Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с ТВ outa ! Моля ви за помощ

Препоръчан отговор

Проблемът ми е следният , свързал съм видеокартата с кабела и с телевизора мисля че съм направил правилните настройки обаче образът ми е разтроен и много премята картината видео картата ми е АСУС ! МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемът ми е следният , свързал съм видеокартата с кабела и с телевизора мисля че съм направил правилните настройки обаче образът ми е разтроен и много премята картината видео картата ми е АСУС ! МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ !

<{POST_SNAPBACK}>

Това би трябвало да ти помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава може причината да е в кабела или във входа на телевизора.Поне при мен беше второто и се наложи да го почиствам със спрей.

EDIT: Извади и кабела на кабелната телевизия от телевизора.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА четох че трябва да го извадя и го направих а какъв отчно кабел трябва да е и с какво да си почистия буксите на ТВ то 10х :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ДА четох че трябва да го извадя и го направих а какъв отчно кабел трябва да е и с какво да си почистия буксите на ТВ то 10х :offtopic_s:

<{POST_SNAPBACK}>

Кабела трябва да е такъв, който да е подходящ за TV Out, съответно за входа на телевизора (S-Video - SCART или друга конфигурация, но не си дал конкретна информация).Случва се и кабелът да е некачествен, така че не изключвай този вариант.Освен това, съм чел, че дължина на кабела над 10 метра също може да е причина за влошено качество на картината.

Ето още едно ръководство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и аз да задам един въпрос пък дано да ми отговорите. Купих си вчера нов телевизор Panasonic Quintrix F и много съм надъхън да гледам на него филми от компа.Купих си кабел който от едната страна е S-Video за тв аута от компа с 4 пина е а от другата стана е с чинч все още не съм си купил преходник за скарт букса към тв-то но както и да е включвам чинча във видео изхода на тв-то и пак вадя картина но картината е отрязана от всякаде и като прехварля сигнала после не мога да го превърля обратно на пц-то щото лентата на състоянието отдолу е отрязана напълно. Трябваше да спомена че съм с NVidia GF4 и че прехвърлям картината от монитора напълно а не я клонирам т.е. използвам тв-то като монитор.

Пробвам и чрез клониране но тогава пък когато пусна филм на BS плеяра имам само черен екран със субтитри иначе това отрязване на картината го няма. И друго в книжката на тв-то пише следното "Този тв да не се включва към компютър с извод TTL 5,V" - какво подяволите означава това. Pls помогнете че съм новак и незнам! :bye:

Редактирано от injenera (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами там където са настройките на NVIDIA има едно Full Screen Video и едно падащо меню Full Screen Device избери Secondary Display и виж дали ще стане. А защо не клонираш образа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми де да знам щото ми се вижда ненужно на компа и на тв-то да вървят едно и също ама ако няма друг начин, но мисля че съм пробвал това което ти ми казваш и проблема беше че имаше картина само без субтитри. А за втората част от въпроса знаеш ли нещо за TTL изхода какво се има впредвид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ААА ти нямаш субтитри, значи отиваш в BSplayer на опции после настроийки, избираш вляво субтитри и после отмяташ вдясно показвай субтитрите чрез оверлей

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така стана мерси браточка. В книжката още пише " Продължителното използване на този тв с който и дае комп-р може да предизвика постояна сянка в/у екрана, тази повреда на кинескопа е неубратима." Какво мислиш за това а ? Трява ли да се правят някъкви допълнителни настройки на резолюцията или де да знам ако знаеш кажи :) !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване