Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

µTorrent - въпроси, проблеми и дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Професоре това дето предлагаш да чета не само че съм го чел....но и пробвал.Да за ъпдейтите е...но като го спра спира и uTorrent.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

1. Отидете в Hастройки --> Разширени и променете 2 от настройките:     · offers.left_rail_offer_enabled     · offers.sponsored_torrent_offer_enabled 2. Променете ги на FALSE и рестартирайте торе

Причината е в това че по безжична мрежа скоростите не се достигат напълно, докато при етернет спокойно се достигат теоретичните 100 мбит/с.

Не успях да разбера отговаряш ли на някой или задаваш въпрос? Във всеки случай сам си си отговорил със шота. Махаш отметките на това което не искаш да теглиш а за да видиш цялото име на файла теглиш

Публикувани изображения

нека и аз да задам въпросче все по често ми се случва да тегля от чужбина торенти но магнитни, проблема е че като се отвори магнит и по подразбиране отива в папка C а там са ми свободни по 2-3GB и ако нещо е по голямо не може да се изтегли как да направя така че магнита да отива в D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нека и аз да задам въпросче

все по често ми се случва да тегля от чужбина торенти но магнитни, проблема е че като се отвори магнит и по подразбиране отива в папка C

а там са ми свободни по 2-3GB и ако нещо е по голямо не може да се изтегли

как да направя така че магнита да отива в D

Публикувано изображение

най горе ляво отметка и избираш d:\...

Професоре това дето предлагаш да чета не само че съм го чел....но и пробвал.Да за ъпдейтите е...но като го спра спира и uTorrent.

я деинсталирай протокола QoS от настройките на мрежовата карта и пак пробвай (щото при мен BITS си е на manual и не е стартиран пък си дърпам)... Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.....протокола QoS аз лично много отдавна съм си го деинсталирал,защото ми се вдига значително скороста на нета като цяло за всички ресурси в системата без да има никакви пречки,това е друга тема.Въпроса който разнищваме по горе беше защо различни програми като УТорент не работят.Background Intelligent Transfer Service при тебе е на настроен ръчно спрян и дърпаш защото в момента на отваряне на УТорент той се стартира.Но ако някоя програма или антивирус в системата на питащия по горе или той без да знае за какво служи е изключил този сервиз поради някаква незнайна причина няма да му работи.Този сервис е и един от препоръчваните за изключване в системите който няма последствия за правилната работа на ПС с цел да се оптимизира скоростта,но без него не сваля или едва едва тръгва нещо .Знам програми които автоматично изключват доста сервизи не само този за да може компютъра да работи наистина много леко и бързо след това,но са ми спирали и този сервиз.Това което пиша не е да се заяждам с когото и да е било,а защото съм имал същия проблем и аз, а се опитвам да помогна на друг с това което съм установил лично!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, купих си нов рутер - Linksys E1500. Всичко му е на 6, но когато започна да свалям торент с торент клиент ( работя с utorrent но пробвах и с flashget и пак същото ) компютъра се рестартира. Намалих скороста на сваляне до 500 kb/s и проблема изчезна. Забелязвам, че компа се рестартира при сваляне със скорост над 700 kb/s по груби наблюдения. Мислех, че проблема е в хаддиска, но при сканиране на двата дяла C и D на харда уиндоус не откри лоши сектори. Интересно е също така че когато свалям нещо с Download Manager няма проблеми да свали файлове с големина на Xvid филм със скорост на сваляне от порядъка на 1,4-1,5 Mb/s и отгоре. Също така си пратих и филм по скайпа и там също нямаше проблеми да се прати с големи скорости. Проблема се явява само когато свалям нещо с торент клиент. Проблема не е от рутера защото с лап топа тегля филми с по 5 Mb/s и отгоре без проблем.

П.С. Става дума за настолния ми комп, който приема безжичен интернет от рутера с ето този безжичен адаптер http://www.multirama...e-wua-0603.html . Предишния ми рутер беше D-Link DIR-615, проблема дойде след смяната на рутерите.

