Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

µTorrent - въпроси, проблеми и дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Именно това е че само когато го пусна компютъра лаги ! И си мисля че може и от някое вирусче да е ? Сега съм пуснал аваста да вършее из компютъра но можем само да се надяваме !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Аваста може и  нищо да не ти хване-поне при мен така стана.Инсталирах си SpybotSD2и с него успях да хвана 149 вируса.Изтрий всички настройки на uTorrent  от appdata -влез в Local-Temp и изтриваш всичко старо tmp,old и sqm свързано с uTorrent,после в Roaming и изтриваш папката uTorrent ако ти е останала и си инсталирай на чисто верията 3.0.0-компилацията 25440 -тя товари най малко.Другите компилаций не ги пробвай-повече товарят.Като го инсталираш-рестартирай торент клиента.  :)

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време насам ми се появи често и неочаквано това :

Публикувано изображение

Следва срив в браузъра или видеото...дисплея.

Проверих драйвера - най-новия и точен за моя компютър.....

....Докато не забелязах , че мизерията я прави UTorrent .

Инсталирах Malwarebytes ....и "престъпникът" беше изловен :

Публикувано изображение

Сривовете с дисплея спряха.

Оказа се обаче , че ми изтрива торенти които сийдвам....близо 40 до тук.

Несъвместимост между програми и драйвър или какво ?

Необходими настройки?

Моля за обяснение и помощ как "вълкът да е сит и агнето цяло" или друго решение !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли уторент е бил виновен,за спирането на работата на видео драйвъра!Причината,за да ти бъдат изтривани торентите,които сийдваш ,най-вероятно идва от Malwarebytes.Разгледай настройките,някъде да направиш разрешение за уторент,да не проверява самата програма.То ако има вирус в изтеглените торенти,при отварянето им,ще го хване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли уторент е бил виновен,за спирането на работата на видео драйвъра!Причината,за да ти бъдат изтривани торентите,които сийдваш ,най-вероятно идва от Malwarebytes.Разгледай настройките,някъде да направиш разрешение за уторент,да не проверява самата програма.То ако има вирус в изтеглените торенти,при отварянето им,ще го хване.

Спрях Malwarebytes и сривовете на " Display driver..." пак започнаха .

По външни наблюдения , това се случва при старт когато някой започне да изтегля сийд от мен...., Malwarebytes изтрива тъкмо тези торенти....другите (неизползваните) си стоят....вече почти не останаха.

Сещам се и още нещо - файловете със съдържанието ( филма примерно , а не самия торент файл) сe съхраняват в преносима памет Seagate....може би това е причината?

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По външни наблюдения , това се случва при старт когато някой започне да изтегля сийд от мен...., Malwarebytes изтрива тъкмо тези торенти....другите (неизползваните) си стоят....вече почти не останаха.

Сещам се и още нещо - файловете със съдържанието ( филма примерно , а не самия торент файл) сe съхраняват в преносима памет Seagate....може би това е причината?

Ти вече си открил злосторника-Malwarebytes!Изглежда яко ти е омазал системата,че и да го махнеш,пак да има поразии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Про версията на Малуера ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти вече си открил злосторника-Malwarebytes!Изглежда яко ти е омазал системата,че и да го махнеш,пак да има поразии.

Аз ли не се изразих разбираемо или Вие не сте ме разбрали ? Тъкмо Malwarebytes  спирайки това :

Публикувано изображение

спря да се срива драйвера . Проблемът е , че едновременно с това изтрива торента - може би по опция или така трябва !

За geneviev :

Да. Malwarebytes PRO 1.60.0.1800 , ъпгрейдвана и ъпдейтвана днес до 1.70.0.1100

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено Про версиите й правят проблеми с торентите или изобщо забраняват тегленето им.

По-добре я махни и сложи free версията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Сложих си новата версия 3.3.1 на uTorrent и след 2 минути KIS 2013 ми изписа,че има вредоносен файл в програмата!?Изтрих я и пак си сложих старата 3.2.3. Моля за коментари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си новата версия 3.3.1 на uTorrent и след 2 минути KIS 2013 ми изписа,че има вредоносен файл в програмата!?Изтрих я и пак си сложих старата 3.2.3. Моля за коментари?

На 3.3.1 новата е бета 29335 а иначе най новата е 3.3-29420 .Пробвах ги и двете и нямах проблеми.Рама им се държи много добре около 30-50МБ. но ми прави впечатление че трудно захапват пиъри и скоростта на качване е слаба.Явно при теб е проблема защото ги тествах по около три дена и не съм имал подобни проблеми.Да не си я дръпнал от някой фалшив сайт или антивирусната да не ти е в ред?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

KIS 2013 e oткачила...или може би си е набелязала някой торент за вирус! :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С KIS съм 5-та година,но на тази версия  µTorrent 3.3 Build 29420 Stable (626 KB) ми отчита гадинки!

Моята версия на уторент,до преди 5 минути беше 3.1.3. Ти ме амбицира да пробвам тази от линка.Обнових си я от тук и помен няма от вирус в нея! Още ли вярваш на твоя антивирус!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Името на съмнителния файл е : AdWere.Win32.iBryte.aacc

Име: Adware.Win32.iBryte.ааcc

Описание:

Забележка: Няма налично,специфично описание на този зловреден софтуер! Моля, вижте на общото описание на тази категория:

Adware

Adware (или Spyware) описва специфична група от троянски коне, които се опитват да компрометират,неприкосновеността на личните ви данни или ви дразнят с реклама. Adware обикновено,не унищожават файлове на вашия компютър, но могат да манипулират настройките на браузъра и други конфигурации! Adware може да събира лична информация или информация за вашия компютър в някои случаи.Обикновено описва софтуер, който е включен или е в пакет,с програма като плъгин за показване на реклами. Въпреки това, освен чe показва безвредни реклами, Adware може да събира конкретна информация на потребителя,със или без съгласието му.Изпраща събраната информация за потребителя,към централен сървър,за предоставяне на целева реклама.Някои от тях използват бисквитки, за да проследяват,кои сайтове посещава потребителят . 

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и всичко опира до параноята на кашпировски-я и вложените реклами в уторр

палите се сякаш пък някой е тръгнал точно вас да атакува

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто колегата се е притеснил и търси повече информация във форума.Няма нищо лошо в това-нали?  :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От известно време имам проблем при ползването на µtorrent - когато започна да свалям някой по-голям торент (над 4GB), скоростта на даунлоуд се качва до около 4МБ/сек и след това адски бързо пада, междувременно излиза предупреждение "Disc overloaded 100%"...Изчетох всички възможни форуми, ровичках по настройките на самата програма, инсталирах по-стари версии, но резултат няма. Носих си лаптопа в сервиз, защото ми казаха, че може харда ми да си заминава, но установиха, че всичко е наред. Дефрагментирах. Сменявах антивирусни...Промяна никаква. Някой друг да се е сблъсквал с това нещо?

P.S Пробвах различни торент клиенти и с тях нямам никакъв проблем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да направиш.При по висока скорост на сваляне и при по голям файл диска почти винаги в началото забива.и скоростта ще пада почти на нула.Просто изчакай някоя минута докато файла си намери място на диска и всичко ще си тръгне нормално.Ако сваляш 100ГБ.файл може и половин час ту да се вдига скоростта ,ту да пада докато не му стане кеф да тръгне нормално.И на сто сервиза да отидеш нищо не могат да направят.Инсталирай си 3.0.0-25440 или 25460 и по малко ще ти забива на 100% и по бързо ще отпуска за нормално сваляне. :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да направиш.При по висока скорост на сваляне и при по голям файл диска почти винаги в началото забива.и скоростта ще пада почти на нула.Просто изчакай някоя минута докато файла си намери място на диска и всичко ще си тръгне нормално.Ако сваляш 100ГБ.файл може и половин час ту да се вдига скоростта ,ту да пада докато не му стане кеф да тръгне нормално.И на сто сервиза да отидеш нищо не могат да направят.Инсталирай си 3.0.0-25440 или 25460 и по малко ще ти забива на 100% и по бързо ще отпуска за нормално сваляне. :nono:

Благодаря за инфо-то!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...когато започна да свалям някой по-голям торент (над 4GB), скоростта на даунлоуд се качва до около 4МБ/сек и след това адски бързо пада...

Ако искаш ,да не  ти пада скороста,при теглене си има настройки в Уторент за това!В настройките срещу „лимит„ излиза опции за глобален лимит на скороста,махаш отметките на трите.След това на „протокол„ махаш отметката на „Включи контрол на скороста(uTP)„

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,знам ,че доста е изписано из редица форуми за проблеми с utorrent,но никъде не намерих решение на моя проблем след много нощи четене..Ето го и него - Преди около 2 месеца си взех употребяван компютър с 1тб хард,на който беше запаметен профилът на предния собственик в замунда.Аз,като съвестен гражданин,излязох от неговия профил и влязох в моя.След което започнах да тегля и да запълвам този хард.Направи ми впечатление,че доста сийдвам,а не ми отчита каченото ,а само сваленото,смених няколко версии на utorrent и накрая сложих тая,с която съм на лаптопа ми и там ми отчита всичко качено - 1.8.5.Имаше малък прогрес,отчиташе ми част от каченото,но вече съм качил около 2тб (само на Resident evil 6 съм качил 1.200 tb),a рейтингът ми постоянно пада,свалил съм около 200гб ,90% от които златни торенти...Както казах,пробвах различни версии на utorrent,бях с антивирусна mse,сложих аваст free,пробвах и без антивирусна,изключен ми е firewall,и като сийдвам почти нон-стоп стрелкичките на абсолютно всички торенти ми стават червени,а сийдвам в това време и почти постоянно с 2-3 мб/с. и никакъв рейтинг не ми отчита на каченото,а само на сваленото ...Не знам какво да правя и аз,какви ли не настройки съм пробвал - никакъв резултат !Благодаря предварително за помощта !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

,а сийдвам в това време и почти постоянно с 2-3 мб/с. и никакъв рейтинг не ми отчита на каченото,а само на сваленото

Пробвал ли си, да изключиш DHT? Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от артлик
      Здравейте, проблема е следния, искам да си преинсталирам компа, от  хр на win 10 от флашка. Настроил съм биоса да стартира от usb то, и когато трябва да ми изпише Press any key to boot from CD/DVD  
      ми излиза това

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване