Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pogrebnyak

Въпрос за контактни лещи

Препоръчан отговор

Здравейте,имам въпрос относно лещи.Късоглед съм и принципно нося очила,но реших да си взема лещи.Днес бях в оптиката,взех си обикновени(смисъл от тези,които се свалят при сън).Проблема е,че не мога да си ги слагам(отне ми 2 часа само за едната,а другата не мога).В крайна сметка след дълго псуване заминаха в контейнера за смет и утре ще трябва да ходя за нови :cool: .Бях чел,че има такива,които не се свалят(за 1 месец),питах лекаря,но ми смотолеви,че нещо по-трудно се свиквало с тях,не знам си още какво.Има ли някакви мнения по този въпрос,защото ако трябва всеки ден да се мъча по 4 часа... няма да остане нещо здраво в нас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще бъде само в началото,после ще свикнеш за секунди да ги слагаш и сваляш.Моят съвет е да си ги сваляш нощем за да може роговицата да "диша", буквално да се възстанови от чуждото тяло,което е стояло върху нея цял ден. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще бъде само в началото,после ще свикнеш за секунди да ги слагаш и сваляш.Моят съвет е да си ги сваляш нощем за да може роговицата да "диша", буквално да се възстанови от чуждото тяло,което е стояло върху нея цял ден. :cool:

Питах познати,и те това ми казват.Но нервите ми не издържат.За свалянето-от 5-6 опита става.Но слагането...Изхабих половината течност да ги мия и да се мъча,най-накрая не ми издържаха нервите.Ако някой знае някакъв по-лесен начин за слагане,моля да сподели.Уж си правя всичко както трябва,а самата леща не може да се залепи за роговицата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми това което мога да ти кажа,което и другите ще ти кажат,че всичко е въпрос на техника и практика,просто трябва да свикнеш да се поупражняваш, да не се отказваш,и няма как да не стане,не си първия,няма да си и последния с този проблем.УСПЕХ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми това което мога да ти кажа,което и другите ще ти кажат,че всичко е въпрос на техника и практика,просто трябва да свикнеш да се поупражняваш, да не се отказваш,и няма как да не стане,не си първия,няма да си и последния с този проблем.УСПЕХ.

Мерси.Май се е видяло,че ще се мъча,дано свикна по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че окото трябва да диша е вярно - и аз съм с лещи от доста години - свиква се и наистина става за секунди. На всеки му е било трудно отначало. Пробвай така - изплакваш - слагаш я на пръста - показалец например - капваш една капка разтвор вътре защото според мене по добре прилепва към окото - с показалеца и средния на другата ръка разтваряш и придържаш клепачите щото окото по рефлекс мига знаеш - притискаш леко и раздвижваш лещата да прилепне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или трябва да свикнеш да ги сваляш вечер и да ги слагаш сутрин,или да носиш очила.В противен случай ще си увредиш роговицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или трябва да свикнеш да ги сваляш вечер и да ги слагаш сутрин,или да носиш очила.В противен случай ще си увредиш роговицата.

Пробвах от тези,които не се махат,но днес сутринта ми падна едната и ги свалих.Май му хванах цаката как се слагат,но не ми се пробва днес,не искам да си развалям настроението ако не успея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото и аз съм се мъчила с часове, после свикнах....и на мен ми беше най-лесно като имат капка вътре, залепват безпроблемно така.. А свалянето..опитвай се да ги махаш като хванеш самата леща от двата края с два пръста и свиваш, за да се набръчка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалянето го мога,но слагането не съм го овладял още...И май ще си карам на цайсите,това не мога да го правя,прекалено фино е за мен.Иначе благодаря за клиповете :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако държиш да си запазиш диоптъра (да не се увеличава) ще се мъчиш докато се научиш, ако не ти пука колко ще се дигне диоптъра - носи си очила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай при слагането на лещата в окото да гледаш настрани, а не в пръста, който ти поднася лещата.... Освен това - какви са лещите, които носиш? Може да са ти малко по-меки, отколкото на теб ти е нужно... Пробвай други, докато си намериш "твоите". А какви си пробвал и през нощта? Опитвал ли си Biofinity? За мен това са ЛЕЩИТЕ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам , че темата е от преди няколко месеца , но реших и аз да се оплача. И аз съм късоглед и вчера реших да си купя лещи като си мислих , че ще е елементарно да ги слагам , но уви не беше така , дори в очния кабинет нали първоначално лекаря ти ги слага да види дали ще свикне окото с лещата. Та лекаря се мъчи той да ми държи клепачите и да ми ги сложи , но винаги мигах адски много като почне да ми бърка в окото , та се стигна до това да ми сложи някви капки , с който окото не усеща като го докосваш. Та с тях стана , но след това като ми ги махна ми каза да пробвам аз сам пред него да види дали ще успея. И тогава се почна големия зор мъчих се час и половина докато сложа дясната , след което трябваше да я махна , но пак не успявах уж трябва да я хванеш от страни и да стиснеш лещата за да се сгъне , но явно съм много зле , защото не се справих. И в крайна сметка го накарах да ми ги махне и да си ходя от там , че се изнервих максимално. Та сега ще се мъча сам в нас. Но имам един въпрос понеже лекаря ми обясняваше , че като ги сложа на пръста си трябва да имат "куповидна" форма и като притисна лещата с двата си пръста трябвало "връхчетата" да са на вътре. До тук уж добре , но днес като пробвах си изтървах лещата и сега зора ми е как да разбера коя страна на лещата е правилната , защото единия път като я завартя има куповидна форма и на обратно като я обърна пак има куповидна форма , а такива връхчета , които трябвало да бъдат на вътре въобще не виждам. Някой има ли идея ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прави неща за които не си сигурен, все пак поставяш на риск собственото си зрение. Отиди в оптиката от където си купил лещите и попитай как може да ги сложиш. А ако и там не могат да ти обяснят, консултирай се с личният си лекар или с някой добър очен лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се кое е лицето и кое е опацито така: Лекаря добре ти е казал за нещата - дори като я погледнеш добре лещата ако е "наопаци" крайчето и е съвсем леко извито навън. Другия начин със стисването е по-надежден - когато опиташ да свиеш леко лещата с два пръста - ако е наред - тя се "завива като палачинка" с лекота - ако е наопаци - просто не се свива а се "разчеква" - все едно си стиснал мека топка. И още по сигурния начин е - ако не е правилно сложена - със сигурност ще ти дразни, като си мърдаш окото лещата ще се поотлепя по края и ще виждаш замазано с периферното... абе ще усетиш...и не е чак нещо което да те повреди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен това ми е зора , защото ако случайно успея да я сложа и ако взема , че съм я сложил на обратно както ти сам каза ще ми дразни и т.н. , но нали казах , че не мога пък да я махна , пред доктора пробвах и не стана и се чудя ако я сложа на обратно ако пак не мога да я махна кво да правя тогава ... трябва да ходя на майната си до кабинета да ми я махат. А и ми каза да се упражнявам да я слагам и махам събота и неделя , когато имам повече време за това , но пък събода и неделя не бачка таз клиника с очния ми лекар и ако стане фал няма кой да ми я махне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе-хе, аз съм със сходен проблем, само дето някак лесно се справих със слагането, но сега тепърва ще ги махам и леко ми прилошава при мисълта. В оптиката и на мен ми слагаха упойка и за слагането, и за махането. Като видя как се справям лекарят направо ми подари упойката, но ме предупреди, че трябва много да внимавам с нея. Сега си стоя с лещи, смятам да ударя 100 гр. за кураж и започвам махането. Моите лещи са едномесечни, но лекарят ми каза, че съществува известен риск от развиване на инфекция в пространството под лещата и затова не ми препоръча да спя с тях. Не се виждам как ще ги махна, но оставам оптимист - в краен случай ще стана за смях в "Пирогов" като отида да ми махнат лещите ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да питам някой има ли представа ако случайно успея да си ги сложа някой ден. Колко време трябва да седя с тях първия ден , втория ден и така докато мога да си ги нося през целия ден преди лягане. Очния лекар ми каза първия ден 30 мин. , втория 1 час и после да си ги нося спокойно , но съм чувал , че на други са им казвали по 1-2 часа , след това 3-4 и тогава повече. Та не знам дали тез малките стойности , които ми казаха на мен ще бъдат достатъчни , защото от 30мин-1 час изведнъж на третия ден да скоча на 7-8 часа ми се струва странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави каквото ти казва лекарят, макар нищо да не ти пречи да ги носиш и по-кратко, отколкото ти е казал, примерно 3-5 ден - по 3-4-5 часа. Времето за свикване зависи както от това каква точно е лещата (от какъв материал е, примерно моите са силикон хидрогел), така и от чувствителността на окото. Ако не чустваш лещата комфортно - махни я, независимо до колко часа са ти казали да я носиш в дадения ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм в гюзлуци, тоест с цайси. Преди години се мъчих с контактни лещи след два дена борба заминаха в кофата за боклук. Това с контактните лещи е много пипкава работа. Трябва все да носиш разтвор със себе си в случай, че се напрашат. Ако си с голям диоптър като сложиш едната става една - мани, мани - пълен дисконфорт докато сложиш втората. Има случаи, в които окото не свиква с тях, затова по-добре я си купете един готини цайси и си карайте с тях :gift:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм в гюзлуци, тоест с цайси. Преди години се мъчих с контактни лещи след два дена борба заминаха в кофата за боклук. Това с контактните лещи е много пипкава работа. Трябва все да носиш разтвор със себе си в случай, че се напрашат. Ако си с голям диоптър като сложиш едната става една - мани, мани - пълен дисконфорт докато сложиш втората. Има случаи, в които окото не свиква с тях, затова по-добре я си купете един готини цайси и си карайте с тях :lick lips:

Дам , аз вчера като по чудо доста бързо успях да ги сложа най-после , но после възникна проблема , че не можех да ги махна. И то не защото не му знам цаката , знам как се махат , но просто не мога да видя самата леща за да я щипна от страни да се развали вакума и да падне , та си рових из очите сумати време чак се възпалиха и не успях да ги махна , та след това отидах на спешния и там ми ги махнаха и ги хвърлих направо. Та и аз ще си карам с цайсите явно. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм в гюзлуци, тоест с цайси. Преди години се мъчих с контактни лещи след два дена борба заминаха в кофата за боклук. Това с контактните лещи е много пипкава работа. Трябва все да носиш разтвор със себе си в случай, че се напрашат. Ако си с голям диоптър като сложиш едната става една - мани, мани - пълен дисконфорт докато сложиш втората. Има случаи, в които окото не свиква с тях, затова по-добре я си купете един готини цайси и си карайте с тях :)

И аз нося очила.

С лещи никога не бих свикнал.

Какво печеля с очила? По-евтини са, нямаш чуждо тяло в окото, няма вариант тялото ти(окото ти) да ги отхвърли и да се възпали, няма я играчката с поставяне и слагане на лещи.

Какво губя? Че ми е малко променена физиономията http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif , че често трябва да ги почиствам...Това е...

Лично при мен лекарят ми е казал, че е строго непрепоръчително да нося лещи, т.е никакви лещи за мене. Не се възмущавам никак. Без това не бих свикнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още едно губиш - най важното - задържането на диоптъра - тоест очилата "помагат" на мускулите които свиват очната леща да атрофират, което с гимнастика може да се избегне, но съм сигурен че никой не я прави. тоест ако отначало си тръгнал с половин диоптър, накрая (примерно след 10 години) може и с 12 да си... дето се вика "трай бабо за хубост"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още едно губиш - най важното - задържането на диоптъра - тоест очилата "помагат" на мускулите които свиват очната леща да атрофират, което с гимнастика може да се избегне, но съм сигурен че никой не я прави. тоест ако отначало си тръгнал с половин диоптър, накрая (примерно след 10 години) може и с 12 да си... дето се вика "трай бабо за хубост"...

Това пък винаги съм се чудел дали е вярно , дали с лещите се зъдържа диоптъра , а с очила се вдига с течение на годините. За жалост все забравям да питам някой очен лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...