Очаквам предложения за справяне с проблема, мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Искам да попитам какви настойки трябва да му се направят на utorrenta ,за да използва пълния капацитет на интернет връзката.От година вече съм в София,в Студентски има неземен интернет.Във speedtest показва доста по-високи скорости,отколкото utorrenta достига,и изобщо като свалям разни файлове през mozillata скоростта рядко е под 7-8МБ/с с utorrenta никога не е над 3-4 МБ/секр ,по скайп изпращам със скорост 3-5МБ/сек utorrenta не е вдигал над 2 МБ/сек ъплоуд и още такива примери.Ако трябва да я сменя моля препоръчайте ми някоя по-добра,по-мое мнение Utorrent не е тоэа,което беше преди

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме какво е това ДХТ на програмата, и какви са тия, малки кв/б които тегли и зарежда доло лентата, и на статистиката през деня ми показва, че имам 30 кв/б свалено след като не съм теглил нищо през целия ден и няма торенти включени в програмата, казаха ми, че от това дхт било, и сички го имат, какво е това, и какви са тия минимални кв/б които показва на статистиката, и там доло, след като не тегля и не сийдвам,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DHT мрежата си е нужна да е включена.Показване на някакви минимални килобайти свалени и при мен ги има на празен ход,но не е фатално.А скоростта на сваляне на уторент при мен се вдига значително,когато махна отметката на лимит/ограничавай скоростта за uTP връзки/ и на протокол/включи контрол на скоростта uTP/.които при нова инсталация са си включени!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да попитам какви настойки трябва да му се направят на utorrenta ,за да използва пълния капацитет на интернет връзката.От година вече съм в София,в Студентски има неземен интернет.Във speedtest показва доста по-високи скорости,отколкото utorrenta достига,и изобщо като свалям разни файлове през mozillata скоростта рядко е под 7-8МБ/с с utorrenta никога не е над 3-4 МБ/секр ,по скайп изпращам със скорост 3-5МБ/сек utorrenta не е вдигал над 2 МБ/сек ъплоуд и още такива примери.Ако трябва да я сменя моля препоръчайте ми някоя по-добра,по-мое мнение Utorrent не е тоэа,което беше преди

Разберете хора,че за свалянето и качването не е важно само скоростта на нета ви и торент клиента,а много важно е с кого обменяш,от кого качваш...и аз почти никога не достигам лимита на връзката си,но какво да се прави,не всички са на бърз нет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл това си е нормално от програмата и тея минимални кв/б какво са всъщност? Не пречи разбрах, но ми е интересно?

Тези минимални кб/с са толкова малко,че дори са по близки до нулата,за което не си струва да ги мисли човек.Може би самата програма при свързването с сийдърите и пиърите си отчита нещо.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно тази опция-Максимален брой пиъри свързани за торент,при мене по подразбиране бяха 50,направих ги на 1000 и започнах да свалям с много по-висока скорост,като става дума за стар торент,който няма много сийдъри. Как е добре да е зададена тази опция? И има ли вариант за неограничен брой пиъри и бройката влияе ли наистина на скоростта на сваляне?

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно тази опция-Максимален брой пиъри свързани за торент,при мене по подразбиране бяха 50,направих ги на 1000 и започнах да свалям с много по-висока скорост,като става дума за стар торент,който няма много сийдъри. Как е добре да е зададена тази опция? И има ли вариант за неограничен брой пиъри и бройката влияе ли наистина на скоростта на сваляне?

Ама и вие сте 100% българи, никой не се и опитва да прочете help-а на програмата, да влезе в сайта на производителя, да потърси готови настройки и т.н.Защо не опиташ да си промениш стойността на max upload в Setup Guide от Options и да видиш как се отразява върху параметрите? Това е нещо като индивидуален калкулатор за оптимална работа на програмата (защото няма общовалидни настройки). Най-малкото, което можеш да направиш е да заложиш твоите изходни данни и да опиташ. Пък има и half-open...

Смисъл това си е нормално от програмата и тея минимални кв/б какво са всъщност? Не пречи разбрах, но ми е интересно?

Ако имаш firewall ще видиш, че дори без активен торент програмата иска връзка със сървъра на BitTorrent и други, което е причина за минималния трафик.

Поздрави.

post-211055-0-04241300-1335010125_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз до сега никога не съм писал в форуми да моля за помощ. Винаги съм се оправял сам, но това нещо ме озадачи. Прочетох тази тема и пробвах това което сте предложили на друг потребител със същия проблем (Ако си с Kaspersky, вкарай в Trusted Zone, даунлоуд и торент мениджърите и му задай да не им следи трафика - при мен така се реши проблема) Но при мен не се получи... Изключих си антивирусната(нод32 5) но при сваляне след 2-3 мин скороста пада драсастично(100% не е от интернета)...и от windows не е преинсталирал съм го 2 пъти и пак същото, което е много странно....с чисто нов хард съм няма и месец...нз какво да правя моля за помощ :(

post-323896-0-92716900-1335031173_thumb.

Редактирано от Fearless1989 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де знам, аз точно това питам, че дори да няма торенти пак ги има кв/б това е нормално така ли? При сички които ползват програмата ли ги има??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да деинсталираш антивирусната, за да разбереш дали изобщо е от нея. Иначе от настройките на НОД-а се указваше някъде, че µТорента не е браузър и няма нужда да му се проверява вссяка една сесия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да деинсталираш антивирусната, за да разбереш дали изобщо е от нея. Иначе от настройките на НОД-а се указваше някъде, че µТорента не е браузър и няма нужда да му се проверява вссяка една сесия.

Аз я деисталирах и пак е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам подобни проблеми, но процесорът ми се товари само при голям download. Стига 40-50 %, което си е много откъдето и да го погледнеш за някакви скапани торенти. Вярно, че и защитната стена и антивируса се товарят и те, но и да ги изключа, същата работа. Само дето общото натоварване е по-малко. Затова чакам чинно да се изтегли, каквото има да се тегли с голяма скорост и спирам тая скапана програма. Май пак ще минавам на BitComet. какви ли не оптимизации правих, но май-най-добрата оптимизация ще е делване на uTorent.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе батка къв ти процесор кви 5 лева...Дискът ти се претоварва то си го пише даже е и на български...

Пробвай с тези настройки как ще се държи торент клиента.

Публикувано изображение

П.С.Seven Below не ти го препоръчвам.За мен е боза :P

Редактирано от bo4y- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо затрих всички торенти и оставих само два. Натоварването на процесора спадна при upload. Не знам как ще е при download, но както и да е, може да се изтърпи 5-6 минути.

Абе батка къв ти процесор кви 5 лева...Дискът ти се претоварва то си го пише даже е и на български...

Публикувано изображение

При мен са точно тия настройки. Те трябва да са си стандартни, защото нищо не съм бутал. Въпреки това, процесорът ми се товари доста.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

И с тези настоики пак е съшата работа...тръгва добре а после след 1-2 мин пада скороста ...Който и торент да тегля все е така.

Редактирано от Fearless1989 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с тези настоики пак е съшата работа...тръгва добре а после след 1-2 мин пада скороста ...Който и торент да тегля все е така.

Ограничи си броя на връзките на торент клиента.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз до сега никога не съм писал в форуми да моля за помощ. Винаги съм се оправял сам, но това нещо ме озадачи. Прочетох тази тема http://www.kaldata.c...8A%D1%80%D0%B8/

и пробвах това което сте предложили на друг потребител със същия проблем (Ако си с Kaspersky, вкарай в Trusted Zone, даунлоуд и торент мениджърите и му задай да не им следи трафика - при мен така се реши проблема) Но при мен не се получи... Изключих си антивирусната(нод32 5) но при сваляне след 2-3 мин скороста пада драсастично(100% не е от интернета)...и от windows не е преинсталирал съм го 2 пъти и пак същото, което е много странно....с чисто нов хард съм няма и месец...нз какво да правя моля за помощ :(

виж дали ти е активен ДНА, ако е спри го и току виж си решиш проблема. :D

post-10050-0-52673800-1335040465_thumb.p

Редактирано от Kriwiq (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничи си броя на връзките на торент клиента.

Публикувано изображение

И това не помогна :(

виж дали ти е активен ДНА, ако е спри го и току виж си решиш проблема. :D

Изключих го но проблема си остава ... :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви промени по настройките на µTorrent след инсталацията правил ли си? Каква ти връзката с интернет от техническа страна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия. Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.   Това, което съм направил до момента: -разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях! -Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира! -Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!     Моля за помощ и съвет! Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение! Благодаря Ви за отделеното време и внимание! Поздрави!      
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване