Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Радвам се че имаме с теб еднакви интереси от което следва и да намерим общ език :wors: Наистина е странно че и при теб са изчезнали кошмарите около възрастта ми в която съм посочил в началото на темата. Мисля че имах 2 паранормални случки но ще ти пиша на лични по някои съображения......... Не напразно като поотраснах започнах да чета точно такава литература за да разуча нещата с които по неволя съм се сблъскал като малък. Освен че интересите ми са електроника, авиция, военна техника - включвам и паранормалните явления които са все още неразгадани от съвременните учени. Информация за личния ми живот ще дам разбира се :) Родителите ми се разведоха когато бях на 13 г. но въпреки всичко си поддържам постоянен контакт с баща ми. Нямам брат / сестра - едно дете съм в семейството. От малък се научих да живея сам след като нашите се разведоха, понеже майка ми започна работа извън града и оставаше да спи направо на местоработата си, и се връщаше само за Събота и Неделя да ми остави пари за храна и разходи. Но и тя самата винаги ми е имала пълно доверие че до като съм сам няма да върша глупости, защото ме познава що за човек съм. Въпреки всичко че бях в пубертета сам в къщи, не тръгнах по лоши пътища и не се събирах с лоша компания - ходех си на училище, учех си уроците успехът си ми беше силен, научих се да се грижа сам за себе си, изградих си характер, научих се да нося отговорност както за дома така и за самия себе си. Свободното време прекарвах на компютъра, макар че по него време нямаше още Windows а само DOS, но ми беше страст както и сега. После майка ми, след абитуриентския ми бал заживя в приятела си който е далеч от нашия град, и така останах за постоянно сам както и до днес. Виждаме се с майка ми 1-2 пъти в месеца. Влязох в казармата, отслужих. Започнах работа като оператор на охранително видео-наблюдателни системи. След това през 2001 г. кандидатствах в армията за кадрови войник - преминах изпитите и медицинските прегледи без проблем, и ме приеха. В свободното време когато не съм наряд, се занимавах с парашутизъм, програмиране. Нямам жена, деца, не съм семеен. Имах приятелка с която живяхме 7 години и имахме планове за брак, но наскоро преди 3 седмици ме заряза заради един македонец с когото се запознаха случайно в скайпа, и замина с него в Македония...... както и да е, да е жива и здрава. Сега в момента съм сам в дома си, работя си, грижа се за себе си и така. :) Смятам че вече имаш някакъв психологически както и социален портрет на мен. :)

Писах ти на лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кошмарите не са лоши. При мен са винаги свързани или със Stargate или House MD винаги ме измъчват после някой ми помага да избягам и почва едно трепане, трепане... Лошото е че много боли по време на тия мъчения. Последният път Orici ме разпитваше за нещо си наречено Xel'Magan, а аз идея си нямах какво беше и накрая ме уби. ПС: Спетете си коментара, че нещо не ми е наред, аз вече си го знам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неприятно! И аз имах кошмри, такива гадости сънувах по едно време, че ме беше страх да си лягам. Продължиха няколко години (също като теб на 2 периода - в ранно детство, и в края на тийнейджърството)... и след това изчезнаха безследно, но идея си нямам каква е причината. Сега сънувам рядко, и в повечето случаи приятни работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неприятно!

И аз имах кошмри, такива гадости сънувах по едно време, че ме беше страх да си лягам. Продължиха няколко години (също като теб на 2 периода - в ранно детство, и в края на тийнейджърството)... и след това изчезнаха безследно, но идея си нямам каква е причината.

Сега сънувам рядко, и в повечето случаи приятни работи :ph34r:

Честно да си призная и аз имах периоди в които ме беше страх да легна да заспя........ Наистина е много неприятно човек да го е страх да заспи, да не сънува някой кошмар. Според някои хора, когато човек заспи, душата му напускала тялото и се пренася в астралния свят, но все още сънят е загадка за учените....... дори те самите не могат да дадат точна хипотеза какво точно става с човека по време на сън! Има само догадки и предположения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според някои хора, когато човек заспи, душата му напускала тялото и се пренася в астралния свят...

А дали е ядосана, когато човек го побутнат по време на сън, за да не хърка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравей, не знам дали вече си разрешил проблема си или дали поне си открил причините за него. Така или иначе, исках да ти кажа, че ако нямаш физиологически или очевидни стресови фактори, които да пораждат кошмарите ти, едва ли има някой тук може да ти помогне повече от това да те изслуша.

Аз също имам подобни преживявания. Ако изобщо сънувам нещо, то ще са кошмари с огромен процент смъртност в тях. Сънувала съм смъртта на близки и познати, сънувала съм собствената си смърт, при което изпитах такова чувство, каквото ще изпитам отново само в момента, когато наистина умирам. Като хладен повей в лятна нощ, спокойствие, че всичко е свършило, и компютър, който се изключва завинаги. Трябва да ти кажа, че това е един от малкото случаи, когато наистина съм се събуждала облята в студена пот. 3 пъти съм сънувала смъртта на хора и на следващия ден се е оказвало, че наистина има покойници.

И в крайна сметка никой нищо не може да направи. И да ми кажат, че сънищата ми са породени от страх от смъртта или от раздялата ми с близки хора, едва ли нещо ще се промени. Може би е така и какво от това... Съветвам те да се научиш да приемеш и да живееш със сънищата си, така както се учиш да приемаш и да живееш със страховете си. Всеки ден е борба. Може би, ако приемеш, че всеки сън е кошмар и че това не е чак толкова страшно или че поне можеш да живееш с това, нещата ще си дойдат на мястото.

Поздрави

Редактирано от marisa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко се дължи на стреса, това е основната причина за продължителни кошмари. Вътрешното "аз" протестира и изплува по време на сън, има нужда от промяна, нещо не е наред, макар и в будно състояние да си мислите, че сте ОК. ПРОМЯНА на заобикалящата среда, разходки сред природата по много, смяна на хората, работата и други най-различни неща. Аз например докато съм в България се чувствам доста стресиран като цяло, но щом я напусна нещата се оправят. Може да прозвучи странно, но е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единият вариант е от стрес и преумора, а другият е да си имаш някаква случка в детството си, и в бъдеще да си си припомнил подсъзнателно за нея и сега пак да те гонят кошмарите. Опитай се да си спомниш за такава случка, и кошмарите ще спрат. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве той автора какъв ужас преживя в една баня ( от тогава и го няма повече във форума ) ... кошмарите в сънищата сигурно от тогава ги приема като еротични масажи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки човек понякога сънува кошмари и в това няма нищо лошо - тези сънища ни помагат да открием предишни душевни травми и да вземем мерки за да се освободим от тях.Понякога кошмарите са сигнал за болестно състояние на организма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По National Geographic гледах че сънищата и кошмарите, които сънуваме са резултат от натискът над гръбнакът ни. Пробвай да не спиш по корем и опитай да сложиш нещо меко под гърбът като някоя мека възглавничка и испий една чаша с прясно мляко преди лягане или една лъжица мед. По National Geographic не споменаха за евентуално решение на честото сънуване на кошмарите и това е по мое предположение, понеже при мене опитът с лъжицата мед и чашата с мляко помогна.

Редактирано от joniop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По National Geographic гледах че сънищата и кошмарите, които сънуваме са резултат от натискът над гръбнакът ни. Пробвай да не спиш по корем и опитай да сложиш нещо меко под гърбът като някоя мека възглавничка и испий една чаша с прясно мляко преди лягане или една лъжица мед. По National Geographic не споменаха за евентуално решение на честото сънуване на кошмарите и това е по мое предположение, понеже при мене опитът с лъжицата мед и чашата с мляко помогна.

При мен с мед се оправи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сънуваме кошмари?

Цитат

Излишно е да казваме, че кошмарите предизвикват изключително неприятни емоции. Но се оказва, че ужасните сънища не са нищо повече от нашите собствени вътрешни страхове и кошмарите могат да бъдат много полезни, разказва Live Science.

Ще се учудите, но всъщност кошмарите ни помагат да се справим със стреса. Мозъкът възприема сънищата като съвсем реална случка, която при събуждане ще се превърне в спомен. Идеята на кошмарите е да ни подготвят за ситуация, в която може да попаднем в реалния живот и благодарение на тях ще бъдем напълно готови, когато това се случи.

Кошмарите са полезни за нашето оцеляване, в противен случай вероятно щяха да бъдат премахнати от еволюцията, заяви Диърдри Барет (Deirdre Barrett), психолог в Харвардския университет. Барет обяснява, че кошмарите действат като начин за фокусиране на вниманието на човека по въпроси, за които трябва мозъкът му да отговори.

"Кошмарите вероятно са се появили и запазили в процеса на еволюцията, за да ни накарат да се безпокоим за потенциални опасности", каза Барет. "Дори и посттравматични кошмари, които отново ни травмират, може да са били полезни за предците ни многократно, когато диво животно, което ги е нападало или вражеско племе, които биа могли да се върнат и нападнат отново".

Но този еволюционен сигнал за тревога може да не е толкова полезен в днешния свят.

Ако сънуваме неприятен сън, това означава, че „вътрешния ни свят” изисква спешно внимание, заради натрупан стрес. Често причината за него е суматохата на ежедневните грижи и отговорности. Така че, опитайте се да си спомните всички плашещи изображения и се опитайте да определите за каква част от живота ви се отнасят и какво трябва да промените.

Ето няколко причини да сънувате лоши сънища:
- Ако сънувате, че падате, най-вероятно се страхувате да не загуби контрол върху дадена ситуация;
- Сън, в който някой ви преследва може да бъде свързан с някаква травма, най-често от детството ви;
- Ако убивате някого насън, често значи, че имате проблем с този човек, но в ежедневието си не позволявате на тези емоции да „излязат навън”;
- Ако убиват вас, може да значи, че имате страх от някого от семейството ви.

Кошмарите са склонни да се повтарят, когато не обръщате достатъчно внимание. Ако намерите смелост да дешифрирате съобщението и да предприеме подходящи действия, кошмарите ще спрат веднага. Ако се опитвате да смените позицията си на спане или правите други опити да спрете да сънувате този сън, най-вероятно ще претърпявате неуспех, докато не преодолеете конкретния проблем.

Ако кошмарите са особено натрапчиви и са по-често от веднъж месечно могат да повлияят на здравето ви. И не само на психическото. Недоспиването и стресът от това, което виждате насън, могат да доведат до различни заболявания.

Поради фактът, че психиката и физиката ни са тясно свързани кошмарите могат да бъдат причинени от физиологични проблеми, като астма. Затрудненото дишане може да провокира мозъка са се подготви за наближаващи тежки ситуации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

A, много Мойри тука бе...

Откак си имам тъща, кошмари не съм сънувал.:clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, язе написа:

A, много Мойри тука бе...

Откак си имам тъща, кошмари не съм сънувал.:clown:

Преди години не можах да вляза в профила си и регистрирах втората Мойра. :)

Щом не сънуваш кошмари, значи си случил на тъща. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, Мойра написа:

Щом не сънуваш кошмари, значи си случил на тъща. ;)

Ами... просто спрях да спя. Защото тъщата е едно кръвожадно създание, което само това чака. Дремвам докат съм на работа. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.03.2017 г. в 20:47, язе написа:

Ами... просто спрях да спя. Защото тъщата е едно кръвожадно създание, което само това чака. Дремвам докат съм на работа. ;)

:lol6:

той да те чуе шефа ти - и там ще ти се случат кошмари, ама не спейки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Съмнявам се. И той има тъща...ще ми влезе в положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, язе написа:

Съмнявам се. И той има тъща...ще ми влезе в положение.

ясно, то сигурно и секс трудно правите а - като има тъща в къщата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ние не си позволяваме да задремем, ти за секс говориш... Какво беше това всъщност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, язе написа:

Ние не си позволяваме да задремем, ти за секс говориш... Какво беше това всъщност?

що не питаш тъщата

:wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

що не питаш тъщата

:wub:

Маааалиййййй...:scared2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е наивно и/или да не ми вярвате !

Като дете подобен проблем имах - по едно време все страхотии сънувах...

Тогава майка ми ми каза , когато заспивам да си мисля , ако се появи страхотия да не чакам , ами сам да се събуждам и после на другата страна пак нани . Случи ми се тогава , появи се Лошотията в съня ми , пък аз й казвам :" Ако не се махнеш веднага , ей сега ще се събудя ! " . И тя си отиде без да става нужда да се събуждам......

После малко по малко се научих да си "управлявам" сънищата ! Заспивал съм с нерешен , труден въпрос в главата и в съня си намирам решение или подсказка някаква....А бе какви ги плещя -  задачи ще ти решавам ! Спя като тъпан ! Само да ми замирише на възглавница и "припадам"....:)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като дете все сънувах, че се претрепвам падайки от високо. Паааадам и тамън да се размажа на тротоара, се събуждам... паднал от леглото. Сега имам фобия от височини... и високи жени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.03.2017 г. в 23:25, язе написа:

Като дете все сънувах, че се претрепвам падайки от високо. Паааадам и тамън да се размажа на тротоара, се събуждам... паднал от леглото. Сега имам фобия от височини... и високи жени.

Попадала съм на едно обяснение на такъв род сънища. Повечето подобни кошмари се създават от хаотични асоциации, предизвикани от усещанията ни, докато спим. Кошмарът, който може да е много сложен и заплетен сън, в който преминават дни и години с всякакви подробности, всъщност се случва за няколко секунди след въпросното по-силно усещане с причина отвън или вътре в тялото (напр. от храносмилането, изтръпнала ръка и пр.) в обратен ред. Тоест сънят се развива отзад-напред, ти падаш и мозъкът "навързва" останалото. Някой ти капва вода на лицето, докато спиш, и сънуваш корабокрушение.

А за фобията от високи жени не знам... и на мен ми изглеждат странни )

Редактирано от witness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...