мен върши страхотна работа :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми има множество. Лично аз съм голям фен на GetDataBack ( , защото неведнъж ме е спасявала. Друга програма, която може да ти бъде полезна в случая е Recover My Files (също съм чувал много добри отзиви за нея) - втората програма я има на нашата заглавна страница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Използвах една програма за почистване на десктопа а на него имаше папка със снимки и след тази процедура понеже бързах не погледнах навреме че папките програмата ги е преместила в една само и след като влезнах в нея папките със снимките бяха празни моля ако може някой да ми препоръча най ефикасната програма за въстановяване на изтрити файлове ще съм много благодарен ,аз имам някой но не съм доволен от тях.Компютъра не е мой и сега трябва да се опитам по всякакъв начин да възтановя снимките.Благодаря предварително ,моля помагайте. Публикувано изображение

Редактирано от thurin (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Tune UP Utilities но недей копира нищо никъде защото ако на мястото на снимките се запише нещо няма да можеш да ги възстановиш. И пак не е гаранция но можеш поне да пробваш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- приятно изненадан съм от Active undelete - перфектно възстановява всичко !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване