Премини към съдържанието
Moira

Приятелите

Препоръчан отговор

Казват,че приятел в нужда се познава.Много хора се биеха в гърдите че са ми истински приятели.Все намираха повод да ме поставят в ролята я на психотерапевт,я на шут,я на лечител,я на заемодател(често и заемите забравяха да върнат)...Живеех си с мисълта че имам приятели,докато не се оказах в нужда да споделя с тях своя скръб.Само двама ме изслушаха и само от двама получих разбиране и съчувствие. Сега имам двама приятели и двадесет неприятели.Такъв е живота! А при вас как стоят нещата?

Редактирано от обсидиан (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казват,че приятел в нужда се познава.Много хора се биеха в гърдите че са ми истински приятели.Все намираха повод да ме поставят в ролята я на психотерапевт,я на шут,я на лечител,я на заемодател(често и заемите забравяха да върнат)...Живеех си с мисълта че имам приятели,докато не се оказах в нужда да споделя с тях своя скръб.Само двама ме изслушаха и само от двама получих разбиране и съчувствие.

Сега имам двама приятели и двадесет неприятели.Такъв е живота!

А при вас как стоят нещата?

ДВАМА ПРИЯТЕЛИ не са малко. При това, изпитани.

Моите още не съм ги "тествала"... Какъв ли ще е резултатът?:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MJA,ако се бях сетила да ги "тествам" навреме,щях да се спестя много неприятности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никога не съм мислела, че имам истински приятели ... Е, може би само когато бях на 12...Осъзнала съм факта, че мога да разчитам само и единствено на себе си.И вие правете така! :camera2: За съжаление винаги разбираш че, нямаш приятели, точно когато имаш най-голяма нужда от тях.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз си имам само 1 приятел, който винаги се отзовава на помощ. Винаги ми е помагал в беда (и аз на него). В живота човек може да има много приятели, но малко истински приятели.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки ти се пише "приятел" - докато не стане нужда и той да ти помогне.

Много такива в кавички отдавна ги няма в живота ми.

Не съжалявам - че съм дала от себе си.

Боли ме за предателството.

Когато съм викала в труден момент - а имаха "работа".

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги съм мислела че е некрасиво да проверяваш дали някой ти е истински приятел,а си е заслужавало.Оказа се че моя приятелка още от детските ни години е обичала да разнася клюки и да прави интриги.Едва наскоро разбрах,защо без причина са се разпадали отношенията ми с много хора.Завистта и злобата са страшно нещо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Истински приятели на които да разчитам на 100% като се замисля нямам.Имам много псевдо приятели,но за трудни и тежки моменти едвали бих очаквал да ми помогнат кой знае колко.За съжаление както се казва в един Библейски цитат : "Всеки търси своето си".Въпреки ,че за мен гледам да се раздавам и помагам винаги когато мога,и с каквото мога.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казват,че приятелствата от детството са за цял живот.Наскоро срещнах моя приятелка от началното училище - познахме се въпреки годините!Започнахме да се чуваме по телефона,но аз имам чувството че разговарям с напълно непознат човек.Времето и разстоянието са разрушили всички мостове между нас.Сега трябва да се опознаваме отново и не знам дали ще се сприятелим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казват,че приятелствата от детството са за цял живот.Наскоро срещнах моя приятелка от началното училище - познахме се въпреки годините!Започнахме да се чуваме по телефона,но аз имам чувството че разговарям с напълно непознат човек.Времето и разстоянието са разрушили всички мостове между нас.Сега трябва да се опознаваме отново и не знам дали ще се сприятелим.

Опитай, все пак

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Казват,че приятел в нужда се познава.Много хора се биеха в гърдите че са ми истински приятели.Все намираха повод да ме поставят в ролята я на психотерапевт,я на шут,я на лечител,я на заемодател(често и заемите забравяха да върнат)...Живеех си с мисълта че имам приятели,докато не се оказах в нужда да споделя с тях своя скръб.Само двама ме изслушаха и само от двама получих разбиране и съчувствие.

Сега имам двама приятели и двадесет неприятели.Такъв е живота!

А при вас как стоят нещата?

Аз преди малко писах в една подобна тема. Познатите ме използват за съветник и психотерапевт. Е, всеки е в определена област, та и аз понякога опирам до тях. Корпоративни отношения... А иначе си имам 2-3-а приятели, които не гледат парите и изгодите, просто защото са като мен. :mad:
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още не съм се разочаровала от тях.По-скоро аз ги разочаровам ,но си ме обичкат и приемат такава,каквато съм. Небива да упрекваме и осъждаме приятелите ,защото през годините всеки от нас пренарежда приоритетите си.Пък и не очаквам винаги да ме подкрепят и спасяват-ако греша-да ми го казват без да пестят нищо.Това е доверието според мен.Аз също критикувам яко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви приятели?Като му трябвам на някой винаги ме намира и му помагам с каквото мога после са доволни.На мен като ми трябва някой съдирам си телефона да звъзня и ми обръщат гръб и си крият задниците(с извинение)Това какви приятели са.....Животът е една игра като хазарт.Давай смело напред и хич да не ти пука! ;) Не си само ти без приятели :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ужким са много , но само за купони ! Когато имаш нужда трудно се намират ! И аз имам само 2 от ученическите години ! Когато човек семеен това с приятелството същото става много трудна работа , да не кажа невъзможно , ако приятелят има високомерна и всичкоразбираща жена(куха лейка).Някой път е много трудно http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ужким са много , но само за купони ! Когато имаш нужда трудно се намират ! И аз имам само 2 от ученическите години ! Когато човек семеен това с приятелството същото става много трудна работа , да не кажа невъзможно , ако приятелят има високомерна и всичкоразбираща жена(куха лейка).Някой път е много трудно http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Когато човек създаде семейство,наистина отношенията се услажняват,защото човек трябва най-напред да се съобразява със семейството си.Такъв е живота!
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз си имам само 1 приятел, който винаги се отзовава на помощ. Винаги ми е помагал в беда (и аз на него). В живота човек може да има много приятели, но малко истински приятели.

И аз така,само че моите истинки приятели са двама-трима :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди две години и аз разбрах истината за моите "приятели". Живота ме принуди да ги подложа на тест и те просто не го издържаха. Някой дори и не се опитаха. Така се разбра кои са истинските ми приятели - не мога да се похваля с бройка, но тя е компенсирана с качество. Сега се чувствам много по-сигурна, защото зная на кого в какъв момент мога да разчитам и не си правя празни илюзии, което ми спестява много разочарования.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам Божията благословия да познавам приятелите си преди да се е наложило да ги подлагам на изпитание. За това имам една адинствена приятелка. Не е важен броя, а качеството. Да ти казват истината, дори ако те боли от това; да са до теб, когато искаш да споделиш; да имат доверието да споделят с теб, когато те имат нужда от това; да тръгнат в 2 часа през нощта през 300 км, защото си закъсал - и още куп такива уж дребни неща, които всеки може да направи, но за теб ги прави само един.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами аз честно да ви кажа имам 5-6 истински приятели,с които правим различни неща заедно,и когато се нуждаеш от помощ веднага идват...другите са просто едни предатели,даже веднъж като счупиха едно стъкло натопиха и мен,че да не остана невинен http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Но когато веднъж паднах и си строших ръката,и 6-тимата дойдоха веднага щом можаха.Радвам се че ги имам,а на другите им теглих с извинение една голяма майна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

приятели.. пълни глупости!!! моята история е, че моят най-добър приятел винаги беше до мен цяло лято заедно насам натам.. за лятната ваканция беше дошла една моя позната и всяка вечер започнахме да излизаме изведнъж ''най-добрия ми приятел'' (той се запозна с нея) спря да звани, да ме вика да излизаме или винаги когато трябваше да излизаме или да правим нещо това момиче обезателно трябваше да е с нас .. и да се допитва до нейното мнение .. вчера вечерта нейскаше да дойде там дето се бяхме разбрали .. предпочете нея.. защото тя си тръгвала.. сега упорито ме дразни КОЛКО ДОБРЕ СИ БИЛИ ПРЕКАРАЛИ! ... той вече ми е черен пред очите не го инт. моето мнение ... със вс мой приятели е тка! даже познати, а не приятели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От една страна се чувствам благословена, че в един от най-трудните моменти в своя живот открих сродна душа, която мигновено се превърна в най-близък човек. След няколко години се случи така, че срещнах още една такава. Това са двете най-близки и най-чисти души, за които човек може да мечтае. Хора, които винаги могат да получат или да дават стопроцентово мнение, без то да засяга връзката помежду ни. Благословена съм, че сърцата ни бяха отворени да се разпознаем веднага. От друга страна, се чувствам прокълната. Защото съм заклеймена да нося бремето на доверието на плещите си. Доверие, с което всеки /с изключение на тези две приятелки, за които споменах/ е злоупотребил. И то неведнъж. Прокълната съм да прощавам и да си казвам, че съм забравила всяка болка, която е била нанесена. Прокълната да се опитвам всеки път да търся "доброто" в онези, които не го притежават. И всеки път да оправдавам техните лоши постъпки, търсейки вината в себе си. Преди няколко месеца ми бе казано, че отдавам твърде голямо значение на хора, които не заслужават това. Тогава се изсмях на това твърдение. Но преди няколко дни се оказа, че човекът е бил твърде прав в преценката си. Болезнено е да вярваме в неща, които сами по себе си са толкова чисти, но които все повече избледняват в така наречения "модерен свят". Радвам се, че имам двама истински Човека в своя живот. Макар и да ни делят хиляди километри, ние знаем, че сме там и без значение какво, се подкрепяме и най-важното - имаме си пълното доверие. За съжаление, онези, които трябва да срещаме всеки ден, ни мачкат. А те са безбройно много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще перефразирам Уинстън Чърчил: "Ако до 20 не си вярвал, че имаш приятели, значи нямаш сърце; но ако и след 20 продължаваш да вярваш, че имаш - значи нямаш мозък" :) За любителите на розовите очила - постарайте се да не подлагате т.нар. си "приятели" на изпитание, което изисква от тях да направят повече, отколкото могат да получат в замяна от вас, за да не се сблъскате болезнено с реалността :angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам Божията благословия да познавам приятелите си преди да се е наложило да ги подлагам на изпитание. За това имам една адинствена приятелка. Не е важен броя, а качеството. Да ти казват истината, дори ако те боли от това; да са до теб, когато искаш да споделиш; да имат доверието да споделят с теб, когато те имат нужда от това; да тръгнат в 2 часа през нощта през 300 км, защото си закъсал - и още куп такива уж дребни неща, които всеки може да направи, но за теб ги прави само един.

Щастлива си че имаш такава приятелка!

Ще перефразирам Уинстън Чърчил: "Ако до 20 не си вярвал, че имаш приятели, значи нямаш сърце; но ако и след 20 продължаваш да вярваш, че имаш - значи нямаш мозък" :yanim:

За любителите на розовите очила - постарайте се да не подлагате т.нар. си "приятели" на изпитание, което изисква от тях да направят повече, отколкото могат да получат в замяна от вас, за да не се сблъскате болезнено с реалността :biggrin:

Мен са ме подлагали на всякакви хитрички изпитания и са ме загубили като приятел,защото съм усещала защо го правят.Когато съм имала реална нужда от помощ от същите тези хора,никога не съм я получавала.

Не харесвам хитрите и двулични хора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1,2,3 стигат, - просто трябва да си се уверил че са такива !!! :biggrin: но иначе семейството винаги трябва да е на първо място. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.