Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за възстановяване на изтрити файлове и папки (обединена)

Гости ¦•••SHERIFA•••¦
 Сподели

Препоръчан отговор

Хммм ако ти трябват само "специалните папки" пробвай с командата да ги създадеш наново:

Start => run => rundll32 mydocs.dll,PerUserInit => Enter

Иначе за програми за възстановяване на информация е говорено много...Recuva е доста добра от безплатните, стига да не си правил сериозни промени на дяла като дефрагментация и т.н. че тогава шанса за "спасяване" на данните е нищожен!

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1...n=cat&id=60

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 717
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

кажи на някои фр да ти ги прати по скаип Публикувано изображение

--------

Irc.omega Саздаде http://irc.omega.free.bg за почитателите на MirC.Там можеш да чатиш на воля сащо като mIRC

http://cyber.free.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Искам да разбера когато изтрия файл и отиде в кошчето,след като го изпразня някаде остава ли този файл в компа и къде точно,защото ми се е случвало да трия и после друг човек да го открие пак същия файл????????

Редактирано от stanley56
2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да разбера когато изтрия файл и отиде в кошчето,след като го изпразня

някаде остава ли този файл в компа и къде точно,защото ми се е случвало да трия и после друг човек

да го открие пак същия файл????????

Има такива програми но те не са толкова ефективни .. най често може да се използяват за текстови файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има такива програми но те не са толкова ефективни .. най често може да се използяват за текстови файлове.

как да разбера??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

как да разбера??

С подобни програми можеш да се опиташ да възстановиш изтрити данни, ако не са правени някакви модификации по дяла от който са били изтривани.

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1...n=cat&id=60

Най-лесно за да изтриеш някой файл насигурно е да презапишеш празното пространство...Такива модули има в Ace Utilities, System Mechanic...

Публикувано изображение

http://www.kaldata.com/comments.php?id=278...t=ace+utilities

Или System Mechanic => Remove Deleted File Data => System Shield (за версия 6 поне)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

или просто да използваш програма от рода на Eraser за изтриването на даден файл.

http://www.kaldata.com/comments.php?id=285...ighlight=eraser

Често и дефрагментацията презаписва информацията от освободилите се клъстери и спомага за невъзможността да се възстановят данните!

Отвори My Computer => десен бутон на даден дял => Properties => Tools => Defragmentation

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Когато човек допусне някой глупави грешки от бързане и от идята да спести няколко минутки е много ядно.Аз днес направих точно това.За по-бързо,не архивирах едни файлове,които трябваше да прехвърля по мрежата.След това,когато ги връщах обратно,и аз не зная защо,но ги изрязах вместо да ги копирам.И проблееем!Както винаги,точно в един такъв момент се получава грешка и сега някой от тези файлове нито са на сървъра,където ги бях копирал,нито на харда до който трябваше да ги пратя.Явно ще трябва да възстановявам от харда на сървъра,но проблема,че той е с Дебиан и е форматиран в Ext3.От NTFS и Fat съм въстановявал,но не и от Ext3.Молбата ми е,ако може някой да сподели какъв софт да ползвам за да въстановя данните.Няма значение дали ще е за линукс или уиндоус,стига да свърши работа. Благодяря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Понеже имах проблем с Boot Loader-а и реших да използвам един Boot Loader - не помня как се казваше, - само помня че беше версия 9.3, започваше с A (логото) а файла със S (не съм сигурен) и беше 75MB (.rar) и при включване на компютъра имах имах графичен избор на OS, обаче ми скри дяловете D:\ и E:\, само имам C:\ - Windows XP. Веднага деинсталирах програмата, но дяловете не се появиха. Влизам в Hiren's Boot и в Acronis-а давам и двата да не са скрити. Включвам XP-то, зарадвах се че не са скрити, но като цъкнах 2 пъти на който и да е от двата дяла ми излиза че не са форматирани. Бихте ли ми помогнали, защото на дял E:\ имам много ценна информация, която не трябва да губя на никаква цена. Само да ви кажа че после влязох във Hiren's Boot -> Recovery Options - всички програми ми казаха че имало 2 невалидни дяла и просто не можах да възстановя. Сега пиша от Linux Ubuntu 7.10 Live CD, с цел да не се пише на харддиска, но може и след рестарт на Windows-а да се е писало нещо, но ще изчакам вашите отговори? Имам ли шанс да спася данните? Дял D:\ е свободен и ако ме посъветвате по някакъв начин да го форматирам и от E:\ да си въстановя данните. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оправи чрез Hiren's Boot -> Recovery Options -> Disk Patch Обаче сега имам следния проблем: След като Repair-нах харддиска с Diskpatch се е появило едно разместване на секторите и дял C:\ не започва от 0 а от 63. Ubuntu не успява да го монтира (само него), по което съдя че другите дялове са добре. Бихте ли ми помогнали как да се оправя? Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Извличане на файлове, след low level формат Скапа ми се MSWindowsXP Home Edition-а Софтуерен инженер ми форматира диска и постави MS WindowsXP Profesional.Оказа се,че при архивирането,не съм записал истинския файл,а прекия път.Този файл ми е много необходим.Как да си го извлека след като изтрихме всичко при преформатирането-възстановяването на системата не ми помогна.Знам,че има начин но не зная как.Ако някой може,моля го да ми помогне.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама няма проблеми. Пусни си темата в още 5-6 раздела. Сигурен съм, че модераторите няма да забележат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Та........ малко омазах работата. Реших да преинсталирам ОС на настолният ми компютър, но версията на ОС от СД-то беше по-стара отколкото на харда и реших да буутна от ЦД-то. това добре, но като буутна и започна процеса без много да се заглеждам форматирах диска (само че аз исках да форматирам само дял Ц, но съм го форматирал целият). Имам информация, която ми е необходима. Има ли начин да я върна. Инсталацията приключи преди малко, но за да не влоша нещата няма да го пипам поне докато не получа съвети. Има ли начин да възстановя файловете които са били на твърдия диск???? /Надявам се да съм улучил раздела. Ако не съм, моля темата да не бъде трита, а само преместена/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Хора стана голяма беля. Антивирусната ми програма нещо се побърка и отчете някои файлове от уиндоуса за вируси и ги изтри. И сега уиндоуса постоянно се рестартира. Като се включи компютъра дава възможност да избереш сейв мод(3 такива варианта с различен край) които като ги избера нищо нестава а има и два варианта да избера старт уиндоус нормали и старт уиндоус(нещо друго си пишеше след тва) като ги избера тях почва да се зарежда уиндоуса и изписва че липсват файлове и се рестартира и така. Аз имам диск с уиндоус но незнам как да го пусна да се преинсталира. Смисъл като вкарам самия диск не ми дава вариант да избера нова инсталация. Малко съм зле с тея неща. Ако можеше по някакъв начин да изтрия стария уиндоус за да ми прочете диска или някакъв друг начин да го прочете за да инсталирам на ново , помогнете плссс че пиша от един приятел. Или как мога да изтрия стария си уиндоус когато немога да флезна в него.. Помогнете моля :conf:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора стана голяма беля. Антивирусната ми програма нещо се побърка и отчете някои файлове от уиндоуса за вируси и ги изтри. И сега уиндоуса постоянно се рестартира. Като се включи компютъра дава възможност да избереш сейв мод(3 такива варианта с различен край) които като ги избера нищо нестава а има и два варианта да избера старт уиндоус нормали и старт уиндоус(нещо друго си пишеше след тва) като ги избера тях почва да се зарежда уиндоуса и изписва че липсват файлове и се рестартира и така. Аз имам диск с уиндоус но незнам как да го пусна да се преинсталира. Смисъл като вкарам самия диск не ми дава вариант да избера нова инсталация. Малко съм зле с тея неща. Ако можеше по някакъв начин да изтрия стария уиндоус за да ми прочете диска или някакъв друг начин да го прочете за да инсталирам на ново , помогнете плссс че пиша от един приятел.

Или как мога да изтрия стария си уиндоус когато немога да флезна в него.. Помогнете моля :conf:

По спокойно де Публикувано изображение .След ресването постоянно натискай DEL-влизаш в настройките на БИОС-а и търсиш BOOT (не знам каква е точно конфигурацията при теб,но търсиш boot device- и на първо място поставяш DVD /CD или както е там при теб!Натискаш F10,даваш O.K.Диска с Win-a си го постави!Компа се рестартира и започваш чиста инсталация!!!Надявам се че знаеш как се инсталира!!!Успех! Редактирано от stashek (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извличане на файлове, след low level формат

Скапа ми се MSWindowsXP Home Edition-а Софтуерен инженер ми форматира диска и постави MS WindowsXP Profesional.Оказа се,че при архивирането,не съм записал истинския файл,а прекия път.Този файл ми е много необходим.Как да си го извлека след като изтрихме всичко при преформатирането-възстановяването на системата не ми помогна.Знам,че има начин но не зная как.Ако някой може,моля го да ми помогне.

според мен няма начин за възстановяване след лоу левъл формат
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

според мен няма начин за възстановяване след лоу левъл формат

Има, но човека трябва да приготви няколко хиляди или десетки хиляди (долара) за целта Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за софтурен "енженер" е това да форматира диска с LLF. LLF се ползва само при хардуерен проблем със самия диск, например наличие на лоши сектори, невъзвратими повреди по MBR сектора. Самите производители на HDD не препоръчват LLF, тъй като диска след около 4-5 такива формата си отива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че има начин но не зная как.Ако някой може,моля го да ми помогне.

Вътрешният ми глас казва, че едва ли е било лоу левъл формат, по-скоро е била логическа проверка с леко търкане на праймъри фат-а. Има няколко теми във форума, потърси ги, има доста изписано. Вероятността да се спаси инфото намаля с всяко записване на нова информация по диска и колкото по-бързо се направи проверката, толкова по-добре. Иначе остава варианта на капНемо Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, но човека трябва да приготви няколко хиляди или десетки хиляди (долара) за целта

И не десетки, ами милиони, и не долари, ами индийски рупии ако щете - след LLF остава един гол физически диск. Еднопосочно и безвъзвратно е загубено всичко.

..........

Самите производители на HDD не препоръчват LLF, тъй като диска след около 4-5 такива формата си отива.

Поредния "хардуерен шаман". Дай директен линк към подобно твърдение на страницата на производител на твърди дискове.

Утре като се събудиш си формаирай диска на ниско ниво, после на високо и така през ден. Като се скапе ми прати разписка, да ти купя нов.

Форматиране на ниско ниво е нищо повече от това, което се извършва първоначално в завода. Да заличи лошите сектори, които ги има с създаването на диска и да сложи серво-знаците по повърността на диска, необходими за работата му при позициониране на главите. Това става по електромагнитен път. Никакво дране, шкурене, шлайфане и прочие тъпотии, а чисто третиране с електромагнитно поле.

Разновидност на LLF е zerofill (пълнене с логически нули) от първи до последен байт и по този начин се заличава всякаква информация.

Повтарям за тези дето не са разбрали. След LLF не съществува начин за въстановяване на информацията, в противен случай ви водя да празнуваме 2009г на връх Еверест за моя сметка.

Софтуерният инженер е направил класическо форматиране на високо ниво (избор на файлова система, размер на дялове), за което има надежда нещо от старата информация да се върне и ако избрал опция "quick", а не "full", то радостта ще е по-голяма.

medika100, рестраврирайте на друга машина по възможност, за да избегнете предсказанието на kmvasilev.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не десетки, ами милиони, и не долари, ами индийски рупии ако щете - след LLF остава един гол физически диск. Еднопосочно и безвъзвратно е загубено всичко.

Когато говориш е добре да си сигурен: http://en.wikipedia.org/wiki/Data_remanence

П.П. Е, да, трябва електронен микроскоп, но аз споменах мисля че операцията е скъпа!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато говориш е добре да си сигурен: http://en.wikipedia.org/wiki/Data_remanence

П.П. Е, да, трябва електронен микроскоп, но аз споменах мисля че операцията е скъпа!!!

Винаги говоря/пиша сигурен.

Приемаш wikipedia за сигурен извор!?

Е и, какво прави този "електронен мискроскоп"? Чете "спомени" на размагнитени диполи?

Или давай директно - посочи кои са тези с 10 000$, които извличат информация след LLF? Искам да прочета черно на бяло - ние възстановяваме информация след формат на твърд диск на ниско ниво.

Тези лаборатории извличат информация от дискове с дефектна електроника, дискове с физически лоши сектори, блокирали мотори, след формат на високо ниво.

Образно казано, след ниския формат да извлечеш нещо е равносилно да насадиш домати в Сахара и да чакаш да набереш нещо за консервения комбинат в Пазарджик.

И нещо в кръга на практичното. За флаш-дисковете се препоръчва профилактично форматиране на ниско ниво след няколко цикъла на запълване-изпразване с информация с цел удължаване на живота им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване