Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

От къде да купя Windows Vista SP2 64 Bit

Препоръчан отговор

Да ама за какво ще си товари компа допълнително

Иска виста купува си виста искаа 7 има 7 вече даже на диск

Редактирано от ASUS K50IJ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

200лв за оригинална виста? Момчето не знае какво иска. Или много сериозно се е заблудило. Дори от микрософт признават че бозата Виста е най-големия им провал. Самостоятелно на idle взима 600мб рам??? А Ultimate може би и повече. Визията на виста и 7 е почти, да не кажа идентична с виста (с изключение на taskbar). Целия свят се вайкаше и масово хората искаха да се върнат от Виста на ХР..(дори много го направиха) - какво ли говори това? Въпрос на време беше да я изтеглят от пазара...

Истината е че при 7-та няма чак толкова много подобрения от Виста с изключение на най-важното - МНОГО ПО-МАЛКО ТОВАРИ КОМПЮТЪРА. С включените аеро ефекти (който са дори малко повече от Виста) взима очарователните 300мб рам!!! От 300 до 600+ вие направете сметката... Е да, не е много ако имаш 4гб, но все пак се питам не е ли малко рано за сегашните компютри самата ОС да ти взима толкова много рам?? И то както се оказа за нищо. Просто трябваше да я пуснат набързо...И тя се оказа голямо разочарование. Назад към ХР. И аз бях с ултимате..но при 2гб рам да ми забива на WinAmp...Не за ХР, стана ми мъчно за WIN95... 7та е просто по-добрата версия на Vista ...Видя се че е можело и по добре да я "напишат" ако са имали малко повече време.

Заключение: Момчето щом иска да си купи Vista прав му път. Да беше друго да му го .... То акъл

Лаптопа които ще го взема http://www.technopolis.bg/b2c/b2c/display/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-1_1_70_81_83_73_6_9_82_91_80&uiarea=3&carea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&cpgnum=1&citem=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E94C3FE14B55E8674692FF40B4010F2C31)/.do?rf=y# е с 8 ГБ РАМ DDR3 такаче Vista ми взима към 400 МБ Рам и стига до 600 МБ (валира) и не съм за 200-300 МБ рам! Да, Windows 7 може да е по-добър но дизайна на мен не ми харесва (А да не казвам че аз съм от тоя тип хора където си падат много по шарките) аз лесно ще му добавя разни скинове и глупости ама се го направя тежак колко vista.

post-201053-1272831875,2_thumb.jpg

post-201053-1272831890,22_thumb.jpg

Редактирано от helia_grekova (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с трансформиращ пакет

Това са глупости. Никакъв трансф. пакет. Просто тема.

Виста x64 взима 400-600 само в мечтите. Минимум 1000 взима. Гаранция давам 100%. Година и половина съм я ползвал.

Windows 7 е това което vista трябваше да бъде.

Редактирано от penmark (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са глупости. Никакъв трансф. пакет. Просто тема.

Виста x64 взима 400-600 само в мечтите. Минимум 1000 взима. Гаранция давам 100%. Година и половина съм я ползвал.

Windows 7 е това което vista трябваше да бъде.

Аз съм с windows 7 и виста сп2 и вистата ми заема само 678 мегабайта рам при пуснат винамп, интернет есклплорер и авира премиум секюрити суит и нито един път не ми е забивала така че знам какво значи виста

А пък сега по 7 ми е 1230 мега от рама

И 783 от виртуалната

Редактирано от ASUS K50IJ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава не говори за x64 и повече от 4GB рам. Колкото повече рам имаш, толкова повече ползва системата.

Dа ама той има 8 гиги рам памет което е ужасно много а и съм с 3 гиги

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да ми хвалиш виста. Всички които сме със 7 я знаем що за стока е. :D

Приключвам, че взехме да спорим за неща които не са по темата. :ph34r:

Но само заради визията да се предпочете виста е меко казано смешно.

Редактирано от penmark (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Vista SP3 ще има ли ? Ако ще има да изчакам да излезне.

http://www.downloadsquad.com/2009/05/14/microsoft-begins-working-on-sp3-for-vista/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам колко разбираш, но ако купуваш само виста, тя трябва да е retail ако искаш да е валиден лиценза, но цената тогава е почти двойна... oem лиценза е по евтин но windows се продава само с компютър...

и хич не залитай по боклуци като os x... (ако ще е os x по добре линукс - има в пъти по красиви, да не говори че и работят по бързо)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама за какво ще си товари компа допълнително

Иска виста купува си виста искаа 7 има 7 вече даже на диск

Спри, че се излагаш вече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия на продукта която искам да си купя на оригинал: Microsoft Windows Vista Ultimate (със вграден Service Pack 2) 64 Битова.

Имай в предвид, че отдавна Виста не се предлага нито като ОЕМ нито като кутия (ритейл). Възможно е да си купиш оригинална само по заявка директно от М$ България. Кал е дал линк към сайта си и вероятно има стари кутии за продан или разчита на честна пионерска за незабавна доставка от някой от двата официални дистрибутора (БМГ или Поликомп). Вероятно имат залежали складови наличности. Или той има но някак си не ми се връзва нов ел.магазин да има стара и отпаднала от продажби ОС. И то в кутии и в наличност. Скъпо удоволствие е като цяло. Но самите Майкрософт препоръчват изрично преминаването към 7. И понеже темата ти се е разводнила прекалено, вземи и дрънни един телефон до М$ България и от там ще ти обяснят точно как стоят нещата и какво е най-добре да направиш. Лек ден и седмица на всички :)

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване