Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за премахване на аудиопоток от филм

Препоръчан отговор

Често пъти в някои руски тракери намирам отлични класически западни филми, които в нашите не се намират. Проблемът е в това, че всички те са с дублаж на руски и това разваля класиката. Често, обаче, се срещат и филми в AVI формат, където има два звукови потока - оригинален и дублажен. Има ли програма с която да извлека оригиналния поток или просто да изтрия дублажния? Моля за съвет!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Често пъти в някои руски тракери намирам отлични класически западни филми, които в нашите не се намират. Проблемът е в това, че всички те са с дублаж на руски и това разваля класиката. Често, обаче, се срещат и филми в AVI формат, където има два звукови потока - оригинален и дублажен. Има ли програма с която да извлека оригиналния поток или просто да изтрия дублажния? Моля за съвет!

пробвай Audacity или Sony Sound Forge
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай Audacity или Sony Sound Forge

Това са програми за аудио обработка и няма да му са от полза на човека.

Относно извличането audio от аvi,пробвал съм само с MediaCoder да извлека звука от клип и се справя чудесно.

Програмата има опция за добавяне на външен звуков файл, и да ползва него вместо оригиналния от клип (филм).

Незнам обаче дали ще ти свърши работа със многото аудио потоци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са ми попадали такива филми, но аз бих пробвал с VirtualDUB. Ето и след едносекундно търсене в гугъл първите два резултата: 1 и 2

п.п. Не ми е ясно защо, преди да се пита нещо във форума, не се пита google...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Научих нови неща. Най-добре проблема си реших с WirtualDubMod.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено с VirtualDubMod е най лесно можеш да добавяш и да премахваш колкото си искаш. По същия начин вгражда и субтитри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Easy HI-Q Recorder

Any Video Recorder

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах повечето предложения и твърдо съм за VirtualDubMod (Обезателно VirtualDubMod, а не просто Virtual Dub). С нея е "като детска игра", както се казваше някъде. Благодаря отново на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Имам един филм ави формат, с два аудио потока - английски и руски. Искам да го махна руския и да остане само английския. Има ли такава програма, с която мога да го направя или друг начин?

Редактирано от nologo
Корекция на заглавието (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един филм ави формат, с два аудио потока - английски и руски.

Искам да го махна руския и да остане само английския.

Има ли такава програма, с която мога да го направя или

друг начин?

VirtualDub Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с virtualdubmod и с avidemux, но така и не можах да разбера как да махна единия аудиопоток. Някой, който го е правил, да сподели как точно става номера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с Auto Gordian Knot.

Теглиш програмата, инсталираш я заедно с всичките й атрибути и помощни програмки, стартираш я, указваш входящ и изходящ файл/директория, желания аудиопоток (във филмите с руски дублажи обикновено е втори, руският е първи), указваш желаната големина/качество, ако искаш да правиш още някакви настройки, ги правиш през Advanced Settings и натискаш Add Job -> Start.

Реално пак ще го правиш през VirtualDub Mod, само че ще му управляваш настройките през интерфейса на Auto Gordian Knot.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с virtualdubmod и с avidemux, но така и не можах

да разбера как да махна единия аудиопоток.

Някой, който го е правил, да сподели как точно става номера.

Първо извинявай за закъснелия отговор, начина е много прост.

1.Отваряш файла от менюто на VirtualDub "File/Open video file".

2. Отиваш в меню Video и слагаш отметка на "Direct stream copy".

3. Отиваш в меню Audio (и се увери че и там има отметка на "Direct stream copy") и от "Sourse audio" избери който поток"Stream" ти трябва.

4. Отиваш пак в менюто File и избираш Save as AVI в папката в която искаш да го запаметиш.

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се , че авторът на темата се заблуждава и подвежда отговарящите . Ако неговият филм има наистина два аудио потока , то от всеки плейър той може да си избере единия . По-вероятно ми изглежда , че той чува едновременно и двата езика и това го дразни . Тогава потокът (Stream) е само един и нищо няма да му помогне !

Редактирано от heron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

androns малко грешно/неясно си го обяснил. Няма да избира това което му трябва а точно обратното. Иска да премахне излишният поток а не да вади аудио стриима. Предполагам се е оправил и сам но... 1.Отваряш файла от менюто на VirtualDubMod "File/Open video file". 2.Отиваш в меню Streems - Streem list. 3.Маркираш цъкайки с мишката на него аудиото което не ти трябва и избираш Disable и OK. 4. Отиваш пак в менюто File и избираш Save as. Избираш от едното падащото меню да се запише като avi а от другото Direct stream copy. Демек да не се прекодира. Новополучения файл ще е само с аудиото което си оставил. Това важи за avi и ogm. За mkv се ползва mkvmerge. п.с. heron не всеки плеар има подобна опция но в случая се пести и място. Особено ако не е компресирано аудиото.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с virtualdubmod и с avidemux, но така и не можах

да разбера как да махна единия аудиопоток.

Някой, който го е правил, да сподели как точно става номера.

ползвай мода, streams > stream list > disable (на който не ти трябва) после сейфаш на direct stream copy

опа изпревалили са ме... като не прочетох до долу (ама преди това имаше няколко безполезно поста)...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

androns малко грешно/неясно си го обяснил. Няма да избира това което му трябва а точно обратното.

Иска да премахне излишният поток а не да вади аудио стриима. Предполагам се е оправил и сам но...

Това важи за avi и ogm. За mkv се ползва mkvmerge.

По начина който съм обяснил за звука и картината презаписваш само това което ти трябва едно временно(т.е. директно готовия файл без да разделяш и събираш), А за MKV си прав, но автора не е казал какъв формат ще обработва!

ПП:Пробвах един рип с 2 аудио потока по описания от мен начин и става с WirtualDub 1.9.8!

Христос Воскресе!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Благодаря и аз, androns, получи се точно както си написал - избира се аудио потокът, който искаш да запазиш, а не другият. Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добър вечер момчета имам следното питане Значи имам 1 филм с 2 аудиота Руско и Английско искам да премахна руското аудио ако може дами кажете с коя програма става

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Добър ден и от мен имам едно питане относно едни филм с два аудио потока идния е с Английски а другия с Руски как може да се махне Руското аудио с каква програма става това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не отговаря на въпроса какъв е контеинера но заради XviD ще предположа че е avi.

VirtualDub. Аз съм с Mod версията и е възможно да има някой разлики но...

Като отвориш AVI-то от Stream - Stream list маркираш потока (цъкни върху него) които ще триеш и цъкаш на Disable.

Потвърждаваш с OK и презаписваш новия файл. Важно: Не забравяй да чекнеш Direct stream copy преди да го презапишеш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване