Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Размяна на C:\ със D:\

Препоръчан отговор

Привет на всички!

Днес, след като си преинсталирах windows-а (XP) видях, че буквите на дяловете на хард диска са се разменили и диск C:\ е станал D:\, a диск D:\ e станал C:\. Пробвах да ги разменя със Disk Management, но не се получи. Windows-а ми е на диск C:\ (новия D:\). Ако някой знае как да го оправя без да се наложи да форматирам целия хард, нека сподели. Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко, както е казано във статията, след това рестартирах компютъра и не можа да ми зареди ОС. Какво да правя сега?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж това, трябва с него да стане - http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=149394&view=findpost&p=1632339

Но трябва да ползваш не диск с изрязан Windows XP - има ли автоматизирано нещо в инсталацията , този прозорец за отваряне на конзолата не се показва...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не се получи, хора. Отново не ми зареди опреционната система след FIXMBR и FIXBOOT. Сега какво да правя?

Редактирано от s7r1k3 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствения начин да го оправиш е като модифицираш регистрите. Грубо казано, буквата на системния дял не може да я пипаш. Каквато е по времето на инсталация, такава остава. За да не ти дава BSOD, трябва отново да я върнеш, както е била преди. Само че този път директно от регистрите.

http://windowsxp.mvps.org/peboot.htm

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

Днес, след като си преинсталирах windows-а (XP) видях, че буквите на дяловете на хард диска са се разменили и диск C:\ е станал D:\, a диск D:\ e станал C:\. Пробвах да ги разменя със Disk Management, но не се получи. Windows-а ми е на диск C:\ (новия D:\). Ако някой знае как да го оправя без да се наложи да форматирам целия хард, нека сподели. Благодаря предварително!

По принцип за тези,които не внимават когато инсталират WindowsXP,за тях са измислили една чудесна програма наречена-

Partition Magic.

Но ако не ти се играе да я разучиш и пробваш,ще се наложи да направиш всичко като инсталираш отново WindowsXP,като внимаваш много при създаване на дяловете,зададане на правилния дял за инстаниране на ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Partition Magic съм пробвал и не се получи да сменя буквата, защото диска е станал системен. Ще пробвам тези дни със програмата чрез боот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване