Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

µTorrent - въпроси, проблеми и дискусия (обединена)

Препоръчан отговор

Сигурно има остатъци, пробвай да почистиш регистрите с програмата Ccleaner, и пробвай да я инсталираш на ново или пробвай с друга версия. 

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Има ли начин да "върна" всички свалени торенти от папка utorent (AppData>Roaming>uTorent) в uTorent 3.0, които "изчезват" при внезапно спиране на лаптопа с работещ uTorent. По един мога да ги стартирам ,но те са много и не помня кой в коя папка е бил свален .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже как да намаля страничната лента(панела с категории) в uTorrent?При по старите версии като 2.2.1 или 3.0.0 тя се намаля до цифрите-добре.При 3.1.3 е почти до цифрите и пак бива но от 3.2 и нагоре до последната версия тя става все по голяма.Както са я подкарали скоро може да заема и половината екран и да не мога да я смалявам с мишката.Къде да пипна и каква настройка да променя за да мога да намаля страничната лента като при по старите версии-до цифрите?  :huh:

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже как да намаля страничната лента в uTorrent?При по старите версии като 2.2.1 или 3.0.0 тя се намаля до цифрите-добре.При 3.1.3 е почти до цифрите и пак бива но от 3.2 и нагоре до последната версия тя става все по голяма.Както са я подкарали скоро може да заема и половината екран и да не мога да я смалявам с мишката.Къде да пипна и каква настройка да променя за да мога да намаля страничната лента като при по старите версии-до цифрите?  :huh:

Коя странична лента - тази вляво, с "дървото" ли?

Казва се "Панел с категориите", можеш да я намалиш до определено положение - аз съм с 24" монитори не ми заема много - и да я скриеш с F7.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коя странична лента - тази вляво, с "дървото" ли?

Казва се "Панел с категориите", можеш да я намалиш до определено положение - аз съм с 24" монитори не ми заема много - и да я скриеш с F7.

Точно панела с категории-става все по голям.Пробвах с заместване на папката uTorrent в Roaming-на нова версия да сложа настройките на по стара версия но няма ефект.Няма ли някъде опция в разширени настройки на uTorrent да променя някой параметър и да свия лентата като при по старите версии?Голяма е в по новите версии,дразни и най вече заема излишно място.Желая и панела да е показан и лентата да е свита до категориите а не да заема почти половината екран. :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно панела с категории-става все по голям.Пробвах с заместване на папката uTorrent в Roaming-на нова версия да сложа настройките на по стара версия но няма ефект.Няма ли някъде опция в разширени настройки на uTorrent да променя някой параметър и да свия лентата като при по старите версии?Голяма е в по новите версии,дразни и най вече заема излишно място.Желая и панела да е показан и лентата да е свита до категориите а не да заема почти половината екран. :mad:

Сори, в разширените настройки се нагласят други неща - за визуалния интерфейс няма нищо. Успявам да разширя панела, но по-малко от определено положение не мога. При най-малка широчина на мен ми заема около 1/6 от екрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно панела с категории...

пробвахте ли да го преоразмерите с влачене на дясната линия на панела наляво? При мен малкимално свит е около 4cm. (uTorrent 3.4.2.33394

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробвахте ли да го преоразмерите с влачене на дясната линия на панела наляво? При мен малкимално свит е около 4cm. (uTorrent 3.4.2.33394

Панела има две плътни линии една до друга от дясно които се движат заедно-не могат една по една.Разширяването е без проблем но свиването е ограничено.Пробвах и последната версия на BitTorrent-имам чувството че панела беше широк близо 10 см и не се свиваше на ляво-направо смешна работа.

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Панела има две плътни линии една до друга от дясно които се движат заедно-не могат една по една.Разширяването е без проблем но свиването е ограничено.Пробвах и последната версия на BitTorrent-имам чувството че панела беше широк близо 10 см и не се свиваше на ляво-направо смешна работа.

Смешна - тъжна - това е. Само се чудя - за да ти е 10 см - с какъв р-р екран си ? Защото нали ти казах - на 24" е около 8 см 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Странен проблем ми се случи с юторент. С Windows XP SP3 съм. Изчезнаха ми торентите от интерфейса на програмата. Седят си там, където си седят в c:/Documents and Settings/.../Application Data, но ги няма в прозореца на програмата.

6e4bd3a1d55f83d2.PNG

Тук трябваше да има 50-ина торентчета

Нищо особено не съм правил, освен, че в последните дни спират тока по три-четири пъти на ден, и разбира се компа ми все е включен по това време - определено повлия на цялата работа на компа. 

Някакви идеи?

Пробвах преинстал на програмата с махане на профилните настройки, като преди това беккъпнах папката с торентчетата. Чиста инсталация. Сложих обратно папката - тцъ!

Ако се чудите на версията. Преинсталацията я направих с най-новата версия. След като не стана с нея я махнах и сложих тази.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри uTorrent  и се убеди, че процесът го няма в Task Manager. Иди в папката %appdata%\utorrent и вътре търси settings.dat и resume.dat. Преименувай ги на settings_.dat и resume_.dat. Сега намери settings.dat.old и resume.dat.old и им премахни .old.

Стартирай uTorrent.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не стана... Вероятно не се получи, защото бекъпа го направих вчера - когато сигурно е станала белята вече. Днес вече ми ги нямаше торентчетата... Гледам в Мрежата, че това е разпространен дерт... особено след краш (имах и един син екран, но той беше преди три четири дена). Вчера пак три-четири път спираха тока... Явно ще трябва ръчно да ги възстановя... :(

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръчно насипване (ре-хашване). Аз преди 3+ години имах такъв проблем и на ръка презакачих 350-ина торента. От тогава всичко на uTorrent е на дял D (файлове, настройки). Всъщност ключът от палатката е създаване на един празен текстови файл в папата, в която е uTorrent.exe, преименува се на settings.dat  и се стартира utorrent, който се настройва и е там! Завинаги :) Упс 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако са сваляни с настройки по подразбиране са си точно на място и трябва само utorrent да ги хашне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Здравейте! От няколко дена не мога да вдигна по-висока скорост от 500 КБ/с. Само в началото (когато пусна торента да се сваля) скоростта се вдига до 2-3 МБ/с, после пада рязко. От какво може да е този проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ръчно насипване (ре-хашване). Аз преди 3+ години имах такъв проблем и на ръка презакачих 350-ина торента. От тогава всичко на uTorrent е на дял D (файлове, настройки). Всъщност ключът от палатката е създаване на един празен текстови файл в папата, в която е uTorrent.exe, преименува се на settings.dat  и се стартира utorrent, който се настройва и е там! Завинаги :) Упс 

Това ми хареса, метнах exe файла в папка на "D-то", след което преместих в същата папка и файловете от %appdata%\utorrent   Сега надявам се и преинстал няма да ми затрие настройките и торентите, т.е. няма да се налага ако нещо се обърка ръчно да рехашвам всичко наново, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Здравейте , от доста време се чудя дали проблемът е в моята машина , програмата или просто интернетът не струва . От години ползвам utorrent  като програма за сваляне на торенти и проблема е  , че скоростта на сййд/ъплоуд е ужасно ниска ( някакви  5-6 кб/с ... ) и не мога да направя дори 0.3 коефициент за да драскам коментари , а пък лаптопа стои нон-стоп включен със месеци и работещ utorrent . Четох някъде , че трябвало да се правят някакви настройки по програмата , или пък от Защитната стена на уиндоуса . Ако може да ми дадете някакъв съвет какво да правя ? Или пък да сменя програмата , ако трябва ... защото в момента съм пуснал към 140 торента да се сййдват и нито един не иска да се закачи ли незнам и аз , но просто не качвам нищо . 

Благодаря предварително и се извинявам , ако темата не е за тук , просто не намерих друго по-подходящо място .

http://www.speedtest.net/result/3850940897.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш зададен лимит на скоростта на качване? Виж Настройки->Лимит->Глобален лимит на скоростта за качване. Там не трябва да има поставено тикче, а крайно вдясно в полето трябва да има стойност 0.

П.П. И какви са тия 140 торента за сийдване, ограничи ги до 10-тина и виж дали ще има промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с тия коефициенти още ли важи някъде при положение ,че масово вече се теглят магнити!?Причините при вас може да са много от доставчик и филтриран ъплоуд до настройки ,ползване на защитни стени,антивирусни и т.н.!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...и неотворен порт в рутъра.

Чудесен инструмент за отваряне на портове тук. Ползва се при спрян uTorrent клиент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори : 

1 ) Не нямам лимит , неограничена ми е скоростта  и пробвах със 10 , 5  с 50 торента , няма файда .

2 ) Нямам антивирусна 

3 ) Нямам рутер (директно с кабел съм )  и съответно запушени портове предполагам , че няма как да имам 

4 ) Звънях и според доставчика ми , всичко е наред и "би трябвало" да качвам с нормална скорост , различна от моите цифри кб/с .. 

Остава въпроса със защитната стена , от там не знам какво точно трябва да правя . Свалих и другите торенти , резултата е същия . :(

ПП И ето този скрийн е от уторента , не знам нещата дали трябва да са така >  http://prikachi.com/images.php?images/8/7678008R.png

Редактирано от JamesDean (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настройка->Връзка-> Горе 4 настройки отметнати, без Случаен порт

Настройка->Transfer Cap->Контрол на трафика - размаркиран

Настройка->Протокол->Кодиране на протокола->Форсирано

За отваряне на портове в стената - видеото долу:

https://www.youtube.com/watch?v=hLaJO3HFT2M

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта , направих всичко , но не се получава . Единствено не успях да намеря това за Transfer Cap > Размаркирано ...  но едва ли е от това . .Както и да е , няма да пиша коментари скоро време и това е , не е болка за умиране . Извинявайте , че ви занимавах .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На шота, който си дал по-горе, под Preferences, под General стои na 7. позиция в списъка Transfer Cap

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване