Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много гаден проблем с компютъра

Препоръчан отговор

Чакайте какви конфигурации.Човека има определен проблем и иска помощ.Ние конфигурации ще му препоръчваме при положение , че няма пари за това!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурацията която съм предложил аз е 409 лева, ти беше казал да събере 600,тоест 200 лева отгоре,отколкото за предложената от мен конфигурация.200 лева са 50% от 400 лева.

Разбрали ме,защото аз не убяснявам хубаво?

По математика успя ли да изкласиш ? По български с тея "убясняния" със сигурност не си а като ти гледам изчисленията и по математика толкова ... :cool:

Автора на темата остави тея "нови" конфигурации които ти предлагат.

Сменяш местата на рама - тестваш

Махаш едната плочка - тестваш

Махаш другата плочка - тестваш

Ако се окаже това проблема карай само с едната за първо време или си намери от някъде още една... ще е без пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спря да ми прави тоя проблем, но само за няколко дена... (3-4) Сега пак се почна и избеснявам!!! Моля ви кажете как да го оправя защото накрая ще изхвърля това жалко подобие на компютър през прозореца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Спря се за 1 месец и пак се почна... Дали някой не ми прави мизерии? Все пак държа апаче и му сървър на компютъра и имам проблем с този udp flood.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, оцели! Ето снимки на конфигурацията:

post-201739-1272227190,25_thumb.png

post-201739-1272227194,23_thumb.png

1. размени паметите на dimm1 и dimm2 - сложил си бързата дето е с ниски тайминги първа - на слота до процесора и това кара втората да работи на тия тайминги и тя се дъни. като размешиш местата на паметите ще стане обратното - двете памети ще работят на таймингите на по бавната (тоест бързата може да работи бавно, но не и обратно - бавната да работи бързо). таймнигите се вземат от паметта на първия зает слот най близко до процесора (тоест ако имаш 4 слота и едната е на dimm3, а другата на dimm4 таймингите ще се определят от тая на dimm3). ако ползваш вграденото видео е нормално при проблем с паметите да е отрази и на видеото - като артефакти в картината или черен екран

2. какво ти е захранването - марка?

3. почисти паметите и тествай http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html

4. http://store2.data.bg/professor/HTML/BSOD/bsod.html

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ms6337.jpg

Това е кондензатор.Не тряба да е надут,както някои от тези на снимката.Не трябва също да са изтекли и окислени.

Все пак виж радиатора на проца дали пари ,защото 20 градуса ми се вида нереално,освен ако не живееш на северния полюс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Относно рам паметите до колкото виждам на снимката която съм дал на DIMM1 е 256 (тоест онази с по-малкия тайминг), а на DIMM2 е 512-ката...?

Както вече казах подути кондензатори нямам. Температурата на процесора ми е 20 градуса защото използвам една вентилаторна печка с която го охлаждам.

На захранването незнам каква му е марката, но знам модела. LPJ2-20 350W

Редактирано от anonim (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В биоса при настройките за процесора имам опция Thermal Protect SHUTDOWN която е включена. Да не би нещо заради нея да става така?

Не,това е защита от прегряване.Извади пак батерията на биос-а.Ако пак има проблем,размени местата на плочките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Да. На дънната платка потърси малка плоска батерия - като тези за ръчните часовници, но с по-голям диаметър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Да. На дънната платка потърси малка плоска батерия - като тези за ръчните часовници, но с по-голям диаметър.

Да знам я аз къде е,но защо да я вадя? А и тя май е закрепена перманентно, тоест ще трябва да счупя зъбците които я придържат за да я извадя... :X

Редактирано от anonim (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да знам я аз къде е,но защо да я вадя? А и тя май е закрепена перманентно, тоест ще трябва да счупя зъбците които я придържат за да я извадя... :X

Батерията се вади за неколко минути,за да се рестартира БИОС-а(освен ако не го напрайш с джъмпера)! http://i35.tinypic.com/153sche.jpg натисни пластината,оградена в кръгчето в посоката,в която е показано и батерията буквално ще изхвръкне,нема нужда да чупиш нещо,доколкото ми е известно нема батерия дето да е закрепена за постоянно!

Редактирано от gniasanie (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не не е ,натискаш пластинката и тя ще изкочи.

изчакаи няколко минутки и пак я сложи. по този начин се нулират настройките на биоса.

после си настройваш биос както искаш... :)

p.s. това се прави при напълно изгасен комп :) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както каза К и к е,машината трябва да е напълно изгасена-не само от захранването,а и от контакта-за да е по-сигурно.След като махнеш кабела от компа,изчакай 5-6 минути,и махни батерията за още толкова време.След това я сложи пак,след нея е кабела и накрая пусни компа за да видиш какъв е ефекта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не не е ,натискаш пластинката и тя ще изкочи.

изчакаи няколко минутки и пак я сложи. по този начин се нулират настройките на биоса.

после си настройваш биос както искаш... :)

p.s. това се прави при напълно изгасен комп :wors::no-no:

Но не виждам какво общо има биоса с този проблем...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по този начин се нулират настройките на биоса.

аз съм го написал....... друг е въпроса ти какво виждаш.....????????? :) :) :):P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване