Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

µTorrent - въпроси, проблеми и дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Не е до настройки. Колкото по-бързо се свалят файлове, толкова повече е цялостното натоварване на системата. Тук голяма роля играе и самата ти конфигурация. Когато дискът е претоварен, скоростта автоматично се намалява за да се избегне това. Препоръчвам ти да ъпгрейднеш системата си с повече рам, или по-бърз процесор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

1. Отидете в Hастройки --> Разширени и променете 2 от настройките:     · offers.left_rail_offer_enabled     · offers.sponsored_torrent_offer_enabled 2. Променете ги на FALSE и рестартирайте торе

Причината е в това че по безжична мрежа скоростите не се достигат напълно, докато при етернет спокойно се достигат теоретичните 100 мбит/с.

Не успях да разбера отговаряш ли на някой или задаваш въпрос? Във всеки случай сам си си отговорил със шота. Махаш отметките на това което не искаш да теглиш а за да видиш цялото име на файла теглиш

Публикувани изображения

Не е до настройки.

Колкото по-бързо се свалят файлове, толкова повече е цялостното натоварване на системата. Тук голяма роля играе и самата ти конфигурация.

Когато дискът е претоварен, скоростта автоматично се намалява за да се избегне това. Препоръчвам ти да ъпгрейднеш системата си с повече рам, или по-бърз процесор.

Системата ми е : Notebook, Core 2 Duo 7500 (2.2 Ghz), 2 x 1GB RAM, 160 HD (5400 RPM), nVidia 8600 GS (256 MB)

Проблемът е само с utorrent, при Биткомет няма пренатоварване, много ми е странно.

Мисля, че не е до системата ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата ми е : Notebook, Core 2 Duo 7500 (2.2 Ghz), 2 x 1GB RAM, 160 HD (5400 RPM), nVidia 8600 GS (256 MB)

Проблемът е само с utorrent, при Биткомет няма пренатоварване, много ми е странно.

Мисля, че не е до системата ?

Пробвай да не е от сиковия кеш.

На моята кофа съм настроил така:

post-132587-1202736777_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем и въпрос.. Значи, :

През uTorrent тегля със скорост под 100 кб/с, а през BitComet със скорост над 700 кб/с, някога достига и до 1200 кб/с.

Това е проблема, а въпроса е:

Има ли някаква програма с която да си увелича скоростта на теглене на файлове през торент-клиента uTorrent? Знам, че има няк'ви за BitComet, ама за другия клиент не знам..

Ааа, и за ъплоуд да си кача скоростта, щото през Комета качвам със 120 кб/с, а през торента със 2-3 кб/с

Ако може да се направи нещо, ви моля да помогнете ! Предварително благодаря ! Публикувано изображение

Редактирано от SentLorlpMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем и въпрос.. Значи, :

През uTorrent тегля със скорост под 100 кб/с, а през BitComet със скорост над 700 кб/с, някога достига и до 1200 кб/с.

Това е проблема, а въпроса е:

Има ли някаква програма с която да си увелича скоростта на теглене на файлове през торент-клиента uTorrent? Знам, че има няк'ви за BitComet, ама за другия клиент не знам..

Ааа, и за ъплоуд да си кача скоростта, щото през Комета качвам със 120 кб/с, а през торента със 2-3 кб/с

Ако може да се направи нещо, ви моля да помогнете ! Предварително благодаря ! Публикувано изображение

Не може при еднакви други условия да сваляш веднъж със 100 друг път с 1200 кб/с и да качваш венъж с 2-3 друг път с 120 кб/с. Още повече че трудно се постигат "еднакви" условия.

Това което можеш да провериш в уторента е дали долу в средата иконката е зелено кръгче или жълт триъгълник (тоест дали има проблеми с връзката) и дали нямаш някакви лимити в настройките за сваляне и качване

Редактирано от yanpet (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте!Със utorrent 1.7.5 съм и наблюдавам следния проблем:когато сложа отметка за ограничаване на скороста за ъплоуд или даунлоуд(примерно 1000 кб) ако някой тегли от мен или аз от някъде скороста е доста над 1000 кб-та,твъпреки,че съм сложил отметки!Доста ми товари компа и май мисля да се върна към версия 1.6.0 -там всичко си беше о`кей!Някой да е имал подобен проблем ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Със utorrent 1.7.5 съм и наблюдавам следния проблем:когато сложа отметка за ограничаване на скороста за ъплоуд или даунлоуд(примерно 1000 кб) ако някой тегли от мен или аз от някъде скороста е доста над 1000 кб-та,твъпреки,че съм сложил отметки!Доста ми товари компа и май мисля да се върна към версия 1.6.0 -там всичко си беше о`кей!Някой да е имал подобен проблем ?

Във настройките (Preferences/Bittorrent) има една опция "Limit local peer bandwidth", включи я да видиш ще има ли ефект.

Актуалната верия е 1.7.7, по-добре сложи нея вместо да се връщаш назад.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добро утро,ранобудници.Незная дали е задаван този въпрос,но ще се радвам на някакво обяснение,а може и решение.Ползвам µTorrent 1.7.7,проблема е,че след като изтегля някой торент се сийдва 2-3 дена ,а после ми изчезват всички фаилове от компютъра,все едно не съм го теглила и се налага да го тегля 2 път.Какво ги трие,и защо?Този месец ми го направи за 3 път.Не правя нищо.Нито ги трия нито ги местя.Просто ги оставям да се сийдват и след няколко дена като си пусна компа няма нищо.Безследно изчезнали.Само µTorrent ми показва че има грешка защото тези фаилове липсват на моя компютър.Дори даунлоуд иконата липсва ,все едно не съм ги теглила.Крайно неприятно е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам на всички с високи скорости да минат на последната алфа!Аз например на бая дърта щайга дърпам с по 5 до 8 мб/с и няма проблеми.Но по принцип като теглиш със здрава скорост е нормално харда да се натоварва и просто да зяпаш докато се изтегли и компа се освести.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,при мен uTorrent използва почти 100% от рамта (512mb)при сваляне с 2-3МБ,с бит комета версия 0.70 нямам този проблем.А ми се струва че кометата работи и по-стабилно,дори дърпа с по-голяма скорост.Това е при моята машина която не е много мощна.Дано съм помогнал.Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале, мале, малееее! Аз тегля с 300 кб/с, а ъплоудвам с 590 кб/с

Ето вижте:

Публикувано изображение

Аз такова чудо не съм виждал. Важното е, че скоростта е постоянна. До преди 6 часа беше 30 кб/с, после стана 300 кб/с, от около 3 часа е 590 кб/с. Пада до 520 кб/с и пак се вдига. ;)

От какво може да е това нещо?

Редактирано от SentLorlpMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да се е свързал някой лийчър близо до тебе в стария ми апартамент със един съсед развивахме до 3мб през торент връзка : )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале, мале, малееее! Аз тегля с 300 кб/с, а ъплоудвам с 590 кб/с

Ето вижте:

Публикувано изображение

Аз такова чудо не съм виждал. Важното е, че скоростта е постоянна. До преди 6 часа беше 30 кб/с, после стана 300 кб/с, от около 3 часа е 590 кб/с. Пада до 520 кб/с и пак се вдига. ;)

От какво може да е това нещо?

Значи, не са кб/с (кбита/с), а са кБ/с (кБайта/с).

Чукни долу на таба "Пиъри" и виж там адресите на тези които теглят от теб. Сигурно има някой от твойта локална мрежа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте имам малък проблем с uTorrent,проблема е следния след като се обнови до последната ВЕТА (1.8 Build 9137) загубва връзка с тракера на замунда,когато съм с последната финал версия ( 1.7.7 Stable)нямам този проблем. Сега някои ще кажат да си стоя с финала,ама аз искам да видя и новите бетички.Та проблема ми нагледно: post-4996-1206259967_thumb.jpg Предварително благодаря на отзовалите се

Редактирано от mek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е включен utorrent не мога да отварям уеб страници. Не свалям нищо, само качвам (има трафик). Ограничил съм връзките на utorrent до 50, но колкото и да са няма промяна. Спра ли програмата всичко се оправя и сайтовете вече се отварят без проблем. Нямам защитна стена, с Win XP SP2 съм. Как да реша проблема ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е включен utorrent не мога да отварям уеб страници. Не свалям нищо, само качвам (има трафик). Ограничил съм връзките на utorrent до 50, но колкото и да са няма промяна. Спра ли програмата всичко се оправя и сайтовете вече се отварят без проблем.

Нямам защитна стена, с Win XP SP2 съм.

Как да реша проблема ?

Здравей,преди около 2 месеца го имах същия проблем,излезе от невиделица бях много доволен от utorrent версия 1.8.6 ,но,какво ли не се опитвах и нищо не ставаше и в крайна сметка се върнах на BitComet 0.61 и за сега нямам проблеми с него.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е включен utorrent не мога да отварям уеб страници. Не свалям нищо, само качвам (има трафик). Ограничил съм връзките на utorrent до 50, но колкото и да са няма промяна. Спра ли програмата всичко се оправя и сайтовете вече се отварят без проблем.

Нямам защитна стена, с Win XP SP2 съм.

Как да реша проблема ?

А колко ти е разрешената (платената) скорост на качване и с колко качваш с уторента. Ако той ти е заел цялата лента е нормално да имаш проблеми със свалянето. Нали за да отвориш някаква страница трябва и да изпратиш заявка (т.е да качиш) и после да започнеш да сваляш. Ограничи си upload-a на не повече от 75% от максималната разрешена
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте, Имам един лаптоп с Vista. Пусна ли uTorrent Интернетът във Firefox изчезва. Просто не може да зареди нито една страница. Седи бял екран и ми пише Waitng for xxx.com to respond, а различните IM клиенти си работят без проблем. Когато спра uTorrent, положението е така още 10 минути, след което интернета като че ли се отпушва и всичко започва да лети. Имам още един компютър в мрежата, който със uTorrent включен продължава да си работи съвсем прилично. На какво се дължи проблемът? Изключвах DHT, променях броя на конекциите, но нищо не помага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли превод на български за Torrent 1.7.7 Build 8179? В опцията за смяна на език няма нищо друго освен английски!

Публикувано изображение

При мен защо има и български

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам един лаптоп с Vista. Пусна ли uTorrent Интернетът във Firefox изчезва. Просто не може да зареди нито една страница. Седи бял екран и ми пише Waitng for xxx.com to respond, а различните IM клиенти си работят без проблем. Когато спра uTorrent, положението е така още 10 минути, след което интернета като че ли се отпушва и всичко започва да лети. Имам още един компютър в мрежата, който със uTorrent включен продължава да си работи съвсем прилично. На какво се дължи проблемът? Изключвах DHT, променях броя на конекциите, но нищо не помага.

И при мен се забавя браузването - "... той ти е заел цялата лента". Зависи колко торента са активни, колко връзки имаш за един торент...

Отговора може би е през един пост над твоя :P .

ПП.

Ако не знаеш колко ти е 75-80% от разрешената скорост за upload, в Options/Preferences->Connection:Upload сложи отметка на Automatic.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен се забавя браузването - "... той ти е заел цялата лента". Зависи колко торента са активни, колко връзки имаш за един торент...

Отговора може би е през един пост над твоя :wors: .

ПП.

Ако не знаеш колко ти е 75-80% от разрешената скорост за upload, в Options/Preferences->Connection:Upload сложи отметка на Automatic.

Само където това става само на лаптопа, дори да спра всички торенти. Само ако отворя utorrent и всичко спича. На другите компютри в мрежата не наблюдавам този проблем. Затова и питам тук за помощ.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само където това става само на лаптопа, дори да спра всички торенти. Само ако отворя utorrent и всичко спича. На другите компютри в мрежата не наблюдавам този проблем. Затова и питам тук за помощ.

Съжалявам, нямам голям опит нито с лаптоп, нито с Vista.

Но като гледам във форума за Windows, както и във форума на µTorrent, много хора имат проблем с µTorrent и Vista. При XP големи проблеми не съм имал (за браузването си увеличавам "Number of simultaneous HTTP 1.x connections" от 4 на 10 - с TuneUp System Optimizer).

Някои казват да се изключи DHT Network. Други предлагат в опция BitTorrent да се намали Global Max connections на 230 и да се установи броя на upload slots на 4. Трети пък - да си смениш антивируса.

Но истината, според мен, е написана ето тук - какви са стъпките в зависимост от проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте

Днес си инсталирах ъпдейт за SP3 след което се появи проблем в µTorrent. В полето Tracker Status ми дава Offline (Timed Out) на всяка втора задача в клиента.. сийда също започна да куца сериозно Публикувано изображение Някой може ли да помогне, може ли да се отстрани проблема без да се налага да преинсталирам Windows?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия. Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.   Това, което съм направил до момента: -разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях! -Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира! -Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!     Моля за помощ и съвет! Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение! Благодаря Ви за отделеното време и внимание! Поздрави!      
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване