Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pogrebnyak

Въпрос за контактни лещи

Препоръчан отговор

И аз нося очила.

С лещи никога не бих свикнал.

Какво печеля с очила? По-евтини са, нямаш чуждо тяло в окото, няма вариант тялото ти(окото ти) да ги отхвърли и да се възпали, няма я играчката с поставяне и слагане на лещи.

Какво губя? Че ми е малко променена физиономията http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif , че често трябва да ги почиствам...Това е...

Лично при мен лекарят ми е казал, че е строго непрепоръчително да нося лещи, т.е никакви лещи за мене. Не се възмущавам никак. Без това не бих свикнал.

Бих искала да допълня какво печелиш с лещите..освен всичко споменато от пишещите преди мен.

1. Печелиш употребата на слънчеви очила (не ми казвай, че фотосоларните стъкла на очилата ти вършат същата работа..просто не е същото)

2. Можеш да се къпеш в басейн и в море, да ти се мокри лицето и т.н...знаеш ли какво е да си с минус 5 диоптъра и да влезеш в басейна без очила и да не виждаш нищо ...отврат е..спасяват те само лещите

3. Зимата..винаги съм мразела влизането от студено на топло и моменталното изпотяване на цаките...смъкнеш ги и хоп..пак нищо не виждаш..

4. Силиконовите накрайници на очилата дразнят кожата, особено когато е жега и човекът с очила се поти, често се получават и пъпчици или неприятни отпечатъци..лещите елиминират този ефект.

Не навивам никой да ползва или не лещи, аз ползвах очила вкъщи и лещи вън няколко години...после си направих лазерна корекция и буквално прогледнах..

За мен лещата беше и е едно от най-великите човешки открития, но вече след лазерът. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искала да допълня какво печелиш с лещите..освен всичко споменато от пишещите преди мен.

1. Печелиш употребата на слънчеви очила (не ми казвай, че фотосоларните стъкла на очилата ти вършат същата работа..просто не е същото)

2. Можеш да се къпеш в басейн и в море, да ти се мокри лицето и т.н...знаеш ли какво е да си с минус 5 диоптъра и да влезеш в басейна без очила и да не виждаш нищо ...отврат е..спасяват те само лещите

3. Зимата..винаги съм мразела влизането от студено на топло и моменталното изпотяване на цаките...смъкнеш ги и хоп..пак нищо не виждаш..

4. Силиконовите накрайници на очилата дразнят кожата, особено когато е жега и човекът с очила се поти, често се получават и пъпчици или неприятни отпечатъци..лещите елиминират този ефект.

Не навивам никой да ползва или не лещи, аз ползвах очила вкъщи и лещи вън няколко години...после си направих лазерна корекция и буквално прогледнах..

За мен лещата беше и е едно от най-великите човешки открития, но вече след лазерът. :laughing5:

Е аз не съм с такъв голям диоптър , нямам проблем за плажа или за басейни , а самите очила ги нося само докато шофирам и докато джиткам на компа нещо. А да те питам понеже и аз съм мислел за лазерна операция , там какво точно ти правят слагат ти леща , която не се маха под самия ирис на окото или там квото е или буквално с някъв лазер ти оправят очните нерви ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очния нерв доколкото знам няма нищо общо с късогледство или далекогледство - той чисто и просто прокарва сигнала от окото към мозъка и обратно - като кабела за интернета ти. Причините за влошаване на зрението се дължът най вече на атрофиране на мускулите в окото. Пак доколкото знам - лазерната корекция коригира твоята си очна леща като и променя формата - а не се подменя самата леща. Също така има и някои условия за такава операция за да е ефективна - мисля че искат диоптъра ти да е "стабилен" - най добре две три години да не си се влошавал - сам ще се сетиш защо - ще се ръснеш 2-3 хиляди лева и догодина пак ще си зле с очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да те питам понеже и аз съм мислел за лазерна операция , там какво точно ти правят слагат ти леща , която не се маха под самия ирис на окото или там квото е или буквално с някъв лазер ти оправят очните нерви ?

Прочети тази публикация в блога ми, там описвам подробно операцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още едно губиш - най важното - задържането на диоптъра - тоест очилата "помагат" на мускулите които свиват очната леща да атрофират, което с гимнастика може да се избегне, но съм сигурен че никой не я прави. тоест ако отначало си тръгнал с половин диоптър, накрая (примерно след 10 години) може и с 12 да си... дето се вика "трай бабо за хубост"...

Мога да кажа, че не си прав.

При мен именно очилата трябва да дадат положителен ефект и намаляне на диоптрите, а не да доведат до увеличаване на диоптъра.

Защо? Ами не ми се обяснява и разказва "моята история"

Това са го казали 3-ма очни лекаря.

Или ти знаеш повече и от тримата?

За мен лещата беше и е едно от най-великите човешки открития, но вече след лазерът. :whist:

1.Слънчеви очила не помня кога съм носил последно...Не ги харесвам кой знае колко...

Да, съвсем случайно лещите на очилата ми имат няколко вида филтри.

2.Не, не знам какво е да си с -5 диоптъра..Моите са SPH R+0,5 L+3,0

3.Да, това вече е малко неприятно. Обаче честно казано на мен ми е все тая.

Дразня се само, че често трябва да почиствам очилата.

4.Е, мен не ме дразнят.Само трябваше известно време да свикна, че имам нещо "на носа"

Между другото, очилата поне не са ги правили, като са изливали лещите им в калъпи от очите на мъртъвци.

Да, точно така са правели контактните лещите в началото.И са били от прилично дебело стъкло...Което е дразнело очите и носещите ги винаги са били с кървясали очи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз да се включа по темата.. Значи имам следния проблем: късогледа съм, оня ден бях при офталмолог, той ми изписа очила и лещи аз обаче реших първо да пробвам с лещите. И така купих си аз лещите, научих се горе-долу да ги слагам и да ги махам, но... докато съм с тях постоянно усещам как ми гъделичкат очите, това много ме дразни! Освен това и периферното ми зрение е постоянно замъглено, отначало си помислих, че това е временно, но не е така.. На моите лещи отстрани има изписани някакви работи, предполагам, че е марката на лещите. Та се питам дали може от това да е замъгленото ми виждане и това дразнещо гъделичкане само при мен ли го има?!? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не нормално да ти гъделичкат и да ти замъгляват периферното зрение. Аз досега не съм виждала лещи с надпис отстрани. Откъде си ги взе? Нормално е да не се усещат изобщо. Отиди в оптика и си вземи нови, с високо водно съдържание, те са най-комфортни за окото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...