Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Явно неправилно отваряне А дали в рутъра не е отворен или в защитната стена?

Отворен е и на двете места,   катосъм го правил като по учебник, демек намерих ръководство, за да съм сигурен, че не обърквам нещо :)

Току що спрях защитната стена, пак пробвах порта - пак затворен... Да е от рутера... то там няма какво толкова да объркаш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

54 е максимална теоретична...

Да, бе. Горното беше теоретизиране на идеален макс. Иначе и overcap като добавиш ъм горните си обяснения и съвсем надолу слиза.

tremal,  пробвай myupnp - търси споделен в нета, защото вече не се предлага ато самостоятелен модул.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще ми трябва малко помощ, защото не съм убеден какво точно е UPnP. В тази връзка трябва ли да има "човка" в квадратчето в настройката "Пренасочвай UPnP портовете"? И като сме започнали - каква настройка се слага за "Криптиране на протокола" - изключено, включено или форсирано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай го на форсирано.Аз отдавна ползвам 3.1.2-26740 и съм много доволен-работи чудесно.Не ми товари RAM  и процесор а рутера ми е настроен на автоматик и достига скорост на сваляне 4.5 МБ а на качване до 5.4 МБ.Преди да се деинсталира uTorrent с настройките от контрол панел се запазва файла resume някъде другаде от папката Roaming-uTorrent за да не се налага да зареждаш наново всички тракери от торентите-инсталираш новата версия и с копиране и заместване слагаш файла resume в новата версия в roaming-uTorrent.Така всички торенти пак ще са ти активни в която и друга версия да си инсталирал.Колкото до максималният брой на връзките,с 200 или 400 ще работи в пъти по добре от колкото 2000 или 4000.Преди да копираш файла resume,правиш настройките на новата версия(същите папки като на старата-приложи-О.К) и се излиза от новата версия-копираш файла със заместване и след това стартираш новата версия.

7860738H.png

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай го на форсирано.

Аз май писах преди време - за да е независим utorrent от %userprofile% и да не си играе чове да копира каквото и да е, се слага някъде на несистемен дял utorrent.exe. В папката, където е изпълнимият файл се създава с notepad нов празен файл, който се преименува на settings.dat. При първото си стартиране програма създава останалите фалове и папки. И вече всичко си стои там и дори след преинсталация на ос, стартирането на програмата, започва от там, където е спряна преди преинсталацията на машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте, имам питане относно мю-торента, по повод проблем, който ми се появи наскоро.

Беше ми блокирал торент клиента и го деинсталирах и си инсталирах Биткомет.Той тегли два пъти по-бързо, но много ми се забавя интернета, 

Та, реших отново да си инсталирам Мю-торент. Изтеглих си последната версия от Бг-сайт, с препратка към официалния сайт на мю-торент. Когато подкарах екзето, Нода ми съобщи автоматично, че е сложил файл под карантина и ми изскочи съобщение от Firewall-а и избрах Allow access, след което инсталирах програмата. Направила съм го торента да тръгва с уиндоуса и сега, след като той зареди, ми излиза пак съобщението на Firewall-а, с което пак процедирам по същия начин (като излезе съобщението за блокирането, нямаше отметка за частните и за домашната мрежа, само за публичните и му дадох одобрение, без да променям отметките). Та въпроса ми е  - какво иска този мю-торент, слад като уж е изтглен от читав сайт и как да процедирам занапред?

Не уточних -  версията, с която съм сега, е 3.4.2.39744.

Редактирано от nikolbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та въпроса ми е  - какво иска този мю-торент, слад като уж е изтглен от читав сайт и как да процедирам занапред?

Иска да му влезеш в настройките, и да сложиш отметка на "Add Firewall exception".

Но тъй като в случая е намесен и NOD, препоръчвам следното - деинсталирай NOD и uTorrent, почисти хубаво остатъците и от двете програми, сложи си някоя хубава безплатна антивирусна (препоръчвам Panda Free Antivirus или Avast), и след това си инсталирай uTorrent наново. Като четеш внимателно опциите, които ти предлага при инсталация, и след това му зададеш и подходящите настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях изтеглил професионалната версия на програмата, но постоянно ми излизаха известия от Malwarebytes anti-malware, че блокира злонамерени файлове от един IP адрес и заради това я деинсталирах.Този път изтеглих  програмата от оригиналния сайт безплатната версия, но нещо я блокира и не ми дава никакъв достъп до програмата.!

post-341352-0-05416700-1428684929_thumb.

Редактирано от Georgi.145 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Може ли някой да ми каже как се изтрива група от торент задачи наведнъж?

Редактирано от Alpine Trail (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Може ли някой да ми каже как се изтрива група от торент задачи наведнъж?

кликане на първия, след това натискате и задържате клавиша Ctrl, след това кликове на следващите, които искате да изтриете и след като сте маркирал всичките функцията за изтриване (не знам как е в тази конкретна програма)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираш първата задача, натискаш Shift, маркираш последната, натискаш Del. Ако искаш през ред да маркираш, ползвай Ctrl и цъкай по нужните редове..

Упс, кептън, сори.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl се ползва при непоследователност на задачите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2-3 месеца, utorrent автоматично започна да зарежда собствената си страница в браузъра (chrome в случея), когато компютъра не се ползва определено време. Това става рядко, около 1-2 пъти в седмицата, но все пак е досадно.

Да подчертая, че това не е някакъв malware, просто нов рекламен приом. Въпросът ми е някой успял ли е да изключи този тип реклама ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш версия 2.2.1 и няма да е с реклами и други "екстри"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

И ще си има други скрити екстри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, ined написа:

С една дума и ти не знаеш, но трябваше да драснеш едно безмислено мнение.

Най-лесното все се гледа...стара версия. Като да ходиш на врачка вместо на лекар като си болен. Да те светна само, че 2.2.1 най-малкото не подържа изрядно торенти от "магнитни" връзки, тъй като опцията беше в ранна разработка все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До версия 3.3 utorrentа се инсталира в папка Програмни файлове(86) - има ограничение 330 пиара ; няма проблеми "магнитни" връзки ; няма проблеми с РАМ .

Следващите версии се инсталират в папка Потребител; АРР;Роаминг -  имат ограничение 3330 пиара ; проблеми с РАМ по-голяма от 16ГБ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже защо не като сваля  нещо  от замунда не качвам редовно като има  сийдъри  !  Пък и свалянето е едно бавно със  10-20 кб/с .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сийдърите вече имат торента, затова не го дърпат. Лийчърите го нямат, затова го дърпат. Ако въпросния торент има само сийдъри, няма на кой да го пращаш, съответно не качваш. Ако сваляш с ниска скорост, може сийдърите да се намират в други държави със слаб интернет или да са поставили ограничение на скоростта си за качване. Възможно е и ти да имаш ограничение на скоростта за сваляне. Ако с всички торенти е така, тогава вече може да търсиш някъде проблем. Провери си скоростта на интернета в speedtest.net примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, badsector написа:

Сийдърите вече имат торента, затова не го дърпат. Лийчърите го нямат, затова го дърпат. Ако въпросния торент има само сийдъри, няма на кой да го пращаш, съответно не качваш. Ако сваляш с ниска скорост, може сийдърите да се намират в други държави със слаб интернет или да са поставили ограничение на скоростта си за качване. Възможно е и ти да имаш ограничение на скоростта за сваляне. Ако с всички торенти е така, тогава вече може да търсиш някъде проблем. Провери си скоростта на интернета в speedtest.net примерно.

Ми видях нямам ограничение на сваляне. От спеед теста получих  13.30 mb/s  download  и   6.73 mb/s upload .   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/16/2017 в 5:38, 3dfx написа:

Да те светна само, че 2.2.1 най-малкото не подържа изрядно торенти от "магнитни" връзки, тъй като опцията беше в ранна разработка все още.

Няма такова нещо. И аз съм с версия 2.2.1, сваля съвсем нормално торенти от magnet линкове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nikolayykolev
      Привет! 
      Имам проблем с връзката между PS3 и телевизор. От скоро с пускането на играта започва да излиза черен екран и в горния ъгъл ми изписва HDMI (както когато го пускам). Друг път ми дава черен екран и така си остава. Пробвах с HDMI 1, HDMI 2, HDMI 3 - проблема е еднакъв, където и да свържа кабела. Взех HDMI кабел от приятел, но при него дори не излиза картина и звук, а само черен екран. Моля за съвети...
    • от Xristis Games
      Здравейте вчера ми се случи нещо много странно. Както си тегла Office пакет на компютъра и нещо се случи почнаха да се появяват странни цветове на екрана, линии и т.н. Когато изключих компа и го пуснах нямаше картина. Оказа, че е от видео картата. Не знам когато съм го теглил колко градуса е достигнала. Става въпрос за GTX 770. Сложих я в друг компютър и също нямаше картина.
      Въпросите ми са:
      Изгоряла ли е?
      Има ли начин да се оправи като я занеса на сервиз?

Компютър:
      Процесор: I5 2400
      Дъно: foxconn (Не знам точния модел)
      Рам: 6ГБ - 2,4гб
      Видео карта Gtx 770
      Хард: (Не знам 500ГБ)
    • от WhiteTooth
      Здравейте!
      Като мобилно у-во използвам Samsung Galaxy Note 9 и съм доволен, но имам проблем. Използвам 2 сим карти, една немска и една българска. Немската сим карта е на слот 1, а българската на слот 2. От време на време когато си реши ми изписва че сим картата не е намерена и ми изключва само българската сим карта, за да оправя проблема трябва да рестартирам телефона.
      Някакви теории или съвети?

Сори за правописните грешки, пиша от телефона.
    • от Тошко2001
      Здравейте! От известно време търся примерен изпит по химия за МУ пловдив, ей тъй да го разцъкам, по биология намерих на пдф, по химия претараших целия гугъл нищо, на мнооого километри съм от Пловдив и нямам познати, които да разполагат със сборници. Благодаря ви предварително!
    • от Анита Христова Трифонова
      Нямам проблем, алкохолът го има с мен - авторово поезия сатира А.Х.Т.sekirata cekupama  Песен на Тодор Колев - обожавам го, Слави Трифонов го копира тотално, не е честно?!!!
      15 февруари 2013г., 16:27ч.
      Популярният български актьор Тодор Колев почина днес след продължително тежко боледуване, съобщиха от Съюза на артистите в България. През 2011 г. той стана носител на наградата за цялостен принос към българското изкуство, която е присъждана от Съюза.
      Тодор Колев е роден на 26 август 1939 г. в Шумен. Завършва актьорско майсторство във ВИТИЗ "Кръстьо Сарафов" (1965). Работил е в театрите в Смолян, Шумен, Пловдив, в столичните "Сълза и смях" и Театър София. Участва в над 30 игрални филма, сред които "Цар и генерал", "Козият рог", "Иван Кондарев", "Двойникът", "Господин за един ден", "Опасен чар".
      Носител e на редица национални и международни награди. В началото на демокрацията се захваща с политика и става син народен представител във ВНС. Съветник в посолството ни в Канада 1992-1993 г. Автор и водещ на тв предаванията "Как ще ги стигнем с... Тодор Колев" и "Вход свободен". Преподавател е по актьорско майсторство в НАТФИЗ, има научна степен доцент.
      През 1999 г. издава автобиографичната си книга "Варненското софиянче от Шумен".
  • Дарение

• Добави ново...